زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۰۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

ذغال قناري

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
ذغال قناري
با سلام وادب:

آنچه در مورد ذغال قناري بيان ميشود: عبارت است از اينكه جهت هضم غذا و رفع بعضي از عفونت ها پيشنهاد شده است.

در عين حال تا بحال داخل قفس پرنده ها و قناري مشاهده نكردم .

اينكه ايا لازم است از ذغال استفاده كرد يا نه؟

استفاده بايستي به طور مداوم باشد يا خير؟

و تاثير ان تا چه مقدار ميباشد.بايستي دوستان نقطه نظرات خودشان را بيان كنند.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

با احترام
۱۳۹۰/۱۱/۳۰، ۰۵:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 15
سپاس‌ها: 1788
562 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #21
RE: ذغال قناري
(۱۳۹۲/۰۹/۲۲، ۰۹:۴۴ ق.ظ)'hidrane' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان عزیز توجه کنید از ذغال اکتیو در آکواریوم ها به منظور شفافیت و از بین برنده بوی بد آب استفاده میشه اما متوجه نمیشم که چرا باید برای پرندگان هم از همین ذغال استفاده کنیم ؟! گرچه از ترکیباتش بی اطلاعم اما از نظر ظاهری این ذغال فرقی با ذغالی که به پرندگان میدن نداره.!!!
با این وجود من با این کار موافق نیستم .به نظرم من هر چیزی باید در جای خودش مصرف بشه.

با سلام

دوست عزیز ، فرمول هر دو یکسان هست ، از لحاظ فرمولی ذغال اکتیو یک کربن خالص ( C ) و متخلخل است و تمامی انواع ذغال اکتیو دارای فرمول یکسانی هستند و اگر پست های قبلی بنده رو مطالعه می فرمودید متوجه می شدید که تفاوت انواع مختلف کربن اکتیو فقط و فقط در میزان تخلخل یا به نوعی کیفیت آنهاست .
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم خواهی از سخنم پند گیر و خواهی ملال
سپاس 

۱۳۹۲/۰۹/۲۵، ۰۱:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 14
29 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #22
به نظر من ذغال برای قناریها خیلی مفیده همین چند روز پیش ورم روده خفیف در یکی از قناریهام مشاهده کردم و با دادن مخلوط خرفه و ذغال مداوا شد. برای اسهال هم امتحان کردم خیلی مفید بود.نکته جالب در اینه که وقتی قناریها غذای سنگین مثل هفت تخم و یا شاهدانه میخورن اگر ذغال در دسترشون باشه سریع میرن چن تا ذغال میخورن ولی در عین حال به نظر افراد با تجربه مصرف ذغال بطور دایم باعث ضعیف شدن قناری و کم تحرکی اونها میشه که من هم با این نظر موافقم .
۱۳۹۳/۱۱/۰۵، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، jorahim ، vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #23
سلام
ظاهرا ذغال اكتيو آواريوم با نقره تركيب ميشه يا يك لايه نقره روي اون هست اما نميدونم ذغال اكتيو مخصوص پرندگان هم اينجوريه يانه ؟
در ضمن ذغال اكتيو به دو روش شيميايي و طبيعي (با حرارت يا بخار) توليد ميشه .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۱۱:۳۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 258
142 سپاس گرفته‌شده در 65 ارسال
ارسال: #24
سلام
جناب بخشى من ذغال اكتيو از دارو خونه انسانى تهيه كردم به صورت قرص هست.
۱۳۹۴/۰۶/۲۳، ۱۲:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohsenb150 ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان