زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۲۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دم قناري

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 34
12 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #1
مشکل دم قناري من ؟
با عرض سلام خدمت همه عشق بازان عزيز و محترم

من سال گذشته يه جوجه قناري سبز کشيدم الان نر خوب و بخوني شده ولي يه مشکل داره که ميچسبده به قفس دمشو مثل سهره وحشي خراب ميکنه و چوب ميشه و تا الان سه بار دمش رو کشيدم و خراب کرده کسي ميتونه منو راهنمايي کنه که اين عادت بد رو از سرش بندازه ؟آيا کسي تا الان به اين مشکل برخورده؟:a (22):

ممنون ميشم منو راهنمايي کنيد.
۱۳۹۰/۰۶/۱۶، ۰۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: مشکل دم قناري من ؟
نیازی نیست دمهاشون بکشی
کشیدن دم هم باعث میشه ریشه و پیاز پر های دم ضعیف بشه و هم استحکام دم سری قبل رو نداشته باشه و هم اینکه اگر قناریت دم دار باشه سری بعد دمهاش کوتاه تر در بیاد
ضمن اینکه چربی و کلسیم زیادری برای رشد نیاز داره

با آب تنی دادن این مشکل حل می شه

اگر قفسش بزرگه یه میل دیگه براش بذار

با خنک تر شدن هوا در صورتی که آمادست جفتش بزن
موفق باشی
۱۳۹۰/۰۶/۱۶، ۰۶:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: alirezazx077
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #3
با سلام

طبق گفته دوستمون نباید دمش رو بکشی چون قناری با کبوتر فرق داره اولا ازین کار اصلا خوشش نمیادو ثانیا شاید سری های بعد دمش بدشکل و ناجور در بیاد اگه قفسش یه چوب داره یه دونه چوب دیگه براش بذارین بطوریکه یکی پایین و اون یکی دیگه در سمت روبرو و بالا باشه انشاله دیگه اینطور نمیشه اگه قفسش هم کوچیکه بندازش تویه قفس بزرگتر

موفق باشید
:a (18):

بندانگشتی (ها)

امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۶/۱۶، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #4
سلام دوست گلم.بعضی از پرنده ها میل به بازی ومستی که بالا میزنه بی تاب میشن واین طرف اون طرف میرن فکر کنم چوب اضافی وقفس بزرگ واسش خوب باشه ضمنا از چوب های کوتاه در کنار قفس استفاده کن عین یه استراحتگاه موقت آبتنی وسرگرم کردنش خوبه واگه اشتباه نکنم اگه تاب واسش بزاری عاشقش بشه.من همیشه میبینم پرندم چی میخواد اگه دقت کنی متوجه میشی و واسش انجام میدی حال میکنی و پرنده هم خوشش میاد از دونش گرفته تا بیماری وجفت وسرگرمی .جا داره اینجا از تمام اساتیدگل انجمن تشکر کنم چیزای خوبی از عزیزان یاد گرفتم .موفق باشی
۱۳۹۰/۰۶/۱۶، ۰۸:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 42
45 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #5
خوردگی دم
سلام دوستان . میخواستم بدونم چه دارویی واسه خوردگی دم قناری خوبه؟ یه قناری دارم دمش خورده شده . قناری هم جدا از بقیست نره و فاصله چوب از دیوار قفسش هم مناسبه
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #6
RE: خوردگی دم
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۷:۴۳ ب.ظ)lycen نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان . میخواستم بدونم چه دارویی واسه خوردگی دم قناری خوبه؟ یه قناری دارم دمش خورده شده . قناری هم جدا از بقیست نره و فاصله چوب از دیوار قفسش هم مناسبه

با سلام
علت خوردگی دم نزدیک بودن نی به ظرف غذا میباشد فاصله ظرف غذا با نی زیاد شود که دم به نی نخوره و برعکس تولک بره خودش درست میشه و دارو نمیخواد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۵۰ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: lycen
*
کاربر انجمن

ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۹:۴۸ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۷:۴۳ ب.ظ)lycen نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با سلام
علت خوردگی دم نزدیک بودن نی به ظرف غذا میباشد فاصله ظرف غذا با نی زیاد شود که دم به نی نخوره و برعکس تولک بره خودش درست میشه و دارو نمیخواد
تمام فاصله ها مناسبه و اصلا دمش به جایی نمیخوره . به نظر من یه ویتامینی چیزی کم داره . به نظرتون چندتا علت دیگه ممکنه باشه؟
۱۳۹۰/۱۲/۰۸، ۰۷:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۰/۱۲/۰۸، ۰۷:۵۴ ق.ظ)lycen نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
تمام فاصله ها مناسبه و اصلا دمش به جایی نمیخوره . به نظر من یه ویتامینی چیزی کم داره . به نظرتون چندتا علت دیگه ممکنه باشه؟

باسلام

منظور از خوردگی دقیقا چیه آیا دم واقعا خورده شده یا ریش و یا کج شده اگه میشه یه عکس ازش بزارین بعضی وقتها هم این مشکل و تغییر شکل دم واسه اینه که قناری زیاد به میله های قفس میپره و میچسبه!!
به نظر من هم دارویی نیاز نداره و ویتامینها و املاح معدنی رو هم که در تمام طول سال باید استفاده کرد.

موفق باشید

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۲/۰۸، ۰۸:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، lycen
*
کاربر انجمن

ارسال: #9
(۱۳۹۰/۱۲/۰۸، ۰۸:۵۲ ق.ظ)hamid@line نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۰۸، ۰۷:۵۴ ق.ظ)lycen نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

منظور از خوردگی دقیقا چیه آیا دم واقعا خورده شده یا ریش و یا کج شده اگه میشه یه عکس ازش بزارین بعضی وقتها هم این مشکل و تغییر شکل دم واسه اینه که قناری زیاد به میله های قفس میپره و میچسبه!!
به نظر من هم دارویی نیاز نداره و ویتامینها و املاح معدنی رو هم که در تمام طول سال باید استفاده کرد.

موفق باشید

:basa (75):
دمش به صورت مایل به سمت چپ در اومده و خورده هم شده . تقویت قناری خوبه و قناری هم مست شده . فقط مشکل دمشه . دمش تو قفس هم به هیچی نمیخوره اینو مطمئنم
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۱۱:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #10
دوست عزیز بعضی قناری ها از روی آمادگی و مستی زیاد با دم خودشان بازی می کنند و پرهای دم کج و ریش ریش می شوند . گاهی وجود شپشک و کنه ها عامل این مشکل هست و همانطوری که دوستان گفتند چسبیدن قناری به میله های قفس و همچنین آبتنی ندادن به قناری باعث بروز چنین مشکلاتی می شود
۱۳۹۰/۱۲/۱۳، ۰۵:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: lycen ، fatahpour

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان