زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۳:۰۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 16 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #151
RE: رام کردن سهره
منم دوست ندارم چون با این کار سهره خراب میشه ولی لعنتی رام نمیشه الان 1 ماه دستمه توی این یک ما هر روز توی اتاق کنار خودمون بوده قفس هم که کوچیکه خلاصه موندم چیکار کنم

به نظرت دیگه چیکار کم که بهم اعتماد کنه ؟
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #152
تمام کارهایی که تو این تایپک گفته شده
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: تصوير گر
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #153
(۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۱:۰۵ ب.ظ)legend نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم دوست ندارم چون با این کار سهره خراب میشه ولی لعنتی رام نمیشه الان 1 ماه دستمه توی این یک ما هر روز توی اتاق کنار خودمون بوده قفس هم که کوچیکه خلاصه موندم چیکار کنم

به نظرت دیگه چیکار کم که بهم اعتماد کنه ؟
سلام
فكر كنم يك ماه براي رام شدن خيلي زود باشه هرچند سهره ها باهم متفاوت هستند بعضي از سهره ها ديرتر رام مي شوند.
سهره من الان 2ماه هست كه دارمش مست شده ومي خونه ولي آرام نشده .
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۲:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلوم
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 279
327 سپاس گرفته‌شده در 148 ارسال
ارسال: #154
دیگه برنامشو عوض کردم تصمیم گرفتم انی کارو ادامه بدم تا زمان لک !

ابتنی با ابپاش در 2روز یک بار غذا هم شاهدونه و کتون که کتون از شاهدونه کمی بیشتره

این کارو تا زمانی که زام بهش یا تو لک بره انجام می دم نظرت چیه علی جان
۱۳۹۱/۱۲/۰۸، ۰۲:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 35
17 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #155
اق من يك سهره دارم كه به هيچ وجه رام نميشه،و تمامه كارايي رو كه بلد بودم و يا دوستان پيشنهاد دادن انجام دادم ولي رام نميشه!ايا اين به ذات سهره ميتونه ربط داشته باشه؟
۱۳۹۱/۱۲/۲۳، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #156
یک تجربه خوب که من بدست آوردم ولی خیلی از اساتید قبولش ندارن رو خواستم با دوستان در میان بذارم و اون اینکه بعضی از سهره ها و گل بسر هایی که من سال پیش خریدم به هیچ عنوان رام نمیشدن و با این به در و دیوار کوبیدن خودشون باعث میشدن که بقیه سهره ها هم که رام بودن وحشی بازی در میاوردن واز طرف دیگه با بهم زدن آرامش بقیه باعث میشدن که قناریها و سهره های ماده واسه جفتگیری آماده نشوند من هم یک روز با چیدن بالهای این سهره ها و گلبسر ها خواستم امتحانی کرده باشم و این کار بسیار خوب جواب داد و اینقدر رام شدند که از قناری هم آروم تر هستند و با این کار هم رام شدن و هم آرامش به اتاق پرورش بازگشت و یواش یواش همه ماده ها یکی پس از دیگری آماده جفتگیری شدند. 
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۶:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #157
دوست عزیز علی صفت زاده با تشکر از شما میشه بیشتر توضیح بدید که چطوری بال رو چیدید با قیچی یا دست پرها رو کندید و اینکه چقدزمان برد تا رام بشن و کلا یه توضیح جامع بدید با تشکر
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

lisans
سپاس‌ها: 50
58 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #158
من سه تا گلبسر و پنج سهره وحشی خریدم که دوتا از گلبسرها و سه تا از سهره ها به هیچ عنوان رام نمیشدن حدود دو سه ماه قفس کوچک و تمام راههایی رو که دوستان گفتن رو امتحان کردم و بعد از اون همه گلبسر ها و سهره ها رو انداختم توی پرون قناریهای ماده ولی اینقدر خودشونو به در و دیوار میزدن که آدم رو واقعا عصبی میکردن و مانع آماده شدن ماده ها شده بودن و این خوی وحشی گری به بقیه هم سرایت کرد منم اوها رو گرفتم و حدود 10 تا از پرهای بالها رو با قیچی از حدود 2سانت بعد از محل رویش پرها چیدم و دوباره به پرون انداختم تا دو سه روز خیلی با پاهاشون بالا و پایین میپریدن ولی بعد از اون اینقدر آروم شدن که باورم نمیشد البته تعداد چوبهای نشیمن رو زیاد کردم و فاصله چند چوب رو از کف کم کردم تا بتونن به راحتی روی چوبها حرکت کنند و الان خیلی رام هستن جوری که وقتی طرفشون میری با آرامش تمام به آدم نگاه میکنن بدون هیچ حرکت بدی حتی وقتی دستتو توی قفس میبری اینقدری که قناریها تکون میخورن اونها بالا پایین نمیپرن.این کار رو بر اساس این انجام دادم که میدیدم سهره ای که پای تور میبندن و بالهاشو میچینن خیلی زود رام میشه و بعد از اون به یه سهره رام و پررو تبدیل میشه.جالب تر از همه اینکه دوتا از سهره ها با همین وضعیت توی پرون جفت خوردن و من جداشون کردم و الان همون سهره وحشی بدون بال روی تخم خوابیده.

البته در مورد مساله آخر اینو هم اضافه کنم که من پرونم رو خودم ساختم و یک فضای خیلی خوب با الهام گیری از طبیعت رو ساختم و نور دهی اتوماتیک داره سر ساعت چراغ روشن و خاموش میشه با استفاده از یک تایمر الکترونیکی و دما هم با استفاده از یک ترموستات دیجیتال تنظیم میشه و ضیافت میوه و سبزیجات و مولتی ویتامین و دونه های مختلف هم هر روز برقراره :)
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۸:۱۳ ب.ظ، توسط ali_sefatzadeh.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۷، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: amir bagheri ، محمدمهدی ، shams ، hamid sokoot ، هیوا
*
کاربر انجمن

ديپلم
سپاس‌ها: 0
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #159
تولکی سهره
سلام سهره من باوجود خوب خاندن هنوز وحشی وبد ‍‍‍‍‍یره چیکارباید کنم با تشکر
۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۱۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 49
66 سپاس گرفته‌شده در 27 ارسال
ارسال: #160
RE: تولکی سهره
سلام
سعی کن قفس سهره ات بزرگ نباشه ،قفسش رو روی زمین جائی که رفت و آمد هست بزار البته رفت و آمد بی آزار نه این که بچه رد بشه اذیتش بکنه یا از این قبیل موارد ...سعی کن هر وقت میری پیشش یه چیزی براش ببری مثلا برگ کاهو تازه و شسته و خشک شده ،در صورت امکان با خودت برای هوا خوری به بیرون ببرش.به هیچ وجه بهش دست نزن نگیرش ویا هر کار دیگه ای بزار آرامش داشته باشه حتما رام میشه.
۱۳۹۲/۰۶/۲۶، ۰۱:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: khalili ، علی کلاهی ، 10reza10 ، hidrane

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان