زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۲:۳۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دمای محل نگهداری سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
دمای محل نگهداری سهره
سلام
اولویت اصلی نگهداری سهره بیرون و فضای باز و هوای آزاد هست ولی اگر به هر دلیل سهره را داخل منزل یا پاسیو و یا اتاق و سالن مخصوص نگهداری میکنید دما میبایست کمتر از 25 درجه سانتیگراد و بیشتر از 10 درجه سانتیگراد باشد .

البته این دما به صورت مطلق است و با دونها و تغذیه های متفاوت و شرائط مختلف پرنده این دما هم متفاوت است . مثلا :

اگر دون سهره فقط تخم کاهو باشد ( به هر دلیل ) دما میبایست بالای 23 درجه باشد .

اگر دون سهره فقط کتان باشد دما میبایست بالای 20 درجه باشد .

اگر دون سهره شاهدانه باشد دما میبایست بالای 10 درجه باشد به شرطی که سهره در شرایط نرمال و ایده آل باشد . ولی اگر سهره ضعیف باشد یا پس برود دما میبایست بالا تر از 17 درجه باشد تا زمانی که به وضعیت نرمال و ایده آل برسد . 

اگر سهره سرما خورده یا مریض باشد دما میبایست بالاتر از 23 درجه باشد .

اگر سهره در زمان جفت باشد یعنی ماده سهره روی تخم باشد یا جوجه داشته باشد دما میبایست بالای 20 درجه باشد .

البته من بر اساس تجربه و سبک وسلیقه خودم در پرنده بازی به این میزانها رسیده ام و خوشحال میشم از تجربه و دانش دوستان هم استفاده کنم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۰، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #31
RE: دمای اتاق سهره
سلام 
من یک اتاق دارم که جای مخصوص نگهداری پرندم رو توش گذاشتم کنار پنجره که هم روشنتر باشه و هم خنک تر و سیستم گرمایش رو به طور کامل خاموش کردم ولی هیچوقت دما از 17 کمتر نمیشه تو زمستون یعنی پاییز و زمستونا بین 17 تا 20 متغییر هست و بهار و تابستون بین 19 تا 23 متغییر هست ولی بیشتر نمیشه حتی تو چله تابستون از 23 بیشتر سابقه نداشته البته اتاقم شمالی و رو به کوه هست و متاسفانه جای دیگری ندارم که دما از این کمتر باشه و در واقع از ناچاری هست ولی به نظرم اگر گرمی به پرنده داده نشه و خوراکش همون شاهدونه باشه و در کنارش گاهی اوقات هم تخم کاهو با انگشتی و در هفته حداقل یکی دو بار آب بازی کنه دمای 18 19 درجه هم مناسب هست .
البته داخل فضای بسته که پرنده بیشتر چربی میگیره همش به خاطر دمای بالا نیست بلکه سکون و یکنواختی دما و هوا هم درش دخیل هست چون وقتی شما سهره رو بیرون تو هوای آزاد میخ میکنید خیلی وقتها تو بهار دما بالای 25 یا حتی 30 هم میره و تو تابستون 35 یا حتی 40 هم میرسه ولی وسط روز مثلا  35 هست در تیر ماه ولی غروبش دو درجه خنکتر میشه و نیمه شب بازم خنکتر میشه و سحر ممکنه زیر 30 هم برسه و در واقع دما متغیر هست و همین امر سبب میشه سهره ای که بیرون هست و دونش هم شاهدونه هست چربی نمیگیره ..... باتشکر    
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵، ۰۷:۱۸ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۹، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، m.56 ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #32
سلام البته من تو دمای پایین سبزی جات نمیدم و مخالف دادنش هستم
۱۳۹۵/۱۱/۱۹، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #33
سلام 
اگر سهره بیرون خونه و تو هوای آزاد باشه به نظرم بهتره دما بالای 20 باشه برای سبزی دادن و البته هوا باد و بارونی نباشه  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۱۱:۲۷ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۱:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #34
 من امسال سعي كردم با طبعيت پيش برم .يعني با تمام شدن گياهان سبز طبيعيت منم به سهره ها سبزي ندادم. شايد باورش سخت باشه اما من يك ماده قناري با سهره ها نگهداري مي كنم .اونم مثل ماده سهره ها آخر برج 2 آماده ميشه. 
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۲۰، ۰۸:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #35
سلام 
در ادامه بحث قبلیمون در مورد نگهداری پرنده م توی تراس ... من دوباره با رفیقم مشورت کردم و گفتم دوست ندارم برای پنجره ی تراس توری یا شیشه بزنم چون دلگیر میشه چه کار کنم .... ایشون گفتن میتونی از اواسط یا اواخر آبان پرنده رو روکش کنی و بزنی به میخ تو جایی که داری فقط کافشه رو دیگه نباید بهشون بدی همون شاهدونه خالی براشون کافیه چون روکش خودش جلوی باد و هوا رو تا حد کمی میگیره و تا حد کمی از سوز و سرما جلو گیری میکنه .... فقط بهتره هفته ای دو مرتبه بهش ویتامین بدی و سبزیجات هم لازم نداره و تا زمانی که برگ درختا در اومد میتونی با روکش میخشون کنی .... بعدشم که دیگه فصل عوض میشه و هوا مناسبه بیشتر میتونی بهشون سر بزنی و بیرون میری میشینی خطری تهدیدشون نمیکنه ....(البته من کامل بهش توضیح دادم و رفیقم کامل میدونه شرایطم به چه صورتی هست) .... در هر صورت تو شرایطی مشابه شرایط من اگر پرنده رو با کاور بیرون بزنید نیازی به کافیشه هم نداره البته طبق نظر دوستم ....  
البته کاور مد نظر بنده همین شرتی هایی هست که توی بازار به وفور پیدا میشه و حالت تور مانند دارن و جلوی جریان هوا رو به طور کامل نمیگیرن به خاطر منافذ ریزی که دارن ... 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۷، ۰۸:۴۰ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۲۹، ۱۱:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #36
سلام
امسال سهره كرماني بوانتاتي يكي از دوستان كه توي تراس بود به خاطر اينكه تراس باز بود به وسيله پرنده شكاري كشته شده. توري براي ايمني از پرنده هاي شكاري خوبه . پنجره كشويي اگر باشه بهتره و سوز سرما پرنده را اذيت نمي كنه ودلگير هم نميشه .هرو خواستيد پنجره به صورت كشويي كنار ميره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۱/۳۰، ۱۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #37
سلام 
اگر توری بزنم که خیلی دلگیر و زشت میشه و نمای ساختمون به هم میخوره از طرفی ساختمونهای مشاع این بدی رو دارن که خیلی دستت باز نیست که بخوای هر طور دوست داری عمل کنی چون مدیر ساختمون میاد میگه نمای ساختمون رو به هم زدین .... خلاصه تو خونه خودمون هم مستاجر هستیم یه جورایی .... در مورد پنجره آکاردئونی بیشتر موافقم ولی مشکلش اینه اگر پنجره رو ببندم اونوقت میشه مثل اتاق سرد ولی من میخوام پرنده توی هوای آزاد باشه تا به اون اوج مستی و شرارت و خوندن برسه و اگر پنجره رو کنار بزنم خوب دیگه چه نیازی هست براش هزینه کنم و همینطور اگر پنجره بسته باشه یه وقت یه لنگه شو کنار بزنم ممکنه پرنده به شدت دوهوا بشه و بدتر مریض بشه بخصوص برای منطقه ما که تقریبا دوفصل داریم زمستون و بهار ..... خلاصه من روی همه اینا کلی فکر کردم به نظرم همین کاور کردن بهترین کاره پرنده هم خیلی بیشتر مست میشه و از طرفی میخ پرنده ها اصلا دید نداره برای پرنده های شکاری چون دوطرفش دیوار هست دیوار سمت راستی 80 سانت عمق داره و سمت چپی 60 سانت هست که توی عکس شاید خیلی خوب مشخص نباشه چون عکس دو بعدیه و به طور کامل نمیشه فضای سه بعدی رو تشخیص داد ......  
در هر صورت ممنون از راهنمایی شما .... قصد من هم از این توضیحات این بود که مطلب کاملا روشن بشه  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۱، ۱۱:۴۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۳۰، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #38
سلام
من به تازگی یه سهره سر سیاه خریدم سهره کهنه هستش و با رفتارهایی که میکنه فکر کنم مال منطقه سردسیر هست
کلا این سهره زیر درخت تک میخ هست و گهگاهی سر ظهر افتاب از لا به لای درخت روی گوشه از قفس می افته
الان که رفتم چکش کنم دیدم کتش مدام باز میکنه و هر از گاهی نوکش.دونش شاهدونه هست و مست هم هست
و من هروز صبح بهش ابتنی میدم البته نه جلو افتاب
یه سوال از همشهریان عزیز شیرازی دارم الان هوا در شیراز داره گرم و گرمتر میشه با توجه به این گرما
که همشریا ن عزیزم دار میبینن میخواستم بدونم سهرهای کهنشون تو حیاط تک میخ هست یا خیر؟؟؟
من 4صحفه رو خوندم و اساتید یرای فصل زمستان توضیح دادن اگه برای فصل تابستان هم توضیح بدن ممنون میشم؟
اینم خود سهره
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۶/۰۳/۰۸، ۰۴:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #39
سلام 
آقا حسین البته دوستای شیرازی بهتر میتونن کمکت کنن ولی تو این فصل سهره اگر بیرون باشه باید مثلا توی بالکن یا ایوان منزل یا جای مخصوص مثل لونه کبوتر که سایه و خنک باشه میخش کنی و همینطور باید براش استکان با آب هم بذاری بویژه اگر منطقه شما گرمسیری هست و تو سایه هم دما هوای زیاد هست و همینطور باید دون خنک و سبزیجاتی مثل کاهو و هویج و جعفری مرتب بهش بدی خیار هم میتونی برای این فصل به مقدار کم بدی خیلی خنک کننده هست .... 
حالا بازم اساتید همشهریت بهتر میتونن کمک کنن 
۱۳۹۶/۰۳/۰۸، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #40
سلام الان اختلاف دمای ظهر با شب خیلی هست و این حیوون رو خرای میکنه جایی باشه که فوقش پنج درجه اختلاف دما باشه
۱۳۹۶/۰۳/۰۹، ۰۲:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان