زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۵۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دقت در تهیه دانه ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
تفاوت کتان اردبیل با کتان عراقی
چند روز پیش مشهد از پرنده فروشی کتان خریدم فروشنده گفت کتان عراقی 3000 تومان ، کتان اردبیلی 4000 تومان . تفاوت دانه ها در چی میتونه باشه و چطوری میشه اینها رو از همدیگه تشخیص داد . ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۳، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #41
RE: دقت در تهیه دانه ها
سلام
نه دوست من.ترکیبات نقره ضد میکروب هست(باکتری ویروس قارچ و ...) اونها جزو حشرات هستند.من دونه هام رو تو یخچال نگه میدارم تا حشرات رشد و تولید مثل نکنند
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۱، ۱۲:۱۰ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۱، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #42
با سلام خدمت اساتید محترم.
دوستان بفرمایند که تخم کاهو را هم میشه شستش؟؟؟
تخم کاهو گرفتم برای درست کردن مخلوط و متاسفانه تخم کلم و شلغم را هم قاطی کردم.بعدش متوجه شدم که تخم کاهو کرم های کوچک سفیدی داره.به نظرتون با شستن قابل استفاده میشه؟؟
۱۳۹۲/۰۶/۰۱، ۰۵:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #43
RE: Mono_prop
(۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۱۰:۱۲ ب.ظ)مسعود م نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
لطفا تا چیزی رو کامل مطالعه نکردید به بقیه دوستان پیشنهاد ندید ؟؟؟؟ !!!!
مونوپروپ فقط روی قارچهایی که دو تا سم قارچی به اسم مایکوتوکسین و آفلا توکسین تولید میکنند تاثیر میذاره و اونها رو از بین میبره این سمها در دراز مدت باعث مشکلات کبدی و برخی سرطانها میشوند ولی روی باکتریها که باعث اغلب بیماریهای عفونی پرندگان مثل اسهالها و ... تاثیری نداره که این قارچها روی دانه های مرطوب بهتر رشد میکنند
ولی بر عکس ترکیبات نقره مثل نیترات نقره تمامی میکروبها مثل باکتری و قارچ و ویروس و... از بین میبره.
با تشکر

در ضمن نانوسیل رو نمیشه تو خوراک پرنده استفاده کرد.بهترین کار همین شستن دانه ها وخشک کردن سریع(تا جوانه نزنه یا پوستش جدا نشه) اونهاست جلو آفتاب اگه مقدارش کم بود با سشوار هم میشه.دانه ها با شستن آلودگیشون پاک میشه حالا اگه میخواهید مطمئن شوید با همین ضد عفونی کننده میوه و سبزی که تو آشپز خونه استفاده میشه و 1500تومان هست به مدت 10 دقیقه دانه هارو ضد عفونی کنید ولی حواسمون باشه خوب باید بعدش شسته بشه.

جناب مسعود خان نمیدونم منظورت با کیه ... در هر حال خیلی داری تخت گاز میری ! یواش داداش پیاده شو با هم بریم . این Mono_prop که شما ردش کردید ، آیا تجربه استفاده دارید ؟ ناراضی بودید یا اصلا ندیدی و از مطالبی که خوندی ... ؟ چون یکی از محصولات شرکت Quiko هستش که سابقه زیادی در زمینه طیور زینتی داره و دوستان خیلی از محصولات این شرکت استفاده کرده و راضی بودند . در صفحات قبل یکسری توضیحات از محصول گذاشتم
( سهامدار شرکت یا کارخونه یا فروشنده محصولاتش هم نیستم ! )

MonoProp Quiko گرانول (دانه های ریز شن مانند) قهوه ای رنگ شامل مواد معدنی که با اسید پروپیونیک اشباع شده اند . هنگامی که با دانه ها مخلوط شود ، گاز اسید پروپیونیک متصاعد می شود و با تولید بویی بسیار تند اثری کشنده روی قارچ ها ، کپک ها یا هاگ آنها می گذارد و بعد از چند دقیقه آن بو از بین می رود .
بنده هم با چند نفر از دوستان همین انجمن استفاده کردیم و بدون مشکل جواب داده نه بطور کامل .. قرار نیست یک دارو یا محصول همه چیز رو ردیف کنه ، دان آلوده به کپک و قارچ راه حل خودش رو داره ، آلوده به ویروس و باکتری یک راه ضدعفونی دیگه و یا آلودگی با سوله و حشرات هم روش مقابله خاص خودش ...
ضمنا چنین شرکت مشهور و بزرگی که بیشتر تولیداتش در زمینه طیوره ،قطعاً دکتر و متخصص و دارو سازهای زیادی داره و و او نها هم حتما ترکیبات نقره یا نیترات نقره رو هم میشناسند ، اگر میدونستند خوبه و نیازه حتما اضاف میکردند به محصولشون ، پس همینجور کشکی یه چیزی تولید نکرده و تمام جوانب در نظر گرفته .
اگر شما محصول بهتری استفاده کردید و تجربه بیشتری دارید همه در انتظار پیشنهادات شما هستیم .

چندین نفر از پیشکسوتان مجرب شستن دان رد کردند و گفتند همانطور که خاک و یکسری آلودگیها پاک میشه مشکلات بیشتری در کیفیت ، طعم و ماندگاری دان بوجود میاد و بسرعت فاسد میشه ، این مطلب رو هم ، بنده تا شنیدم با توضیحات منطقی شون قبول کردم سایر دوستان خودشان اختیار تام دارند .

نانوسیل هم رد کردید ! آخه عزیز دل برادر ، چند سایت معتبر این محصول معرفی کردن و کامل توضیح دادن ، دوست گرامی هم لینکش رو درج کرده .... بعد شما میاید میگید نیست ، نمیشه و سایرین نصیحت میکنید که با اطلاعات و مطالعه دیگران راهنمایی کنن ؟
شما اطلاعاتت خوبه قبول . ولی هیچ کس همه چی فول نیست به قول ما و هر روز میتونه بیشتر از دیروز باشه . من بدون اطلاعات هیچ پستی رو ارسال نزدم چه اینجا چه جای دیگه .... توی این انجمن هم پستهای خیلی از دوستان خوندم و میخونم ، درست یا غلط ، قدیمی یا جدید ، علمی یا تجربی .... فرقی نداره فقط هدف اینه از هر کس یک علم یا تجربه درست یاد بگیرم نه اینکه واسه ندونسته هام کم بیارم .

امیدوارم مطلب رو گرفته باشی نه اینکه رنجیده باشی و با دلیل و برهان قاطع مطالب ارسالیت در انجمن رو به اثبات برسونی .

هدف همه ما کسب تجربه و پیدا کردن راه درست از غلطه که تا هستیم دونسته باشیم نه ندونسته بیایم و بریم . جیگرتو
۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۴:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۳:۳۷ ب.ظ)کریم700 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه چند هفته پیش چهارراه موشیر بودم یه فروشنده توی پاساز بهار بود میگفت حواست باشه تخم کتون خوب بخری میگفت یه تخم کتون جدید اومده پرنده فط میشکونتش و نمیخوره میگفت باید تخم اردبیلی بخری میگفت پرنگ ترهست چند وقت پیش دیدم یکی از قناری هام فقط پوست اون رو میکنه اصل کت.ن نمیخوره
سلام
من يك تخم كتون گرفتم به گل بسر و قناريم كه ميدم همش را مي ريزن بيرون . به دانه شك كردم اما مطمئن نبودم. از اطلاع رسانيتون ممنون.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۶:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، theanimal
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #45
با سلام خدمت اساتید محترم. دوستان بفرمایند که تخم کاهو را هم میشه شستش؟؟؟ تخم کاهو گرفتم برای درست کردن مخلوط و متاسفانه تخم کلم و شلغم را هم قاطی کردم.بعدش متوجه شدم که تخم کاهو کرم های کوچک سفیدی داره.به نظرتون با شستن قابل استفاده میشه؟؟
لطفا اگه کسی تجربه داری سریعتر جواب بده.
۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۶:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #46
جناب امید لرد منظورم با اون آقایی که میخواد به بچه ها بفروشه و به اشتباه نوشته همه میکروبها رو از بین میبره و کلی هم پافشاری میکنه.به قول شما باید کاتالوگ شرکت رو خوند.بله پروپیونیک اسید فقط قارچها رو ازبین میبره که سمی که تولید میکنند در دراز مدت مشکل سازه
بیشتر بچه های انجمن و پرنده بازها مشکل شون با عفونتهای باکتریایی مثل اسهال و عفونتهای دستگاه تنفسی و ... هست
تا حالا دیدید کسی پرنده خونگیش از مثلا مایکو توکسین قارچی که تو دونه مرطوب مثلا رشد میکنه پرندش سرطان گرفته باشه یا کبدش از کار افتاده باشه؟
منظور من این هست که این محصول فقط اون قارچهایی که توی دونه مرطوب رشد میکنند و سم تولید میکنند رو از بین میبره و بدون مطالعه اون آقا نوشتن همه میکروبها رو از بین میبره بع کسی که نمیدونه این همه هزینه کنه فکر کنه که دیگه هیچ بیماری عفونی قناریاش نمیگیرن و مشکلات بعدی...
منظور من اینه که بدون مطالعه به بقیه چیزی رو پیشنهاد نکنیم.مثلا آنتی بیوتیکی که برای اسهاله بگیم شما مصرف کنید و همه ی بیماریها رو درمان میکنه.
در پایان بازم میگم این محصول فقط قارچهایی رو که روی دانه ها رشد میکنند از بین میبره نگیم همه میکروبها رو میکشه مصرف کنید خیالتون راحت.

در ضمن من نانو سیل رو رد نکردم تایید هم کردن اگه پست من رو بدقت بخونید نوشتم ترکیبا ت نقره همی میکروبها رو از بین میبره و ماده فعال نانو سیل(سیلور=نقره) همین نیترات نقره هست خیلیم خوب و مفیده.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۱۱:۳۲ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۱۱:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، theanimal ، tracker72525 ، 10reza10
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 124
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #47
امروز هر رفتم اون تخم کتون خوب رو که فروشنده تعرزیف میکرد خریدم تستش کردم راست میگفت پوست نازکی داشت رنگ کتون جدیده هام روشن تر هست تخم کتون ادربیلی اسم این تخم کتون هست نوع سفتش کانادای هست
۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۶:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۲/۰۴/۰۶، ۰۱:۴۰ ب.ظ)abbass11 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۴/۰۵، ۰۹:۵۰ ب.ظ)'abbass11' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من هم با شستن موافق نیستم همون اول هنگام خشک کردن زیر آفتاب دوباره دان توسط گرد و قبار آلوده میشه و بعد از فریز هم دان یه رطوبتی به خودش میگسره حالت شبنم طور که باعث فساد دان میشه و..... البته این نظر شخصیه منه و ممکنه درست هم نباشه 
اما از mono prop  بگم که 250 گرمش واسه 250 کلیو گرم دان استفاده میشه وکاملا به صرفه هست  من از آلمان گرفتم و  این محصول تاریخ مصرف نداره و به مدت طولانی قابل استفاده هست 

دوستان اگه بخوان من میتونم واسشون بفرستم  امتحانش ضرری نداره  به  هر حال من از هر روشی بیشتر بهش اعتقاد دارم و همیشه ازش استفاده میکنم 

سلام آقا مسعود
بردار من اگر مقصودت از پست بالا در مورد بنده و ارسال بنده هست پیرو پست آقای لرد خدمتتون عرض کنم بنده قصد تبلیغ و یا فروش محصولی رو ندارم و تا به حال از این محصولاتی که به دوستانم دادم یک ریال دریافت نکردم و هیچ پا فشاری هم برای مصرف اون نکردم وصرفا هدقم شریک شدن در تجربیات عزیزانی بوده که با هم از یک محصول مشترک استفاده کردیم که آیا فقط تبلیغاته محضه یا که نه و...............

در ضمن نظرتون رو به متن کاتالوگ که امید خان لرد که استاد بنده هستن زحمت ترجمش رو کشیدن جلب میکنم بد نیست کمی با دقت تر نگاهی بهش بندازین و با نگاه عمیق نه این که صرقا برای خراب کردن کسی پست بزنین

Mono-Prop dient zur Behandlung aller Einzelsaaten oder Futtermischungen gegen Schimmelpilzbefall, wobei dieser selber lediglich nur unter einem Mikroskop erkennbar wäre. Bei einer Übertragung auf den Vogelorganismus ist neben den toxischen Ausscheidungen des Pilzes, ein Befall der Luftwege (Kropf-Luftschnappen) zu verzeichnen. Die Gefahr einer Aufnahme von Schimmelpilzen oder deren Sporen besteht insbesondere in der feuchten Umgebung von Badegefäßen sowie bei der falschen Herstellung von Keim- und Quellfutter verschiedenster Saaten دوستان ببخشید زبان آلمانی من خوب نیست و دست پا شکسته ترجمه کردم اگه اشتباهی هست شرمنده : Mono-Prop برای محافظت از همه محصولات زراعی و یا خوراک مخلوط در مقابل آلودگی با کپک ها و قارچ ها استفاده میشود ، که این کپک ها و آلودگی ها تنها در زیر میکروسکوپ دیده می شوند . با انتقال به بدن پرنده سمی از این قارچ ها ترشح می شود که باعث اعث مشکلات تنفسی (نفس نفس زدن در حالت cRAW) و گوارشی می گردد . در قارچها یا کپک ها با جذب رطوبت هاگ تشکیل شده و هاگدار و خطرناکتر میشوند . به ویژه در محیط های مرطوب با نگهداری غلط از تخم (بذر) و محصولات زراعی و علوفه در بهار کپک و قارچ ها بیشتر تولید میگردند .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۱۲:۲۴ ق.ظ، توسط abbass11.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۱۲:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #49
سلام مسعود جان
اقاعباس درست میفرمایند نمونه اش اقا امید واقا عباس توهمین سفرم به اصفهان نهایت لطف ومحبت رو به بنده داشتند واز ملاقات حضوری با اونها نهایت استفاده روبردم بادادن دارویی که جون پرنده امو نجات داد لطفشون روکامل کردند وتو اصفهان من روتنها نذاشتن راهنمای من شدند که جاداره حسن نیتشون رو من که ازشون خوبی دیدم تایید کنم درمورد منو پروپ من اطلاعی ندارم ولی اگه بیشتر فرصت موندن رو داشتم خیال همه تخت حتما ازشون میگرفتم وچشم بسته استفاده میکردم اینو نوشتم که همه دوستان هم قدر این دو عزیز رو بدونیم هم قدر همدیگه رو لطف برف زمستان هم فراموشم نمیشه ودرپایان اینو بگم مطمعن باشید پرنده های ما بچه های سایت مال همدیگه ست وبدونید خیلی کم دوستانی داریم که بدون تجربه استفاده دارویی رو پیشنهاد بدن مسعود جان ما شما رو استاد خود ویک فرد صاحب علم میدونیم وتو مشکلاتمون از شما کمک میگیریم
امیدوارم منبعد جوری پست بذاریم که کسی ازمون دلگیر نشه سپاس

دوستان نانوسیل خالصش روی پوست نباید برسه که کمی سوز میده وپوست رو سفید گچی رنگ میکنه 2% اون هیچ خطری نداره اماده اش هم هست خالصش هم اکثر داروخانه های دامپزشکی دارن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۰۱:۴۳ ق.ظ، توسط sj_mousavi.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۰۱:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۲/۰۶/۰۲، ۰۶:۲۳ ق.ظ)قناري شيراز نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۵/۳۱، ۰۳:۳۷ ب.ظ)کریم700 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه چند هفته پیش چهارراه موشیر بودم یه فروشنده توی پاساز بهار بود میگفت حواست باشه تخم کتون خوب بخری میگفت یه تخم کتون جدید اومده پرنده فط میشکونتش و نمیخوره میگفت باید تخم اردبیلی بخری میگفت پرنگ ترهست چند وقت پیش دیدم یکی از قناری هام فقط پوست اون رو میکنه اصل کت.ن نمیخوره
سلام
من يك تخم كتون گرفتم به گل بسر و قناريم كه ميدم همش را مي ريزن بيرون . به دانه شك كردم اما مطمئن نبودم. از اطلاع رسانيتون ممنون.
سلام من هم دقیقا با همین مشکل روبرو شدم تا حالا از سه جا ی مختلف کتان تهیه کردم که همشون رو پسند نکردند حتی از یک فروشگاه معتبر که تبلیغاتش تو همه سایتها هست هم نهیه کردم که این نوع را نیز پوست میکنند و نمی خورند
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۰۱:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: 10reza10

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان