زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۵:۳۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #141
RE: رام کردن سهره
سلام
به نظر روش بدی نیست اما امکانش هست که بعد از اینکه اطراف قفس رو باز کردید دوباره وحشی بازی دربیاره.
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: عمادذر ، محمدمهدی ، emad rad
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #142
با سلام خدمت دوستان گلم پروسه رام کردن همونجور که همه میدونیم زمان بره وصبر وحوصله میخواد وباید در نظر گرفت که ترس پرنده تنها ماانسانها نیستیم اونها از همه چیز میترسند بعضی از دوستان وقتی صحبت رام کردن میشه فکر میکنن که پرنده هاوحشی فقط از انسانها میترسند نه اونها از هر چیزی که تا به حال ندیده اند حراص دارند چه بسا بعضی پرندها به علت ترس از جا دونی یا جا آبی تلف شدن یه دلیل این که میگن بعد از صید حد اقل یه مدت دسته جمعی نگهداری شوند همین هست تا اون شجاع تر ها راه رو به ترسو تر ها نشون بدن پس فضا رو دوستان بزرگ تر از این حرفها ببینند .البته ما دو جور رام کردن داریم یه مدلش اینه که دستی بشه و از دست غذا بگیره وتو محیط خونه آزادش کنید در کنار صاحب و افراد خانواده باشه وغریبی نکنه با عرض پوزش از دوستان بنده دیدم که سهره رو هم دستی کردن مثل مرغ مینا یا طوطی اون هم حال خودش رو داره یه مورد دیگه هم هست که فقط احساس آرامش میکنه یعنی اگه کسی بره طرفش استرس نداشته باشه ولی از دست زدن بدشون میاد که بیشتر برای پرنده های اوازه خوان استفاده میشه این روش دوستمون رو بیشتر تو خارج کشور انجام میدن نه فقط برای پرنده بلکه برای همه ی حیواناتی که اسیر میشن استفاده میشه روش خوبی هست فقط زمان لازم هست تا به آرامش کلی برسه (اعتماد ) فقط دوستان تو بحس رام کردن بعد از اینکه ترس پرنده از خودشان ریخت یواش یواش افراد دیگر خانواده هم رو با پرنده باید آشنا کرد .باید در نطر گرفت که اون پرنده از شما خیالش راحت هست نه از دیگران .موفق باشید
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۹:۳۶ ق.ظ، توسط محمد جلالی.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۹:۲۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 297
219 سپاس گرفته‌شده در 56 ارسال
ارسال: #143
با سلام. دوستان شما نمیدونید چرا سهره من اینجوریه.وقتی میرم پیشش خیلی وحشی بازی در میاره
چند دقیقه میشینم پیشش رام میشه بقدری که از دستم شاهدانه میگیره و میشینه روی تیرک من دست میکشم روی قفسش.
حالا چکارش کنم که وقتی رفتم پیشش از من نترسه؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۴:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

P.H.D
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 385
535 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #144
واسه نترسیدن بستگی به ذات سهره داره ولی میشه هر دفعه که میرید پیشش سیب یا کاهو یا...بهش بدید کم کم رام ونترس بشه و بهتون عادت میکنه و گرداندن سهره هم در پررویی و نترس بودن سهره تاثیر زیادی داره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۹، ۰۳:۰۷ ب.ظ، توسط ehsantaghavi2007.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۹، ۰۳:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #145
[attachment=3609]دوستان و اساتید گرامی با سلام
من یک فضایی درست کردم که سهره ها دوست داشته باشن سه تا سهره خیلی وحشی رو هم انداختم توش ببینم چی میشه فکر میکنم تو چند روز گذشته خیلی رام تر شدن . خوشحال میشم نظر اساتید رو هم بدونم. با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۴:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 2476
574 سپاس گرفته‌شده در 146 ارسال
ارسال: #146
با سلام
سلیقه خوبی داری دوست گرامی بنظر من کاش یکم آفتاب گیرش رو از بالا بیشتر میکردی یا از توری دولایه استفاده میکردی بهر حال تبریک میگم کار قشنگیه اینجوری لا اقل سهره کمی راحت تر بال میزنه و چربی نمیگیره، راستی اون نور لامپ چشمشون رو اذیت نمیکنه ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۶:۴۶ ب.ظ، توسط عمادذر.)
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۶:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #147
ممنون از لطفتون. زیرش رو جوری درست کردم که زمانی که نور خورشید از پنجره میاد میشه به راحتی چرخوندش بطرف پنجره که نور بهشون بتابه روزی یکی دو ساعت آفتاب هم کفایت میکنه. چراغش هم یه فیلتر جلوشه که نور تیز و مستقیم نباشه. از توجه تون سپاسگزارم.
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۰۷:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #148
سلام.بنظرم این روش معایبش بیش از محاسنش هست.مثل رام نشدن مست نشدن روی دهن کنترلی نیست در صورت شیوع بیماری سرایت به دیگران سرعت میگیرد و ...باز هرطور خود صلاح میدانی هرکس هدفش از پرنده مورد نظر با دیگری فرق دارد.موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۲۸، ۱۰:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #149
سلام و دورد
یک سوالی داشتم / پوریان جان شما گفتی برای این که سهره که خوب مست و پرو بشه باید برد گشت گذار و دانه ای خوب و تک میخ کردنو اینطور چیز ها که بعد در اخر گفتی که وقتی سهره خوب مست و اروم شد ولش نکنیم بریم به امون خدا

من الان سهره کهنمو ول کرده بودم به حال خودش به تازه متوجه شدم که کمی وحشی شده باید چیکار کنم برگرده به سر جاش ؟

راستی من برای اون روش گرسنگی که باهات توی پ.خ مطرح کردم هرکاری کردم دونه از دستم نمیگرفت دگه مجبور شدم ظرف غذا رو براش بزارم دگه دیگه بهجز گرسنگی چه روش های هست ؟ چون این سهره من اگه رام بشه از اون سهره خوب ها میشه اگه راه سخت هم هست بگو من تمام توانمو انجام میدم فقط میخوام 100% جواب بگیرم
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۲:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #150
سلام.دوباره یکم بهش توجه کنی رام مبشه لازم نیست از صفر شروع کنی یکم گشت و گذار و شلوغی خوبش میکنه بعد دوباره ولش نکن به امان خدا.من با رام کردن به روش گرسنگی دادن مخالفم.امتحان کردم از دست دونه گرفته ولی بعد یه مدت دوباره رام رام نشد روشهای معمول بهتر و کاملتر هست شاید دیرتر رام بشه ولی موندگاری بیشتری داره اگه اصرار به اینکار داری مثل مجسمه دونه بگیر تو دستت و از میلها رد کن و انقد صبر کن تا بیاد بگیره اولش ترس داره اگه توجه نکرد بنداز جلوش جوری که ببینه بعد تکرار کن اینقد صبور باش تا بیاد بگیره.باز میگم من مخالف گرسنگی دادن هستم هرجور خودتون صلاح میدونید
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان