زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۳۱، ۰۱:۳۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دلیل خوردن تخم فنچ توسط والدین

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 355
298 سپاس گرفته‌شده در 145 ارسال
ارسال: #1
دلیل خوردن تخم فنچ توسط والدین
درود دوستان : من یه فنچ نر با دوتا ماده دارم که هر سه توی یه قفس هستند جفت خورده اند و تخم میزارن ولی نمی دونم چرا و توسط کدوم یکی تخم ها خورده میشن ؟ دلیل این کار چیه؟ آیا کمبود ویتامینه؟ یا......؟ممنون از راهنماییتون
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gol_persi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: دلیل خوردن تخم فنچ توسط والدین
(۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۱۲:۲۸ ب.ظ)iliya نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود دوستان : من یه فنچ نر با دوتا ماده دارم که هر سه توی یه قفس هستند جفت خورده اند و تخم میزارن ولی نمی دونم چرا و توسط کدوم یکی تخم ها خورده میشن ؟ دلیل این کار چیه؟ آیا کمبود ویتامینه؟ یا......؟ممنون از راهنماییتون

با سلام

اولا باید ببینید کدوم ماده تخم میزاره و اونی رو که تخم نمیزاره جدا کنید تا نر با همون ماده بخوبی جفت بشه و ثانیا احتمال داره اون ماده ایکه تخم میزاره اصلا با نر جفت نشده باشه و یا اصلا جفتگیری نمیکنن و تخم ها تخم هرز یا اصطلاحا تخم خاکیه و چون خود پرنده ماده اینو میدونه تخم هارو میخوره وبرای کمبود ویتامین هم میتونید هفته ای یه بار 5 قطره مولتی ویتامین بریزین توی آبشون و گه گاهی هم بهشون تخم مرغ آب پز بدین انشااله روبراه میشن

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۲۳، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gol_persi
*
کاربر انجمن

اعتبار: -2
سپاس‌ها: 14
51 سپاس گرفته‌شده در 12 ارسال
ارسال: #3
RE: دلیل خوردن تخم فنچ توسط والدین
سلام ، اولا دو ماده و یک نر توی قفس اصلا درست نیست. اول توجه کنید ببینید فنچ نر با کدام ماده جفت گیری میکند. بعد فنچ ماده دیگر را از قفس خارج کنید . اگر هم با هر دو جفت گیری می کند یکی را در هر صورت خارج نمایید. مطمین باشید که تخم ها دیگر خورده نخواهند شد. اگر مجددا به خوردن تخم رو آوردند علت کمبود کلسیوم بدن فنچ ها می باشد. حتما به آنها کف دریا بدهید یا اگر فعلا دسترسی به کف دریا ندارید پوست تخم مرغ در اختیار فنچ ها قرار دهید تا مشکل کمبود کلسیوم آنها مرتفع گردد. با قطره مولتی ویتامین کودکان پیشنهاد شده هم موافقم. موفق باشید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۹/۰۸، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line ، gol_persi ، isali

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان