زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۴، ۰۱:۳۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دم زدن

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
2 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #1
دم زدن
با سلام چند سوال داشتم :
1 ـ آیا زمانیکه قناری روی نی نشسته و هنگام تنفس دم بزند از نشانه های بیماریست ؟ اگر هست نوع بیماری و راه علاج آنرا بفرمائید .
2 ـ اساتید فن می گویند قبل از جفت کردن لازم است نر و ماده بدون دیندن همدیگر مدتی فقط صدای هم را بشنوند . آیا این موضوع در مورد جائی که تعداد قناریها زیاد است صدق میکند ؟ عملا" بدلیل زیادی قفسها کنار هم قرار دادن امکان ندارد لطفا" راهنمائی نمائید . سپاس
۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۰۳:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #2
RE: دم زدن
(۱۳۹۰/۰۹/۲۶، ۰۳:۲۹ ب.ظ)حسین قمی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام چند سوال داشتم :
1 ـ آیا زمانیکه قناری روی نی نشسته و هنگام تنفس دم بزند از نشانه های بیماریست ؟ اگر هست نوع بیماری و راه علاج آنرا بفرمائید .
2 ـ اساتید فن می گویند قبل از جفت کردن لازم است نر و ماده بدون دیندن همدیگر مدتی فقط صدای هم را بشنوند . آیا این موضوع در مورد جائی که تعداد قناریها زیاد است صدق میکند ؟ عملا" بدلیل زیادی قفسها کنار هم قرار دادن امکان ندارد لطفا" راهنمائی نمائید . سپاس

با سلام به دوست خوبم:
دم زدن قناري چنانچه زياد باشد احتمال يبوست هست --راه درمان استفاده از برگ كاهو به مقدار كم ميباشد.
اينكه قناري نر و ماده صداي هم را بشنوند. يك اصل نيست ولي در جفت شدن قناري ها تاثير دارد . البته نسبت اون كم است
قناري كه اماده باشد و با محيط نيز عادت كرده باشد .و استرس از چيزي نداشته باشد جفت ميشود
من قناري نر دارم كه 5 سال در يك محيط بوده است و زياد هم نمي خواند ولي از حركاتش متوجه امادگي اون ميشوم .همراه با وارد شدن قناري ماده انچنان شروع به خواندن ميكند كه قابل وصف نيست . من بيشترين اثر امادگي قناري نر و ماده را در محيط يكنواخت و ثابت ميدونم . به نظر من در مورد سوال دوم مشكلي ندارد.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۹/۲۷، ۱۱:۴۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: حسین قمی ، langarood

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان