زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۰، ۰۵:۱۲ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دمای محل نگهداری سهره

**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #1
دمای محل نگهداری سهره
سلام
اولویت اصلی نگهداری سهره بیرون و فضای باز و هوای آزاد هست ولی اگر به هر دلیل سهره را داخل منزل یا پاسیو و یا اتاق و سالن مخصوص نگهداری میکنید دما میبایست کمتر از 25 درجه سانتیگراد و بیشتر از 10 درجه سانتیگراد باشد .

البته این دما به صورت مطلق است و با دونها و تغذیه های متفاوت و شرائط مختلف پرنده این دما هم متفاوت است . مثلا :

اگر دون سهره فقط تخم کاهو باشد ( به هر دلیل ) دما میبایست بالای 23 درجه باشد .

اگر دون سهره فقط کتان باشد دما میبایست بالای 20 درجه باشد .

اگر دون سهره شاهدانه باشد دما میبایست بالای 10 درجه باشد به شرطی که سهره در شرایط نرمال و ایده آل باشد . ولی اگر سهره ضعیف باشد یا پس برود دما میبایست بالا تر از 17 درجه باشد تا زمانی که به وضعیت نرمال و ایده آل برسد . 

اگر سهره سرما خورده یا مریض باشد دما میبایست بالاتر از 23 درجه باشد .

اگر سهره در زمان جفت باشد یعنی ماده سهره روی تخم باشد یا جوجه داشته باشد دما میبایست بالای 20 درجه باشد .

البته من بر اساس تجربه و سبک وسلیقه خودم در پرنده بازی به این میزانها رسیده ام و خوشحال میشم از تجربه و دانش دوستان هم استفاده کنم .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵، ۰۷:۰۹ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۰، ۱۰:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #2
RE: دمای اتاق سهره
سلام
سهره اگر كتان خور باشه با غذاهاي كمكي مثل هفت تخم و بادام وپسته ميشه تا دماي صفر درجه ازش نگهداري كرد.
اگر شاهدونه خور باشه از دماي منفي 3درجه تا 39 درجه هم نگهداري كردم اما براي مست شدن بايد بين 12 تا 25 باشه 
زمان جوجه دهي 20تا26
براي لك بالاي 32 درجه
اگر سرما خورده باشه بالاي 23 درجه
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۰۸:۱۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sitra3 ، سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #3
سلام
ممنون ازشما .
اگر دون پرنده شاهدونه باشد دما میتونه تا 10 درجه زیر صفر هم باشد ولی منظور من دما برای مست شدن بود که گفتم بین 10 تا 25 درجه .
و اینکه گفته شد : اگر سهره در زمان جفت باشد یعنی ماده سهره روی تخم باشد یا جوجه داشته باشد دما میبایست بالاتر از 20 درجه باشد . حداقل دمای ممکن گفته شد و بهترین دما برای زمان جفت و جوجه کشی 22 یا 23 هست . همانطور که شما هم بدرستی فرمودین .
برای لک هم به نظر من اگر شاهدونه دون سهره ما باشد حد اقل دما میبایست 28 درجه باشد . و اگر دون سهره ما کتان خالی باشد حد اقل دما میبایست 30 درجه باشد تا پرنده لک بخورد . و هر چه دما بالاتر از این مقدار باشد بهتر و زودتر لک میخورد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۷/۰۲/۱۵، ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۰۸:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #4
سلام
در کل مکان سهره همون يه جا که سرماى زمستان رو احساس کنه يعنى از پاييز تا بهار واسش يه دما نباشه, سهره اى که سرماى زمستان رو ببينه مستيش بيشتر ه, سرحالتره, ولى وقتى تو خونه باشه و يه جا گرم و تکرارى فصل و گم کنه مستيش دوام نداره همينجور که زود مست ميشه زودم مستيش تموم ميشه
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۹:۱۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ ، محمدمهدی ، sitra3
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #5
سلام
لازمه یه تذکری بدم
همینطور که حمید آقای عزیز فرمودن و من هم تو خط اول ارسال عرض کردم . سهره ای که تو هوای آزاد نگهداری بشه خیلی شاداب و سرحال تره و مستیش هم خیلی بیشتره و بلندتر هم میخونه .  خلاصه قابل مقایسه نیست با پرنده ای که تو فضای بسته باشه ولی به هر دلیل ممکنه دوستان سهره رو بخوان تو فضای بسته نگهداری کنن و من هم چون تجربه این مورد رو داشتم خواستم تجربه خودم رو در اختیار دوستان قرار بدم . و مقصود من از ایجاد این موضوع این نبوده و نیست که سهره رو داخل خونه نگهداری کنیم . بلکه همیشه میگم اگر جای مناسب دارین حتما سهره رو بیرون نگهداری کنید . چون سهره ماله بیرون و هوای آزاده .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۴/۰۷/۱۴، ۱۲:۴۶ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۴/۰۷/۱۴، ۱۲:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #6
نه من منظورم بيرون نبود مکان سرد بود, من خودم دهن بازى ميکنم سهره رو بيرون نميتونم نگه دارم يه وقتايى دهنشون خراب ميشه ولى يه جا نگه ميدارم که دماش پايىنه و سرد فقط در حدى که جا ابى يخ نزنه و اختلاف دما شب وروز هم زياد نباشه و تغير فصل رو هم احساس کنن
۱۳۹۴/۰۷/۱۵، ۰۸:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 5
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #7
سلام

دمای مناسب برای تمامی حیوانات 25 درجه است ....
۱۳۹۴/۰۸/۰۶، ۱۲:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #8
سلام
سهره حتما بايد زمستون را احساس كنه .حداقل تا 10 درجه بايد تو زمستون براش فراهم بشه.10درجه هم براي اونهايي كه مي خوان تو برج11 سهره جفت بزنن. براي جفت دما بايد بره رو 22درجه ولي اگر كسي قصد جفت زدن نداره 10درجه خوبه چون هم سرما را حس مي كنه وهم اينكه زودتر مست ميشه تا سهره اي كه تو هواي خيلي سرد بوده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۰۶، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #9
(۱۳۹۴/۰۸/۰۶، ۱۲:۳۱ ق.ظ)seyed ahmad tavassoli tabaee نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

دمای مناسب برای تمامی حیوانات 25 درجه است ....

سلام
دمای مناسب برای هر پرنده با پرنده دیگر متفاوت است . و دمای مناسب برای یک پرنده هم بسته به محل نگهداری و تغذیه آن متفاوت میباشد .  
۱۳۹۴/۰۸/۰۶، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #10
RE: معجون استاد هیوا برای مست شدن سهره
سلام  
من الان فقط همین یدونه جوجه رو دارم که داخل یه اتاق تو خونه میذارمش سیستم گرمایش اتاق هم خاموشه و عکس جای نگهداریم رو هم گذاشتم تو آلبوم عکس سهره هام هست دوستان میتونن ببینن . ولی بیرون خونه الان در حال حاظر پرنده ای ندارم ولی با این حال عکس میذارم از محل نگهداریم لطفا دوستانی که تجربه نگهداری سهره بیرون از خونه رو دارن بفرمایند اینجا چه طور هست و چه تعداد پرنده میتونم اینجا نگهداری کنم . 
 دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با تشکر  
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۶/۰۷/۱۹، ۱۲:۵۷ ب.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۱/۱۳، ۰۷:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان