زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۶:۵۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دو رگ زاغم را جفت زدم

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #1
دو رگ زاغم را جفت زدم
سلام دوستان

دو رگ زاغم رو با ماده دارچینیم جفت زدم و تخم هاشو گذاشتم زیر پای حمال - باز هم می خوام جفتش بزنم

حالا یه سوال دارم به نظر شما امکانش هست جوجه هاش رنگشون بره به طرف زاغی ؟ یعنی سهره قناری زاغ در بیاد /؟

۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۵:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #2
RE: دو رگ زاغم را جفت زدم
باسلام سهره ای که من میبینم سهره کرمانیه! منظورتون از دورگ زاغ یعنی یه سر این سهره،سهره سیاه بوده و یه سر کرمانی؟.،
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۵:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

Ph.d
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 70
114 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #3
سلام بر دوست عزیز silverman
در شیراز کلا استان پارس سه نوع سهره کرمانی داریم یا این اسامی: 1- سهره کرمانی معمولی 2- دو رگ زاغ پشت گلی   3- سهره زاغ 
اگر سهره کرمانی یک نوار بسیار یاریک چسبیده به پشت گل قرمزش داشته باشه( در امتداد اون یعنی ازیک گوش تا گوش دیگه) به اون  دو رگ زاغ پشت گلی می گن.
اگر هم که یک نوار سیاه مثل سهره طلایی ((بروجردی)، شیرازیها بهش می گن سر سیاه) داشته باشه که بعضی وقتها بصورت شطرنجی هستش و تا چشمهای سهره هم کشیده می شه  به اون زاغ می گن
این سهره گرانقیمت و کمیابه . در کل ارزش شهرهای زاغ و دو رگ زاغ بیشتر از کرمانی معمولی هستش.
این عکس سهره دوستمون چون واضح نیست فکر کنم دو رگ زاغ پشت گلی باشه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۶:۳۰ ب.ظ، توسط bm58.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۶:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #4
سهره محسن جان دو رگ زاغ تیپ کرمونی بهش میگیم تو شیراز.سهره زاغ چیز دیگست مثل بروجردی هست ولی سیاهی سرش خیلی پهن و پررنگه و بعضیهاشون زیر گردن طوق مشکی هم دارن.نه کاکو احتمالش کمه رو سهره ات برن احتمال زیاد جوجه ها سرخ سوخته بشن از پررنگ گرفته تا کم رنگ موفق باشید

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۱۱:۲۱ ب.ظ، توسط علیرضا پوریان.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۱۱:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #5
(۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۵:۴۳ ب.ظ)'silverman909' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام سهره ای که من میبینم سهره کرمانیه! منظورتون از دورگ زاغ یعنی یه سر این سهره،سهره سیاه بوده و یه سر کرمانی؟.،

ما دو رگ زاغ داریم {تیپ کرمونی}- دو رگ زاغ تیپ سر سیاه داریم - دو رگ سر سیاه داریم - دو رگ کرمونی داریم
الان این عکس واضح تر از سهره منه  که دو رگ زاغ تیپ کرمونی هست

اینم دورگ کرمونی هست

واسه اون چند مورد دیگه هم عکس ندارم
۱۳۹۲/۰۳/۱۲، ۰۹:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 13
سپاس‌ها: 164
1049 سپاس گرفته‌شده در 275 ارسال
ارسال: #6
با سلام
مسیر تایپک کلا تغییر کرد.
دوست عزیز محسن جان  سهره شما چون دورگی کمی داره جوجه سهره قناری شما حالت دورگ زاغی پیدا نمکینه.معمولا جوجه های  که دارای رنگهای سرخ وسبز وزیتونی هستند معمولا یه دورگی پشت سرشون میاره البته سهرش یا سرسیاه بوده یا زاغ.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۳/۱۲، ۰۱:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams ، moh3nshirazboy ، amir bagheri ، عمادذر
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #7
سلامی دوباره به دوستان
یه مشکلی پیش امده - اقا من سهره رو با این ماده که جفت زدم تخم هاش رو گذاشتم زیر ماده پرستار بعد که همه تخم هاش رو گذاشت سهره رو هم جدا کردم 2 روز به ماده و سهره استراحت دادم

تو اون زمانی که سهره پیش ماده بود مرتب دهن میزد وقتی هم جداش کردم از خوندنش که کم نشد هیچ شدید تر هم شد طوری که وقتی ماده قناری رو نشونش می دادم شروع می کرد مست گیری کردن تا دیروز صبح دوباره سهره رو انداختم پیش ماده قناری تا انداختمش پیش سهره  شروع کرد دهن زدن ماده هم تاتی داد و سهره رفت رو کمر ماده ولی هر کاری کرد نتونست پشتیش کنه و ماده پرید رفتت رو چوب و باز هم سهره به دهن  زدنش ادامه داد و رفت رو کمرش ولی باز نتونست پشتیش کنه و افتاد کف قفس و دیگه دهن نزد

از بعد از اون دیگه این سهره هر کاریکه کردم دهن نزد فقط با ماده چنگ چنگو می کننه و غذا می کنه تو دهنش امروز براش چال گذاشتم ولی امروز هم دیگه چنگ چنگو نکردن  و هرچی ماده تاتی میده سهره نمیره پشتیش کنه و اصلا هم نمی خونه دیگه -  به نظرتون چی کار کنم ؟
۱۳۹۲/۰۳/۱۳، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #8
سلام محسن جان.حساسیت زیاد برای جفت خوردن سهره قناری نتیجه عکس میده.مشکلی به نظر من ندارن و بهشون فرصت و آرامش بده.تنها کاری که نباید بکنی و بزرگترین اشتباه محسوب میشه جدا کردنشون هست یه وقت جدا شون نکنی.حتما حتما ما نباید جفتگیریشون رو ببینیم منتظر تخمگذاری باش.با توجه به شرایط سهره ات یکی دو چال دیگه جا داره کاریشون نداشته باش در ضمن سهره خوش ذاتی داری قدرش رو بدون خدا برات نگهش داره
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، محمدمهدی ، hamed MB
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #9
(۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۰:۴۹ ق.ظ)'علیرضا پوریان' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام محسن جان.حساسیت زیاد برای جفت خوردن سهره قناری نتیجه عکس میده.مشکلی به نظر من ندارن و بهشون فرصت و آرامش بده.تنها کاری که نباید بکنی و بزرگترین اشتباه محسوب میشه جدا کردنشون هست یه وقت جدا شون نکنی.حتما حتما ما نباید جفتگیریشون رو ببینیم منتظر تخمگذاری باش.با توجه به شرایط سهره ات یکی دو چال دیگه جا داره کاریشون نداشته باش در ضمن سهره خوش ذاتی داری قدرش رو بدون خدا برات نگهش داره

سلام کاکو علیرضا -  کاکو قابلت رو نداره -{ با وجودی که این سهره سهره گرون و خوش قیافه ای هست ازش خوشم نمی امد چون دهنش یواش بود ولی جدیدا که دهنش خیلی عالی و بلند شده خیلی ازش خوشم امده } دیشب اعصابم خورد شد جداش کردم  - {من سهره رو تو حال تو شلوغی جفت می زنم در ضمن 2 تا قناری ماده که آماده که به عنوان حمال ازشون استفاده می کنم کنار قفسشون هست }

دیشب وقتی جداش کردم بردمش تو حیاط شروع کرد دهن زدن و نر و ماده صدای هم می زدن - امروز صبح قناری ماده رو بردم تو حیاط نشون سهره دادم سهره خر شد می خواست قفس رو پاره کنه بیاد ماده رو پشتی کنه - تو یه ساعت 5 یا 6 بار رفت رو دهن مستی و کلی کت انداخت و مست گیری می کرد از فاصله و قناری ماده هم تاتی می داد - دیگه گفتم سهره نابود شد قناری رو بردم یکم اون طرف تر گذاشتم تا دهن مستی نزنه -  امروز ظهر می خوام دوباره بکنمشون پیش هم

۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۱:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #10
اقا تو حیاط  کردمشون پیش هم گفتم آب بیارم بزارم جلوشن تا یه اب بازی هم بکنن  اقا هنوز نرفته بود تو قفس ماده شروع کرد به دهن زدن  ماده تاتی داد رفت رو کمرش خیلی تلاش کرد تا پشتیش کنه { حالا کرد یا نکرد رو درست متوجه نشدم} بعد دوباره ماده افتاد کف قفس گذاشت دنبالش کت و پس کله قناری رو میگرفت همه کاری می کرد تا پشتیش کنه فکر کنم یه بارم موفق شد بعد دیگه اب گذاشتم اب بازی کردن بعد اوردمشون تو خونه براش چال گذاشتم فورا ماده پرید تو چال خوابید داداشم گفت چال رو ببردار تا قشنگ پشتیش کنه بعد ما هم برداشتیم تو 10 دقیقه 3 بار قشنگ پشتیش کرد دیدمش :دی

ولی فکر کنم ماده تخم تو شکمش هست چون وقتی مدفوع می کنه دمبشو رو بالا و پایین می کنه و پسش رو باز و بسته می کنه

به نظرتون امشب چال رو بگذارم؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۲:۲۱ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۴، ۱۲:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان