زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۹ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

دو هوا شدن سهره

*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 133
93 سپاس گرفته‌شده در 42 ارسال
ارسال: #1
دو هوا شدن سهره
سلام دوستان
سهره من دو هوا شده پف میکنه خوب نشده باید چه کارش کنم
از جای گرم اوردمش جای سرد.
یه سوال دیگه اگه سهره سرما بخوره چه کارش کنم
و اگه عفونت داشته باشه چی ؟
دوستان منتظر جواب هایی که همیشه باصبر حوصله بوده شما همیشه لطف داشتین ممنون منتظر جواب شما هستم
۱۳۹۱/۰۹/۰۵، ۰۸:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #11
RE: دو هوا شدن سهره
باسلام
اگر پرنده رو بخوایم برای همیشه بیرون و تو هوای آزاد میخ کنیم علاوه بر اینکه باید جای مناسب برای این کار داشته باشیم که مثلا بادگیر باشه و آفتاب گیر نباشه و امن باشه از خطراتی که پرنده رو تهدید میکنه مثلا گربه و کلاغ و پرنده گان شکاری و دزد و غیره . باید پرنده رو از اواسط بهار یا از اوایل تابستون بیرون میخ کنیم که به هوای آزاد عادت کنه و سازگاری پیدا کنه و الا هر پرنده ای رو بخواید از پاییز یا زمستون برای همیشه بیرون میخ کنید به شدت مریض میشه و احتمال مرگ پرنده هم وجود داره . البته برای مناطق سردسیری رعایت این نکته بسیار ضروری تر هست بویژه برای استانهای شمالی و مرکزی ایران چون در استانهای جنوبی حتی در سردسیر ترین مناطق وسط روز آفتاب جوندار تر و گرمتری داریم علتش هم نزدیک تر بودن به خط استوا هست هرچقد به خط استوا نزدیکتر بشیم آفتاب جوندارتر میشه و همین خودش سبب گرمی هوا میشه بخصوص در روز .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۷/۰۸، ۰۴:۳۴ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۱۲/۰۹، ۱۲:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، gholizadeh ، ali reza_yar
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #12
سلام من تعدا 10 تا سهره تو یه قفس بزرگ تو بالن دارم ولی الان چند روزه یکی از سهره ها پف کرده وقتی جداش میکنم میارمش تو خانه خوب وسر حاله.ولی تا میبرمش بیرون دوباره کز میکنه.ممنون میشم علائم ودرمانشو بگین
۱۳۹۷/۱۱/۲۰، ۰۷:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #13
وقتی پف میکنه یعنی بدنش تب داره احتمالا و باید جاش گرم باشه و درمانش کنید و الا امکان داره بمیره ... درمانش هم جای گرم و ویتامین هست یا اگر شدید باشه آنتی بیوتیک مثل t n t یا اکسی وت . 
۱۳۹۷/۱۱/۲۲، ۰۶:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان