زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۷، ۰۲:۳۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دلیل اختلاف قیمت سهره ها در بازار!!؟

کاربر اخراجی سایت

اول متوسطه
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 10
77 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #1
دلیل اختلاف قیمت سهره ها در بازار!!؟
دوستان عزیز و عشق بازها(؟)سلام به شما...
من حدود یک ماه پیش سهره ی معمولی خریدم به قیمت 45 هزار تومان.
امروز که رفتم یه چرخی بزنم جای دیگه سهره میداد دونه 15 هزار تومان!!
میخواستم بدونم چرا اینقدر اختلاف قیمت تو بازار هست؟؟:basa (166):
(توجه کنید سهره ها هیچکدام نقش دار و خال حلب و خال زنجیری.....نبودند.فقط اون 15 تومانی ها رو میگفت که جوجه هستند و هنوز نمیخونند ولی گل صورتشون کامل بود.(البته سهره ی خودم کمی درشت هست و ریز خونی میکنه))
باز هم از همه ی شما و مسولین سایت تشکر میکنم...
۱۳۹۱/۱۱/۱۵، ۰۹:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #11
RE: دلیل اختلاف قیمت سهره ها در بازار!!؟
من کلی گیج شدم.اینجا ما 3 مدل سهره داریم یکی همین سهره معمولیه که علاوه بر گل سرخ صورتش سرش سیاهی داره یکی دیگه کرمونیه که طوسی میزنه و سرش سیاهی نداره یکیم دورگه سهره معمولی و کرمونیه که داغ سر میگیم و سرش کمتر سیاهه یعنی نه کاملا مثل سهره معمولی سیاهه نه مثل کرمونی بدون سیاهی که خوش حنجره میشن اگه از وقتی کالن زبر دهن باشن که البته این سیاهی کم و زیاد داره .اینجا عکس هر سه رو میزارم.دو تا آخری داغ سرن یا همون دورگ
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

اینجا هم عکس سهره چهار گل و سهره سفید و سهره سیاه یا زاغ.3تای آخریم زاغن یا سیاه که درجه سیاهی فرق داره

کلیت نامگذاری تو اکثر مناطق یکی هست و با اختلاف جزئی و در مورد دورگ فکر میکنم تو شیراز بسته به سیاهی سر داغ سر باز تقسیم بندی میشه اساتید لطفا اگر اشتباهی هست نصحیح کنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۴۹ ق.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۱۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۲/۰۸/۱۸، ۰۳:۱۲ ب.ظ)'علیرضا پوریان' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.آخ دقیقا دیروز یکی از جوجه هام که زاغ بود رو آوردم شیراز برا یکی از دوستان وگرنه عکسش رو برات میفرستادم.ببین زاغ سیاهی سرش پر رنگ و پهن هست و از بیست متری مشخصه تفاوتش با سر سیاه تو تهرون و لر نشین ها میگن داغ سر و یکی از خصوصیاتش خط چشم سیاهی هست که واضح هست و از گوشه چشمش به سیاهی سرش متصل میشهودورگ زاغ هم یا کرمونی که سرش شطرنجی هست رو میگن یا سر سیاهی که یه رگ زاغ داره و یه رگ سر سیاه و فقط کمی سیاهی سرش بیشتر از سر سیاه هست و خط چشم واضحی نداره و ایشالا عکسشون رو برات میفرستم بذار تو انجمن

سلام
لطفا يكي از اين سهره هاي خوش دهنتون را هم به ما بفرشيد. عكس را بفرست تا بگذارم روي سايت .از لطفت ممنون.يك روز كه اومدي شيراز بيا با هم از نزديك آشنا بشيم.از بس كه توي مغازه ها همه جوره به ما اطلاعات غلط دادن كاملا هنگ هستم. به نظر اساتيد سهره تازه گير تفاوت قيمتش با جوجه اي كه توي قفس گل انداخته ودرست وحسابي هم زير دهن نبوده چقدر هست؟
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۷:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #13
جمعه بازار آزادگان بودم سهره وحشی تازه گیر خیلی زیاد بود و قیمتها متفاوت از 10تا 15 تومان کسایی که تو دست میفروختند تا 25 تومان مغازه دار هیچ فرقیم نداشتند چون تو گل 20 تا 200تایی هم ماده بود و نر هم ریز و درشت و سهره کهنه و جوجه های امسال یعنی هم اونایی که 10 میدادند میشد سهره خوب ازش سوا کرد هم مغازه داری که 15 تا 25 میگفتند خلاصه کلی حال کردم جاتون خالی سهره پاییزیا اینقدر خوشگل  من که هرچی میدیدم سیر نمیشدم به خدا
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #14
سهره پاییزه بدیش اینه که نه دهن خوبی داره زمانی که برا رام شدنش میبره هم بعدش پراش داغونه و باید لک بخوره یا دم و و بال های شکسته اش کشیده بشه و زمان همون جوجه رو میبره در حالی که جوجه هم دهن یاد میگیره هم به قناری و سهره و گلبسر میشه عادتش داد برا جفت.در کل با صید و خرید سهره پاییزه مخالفم و هیچوقت هم تو خونه نمیارم.سهره ای که سال دیگه ده تا جوجه خوب تو طبیعت میده حیف تو قفس باشه اونم نه دهن خوبی نه ... حالا اگه نقش باشه زاغ یا کراواتی یا چهار گل یه چیزی قیمت جوجه رنگ اومده تو قفس با دهن معمولی بالاتر از سهره پاییزه هست و موقع فروش باید تکی تو قفس ببرین و باید بگین جوجه قفس رنگ اومده است و چقد بهتره که رام باشه و بسته به تیپ و هیکل از پنجاه تا بالا دهندار هم باشه بسته به دهنش و میزان یادگیریش تا سیصد چهارصد میره جوجه دهن قرص نکرده
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #15
دقیقا فرمایش شما صحیحه ولی این خوشگلیشون آدم رو گول میزنه با اینکه همین جوجه کالایی که تابستون گرفتمو الان گل انداختن نمیتونم نگهداری کنم باز میخواستم این اشتباهو تکرار کنم اولین سهره هایی که سالها پیش میخریدم از همین پاییزیا بودن و تجربه شد دیگه سمتشون نرم یکی دو هفته فقط خوشگلی دارن و اینقدر خودشونو به در و دیوار میکوبند تمام پرهاشون خراب میشه و زشت میشن نسبت به جوجه هایی که تابستون هست خیلی دیرتر اهلی میشن آخرشم دهنیم یاد نمیگیرن و دهن بیابونی میزنن و هم اینکه گناه دارن سهره بالغی که به دشت و بیابون عادت کرده تو قفس به این کوچیکی کنیم ولی جوجه تابستون فوقش یکی دو ماه از عمرش میگدره و زود به قفس و صاحبش خو میگیره و دهنم یاد میگیره اصلا در مورد همه پرنده های وحشی همینه در مورد طرقه و مینا و طوطی ملنگو هم همین تجربه رو دارم بالغاشون پیر آدمو در میارن ولی جوجه هایی که تابستون میاد خود آدم با دست بزرگ میکنه هم اهلیو دستین هم اینکه زود حرف زدن و آواز یاد میگیرن مینا و طرقه و ... و هزار در دسر پرنده وحشیو ندارن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۴:۰۶ ب.ظ، توسط مسعود میرزالو.)
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۰۴:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #16
سلام
دوستان نظر شما در رابطه با سهره حلب چیه ؟ (من که خیلی بیشتر از بقیه دوستش دارم هم هیکل داره ، هم زود خو میگیره)
من 4 تا حلب  با یکی که نمیدونم کجاییه دارم خودم خیلی راضیم ازشون .. اینهمه مشکلاتی که دوستان عنوان میکنند در رابطه با نگهداری پیش اومده واسشون ، واسه من هیچوقت در رابطه با سهره جلب پیش نمیاد .
از اولی که گرفتم خیلی زود بدون دردسر رام شدن ،  تا حدی که دوتاش توی دستم دون میخوره .
زیر دهنشون هم موقوم گذاشتم کم کم دارن دهن تنظیم میزنن .
تغذیه دوتا رو شاهدونه کلاً حذف کردم ، نسبت به بقیه زیاد فرقی نکردن .
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #17
بله سهره کرمونی نسبت به سهره معمولی زودتر اهلی میشه و به انسان خو میگیره و میشه کلا بهش کتون داد اگه از جوجگی وقتی کالن زیر دهن باشن خیلی خوش دهن میشن ولی بالغش که پاییز صید میشه دهن قشنگی نداره و خیلی از سهره بازا دهن بیابونی سهره کرمونیو اصلا دوست ندارند
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #18
من همیشه جوجه های لون اول میگیریم ..فقط یک مشکلی که امسال دارم چند تا گلبسر هم هست که واسه جفت دادن با قناری و سهره یکجا گذاشتم.
امکان این هست که صدای گلبسر ها روی سهره هام تاثیر بذاره ، البته جنبه مثبتش هم هست که دوتا از گلبسرها نسبتا خیلی بهتر از اصلشون ریزه میزنند و از قناری و سهره تقلید میکنند ، خصوصا به آواز آموزشی خیلی توجه نشون میدن.
جا کم دارم نمیدونم کجا بذارم صدای همو نشنون !
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #19
جیر جیر گلبسر خیلی برا آموزش سهره خطرناکه و مثل آفت برا جوجه سهره میمونه هم من هم دوستان زیر دهن سهره گذاشتیم ولی هیچی یاد نگرفتن.سهره کرمونی هم زود رام هست هم دوست داشتنی یکم برا دهن یاد گرفتن بد قلق هست ولی بعدش کم چپیش میلد دهن خراب کنه دهن بیابونیش چندان دلنشین نیست ولی منطقه تا منطقه داریم جایی هست که دهن کرمونی بیابونیش خیلی قشنگ و با ارزش هست از نظر تیپ طاهری هرچی گل پهن تری داشته باشه با ارزش تره
۱۳۹۲/۰۸/۱۹، ۱۱:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #20
آره دیگه ... با اینکه میدونم امکان تاثیر بد روی آواز گذاشتن هست  ولی کمبود جا معضلی شده واسم ، مجبورم با ترفندی این قضیه رو حل کنم.

سهره های حلب یا کرمان چند نوع هست .. ولی در کل سهره های مناطق سردسیر و گرمسیر کرمان  با هم فرق دارند ، خودم سهره بالغ سردسیر کرمان داشتم ، هم دهن خوبی داشت هم خوش سو بود ، واسه همین جوجه های امسال هم 3 تاشون سردسیری گرفتم .
دهن پر کردند آوازشون رو آپ میکنم ، دوستان مقتیسه کنند ، تا الان که بد پیش نرفتند .
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۴:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان