زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۵:۴۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ذغال قناري

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
ذغال قناري
با سلام وادب:

آنچه در مورد ذغال قناري بيان ميشود: عبارت است از اينكه جهت هضم غذا و رفع بعضي از عفونت ها پيشنهاد شده است.

در عين حال تا بحال داخل قفس پرنده ها و قناري مشاهده نكردم .

اينكه ايا لازم است از ذغال استفاده كرد يا نه؟

استفاده بايستي به طور مداوم باشد يا خير؟

و تاثير ان تا چه مقدار ميباشد.بايستي دوستان نقطه نظرات خودشان را بيان كنند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با احترام
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 320
767 سپاس گرفته‌شده در 103 ارسال
ارسال: #2
RE: ذغال قناري
با سلام و احترام

ذغال قناری خنثی کننده سالم اسید های طبیعی و کمک کننده به هضم غذا و خاصیت سم زدایی دارد. ایده آل برای پرندگان زینتی مانند فنچ، مرغ عشق ، قناری و عروس هلندی است یک کمک کننده عالی برای هضم غذا محسوب شده و از مشکلات دستگاه گوارش جلوگیری و آن را سم زدایی میکند زغال را می توان باغذای روزانه پرنده مخلوط کرد یا در مقادیر کم در کف قفس 3 بار درهفته پاشید و در هنگام جوجه کشی نیز به صورت مخلوط با غذای تخم مرغی به قناری داده میشود من به شخصه از زغال کوئیکو استفاده میکنم و تاثیر مثبت ان را به وضوح میبینم

بندانگشتی (ها)

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۷:۴۴ ب.ظ، توسط کلوب قناری گیلان.)
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۶:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #3
شارکل اکتیویتدcharcoal_activatedذغال فعال شده
ذغال فعال شده اغلب در مسمومیت های دارویی از قبیل مسمومیت با آتروپین_ استامینوفن _ گلیکوزیدهای دیژیتالی_ فنی تویین_ اتیلین گلیکول و......مورد مصرف قرار میگیرد.شارکل اکتیویتد درمسمومیت های غذایی و یک داروی تکمیل کننده دربرخ از بیماریهای گوارشی مورد استفاده قناری قرار میگیرد ذغال فعال شده را میتوان دراختیار قناری ها قرار داد تا در مواقعی که لازم بود قناری به خود درمانی توسط شارکل بپردازد.شارکل جاذب سم بوده وقناری هارا میتواند تا حدودی سم زدایی نماید

منبع : دکتر جابری
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۹:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 10
سپاس‌ها: 831
602 سپاس گرفته‌شده در 152 ارسال
ارسال: #4
سلام
دوستان عزیز ..این ذغال قناری را از کجا میشه تهیه کرد و اصلا دارای چه ماهیتی هست؟
یعنی یه ترکیب خاصه یا مثل ذعال چوب معمولیه...من تا حالا ندیدم و استفاده نکردم...لطفا راهنمایی کنین...ممنون
۱۳۹۰/۱۲/۰۴، ۱۰:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 5
سپاس‌ها: 128
272 سپاس گرفته‌شده در 57 ارسال
ارسال: #5
ذغال کوئیکو ذغال خوراکی پرندگان زینتی در سایت زردملیجه در انداره های کوچک جهت استفاده دوستانی که تعداد کمی قناری یا سهره دارند در دسترس می باشد
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۵:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #6
باسلام زغال اکتیو یک جاذب بسیار خوب است که در آزمایشگاه برای جذب رنگدانه بعضی ترکیبات و نیز بعنوان جاذب در بعضی از محلول ها از آن استفاده میکنیم من خودم در غذا خوری همه پرنده هام همراه با دانه ها میذارم قیمت بالایی ندارد و هر کیلو آن حدود ۵هزار تومان است معمولا تو جاهایی که وسایل آزمایشگاهی میفروشند یافت میشه فقط قبل از استفاده با آب بجوشانید خوب خشک کنید تا احیانا ناخالصیی چیزی جذب کرده باشد از آن خارج شده و دوباره احیاء شود ؛ضمنا دوستان جنوبی که فیلتر آب شیرین کن دارند توجه کنند که ذغالی که در یکی از فیلترهاست همان ذغال اکتیو است که کیفیت بالایی دارد وزنش حدود ۴۰۰گرمه قیمتش هم حدود۲۵۰۰ است
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۷:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #7
با سلام و عرض ادب

دوستان برای تهیه کربن اکتیو میتونند به فروشگاه های آکواریوم فروشی مراجعه کنند و از اونجا به قیمت مناسبی تهیه کنند ، تقریبا تمام آکواریوم فروشی ها این محصول رو دارند چون در فیلتراسیون آکواریوم مصرف زیادی داره و در اوزان مختلفی ارائه میشه انواع خوبش مارک Eheim آلمانه که قیمت بالایی داره ولی نوع چینی با برند Boyu هم کیفیت بدی نداره .

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۴:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #8
(۱۳۹۱/۰۲/۱۶، ۰۷:۵۵ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام زغال اکتیو یک جاذب بسیار خوب است که در آزمایشگاه برای جذب رنگدانه بعضی ترکیبات و نیز بعنوان جاذب در بعضی از محلول ها از آن استفاده میکنیم من خودم در غذا خوری همه پرنده هام همراه با دانه ها میذارم قیمت بالایی ندارد و هر کیلو آن حدود ۵هزار تومان است معمولا تو جاهایی که وسایل آزمایشگاهی میفروشند یافت میشه فقط قبل از استفاده با آب بجوشانید خوب خشک کنید تا احیانا ناخالصیی چیزی جذب کرده باشد از آن خارج شده و دوباره احیاء شود ؛ضمنا دوستان جنوبی که فیلتر آب شیرین کن دارند توجه کنند که ذغالی که در یکی از فیلترهاست همان ذغال اکتیو است که کیفیت بالایی دارد وزنش حدود ۴۰۰گرمه قیمتش هم حدود۲۵۰۰ است
با سلام
با تشکر از راهنمایی بسیار مفید
دوست عزیز فقط یک سوال از لحاظ کیفیت برام پیش اومده که شایدم فرقی نداشته باشند ایا جنس و نوع زغال اکتیوی که در اب استفاده میشه با جنس و نوع زغال اکتیو هوا یکسان میباشند و کدومش برای قناری بهتره
(۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۰۴:۲۵ ب.ظ)taha نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام و عرض ادب

دوستان برای تهیه کربن اکتیو میتونند به فروشگاه های آکواریوم فروشی مراجعه کنند و از اونجا به قیمت مناسبی تهیه کنند ، تقریبا تمام آکواریوم فروشی ها این محصول رو دارند چون در فیلتراسیون آکواریوم مصرف زیادی داره و در اوزان مختلفی ارائه میشه انواع خوبش مارک Eheim آلمانه که قیمت بالایی داره ولی نوع چینی با برند Boyu هم کیفیت بدی نداره .

موفق باشید
با سلام
اندازه زغال اکتیو برای فیلتر اکواریوم که تو چند نمونه که باز کردم و دیدم خیلی درشت بودند و بدرد قناری نمیخوردند نمونه ای که شما دیدید بصورت ریز و کریستالی بودند یا درشت با تشکر
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۱۱:۵۵ ب.ظ، توسط nazmi.)
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #9
با سلام

خیر ، درشت هستند و برای مصرف باید خرد شوند . در ضمن نوع مصرفی در آب شرب و هوا تفاوت چندانی با هم ندارند مگر در میزان تراکم خلل و فرج در واحد سطح که هرچه این این مقدار بیشتر باشه خاصیت جذب کربن اکتیو بالاتر خواهد بود .

موفق باشید
۱۳۹۱/۰۶/۳۱، ۱۱:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، meisam_th1980 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 169
431 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #10
مدتی پیش برای درمان بیماری اسهال در قناریهام به بازار مراجعه کرده بودم که یکی از مغازه داران چیزی به اسن کربن رو به من پیشنهاد کردن.متاسفانه قوطی اصلی رو نتوستم روشو بخونم تا متوجه مارکش بشم.اما مقداری از اون رو توی یه قوطی کوچیک گرفتمم.که به شکل تیکه های ریز و ددرشت وشکی رنگ هستن و وقتی توی انگشتی ریختم دقیقا ماند ذغال اثر سیاهی ز خودش به جا میذاره.به نظز شما ایا این هم همون ذغال قناری هست؟
۱۳۹۱/۰۷/۰۱، ۰۱:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Yoona Mohajer ، Yoona Mohajer ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان