زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۱:۳۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دمای محل نگهداری سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
دمای محل نگهداری سهره
سلام
اولویت اصلی نگهداری سهره بیرون و فضای باز و هوای آزاد هست ولی اگر به هر دلیل سهره را داخل منزل یا پاسیو و یا اتاق و سالن مخصوص نگهداری میکنید دما میبایست کمتر از 25 درجه سانتیگراد و بیشتر از 10 درجه سانتیگراد باشد .

البته این دما به صورت مطلق است و با دونها و تغذیه های متفاوت و شرائط مختلف پرنده این دما هم متفاوت است . مثلا :

اگر دون سهره فقط تخم کاهو باشد ( به هر دلیل ) دما میبایست بالای 23 درجه باشد .

اگر دون سهره فقط کتان باشد دما میبایست بالای 20 درجه باشد .

اگر دون سهره شاهدانه باشد دما میبایست بالای 10 درجه باشد به شرطی که سهره در شرایط نرمال و ایده آل باشد . ولی اگر سهره ضعیف باشد یا پس برود دما میبایست بالا تر از 17 درجه باشد تا زمانی که به وضعیت نرمال و ایده آل برسد . 

اگر سهره سرما خورده یا مریض باشد دما میبایست بالاتر از 23 درجه باشد .

اگر سهره در زمان جفت باشد یعنی ماده سهره روی تخم باشد یا جوجه داشته باشد دما میبایست بالای 20 درجه باشد .

البته من بر اساس تجربه و سبک وسلیقه خودم در پرنده بازی به این میزانها رسیده ام و خوشحال میشم از تجربه و دانش دوستان هم استفاده کنم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۰، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #41
RE: دمای اتاق سهره
(۱۳۹۶/۰۳/۰۹، ۰۲:۴۱ ق.ظ)علیرضا پوریان نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام الان اختلاف دمای ظهر با شب خیلی هست و این حیوون رو خرای میکنه جایی باشه که فوقش پنج درجه اختلاف دما باشه

سلام اقا علیرضا و ممنون از پاسختون
منظور شما رو درست متوجه نشدم اگه یه توضیح بدید که خودتون به سهره کهنه تو تابستون چطور رفتار میکنید؟؟؟
منظورم هم در این اختلاف ظهر و شب هم در اوج گرما ایا شما سهره رو در بعضی از ساعات روز میارید داخل خونه یا تو حیاط تک میخ هست و با دونه و سبزیجات پرنده رو تو حیاط نگه میدارید. اگه یه خلاصه از کارهایی که تو این فصل انجام میدید رو توضیح دهید.ممنون میشم
۱۳۹۶/۰۳/۰۹، ۰۶:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #42
سلام من اصلا سهره کهنه رو تو خونه نمیارم مگه برا لک یا جفت.عزیز منطقه ما سردسیر هست وقتی گرما زیاد میشه با آب بازی دونه خنک هفته ای یک یا دو انگشتی و عرق کاسنی یا شاطره دمای بدن حیوون رو پایین میارم
۱۳۹۶/۰۳/۱۰، ۱۰:۴۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hossein Dastbaravardeh
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #43
سلام خدمت دوستان عزیز 
امروز چهارشنبه دمای منطقه ما در گرمترین ساعت 37 درجه بود و در سردترین ساعت 21 فردا پنج شنبه 34 - 19 هست و جمعه 33 - 18 ...... خلاصه اینکه در تایید فرمایش دوستان عرض شد که تو این فصل اختلاف گرمترین ساعت روز با سردترین ساعت چیزی در حدورد 15 - 16 درجه هست ..... ولی اینکه گفته شد این اختلاف دمای زیاد موجب میشه پرنده خراب بشه من خیلی با این موافق نیستم و اتفاقا عکس این فکر میکنم ... یعنی اینکه به نظر من این اختلاف زیاد دما سبب میشه پرنده مست بمونه .... شما تصور کنید دما ثابت روی 30 یا بالای 30 بمونه اگر اینطور باشه سبب میشه پرنده لک بخوره ولی وقتی دما در وسط روز و گرمترین ساعت به 37 میرسه و در شب و سحر به 21 درجه این باعث میشه پرنده مست بمونه البته به شرطی که تغذیه ش هم اصولی و درست باشه یعنی همون شاهدونه ریز و سبزیجات ولی اگر گرمی بهش داده بشه خوب مسلما تمام این معادله به هم میخوره و پرنده خراب میشه ..... البته این قاعده برای سهره ای هست که تمام 365 روز سال بیرون بوده یعنی کل پاییز و زمستون سال قبل بیرون بوده و کاملا به هوای آزاد سازگاری پیدا کرده ولی اگر زمستون سال قبل داخل خونه بوده باشه و از اول بهار بیرون گذاشتیمش این قاعده ای که جناب پوریان فرمودن درست تر هست البته به نظر خقیر .... تو هر مسئله ای البته اختلاف نظر و سلیقه وجود داره به نظر من اینطور هست که این مطلب برای سهره ای درست هست که در طول سال و بویژه پایییز و زمستون داخل فضای بسته بوده و از اول بهار بیرون گذاشتنش والا اگر سهره تمام طول سال بیرون بوده باشه این اختلاف دمای این فصل نه تنها خرابش نمیکنه بلکه سبب مست موندنش هم میشه البته به دو شرط اول اینکه به هیچ عنوان از آغاز بهار بهش گرمی داده نشه و دوم اینکه درجای سایه میخ شده باشه که آفتاب روش نخوره .....
دلیل من برای اثبات عرضم این هست که سهره ای که داخل فضای بسته بوده عادت به اختلاف شدید دما نداره و وقتی که از ابتدای بهار بیرون میزنیمش تو این ماه سال چون اختلاف دما زیاد میشه این اختلاف شدید دما خرابش میکنه ولی اگر از تابستون سال قبل بیرون بوده باشه و کل پاییز و زمستون هم همون بیرون گذرونده باشه تو این فصل نه تنها خراب نمیشه بلکه خیلی مست میشه و این اختلاف شدید خودش ضامن بقای مستی پرنده هست .... البته ممکنه پرنده ای هم تمام طول سال بیرون بوده باشه ولی الان تو این فصل همین مشکلی که جناب پوریان فرمودن براش بوجود بیاد یعنی در اثر اختلاف زیاد دما خراب بشه ... در این صورت دو حالت وجود داره یا میخ پرنده جاش مناسب نیست و پرنده برای ساعت یا ساعاتی آفتاب بهش میخوره و یا اینکه اگرم میخش کامل درسایه باشه میتونه علتش دادن گرمی و دون گرم و یا معجون و غذای تخم مرغی باشه .... چون سهره ای که بیرون هست از شب عید در مناطق سردسیر و از اوایل یا اواسط اسفند در مناطق گرمسیری دیگه نمیشه و نباید بهش گرمی داد و دونش فقط باید همون شاهدونه و سبزیجات و ده روز یکبار مولتی ویتامین باشه ....  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۸/۰۷، ۰۸:۴۵ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۶/۰۳/۱۰، ۰۹:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #44
سلام
سهره هاي من بيرون هستن.خوب هم مست هستن.يكيش با قناري جوجه هم دادن. فقط جايي كه هستن بايد سايه باشه وبادگير نباشه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۳/۱۳، ۰۹:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #45
سلام 
آقا محمدمهدی ببخشید منظورتون این هست که جای پرنده باید به صورتی باشه که باد بهش نخوره ؟ درسته ؟ یا عکسش منظورتون هست ؟ 
۱۳۹۶/۰۳/۱۵، ۰۵:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #46
سلام