زمان کنونی: ۱۳۹۶/۰۵/۲۹، ۰۷:۴۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دو هوا شدن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #1
دو هوا شدن سهره
سلام دوستان
سهره من دو هوا شده پف میکنه خوب نشده باید چه کارش کنم
از جای گرم اوردمش جای سرد.
یه سوال دیگه اگه سهره سرما بخوره چه کارش کنم
و اگه عفونت داشته باشه چی ؟
دوستان منتظر جواب هایی که همیشه باصبر حوصله بوده شما همیشه لطف داشتین ممنون منتظر جواب شما هستم
۱۳۹۱/۰۹/۰۵، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2107 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #2
RE: دو هوا شدن سهره
با سلام ببین سهره ها عین انسان نیستن پرنده ی مقاومی هست نباید این کار رو میکردی حالا بهر صورت برش گردان جای اولش روی همون میخی که بوده داروی سرما خوردگی هست میتونی استفاده کنی میتونی 4 الی3قطره آب لیمو تو آبش بچکانی تو نصف جا آبی آب. تخم شلغم بهش بده ولی بهترین داروی جای نسبتا گرم وهوای یک نواخت هست فقط ببین فضله اش تغییر رنگ داده یا نه.از این به بعد خواستی سهره رو بیاری بیرون برای این که یه هوایی بهش بخوره از یه کاور پلاستیکی استفاده کن بکش روی قفس بعد بیارش بیرون تا سرما یا باد اذیتش نکنه .
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed_30421
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #3
ممنون اما پلاستیک که دورش بکشی هوا که دیگه بهش نمیخوره؟؟؟؟؟
من فکر میکنم که پرنه باید با چرخه هوا تو بیرون عادت کنه ؟؟؟
این سهره تازه خریدم تو خونه بوده جاش حسابی گرم بوده اما من آوردمش جاش سرده پف میکنه
ممنون میرم دارو سرماخوردگی میخرم
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۴:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

هیچلم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 702
600 سپاس گرفته‌شده در 198 ارسال
ارسال: #4
دوست عزیز سهره تا خودشو به دمای جدید وقف بده همونجوری پف میکنه تا گرمش بشه چند روز که بگذره عادت میکنه و از پف درمیاد میتونیشب بزاریش بیرون و اگه واست مقدوره بهش دون سیاه بده تا گرمش بشه موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۵:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2107 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #5
با سلام ببین دوست من معمولا کل موجودات برای سرمای زمستان خودشون تو آخر های تابستان آماده میکنن یکی آذوقه جمع میکنه یکی چربی بدنش رو میبره بالا سهره ی شما تو اتاق بوده حالا تو ماه آذر ماه میخوای بزاریش تو سرما اگه از اول تو هوای آزاد بود خود سهره با خوردن چربی لازم رو تامین میکرد ورفته رفته بدنش عادت میکرد تا اینکه یه دفعه ببریش تو سرما شما یه کاور پلاستیکی بکش روش بزارش تو هوای آزاد یه دوسه روز اون جوری باشه یه مقدار به اندازه یک یا دو انگشتی کافشه اگه باد خورش زیاد هست براش بزار تا کمی بادمای پایین عادت کنه بعد یواش یواش کاور رو بردار من سهره داشتم از دو هوا شدن مرده چون بدنش کم بود داره چربی کار لباس زیاد رو برای پرنده انجام میده این کار شما مثل اینکه یه نفر رو با عرقگیر وشرت گذاشتی تو حیاط داداش مسواک میشه حیون .فقط مواضب باش زیاده روی نکنی تو دادن دون های گرم یه دفعه معکوس جواب میگیری اگه کتان سیاه میدادی قیلا همون رو بده اگه کافشه میدادی کافشه رو بده خلاصه متنوع زیاد نباشه .موفق باشی
۱۳۹۱/۰۹/۰۸، ۰۹:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 33
سپاس‌ها: 895
2215 سپاس گرفته‌شده در 925 ارسال
ارسال: #6
سلام 
سهره من چند وقت پیش که هوا کمی خوب بود از روی سهل انگاری بردمش توی تراس گفتم ببینم چکار میکنه زدمش به میخ کلا کمتر از یکربع بیرون بود ولی خودم هم پیشش بودم ولی آخرا کمی میلرزید سریع آوردمش تو دیدم فضله خراب کرده و اسهال گرفت .... من هم مجبور شدم بهش دارو بدم نئوکسی وت بهش دادم بعد از دو روز کامل اسهالش رفع شد ولی سوالی که برام پیش اومده این بود که : چرا پرنده با اینکه فضله ش کاملا نرمال شده بود سر صبح یدونه فضله خراب و بزرگ همراه با عفونت سبز و اورات تقریبا زرد رنگ داشت ؟ البته روز به روز بهتر شد و الان تقریبا کامل رفع شده ولی این برام یه سوال بود .... از دوستان کسی تا به حال پرنده ش اینطور شده که در طول روز فضله کامل نرمال باشه ولی سر صبح که پرنده از خواب بیدار میشه یه فضله بزرگ و خراب داشته باشه ؟ ..... 
البته خودم حدسم اینه پرنده هنوز به طور کامل درمان نشده که این فضله خراب رو داره ولی خواستم با دوستان در جریان بذارم و یه مشورتی باشه ..... ممنون میشم اگر نکته ای مد نظر دوستان هست بفرمایید ..
درضم ورم روده یا مشکل کبدی هم نداره پسش رو معاینه کردم .... فقط در اثر دوهوا شدن اسهالی شد و با دو روز نئوکسی کامل خوب شد ولی من تا پنج روز ادامه دادم ....

۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۱۲:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 9683
10371 سپاس گرفته‌شده در 3484 ارسال
ارسال: #7
سلام
من فكر مي كنم كه طبيعي باشه .خودم هنوز دليل خاصي براش پيدا نكردم.ديدم كه اكثر سهره ها اينجوري هستن.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۸، ۰۷:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #8
سلام
البته به نظر حقیر فکر کنم خیلی درست نباشه که بگیم طبیعیه ولی من هم با شما موافق هستم خیلی از پرنده ها با این مشکل مواجه هستن ...... من میگم این یه جور علامت سرماخوردگی و دوهوا شدن هست .... اسم علمیش رو نمیدونم ولی مثل ما آدمها که وقتی سوز و سرما به پیشونی و سینوسامون میخوره بینیمون عفونت میکنه پرنده هم همینطور میشه ولی در انسانها پیشانی و گونه ها و بینی حساس ترین جا هست برای سرما خوردگی و عفونت کردن و در سهره ها روده شون حساس ترین جاشون هست بخصوص پرنده هایی که داخل فضای بسته نگهداری میشن و عادت به هوای آزاد ندارن ......

پس میشه گفت یه جور سرماخوردگی و عفونت روده هست (البته با ورم روده خیلی فرق داره) که اغلب در موارد زیر بوجود میاد :
1- وقتی که پرنده ما داخل فضای بسته نگهداری میشه ولی میخش به صورتی هست که در معرض جریان هوای سرد قرار داره و همین امر سبب سرما خوردن و عفونت در روده پرنده میشه 
2- وقتی که پرنده ما داخل فضای بسته نگهداری میشه و در طول روز بیرون میبریمش و جابجایی داره بخصوص در فصل سرد سال یعنی پاییز و زمستون و همین امر سبب میشه پرنده دوهوا بشه و رودش سرما میخوره و به این صورت عفونت میکنه 
3- وقتی که پرنده ما بیرون و تو هوای آزاد نگهداری میشه ولی از بهار یا از اول تابستون بیرون نبوده که با هوای آزاد سازگاری پیدا کنه و همین امر سبب میشه روده پرنده عفونت کنه و سرما بخوره 
4- وقتی که پرنده ما بیرون تو هوای آزاد میخ شده باشه ولی جاش بادگیر نباشه بازم این مشکل بوجود میاد 
5- وقتی که پرنده ما بیرون تو هوای آزاد میخ شده باشه ولی پرنده ضعیفه و در اوج نیست حالا به هر دلیلی که میخواد باشه این مشکل بوجود میاد (مثلا ورم روده داره یا اینکه دونش ضعیف باشه مثلا کتان خور باشه یا دون سرد و سبزیجات زیاد بخوره یا اینکه تو سایه آب بازی شدید بهش بدیم و بعدش باد هم بهش بخوره یا مثلا پرنده تولکه و هنوز تخت نشده جابجایی شدید داشته باشه یا اینکه پرنده هنوز وقت گشت بردنش نشده ببریمش گشت یعنی هنوز داره کوتاه بلند میخونه گشت بخوره یا اینکه مثلا گشت و جابجایی شدید داشته باشه مثلا پرنده رو نصف روز یا یک روز تمام گشت ببریمش یا اینکه مسافرت ببریمش بخصوص در فصول سرد ....... خلاصه پرنده ای که بیرون تو هوای آزاد میخ شده اگر به هر دلیلی تو اوج نباشه یا پس بره این عارضه براش بوجود میاد) 

ولی بیماری خطرناکی محسوب نمیشه و قابل درمان هست و بهترین درمانش هم یه میخ بودن در جای گرم و استفاده از دارو هست به مدت 5 تا 7 روز نئوکسی وت یا اکسی وت  ...... ولی خیلی شایع هست و پرنده با کوچکترین جابجایی و دوهوا شدن این مشکل براش بوجود میاد .... البته اگر سهره کامل بیرون باشه در جایی که بادگیر باشه و دونش هم شاهدونه باشه و در فصل سرد مقدار کمی هم کافشه بهش داده بشه و ریزه کاریهای سهره بازی و مراقبت از پرنده رو هم رعایت کنیم کمتر دچار این عارضه میشه ..... 
در حقیقت باید گفت سرما خوردگی هست که شایع ترین بیماری محسوب میشه و اول از همه جا روی روده پرنده اثر سوء ش رو نشون میده چون حساس ترین جای پرنده هست ..... باتشکر   
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۰۹، ۰۱:۵۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۹، ۰۱:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 69
سپاس‌ها: 9683
10371 سپاس گرفته‌شده در 3484 ارسال
ارسال: #9
سلام
توي تابستون و تو اوج هم ديدم سهره اي كه مسته و جفت خورده ،فضله اش شب اينجوري شده .دارو هو براش استفاده كردم باز همين جوري مونده .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۱۲/۰۹، ۰۸:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #10
سلام 
من هم بارها پرنده هام این مشکل براشون بوجود اومده و بارها هم درمان شدن و مشکلشون رفع شده ...... در هر صورت طبیعی نیست و یه جور بیماری هست که به نظر من سرماخوردگی و عفونت روده هست که سبب این عارضه میشه و در هنگامی که پرنده از خواب شب بیدار میشه این عفونت درون روده انباشه میشه و به صورت یه فضله بزرگ و شل همراه با عفونت سبز رنگ و اورات سفید یا زرد رنگ دفع میشه ....
سرما خوردگی و عفونت هم در پرنده گان به دو صورت هست 1- سرماخوردگی و عفونت فوقانی : که بیشتر میزنه به اندامهای فوقانی مثل چشم و گوش و بینی و گلو و ریه و مجاری تنفسی 2- سرماخوردگی و عفونت تحتانی : که بیشتر میزنه به اندامهای تحتانی نظیر کلیه و شکم و روده ...... و این دومی شایع تر هست علتش هم اینه که اندامهای تحتانی پرنده آسیب پذیر تر و حساس تر هستن بویژه پرنده هایی که داخل فضای بسته نگه داری میشن .... البته در سرماخوردگی های شدید ما شاهد هر دو نوع عفونت توامان با هم هستیم یعنی هم اندامهای تحتانی و هم اندامهای فوقانی عفونت میکنه .....
علت اصلی این عارضه سرما و دوهوا شدن هست که اول از همه میزنه به روده پرنده و سبب عفونت در روده میشه و خیلی هم ربطی به زمستون یا تابستون نداره ولی در فصل سرما شایع تر هست ..... توی تابستون هم اگر پرنده مدت زیادی توی آفتاب باشه جوری که از گرما دهن باز کرده و بعد بیاریمش توی سایه و یه باد خنکی هم بهش بخوره ممکنه دچار این عارضه بشه .... بویژه برای سهره هایی که شبها داخل فضای بسته نگهداری میشن .... چون خیلی ها رو دیدم شبها پرنده رو میذارن داخل فضای بسته یه جای خنک مثل خرپشته یا راه پله و روزها پرنده رو میبرن توی تراس یا بالا پشت بوم یا حیاط و همین امر خودش یه جور دوهوا شدن هست که از علت های اصلیه این عارضه به شمار میره ..... به قول معروف یا رومی روم یا زنگی زنگ .... پرنده یا باید کامل بیرون باشه در جای بادگیر و با رعایت همه شرایطش و یا باید تو خونه باشه برای همیشه و کاملا خونگی بشه تا دچار این عارضه نشه ..... پرنده ای که شبهای تو فضای بسته میخوابه و روزها میره بیرون و باد و هوای آزاد بهش میخوره در اغلب موارد دچار این عارضه میشه .... تو همچین شرایطی خیلی هم ربطی به در اوج بودن نداره چون پرنده دایما دو هوا میشه در طول شبانه روز یعنی شبها داخل فضای بسته هست و روزها میره بیرون و باد و هوای آزاد بهش میخوره در همچین شرایطی دارو هم بی فایده میشه چون برای درمان این مشکل پرنده باید برای ده تا پانزده روز یه میخ باشه داخل فضای بسته و اگر داخل فضای بسته خیلی سرد باشه یا در معرض جریان هوای سرد باشه بازم دارو بی فایده میشه .... من خودم بارها برای پرنده هام این مشکل بوجود اومده و به لطف خدا بارها هم تونستم پرنده رو کامل درمان کنم رو این حساب گفتم که طبیعی نیست .... 
من پرنده داشتم که کامل بیرون بوده و کامل هم مست بوده در بهار و یکی دوشب آوردمش داخل خونه برای خواب و بعد دومرتبه بیرون میخش کردم همین مشکل براش بوجود اومده یعنی در اثر دو هوا شدن فضله ش به این صورت خراب شده که علامت سرماخوردگی و عفونت روده در پرنده هست ..... رو این حساب گفتم یا رومی روم یا زنگی زنگ .... یا باید کامل بیرون باشه با رعایت قوانین و شرایطش یا باید کامل داخل باشه اگر میخوایم همچین مشکلی برای پرنده مون بوجود نیاد ..... و البته خیلی مشکل خاصی نیست و ممکنه پرنده در اوج هم باشه و مست شش دانگ ولی این عارضه براش بوجود بیاد .....  ولی در هر صورت عفونت عفونته و نمیشه بگیم طبیعی هست و یا اینکه بگیم این بیماری نیست ..... تو چله تابستون هم سینوسهای انسان عفونت میکنه اگر جلوی باد کولر بخوابه یا اگر مثلا بره کوه و با آب سرد یه چشمه صورتش رو بشوره و بعد یه باد کوچولو بهش بخوره یا اینکه مثلا نوشیدنی سرد همراه با یخ بخوره وسط تابستون هم گلوش خارش پیدا میکنه و ممکنه کمی هم عفونت کنه  ....... پرنده ای که کاملا خونگی میشه و شب و روز به طور کامل داخل فضای بسته باشه مقاومت بدنیش رو از دست میده و کمی لوس میشه و با کوچکترین بادی یا با کوچکترین تغییرات دمایی و جابجایی دوهوا میشه و این مشکل براش بوجود میاد .... حتی پرنده ای هم که تمام روز بیرون تو هوای آزاد میخ میشه ولی شبها داخل فضای بسته و در جای مثلا خنک میخ میشه بازم خیلی به این مشکل دچار میشه و اصلا این خودش نمونه بارز دوهوا شدن پرنده محسوب میشه .....
ولی پرنده هایی که به طور کامل بیرون هستن کمتر به این عارضه دچار میشن البته به این معنی نیست که اصلا دچار نشن .... همین پرنده ای هم که کامل بیرون میخ میشه کافیه یکی دو شب داخل فضای بسته میخ بشه و بعد شب سوم که بزنیش به میخ اصلیش تو هوای آزاد صبحش بری کف قفس رو چک کنی به احتمال خیلی قوی این مشکل براش بوجود میاد .... یا مثلا اگر بیرون جاش بادگیر نباشه یا تو سایه آب بازی شدید بهش بدی و یا تو هوای بارونی و یا ............... مواردی از این قبیل که گفته شد همه و همه سبب بروز این مشکل و این عارضه هستن حتی برای پرنده ای که به طور کامل در هوای آزاد میخ شده ...... در حقیقت باید به نهایت مرتبه ریزه کاریهای نگهداری و مراقبت از پرنده رعایت بشه تا پرنده ما با این مشکل مواجه نباشه ....... ولی اینکه بگیم طبیعی هست یا هیچ بیماری ای نیست من اینو قبول ندارم البته با عرض معذرت و پوزش نظر و تجربه حقیر این هست ..... حالا بازم اگر دوستان نکته ای میدونن بفرمایند استفاده کنیم ...... سلامت و موفق باشید 

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰، ۱۰:۱۰ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۹، ۱۲:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان