زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۷:۱۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دقت در تهیه دانه ها

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #1
تفاوت کتان اردبیل با کتان عراقی
چند روز پیش مشهد از پرنده فروشی کتان خریدم فروشنده گفت کتان عراقی 3000 تومان ، کتان اردبیلی 4000 تومان . تفاوت دانه ها در چی میتونه باشه و چطوری میشه اینها رو از همدیگه تشخیص داد . ممنون
۱۳۹۱/۰۳/۲۳، ۱۰:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #51
RE: دقت در تهیه دانه ها
سلام دوستان دیروز بیست وپنج کیلو کتون اردبیلی درجه یک گرفتم کیلویی شش تومن کمی گرونه ولی از کیفیتش راضیم وموضوع دیگه اینکه کریم جان نامرغوب بودن کتون یه طرف قضیه است طرف دیگرش اینه که ممکن پرنده شما از حلحوله سیر باشه وبا کتون فقط بازی میکنه کتون خالی بده بیبین چه اتفاقی میفته
۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: کریم700 ، محمدمهدی ، omidlord
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #52
سلام عباس جان من معذرت میخوام از حضور شما بله فکر بنده هم رفت سمت تبلیغات و فروش.
بله بنده عرض کردم جناب امید لرد هم فرمودند این محصول برای از بین بردن این قارچ هست و از اونجایی که بیشتر توی دانه های مرطوب رشد میکنه در مورد این قارچ کپکی زیاد جای نگرانی نیست اگه دانه هارو خشک نگه دارید.تو همه ی محصولات مثل لوبیا و آجیل و... که مصرف انسانی هم داره رشد میکنه و اگه دقت کنید تلخ و پوک میشن و پر از هاگ سبز و سیاه.
بازم معذرت میخوام اگه بد و اشتباه در مورد شما فکر کردم عزیزم
۱۳۹۲/۰۶/۰۳، ۰۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 319
303 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #53
خواهش ممیکنم آقا مسعود
من نه کارخونه تولید این محصولات و دارم نه واردات اون به عهده من هست که بخوام بفروشم یا تبلیغی بکنم فقط 1 بسته ازش دارم که خدا رو شکر تاریخ مصرف نداره و تاذره آخرش مصرف میشه اما ازش تعریف کردم به چند دلیل
اول که شما نمیدونین این دونی که خریدین کجا بوده و چطوری نگهداری شده شاید جای مرطوب بوده باشه یه سری از دوستان دونهاشون رو میشورن یا در یخجال نگه میدارن و ..............
دو من با یه مشکل دست به گریبان بودم اونم ورم روده بود داروهای خوبی مثل قرص فشنگی به زور خوبش میکرد و بعد از مدتی دوباره همون آش و همون کاسه تا با این محصول آشنا شدم و پس از مدتی دیدم این بیماری به واقع از بین رفت بدونه استفاده از هیچ دارودئی
3 خیلی از جاها دیدم دوستان ذکر میکنن پرندشون با دهان باز نفس میکشه ولی علائم بیماری خاصی رو نداره گرمش هم نیست و... اونوقت که استفاده از این محصول به دردتون میخوره و متوجه میشین که همون قارچ کوچولو که سرطان نمیاره و نمیکشه و.... پدر پرنده بی زبون رو درآورده
4 بنده کمیی بعد از خرید دان شاهد وجود انواع حشرات و پروانه ها و.... در داخل دون بودم فرق نمیکرد از کجا خریدم نو بوده یا کهنه خوب بوده یا بد همیشه بودن و باعث از بین رفتن دونه هام میشدن که با استفاده از این محصول این مشکل هم به دیار باقی شتافت
5- و از همه مهمتر اینکه زدن این پست باعث آشنائی بنده با دوستان زیادی از جمله آقا امید لرد شد که همینجا و هر کجا و هر زمان از عمرم خودم رو مدیون ایشان میدونم و از صمیم قلب بابت کمکهای بی دریغی که تا این لحظه به بنده کردن و اطلاعاتشون رو در اختیار من گزاشتن صمیمانه ازشون تشکر میکنم و آرزوی موفقیت وسربلندی رو براشون دارم
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------و
و اما جناب موسوی عزیز این نظز لطف شما هست من وظیفه خودم میدونستم که در کنار شما دوست عزیز باشم و چه بسا آرزوی دیدن دوباره شما رو در دل داشته باشم انشاا.... در پناه خداوند باشین ولطف روز افزون الهی شامل حال شما و خانواده محترمتون و هر روز پرنده های زیبا تر و بهتر داشته باشین و لذت ببرین
از آشنائیه با شما بسیار مسرور شدم
-----------------------------------------------------------------------------------------
بیش از این مطلب رو به درازا نمیکشم و از مدیران محترم بابت زیاده گوئی و انحراف در مطلب پوزش میخوام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۴، ۱۲:۵۱ ق.ظ، توسط abbass11.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۴، ۱۲:۴۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، محمدمهدی ، 10reza10 ، جلال لطفی
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 155
18 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #54
دوست عزیز -من شنیدم کتونهای خارجی بلا سر پرنده ها میارن.وگرنه مثلا 10 یا 15 سال پیش اینجوری نبود.
۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۱۲:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #55
با سلام خدمت اساتید محترم.متاسفانه هیچکدوم از دوستان به این سوال من جواب ندادند و همش دنبال محکوم کردن همدیگه بودند و دعوا و ... دست آخر هم معذرت خواهی و ...
میخواستم بدونم که تخم کاهو را هم میشه شستش؟؟؟و آیا با شستن اولا قارچها و دوما کرمها از بین میروند؟ تخم کاهو گرفتم برای درست کردن مخلوط و متاسفانه تخم کلم و شلغم را هم قاطی کردم.بعدش متوجه شدم که کرم های کوچک سفیدی داره.به نظرتون با شستن قابل استفاده میشه؟؟
فکر کنم چند بار هم پرسیدم.اما هیچکس حداقل نگفت که یا نه یا آره.بماند که بخواهند ضد عفونی معرفی کنند.شایدم هیچ کدوم از اساتید تجربه این کار را نداشتند!!! که بعید میدونم.
با این اوصاف خودم دست به کار شدم و بعد از جداسازی توسط الکهای مختلف،تخم کاهو را شستم.
نتیجه:کرمهای موجود مرده بودند و به رنگ سیاه دیده میشدند.
و در مورد دیگر که تخمکاهو قارچ داشت،با شستن،قارچها نمرده بودند و دور شان را تخم کاهو گرفته بود.
برای بار دوم تخمهای قارچی را به مدت 10 دقیقه جوشاندم.
قارچها به دور خود یک غشای طوری محکم گرفته و خشک شدند.
فعلا هم دانه هارا آفتاب میدم تا ببینم چی میشه.
ممنون از این همه راهنماییتون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۰۱:۱۱ ب.ظ، توسط رحمانی.)
۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۰۱:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #56
ببین جناب رحمانی گاهی بهترین جواب وراهنمایی همون تجربه خود ادمه شستن دان اونم دانی که فقط توی ارسال وضعیتشو معرفی میکنن کاری با نتیجه نا مشخص حالا من اگه به دانی کوچکترینی شکی بکنم که قارچی بیماری یا مثل دان شما کهنگی داشته باشه ریسک نمیکنم ودور ریزش میکنم نمونه براتون بگم پارسال من وحداقل چهارتا از بزرگترین جیبر بازای اهواز بخاطر خرید دان از یه فروشنده معروف که اون دان مشکل داشت تلفات شدیدی دادیم وبعضی ازاین دوستان عزیزترین وگرانبها ترین پرنده هاشون رو انداختن تو دله تا بیاییم بفهمیم که مشکل ازدانه جناب نادی حدود شصتا پرنده ازدست داد من حدود پنج کیلو دان خوب رو که نیم کیلو ازاون دان خراب رو قاطیشدکرده بودم با اینکه حدود پنجاه تومن قیمتش بود ریختم تودله زباله ودارم میبینم حتی یه مقدار دان تمیز ی که شستم موقعی که کم کم میدادم به جوجه ها توپاشون زایده گوشتی دردناک درمی اوردن وبعدازمدتی که ازشون قطعش کردم خوب شدن حالا خودت مختاری به نظرمن دان (هفت تخم ونظایر ان) که توش شک وریب داشتی به ریسک مرگ وبیماری پرنده ات نمی ارزه خود دانی وموفق باشی
۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

د
سپاس‌ها: 188
166 سپاس گرفته‌شده در 66 ارسال
ارسال: #57
ممنون از لطف شما که حد اقل جواب دادید.با این اوصاف منم فکر میکنم به ریسکش نمیارزه.اما چون دانها را به این روش ضد غفونی کردم.رو چند تا از قناری های ارزون(رسمی معمولی)امتحان میکنم ببینم چی میشه.سپاس
۱۳۹۲/۰۶/۰۵، ۰۵:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #58
سلام دوست عزیز جناب رحمانی
صحبت سره ارزانی یا گرانی پرنده نیست صحبت سره جاندار بودن همون پرنده ارزان هست
امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۰۶/۰۶، ۰۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 455
578 سپاس گرفته‌شده در 144 ارسال
ارسال: #59

سلام به همه
دوست عزیز آقای رحمانی شما میتونید تخم کاهو رو بشورید و بعد از آبگیریه کامل اونو سریع خشک کنید ولی حتمآ 2 ساعت زیر آفتاب بمونه که خوب خشک شه .
۱۳۹۲/۰۶/۰۶، ۱۰:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، محمدمهدی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #60
با سلام
شرمنده دوستان من مدتی نبودم ... هدفم از ارسال اون پست بحث و جنجال و تشنج نبود .. فقط خواستم دوستان دیگه هم در تجربیاتمون شریک باشند . از لطف و صمیمیت جناب جانثاری abass و جناب موسوی sjm هم تشکر ، (چوبکاری نفرمائید ) همه جوره در خدمت دوستانم .

در مورد پست جناب رحمانی به نظر من اول باید ببینیم آفات حشره یا قارچ تا چه حد به دان آسیب زده و مغز دان چقدر خورده یا خرابه و چقدر سالم (با یک ذره بین براحتی میشه تشخیص داد یا بین انگشت محکم فشار بدید نباید پودر بشه ) اگه از داخل پوک یا پودر شده باشه هزار بار هم که بشورید و آفتاب بدید دیگه ارزش غذایی نداره و فقط پوسته حتی ممکنه باعث بیماری گوارشی بشه .
۱۳۹۲/۰۶/۰۹، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: abbass11 ، محمدمهدی ، 10reza10

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان