زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دماسنج+رطوبت سنج

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
دماسنج+رطوبت سنج
با سلام و ادب:
دوتا از وسيله هاي مورد نياز در نگهداري قناري :
1- دماسنج حداقل و حداكثر
2-رطوبت سنج
دماسنج حداقل و حداكثر به شما گزارشي از نغيير درجه حرارت طي يك روز را به شما ميدهد
بنابراين بسيار مفيد است كه شما حداقل و حداكثر درجه حرارت اتاق را بدانيد.تا با يكنواخت كردن درجه حرارت قناري را در حالت متعادل نگهداري كنيد.
اين درجه بايستي حداقل 24 و تا 26سانتي گراد هم در زمان جفت و توليد مثل مناسب است.
رطوبت سنج هم ميتونه تاثير مثبتي در روند نگهداري قناري داشته باشد.چون خشكي هوا مخصوصا در زمستان به علت روشن شدن بخاري بوجود ميايد ودر زمان بيرون امدن جوجه ازتخم و حتي طي زمان 14 روز بايستي رطوبت به حد كافي باشد تا جوجه روند صحيحي در رشد داشته باشد.
رطوبت هم 40درصد مناسب به نظر ميرسد
موفق باشيد

بندانگشتی (ها)

untitled.bmp
دفعات دانلود حجم فایل نوع فایل
133 147.76 KB .bmp
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۰۵:۰۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۹، ۱۲:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #11
RE: دماسنج+رطوبت سنج
 سلام دوستان عزیز. من برای تنظیم دما در تابستان زمستان از ترموستات شیوا امواج که مدارا از ۰تا ۱۵۰ درجه تنظیم میکنه استفاده استفاده میکنم. دارای ۲ حالت سرمایشی وگرمایشی هستش یعنی تابستانها در حالت سرمایشی و زمستانها اگر از بخاری برقی استفاده شود در حالت گرمایشی تنظیم میشود .
۱۳۹۲/۱۲/۲۰، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid@line
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 14
سپاس‌ها: 283
684 سپاس گرفته‌شده در 226 ارسال
ارسال: #12
سلام
جناب کاتبی میدونم در طول این سالها تغییرات و جهشهای ژنتیکی زیادی در قناری اتفاق افتاده اما در به هر حال با الگو برداری از قناری وحشی میتوانیم باروری قناریهارو افزایش دهیم .در چند ارسال قبلی دیدم شما 40 درصد رطوبت را مناسب دونستید در یک سایت دیگر 40 الی 60 درصد را مناسب میدونست و تعدادی از اساتید در قم رطوبت مناسب را 50 الی 70 درصد میدونستن . میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم تا برای تازه کاری مثل من راهنمایی باشه. به هر حال از توجهتون ممنون نظرتونو در خصوص در صدهایی که گفتم میخوام بدونم.
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 210
49 سپاس گرفته‌شده در 21 ارسال
ارسال: #13
با سلام ببخشید دووستان رطوبت سنج  کارش چیه و اصن رطوبت چه نقشی در نگهداری قناری داره؟
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #14
(۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۱:۵۵ ق.ظ)'پرستار' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام ببخشید دووستان رطوبت سنج  کارش چیه و اصن رطوبت چه نقشی در نگهداری قناری داره؟

رطوبت سنج که مشخصه در صد رطوبت هوا رو نشون میده . اما نقش رطوبت شامل موارد ذیل میشه: راحتی تنفس و تبادل اکسیزن - خشک نشدن لایه داخلی تخم - خشک نشدن پوست قناری و  بسیاری مصارف دیگر در محیط کاملا خشک حتی انسان هم میمیره چه رسه به پرنده بنابراین باید درصد رطوبت مناسب باشه سوال قبلی من هم برای رسیدن به رطوبت بهینه برای محیط نگهداری قناری میباشد.

البته اضافه کنم رطوبت زیاد هم باعث افزایش بیماریهای قارچی سختی تنفس و رشد باکتریها میشه. بنابراین در عین حالی که درصد رطوبت کم مضر میباشد رطوبت بالا نیز مضر میباشد لذا باید درصد رطوبت بهینه باشه لذا استفاده  ازتجربه دوستان دیگر دراین زمینه بسیار ضروری است

(۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۱:۴۹ ق.ظ)'hassanpour' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
جناب کاتبی میدونم در طول این سالها تغییرات و جهشهای ژنتیکی زیادی در قناری اتفاق افتاده اما در به هر حال با الگو برداری از قناری وحشی میتوانیم باروری قناریهارو افزایش دهیم .در چند ارسال قبلی دیدم شما 40 درصد رطوبت را مناسب دونستید در یک سایت دیگر 40 الی 60 درصد را مناسب میدونست و تعدادی از اساتید در قم رطوبت مناسب را 50 الی 70 درصد میدونستن . میخواستم از تجربه دوستان استفاده کنم تا برای تازه کاری مثل من راهنمایی باشه. به هر حال از توجهتون ممنون نظرتونو در خصوص در صدهایی که گفتم میخوام بدونم.

جناب اهواز قناری ببخشد من شما را با آقای کاتبی اشتباه گرفتم . ضمن تشکر از ایشون از شما هم تشکر میکنم

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۱:۰۰ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۱۲:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پرستار ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #15
سلام
ضمن تایید ارسال دوستمون جناب حسنپور و استاد کاتبی باید عرض کنم که رطوبت بر خلاف تصور بعضی از دوستان همانند دیگر موءلفه ها تاثیر بالایی در امادگی و زندگی قناری دارد بطور مثال باید تجربه شخصی خود را بیان کنم که امسال در هنگام نور دهی به راهنمایی استاد کاتبی توجه کردم و رطوبت را بین 40 تا 50 گرفتم و نتیجه ان زودتر اماده شدن ماده ها و مست شدن نرها بخصوص جیبر و جیبوسها که هرسال حداقل 45روز دیرتر از پرستارها اماده میشدند ولی امسال تقریبا باهم اماده شدند و دومین تاثیر در باز شدن تخمها بود که تا به امروز بدون دادن ابتنی اخرین روز به ماده ها تمامی تخمها بدون مشکل باز شدند

امضای جلال لطفی کوروش کبیر:
ازسه صدا می هراسم،
صدای کودکی از بی مادری. صدای متهمی از بی گناهی.صدای عاشقی از جدایی .
۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۱۲:۰۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۱۲/۲۲، ۱۲:۰۰ ق.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
ضمن تایید ارسال دوستمون جناب حسنپور و استاد کاتبی باید عرض کنم که رطوبت بر خلاف تصور بعضی از دوستان همانند دیگر موءلفه ها تاثیر بالایی در امادگی و زندگی قناری دارد بطور مثال باید تجربه شخصی خود را بیان کنم که امسال در هنگام نور دهی به راهنمایی استاد کاتبی توجه کردم و رطوبت را بین 40 تا 50 گرفتم و نتیجه ان زودتر اماده شدن ماده ها و مست شدن نرها بخصوص جیبر و جیبوسها که هرسال حداقل 45روز دیرتر از پرستارها اماده میشدند ولی امسال تقریبا باهم اماده شدند و دومین تاثیر در باز شدن تخمها بود که تا به امروز بدون دادن ابتنی اخرین روز به ماده ها تمامی تخمها بدون مشکل باز شدند

سلام ضمن تایید نظر آقای لطفی و بر خلا ف نظر دوست خوبمون آقای اهواز قناری به نظر من محیط   زندگی هر موجودی تحت تاثیر عوامل طبیعی و گردش فصول میباشد  وبا تغییر فاکتورهایی نظیر : طول ساعت و شدت و زاویه تابش نور  ، دما ، درصد عناصر تشکیل دهنده هوا (مثلا درصد اکسیژن در فصول بهار و تابستان افزایش یافته و در زمستان کاهش مییابد) ، درصد رطوبت در فصل بهاربا افزایش نسبی دما و افزایش بارندگی  درصد رطوبت در محیط بالا میرود و در جزایر قناری در فصل تابستان به علت جزیره بودن رطوبت بسیار بالاست( بر خلاف دوستمون قناری اهواز که در چند ارسال قبلی قناری فعلی را کاملا جدا از قناری وحشی میدونه به نظر من خط ژنتیکی قناری وحشی هنوز در قناری قفسی وجود داره چون شکل وشمایل و رفتار قناری با قناری وحشی میخونه ). و یا در فصل بهار طول روز شروع به افزایش کرده وزاویه تابش خورشید از عمودی تر میشه . من در مصاحبه ها و صحبتهایی که با پرورش دهندگان قناری داشتم . تنها به نور دهی وافزایش زمان نور در بین تمام عواملی و فاکتورهایی که بخشی از اونها رو ذکر کردم توجه دارند. من به شخصه به پرورش قناری به عنوان صنعت وعلم نگاه میکنم بنابراین بدنبال یافتن این فاکتورها هستم تا همه چیز تحت کنترل خودم باشه نه به شانس و یا کلماتی نظیر بباید به دستت بیاد. چون اعتقاد دارم هر پدیده ای در طبیعت علتی داره وچیزی به نام شانس وباید به دست بیاد و... وجود نداره.
البته این رو هم اضافه کنم من تازهکار بوده وخودمو شاگرد تمام دوستان از جمله قناری اهواز میدونم

ما میتونیم با کنترل دما- نور -رطوبت وسایر شرایط فصول رابرای قناری تداعی وبه افزایش باروری قناریها کمک کنیم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۱/۰۵، ۰۱:۴۲ ب.ظ، توسط hassanpour.)
۱۳۹۳/۰۱/۰۵، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، جلال لطفی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان