زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۰:۰۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ذغال قناري

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
ذغال قناري
با سلام وادب:

آنچه در مورد ذغال قناري بيان ميشود: عبارت است از اينكه جهت هضم غذا و رفع بعضي از عفونت ها پيشنهاد شده است.

در عين حال تا بحال داخل قفس پرنده ها و قناري مشاهده نكردم .

اينكه ايا لازم است از ذغال استفاده كرد يا نه؟

استفاده بايستي به طور مداوم باشد يا خير؟

و تاثير ان تا چه مقدار ميباشد.بايستي دوستان نقطه نظرات خودشان را بيان كنند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با احترام
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #11
RE: ذغال قناري
(۱۳۹۱/۰۷/۰۱، ۰۱:۲۱ ق.ظ)mehran_j نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مدتی پیش برای درمان بیماری اسهال در قناریهام به بازار مراجعه کرده بودم که یکی از مغازه داران چیزی به اسن کربن رو به من پیشنهاد کردن.متاسفانه قوطی اصلی رو نتوستم روشو بخونم تا متوجه مارکش بشم.اما مقداری از اون رو توی یه قوطی کوچیک گرفتمم.که به شکل تیکه های ریز و ددرشت وشکی رنگ هستن و وقتی توی انگشتی ریختم دقیقا ماند ذغال اثر سیاهی ز خودش به جا میذاره.به نظز شما ایا این هم همون ذغال قناری هست؟

با سلام

بله کربن اکتیو یا همون ذغال اکتیو مثل سایر ذغال ها سیاه رنگه و اثر سیاه رنگی از خودش به جای میگذاره ، توصیه میشه قبل از مصرف با آب بدون کلر یک بار آب کشی بشه تا ذرات اضافیش گرفته بشه و بعد از خشک شدن کامل استفاده بشه ، در ضمن کربن های اکتیو از نظر عملکردی با هم تفاوت چندانی ندارند و ذغال مربوط به پرندگان هم مثل سایر انواع هست فقط تفاوت در سایز و دانه بندی و خلل و فرج هستش . برای سنجش یا مقایسه کیفیت کربن اکتیو هم میتونید 2 مقدار مساوی رو در 2 لیوان آب بیاندازید و به مقدار حباب های آزاد شده از ذغال ها دقت کنید ، هر قدر میزان این حباب ها بیشتر باشه نشان از مرغوبیت و قدرت جذب بیشتر ذغال داره .

موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۷/۰۱، ۰۱:۴۵ ق.ظ، توسط سیدطاها اصفیاء.)
۱۳۹۱/۰۷/۰۱، ۰۱:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j ، Arjon ، DRaiush ، اسدی ، meisam_th1980 ، vahid babayi
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #12
با سلام 
میدونم که این پست قدیمیه ولی چون اهمیت زیادی داره و توجه کمی بهش شده اونرو مهمش کردم
سوال که برای خود من بوجود اومده اینه که 
با عقل جور در نمیاد که ما برای قناری بتونیم از ذغال اکواریوم یا تصفیه اب استفاده کنیم ایا اساتید به شخصه از ذغال اکواریوم یا تصفیه اب استفاده میکنند؟
دلیلم هم اختلاف قیمت بسیار بالاست
۱۳۹۲/۰۹/۲۰، ۱۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #13
دوتا محصول معرفی میکنم، هر دو ذغال هستن و میتونید برای قناری، طرقه، فنچ و مرغ مینا استفاده کنید، کاملا بهداشتی و حاوی مواد معدنی و... هستن. توضیح کامل نمیدم فقط در حد معرفی که چنین محصولی نیز وجود داره و بسیار مفیده

۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #14
(۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۱۷ ق.ظ)'محمد تقی کریمی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوتا محصول معرفی میکنم، هر دو ذغال هستن و میتونید برای قناری، طرقه، فنچ و مرغ مینا استفاده کنید، کاملا بهداشتی و حاوی مواد معدنی و... هستن. توضیح کامل نمیدم فقط در حد معرفی که چنین محصولی نیز وجود داره و بسیار مفیده

سلام 
با عرض تشکر از جناب کریمی از معرفی این محصولات ولی اساتید در ارسالهای قبلی گفته بودند که از ذغال اکواریوم و یا ذغال فیلتر تصویه اب و هوا استفاده میکنند میخواستم بدونم که ایا این حرف صحت داره و نتیجش چی بوده که استاد کاتبی اصفیا  و ناظمی بیان نمودند واگر قابل استفاده باشند و نتیجه مثبت داشته باشه از لحاظ مالی مقرون به صرفه ترند تقریبا ده برابر ارزانتر

۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #15
 با سلام ، ذغال اکتیو یا شارکول چه برای مصارف انسانی ( در قدیم الایام برای برخی از مسمومیت ها به داخل معده فرد مسموم فرستاده میشد ) ، چه مصارف حیوانی ( آبزیان ، طیور و ... ) هیچ تفاوتی با هم ندارند ، فقط همانطور که عرض کردم تفاوت در میزان تخلخل آنهاست که برای نوع استفاده ای که ما داریم تفاوت چندانی نخواهد داشت . بنده خودم از نوع آکواریومی آن استفاده کرده ام و به چند نفر از دوستان هم توصیه کردم که ایشان هم از مصرف این نوع راضی بودند .

سپاس
۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۰۶ ب.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۱۷ ق.ظ)'محمد تقی کریمی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام 
با عرض تشکر از جناب کریمی از معرفی این محصولات ولی اساتید در ارسالهای قبلی گفته بودند که از ذغال اکواریوم و یا ذغال فیلتر تصویه اب و هوا استفاده میکنند میخواستم بدونم که ایا این حرف صحت داره و نتیجش چی بوده که استاد کاتبی اصفیا  و ناظمی بیان نمودند واگر قابل استفاده باشند و نتیجه مثبت داشته باشه از لحاظ مالی مقرون به صرفه ترند تقریبا ده برابر ارزانتر

بنده همیشه از محصولی استفاده کردم که مخصوص خود اون موجود است، البته یکی از دلایلش اینه که ذهنیت بنده اینجور شکل گرفته برای همین مخالف اینگونه مصارفم که از ذغال آکواریوم استفاده بشه. همیشه میگم اگر آدم به چیزی علاقه داشته باشه پول و هزینه هیچ وقت به چشمش نمیاد. البته بازم میگم ذهنیت بنده اینجور شکل گرفته منظورم این نیست که برادران دیگه اشتباه میکنن.

۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۰۱:۰۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #17
(۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۰۱:۰۲ ب.ظ)'محمد تقی کریمی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۱۲:۰۶ ب.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

سلام 

بنده همیشه از محصولی استفاده کردم که مخصوص خود اون موجود است، البته یکی از دلایلش اینه که ذهنیت بنده اینجور شکل گرفته برای همین مخالف اینگونه مصارفم که از ذغال آکواریوم استفاده بشه. همیشه میگم اگر آدم به چیزی علاقه داشته باشه پول و هزینه هیچ وقت به چشمش نمیاد. البته بازم میگم ذهنیت بنده اینجور شکل گرفته منظورم این نیست که برادران دیگه اشتباه میکنن.

سلام البته ذهنیت من هم همینگونه هست مثلا مولتی ویتامینی که برای قناریهام چه حمال و چه غیره استفاده میکنم از بهترین نوعش هست و میتونستم بقول بعضی از دوستان با یک مولتی انسانی سرو تهش رو هم بیارم ولی در مورد ذغال برام سوال پیش اومده بود که دوستان ایا نتیجه مثبتی از این نوع گرفتن چون در نوع اکواریومیش شباهت بسیاری با نوع قناریش دیده میشه 

۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۰۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #18
با سلام به دوستان گرامی دوستانی که ذغال اکتیو رو توصیه میکنند لطفا بفرمایید چرا من هر وقت ذغال اکتیو به قناری میدم مطفوع سفید  میشه قناریها کسل میشن ذغال رو هم از اکواریم فروشی گرفتم

۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۰۵:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
ارسال: #19
سلام شما بعد از استفاده از ذغال یک شصتی از تخم کلم و خرفه در اختیار قناریت بزار مدفوعش طبیعی میشه این تجربه منه که با استفاده از این روش هم رگ سیاه پرندم خوب شد وهم تحرکش خوب شد و ذغال رو هم همراه شن و ماسه در اختیارشون بزار

۱۳۹۲/۰۹/۲۱، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #20
دوستان عزیز توجه کنید از ذغال اکتیو در آکواریوم ها به منظور شفافیت و از بین برنده بوی بد آب استفاده میشه اما متوجه نمیشم که چرا باید برای پرندگان هم از همین ذغال استفاده کنیم ؟! گرچه از ترکیباتش بی اطلاعم اما از نظر ظاهری این ذغال فرقی با ذغالی که به پرندگان میدن نداره.!!!
با این وجود من با این کار موافق نیستم .به نظرم من هر چیزی باید در جای خودش مصرف بشه.
۱۳۹۲/۰۹/۲۲، ۰۹:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان