زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۱:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رابطه قناري و اقليم شهرها(قم و مشهد)

مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #1
رابطه قناري و اقليم شهرها(قم و مشهد)
با سلام و ادب به دوستان و اساتيد گرام:
اقليم و اب و هوا نقش به سزايي در روحيه و نحوه زندگي و اماده شدن قناري داره . قناري هايي كه از شهر هاي گر مسير مثل قم به شهر هاي معتدل تر مانند مشهد حمل ميشوند.علاوه بر تغيير در اب و هوا و مسير حمل و نقل انها و عدم دانستن در نوع تغذيه و نحوه نگهداري انها. موجب اتلاف وقت زيادي ميشود تا انها با محيط و اقليم جديد خو بگيرند . واماده شوند.
من خودم با خريد دو قناري جوجه كشيده بلند كه پلاك هاي قم رو به پاي خود دارند. با چنين مشكلي روبرو هستم.
لذا ميخوام از راهنمايي شما دوستان استفاده كنم (مخصوصا اساتيد در قم ) تا روش مناسبي رو براي نگهداري و تغذيه بهتر اونها فراهم كنم.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۳، ۰۲:۲۳ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۳، ۰۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #2
RE: رابطه قناري و اقليم شهرها(قم و مشهد)
به نظر من قناری رو در هر شهری که خرید میکنید کمی تغذیه ای که مصرف میکنه رو تهیه کنید و وقتی به شهر خودتون میرید علاوه بر اینکه نور و رطوبت و گرمای محل رو نسبت به محل شهر قبل تثبیت میکنین ، همون تغذیه رو با تغذیه ای که توی شهر خودتون هست رو مخلوط کنید و بهشون بدین و به مرور زمان میزان دون شهر خودتون رو زیاد تر کنید تا کم کم تغذیه قناری تشکیل بشه از 100% تغذیه خودتون

حتی من این کار رو برای مواقعی که تخم کتان تموم می کنم از جای دیگه تهیه میکنم انجام میدم
بعضی از قناری های کشیده بلند و رسمی بلند خیلی به تغییرات تغذیه چه از نظر کمی و چه کیفی حساس هستند

آب شهر قم خیلی تاثیر داره ولی با آبرسانی جدید قم کم کم قناری های شهر قم به شهر های دیگه تقریبا اقلیمشون نزدیک تر مشه و ان شاالله مشکلات مرتفع میشه

من از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم

پیشنهاد میکنم موقع جا ه جایی پرنده از جایی به جای دیگه ، از دارو هایی مثل آنتی استرس تابرنیل استفاده کنید
بهترین دارویی که میشه پیشنهاد کرد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست که بسیار عالی جواب داده

دوستان اگر با حرف های من مخالف هستند لطفا با ذکر دلیل اعلام کنند چون این مشکل نوعی محدودیت برای خرید قناری برای دوست داران ایجاد کرده و مشکل خیلی ها هست و متاسفانه به خاطر باور غلط گفت میشه قناری های فلان شهر خوب کار نمی کنند

با تشکر
۱۳۹۰/۰۶/۱۴، ۱۰:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #3
(۱۳۹۰/۰۶/۱۴، ۱۰:۴۹ ق.ظ)esfahan-canary نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر من قناری رو در هر شهری که خرید میکنید کمی تغذیه ای که مصرف میکنه رو تهیه کنید و وقتی به شهر خودتون میرید علاوه بر اینکه نور و رطوبت و گرمای محل رو نسبت به محل شهر قبل تثبیت میکنین ، همون تغذیه رو با تغذیه ای که توی شهر خودتون هست رو مخلوط کنید و بهشون بدین و به مرور زمان میزان دون شهر خودتون رو زیاد تر کنید تا کم کم تغذیه قناری تشکیل بشه از 100% تغذیه خودتون

حتی من این کار رو برای مواقعی که تخم کتان تموم می کنم از جای دیگه تهیه میکنم انجام میدم
بعضی از قناری های کشیده بلند و رسمی بلند خیلی به تغییرات تغذیه چه از نظر کمی و چه کیفی حساس هستند

آب شهر قم خیلی تاثیر داره ولی با آبرسانی جدید قم کم کم قناری های شهر قم به شهر های دیگه تقریبا اقلیمشون نزدیک تر مشه و ان شاالله مشکلات مرتفع میشه

من از این روش استفاده کردم و جواب گرفتم

پیشنهاد میکنم موقع جا ه جایی پرنده از جایی به جای دیگه ، از دارو هایی مثل آنتی استرس تابرنیل استفاده کنید
بهترین دارویی که میشه پیشنهاد کرد دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

هست که بسیار عالی جواب داده

دوستان اگر با حرف های من مخالف هستند لطفا با ذکر دلیل اعلام کنند چون این مشکل نوعی محدودیت برای خرید قناری برای دوست داران ایجاد کرده و مشکل خیلی ها هست و متاسفانه به خاطر باور غلط گفت میشه قناری های فلان شهر خوب کار نمی کنند

با تشکر

با سلام و ادب : و ضمن موافقت با نظر شما : دستور العمل شما براي كساني خوبه كه قناري رو در شهر محل توليد قناري بخرند . ولي من در شهر مشهد.. و قناري قم كه از اونجا حمل شده را خريداري كردم و در نتيجه با پرورش دهنده اصلي اون هم روبرو نشدم كه مستقيما روش و نحوه نگهداري و نوع تغذيه اون رو بپرسم
مشكل اينه كه تخم كتا ن رو كم ميخورند . با اينكه 3 مرتبه تخم كتان رو عوض كردم و به اسم كتان اردبيل خريداري كردم ..شنيدم در قم از تغذيه بادام و فلفل دلمه اي بيشتر استفاده ميكنند ..وضمن اينكه قناري هاي خريداري شده تحرك كمي دارند و با گذشت 3ماه از خريد انها تولك هم نرفتند .
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۱۴، ۰۱:۳۴ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۶/۱۴، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mih62 ، esfahan-canary ، langarood
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 2
29 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #4
رسمی بلند نژادی اصیل نیست و از ترکیب نژاد های مختلف تولید شده پس خیلی حساس به گرمی و سردی نوع غذاش توجه کن - نور - آب تنی نیز توجه کن همه اینها خیلی روش تآثیر داره :a (18):
۱۳۹۰/۰۶/۱۸، ۰۸:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، mih62
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #5
به نظر من بهترین راه کار در صورتی که جوجه باشن ، اگر امکانش باشه پرنده رو توی لک برد
۱۳۹۰/۰۶/۱۸، ۰۳:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: katbi ، mih62 ، langarood

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان