زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۶:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #111
RE: رام کردن سهره
سلام اقای پوریان وقت بخیر من یکی از جوجه سهره هام خیلی میترسه بیشتر اوقات هم کف قفس میشینه سرشم داره کچل میشه با این همه ترس ولی جالبه صداش از همه جوحه هام بلندتره همه کارایی هم که گفتی میکنک ولی فایده ای نداره همونه که هست
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۱۲:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #112
سلام.نمیشه یه زمان مشخص برا رام شدن تعیین کرد بعضی سهره ها باهوشتر و بعضی ترسو تر هستند به ذات سهره بستگی داره اگه طبق اصول پیش بری رام میشه دیر و زود داره سوخت و سوز نداره باید اعتمادشو جلب کنی و کاری کنی که ترسش بریزه من خودمدجوجه های عتیقه رو که روشون حساب میکنم رو میارم تو خونه کنار خودمون رام میکنم اونایی هم که کم ارزشترن رو توی حیاط یا مغازه رام میکنم پیشنهادم به شما که تعداد کمی دارین اینه که بیارینش تو خونه همونجایی که خودتون میشینین بذارین کنار خودتون کاری به کارش نداشنه باشین روزی چند بار برا دادن دونه و خوراکی بهش نزدیک شین آب بازیش بدی و کنارش وایسی تادخودش رو خشک کنه جوجه زود رام میشه فقط نباید کاری کنی که از آدم بترسه.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #113
اخه زیر دهن گذاشتم به اون خاطر کنار خودم نمیارم
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #114
سلام و عصر بخیر !!!

پوریان جان از کجا میشه فهمید یک سهره ارزش داره یا نه به قول خودت اتیقه
و من اگر سهره هامو بیارم توی خونه بوی دود سیگاز اذیت نمیکنه اونارو ؟ من خودم زیر زمین زندگی میکنم و تنها هستم ولی طبقه ی دیگه همه هستن ولی بوی دود میده !!!

نظرت چیه ؟!
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۲۹ ب.ظ، توسط legend.)
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #115
سلام.والا چرا دود سیگار تاثیر منفی میذاره روشون.حالا نیاوردی هم نیاوردی جوجه آخرش رام میشه حالا یکم دیرتر.جوجه عتیقه رو بر اساس تجربه و بغضی خصوصیات ظاهری میشه تشخیص داد مثلا جوجه هنوز کاله ولی دوتا خط گل زیر گلوش داره یا خیلی زود به ریز خونی میافته و چیزای دیگه که بر اساس تجربه باید بهش رسید .موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۱:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shams
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #116
اقای پوریان من منظور شما رو از دو تا خط گل زیر گلو رو نمیدونم چیه میشه با عکس نشان بدید؟
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #117
والا با عرض معذرت باید بگم من با گوشی موبایل میام تو سایت پس توانایی گذاشتن عکس و فیلم رو ندارم یارشایدم زیاد وارد نیستم خیلی معذرت میخوام.ببینرحمید آقای عزیز زیر گلوی جوجه دوتا خط کوچیک گل هست که از زمانی که پر در میاره اونا رو داره من اولین با حدود هشت سال پیش اولینش رو داشتم بعد رنگ آوردن محشر شد.بعد از اون هرسال میگردم جوجه اینجوری پیدا میکنم همیشه یا چهار گل میشن یا گل پهن و قشنگ زود رام و دهنم خوب میگیرن خلاصه سهره های خوش ذاتی میشن.بازم ببخشید که نتونستم کامل منظورم رو بیان کنم
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۳:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، shams ، hamed MB
ناظم انجمن

ليسانس
ارسال: #118
خواهش پوریان جان سروری
ممنون شما همیشه لطف دارید
۱۳۹۱/۰۶/۰۷، ۰۴:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #119
سلام و درود
پوریان جان امروز به یک حرکت زیبا برخوردم: وقتی داشتم به سهره وحشی اب میذاشتم دیدم که حرکات اکروبات روی سقف قفس داره انجام میده و از این میل به اون میل و داشت به من نگاه میکرد . هنگام این عمل قفس توی دستام بود و داشتم بهش نگاه میکرم ! به نظرت این نشونه های رامی هست ؟
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۱۱:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
ارسال: #120
بله این نشونه اینه که کم کم داره ترسش ازت میریزه و بهت اعتماد میکنه الان وقتشه به غیر از ادامه کارهایی که قبل از این انجام میدادی رام کردن رو وارد مرحله جدیدی کنی.روزی چند بار کنار قفسش بشین و دستت رو آروم بذار رو قفس و چند دقیقه نگه دار بعد آروم پاشو برو.روزی چند بار تکرار کن.اب بازیش که دادی یا با آب باش آروم خیسش کردی بذارش کنار خودت آروم و بی حرکت اضافی کنارش بشین تا خودشو خشک کنه .خوراکی جدید وه براش میذاری کنارش بمون تا مشغول خوردن شه و تا پایان خوردن کنارش باش.دیگه بیشتر راه رام شدن رو طی کرده اینکارو انحام بده به زودی رامه رام میشه.هنونطور که گفتم کرمونی زود رامه.موفق باشی
۱۳۹۱/۰۶/۱۲، ۱۱:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: legend ، toghi almasi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان