زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۳۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 18 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #171
RE: رام کردن سهره
دوستان سلامی دوباره .
من این روش رو خیلی اتفاقی یاد گرفتم .یه روز میخواستم نی زیر پای قناریام رو کوتاه کنم دیدم دو تا تیکه از چوب ها افتادند تو قفس سهره من توجهی نکردم تا دوروز بعد دیدم که سهره توجهی به من نداره و ساکته نگاه کردم دیدم داره با یه چیزی بازی میکنه بعد کلی دقت فهمیدم ااااااا این همون چوب های کوچیک بریده شده است که از این ور قفس میبره اون ور قفس دوباره از این ور به اون ور یه ذوقیم میکرد.:)
خلاصه راهی رو که شما باید تو 5 الی 6 ماه برید رو راحت تو 2 تا 2/5 رفتیم دیگه.
اینم عکس از یه نمونه ا این چوب ها.  
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۱:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #172
(۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۹:۳۴ ق.ظ)'shahin20' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . همه استاداي سهره باز با گرسنگي دادن كاملاً مخالفن . اين يه كار ناجوانمردانه هست كه ما هم اون رو اسير ميكنيم هم گرسنگي ميديم ، خيلي ناراحت كنندس. من يكساله سهره بازي ميكنم. تا حالا سه تا سهره بزرگ و جوجه رو تو دو سه ماه طوري رام كردم كه از دستم دون ميگرفتن. روش هم اين طور بود كه يكهفته اول روي قفسي كه مخصوص رام كردن هست ، پارچه رنگ روشن ميكشيدم.بعد از اون روي سقفش رو ميپوشوندم و تو خونه تو يه جاي پر رفت و آمد ميزارم.دون هم مخلوط شاهدانه و كتان ميدادم .واسه حمام كردنش هم اوايل آب ميپاشيدم كه بعد از رام شدن خودشون حمام ميكنن.در ضمن بردن سهره واسه گردش بعد از يك ماه خيلي خيلي خوبه به خصوص تو پياده روي خيابون. موفق باشيد.

سلام​
اگر بدوبيراه ديگه اي به نظرتون اومد بگين ظاهرا مشكلي نداره. من عمدا گرسنگي بهش ندادم به طور اتفاقي دوبار دانه را ريخته بود بيرون وخرابشون كرده بود من متوجه نشده بودم.وقتي ديدم با دست بهش غذا دادم .ضمنا هيچ چيز بدتر از اين نيست كه پرنده آزاد را بگيري بكني توي قفس اين هم همون چيزيه كه شما بدتون مياد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #173
خدمت جناب بخشی همشهری عزیزم سلام عرض میکنم و توجه داشته باش ذات سهره و منطقه ای که سهره توش صید شده در پر رویی و لک و رام شدن تاثیر زیادی داره بعضی مناطق زود رام هستن و بعضی مناطق آدم رو پیر میکنن تا رام بشن اول از جای خوب سهره تهیه کن بعد با روش های مختلف ترغیب به آب بازیش کن و اصلا خودت با آب پاش خیسش نکن با دادن دانه هایی که دوست داره و سبزی میوه تشویقش  کن و کنارش بشین تا بخوره مو قع گشت قفسش رو تو دست بگیر و کنار خودت نگهدار تو خونه گداشتن کنار خودت و این کارا تاثیر چندانی نداره باید بیرون تو فضای آزاد بهت اعتماد کنه و به قفسش اطمینان داشته باشه تمام اینکارها رو در فضای باز انجام بده و اصلا تحت هیچ شرایطی سهره رو تو دست نگیر یا تو فضای اتاق ولش نکن و وقتی کامل رام شد چند روز به حال خودش نذار بعضی سهره ها بعد از رام شدن اگه قفسش رو بالا بزنی و  قفس بزرگ و طرفش نری دوباره وحشی بازی در میارن
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۱:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #174
سلام
عليرضا جان ممنونم
يك سال هست كه دربه در  يك سهره خوش دهن كه گرون هم نباشه هستم تا از دوستان مطمئن چند تا جوجه بخرم وبزارم زير دهنش .امسال چندتا جوجه سهره گل انداخته از جناب كلاهي گرفتم كه هنوز دهن نميزنن وخوب رام نشدن.به اميد خدا ببينم اينها چي ميشن.دوتاشون مال شهركرد هستن ودوتاشون مال منطقه كديون .اين جور كه از گفته شما برداشت كردم بايد ببرمشون گردش وتوي مسر توي دستم باشن تا خوب رام بشن.براي مست شدنشون كه شما وساير اساتيد مي فرماييد بايد برن گردش.پس اين كار هم براي رام شدنشون خوب هست وهم براي مست شدنشون.متشكرم.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 30
سپاس‌ها: 920
2174 سپاس گرفته‌شده در 624 ارسال
ارسال: #175
میگن بعضی فروشنده ها سهره رو میگیرن با دست اذیت میکنن و ... دیگه بهد از چند ماه هم به زور اهلی میشه درسته آیا؟
من یکی ار این سه تا جوجه هارو هر کاری میکنم اهلی نمیشن دقدقا مثل دوتا دیگه رفتار کردم ولی تا منو میبینه رم میکنه به هیچ صراطی مستقیم نیست :) از روز اولم آدم میدید خیلی میترسید لای دماشم خود شکارچیه دوتا شو نصفه زده بود خیلیم از بقیه درشت تر بود امکان داره ترس تو دلش مونده باشه ار همون جوجه کالی بلایی سرش آورده باشن؟
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۲:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #176
دوستان من به یک اصل رسیدم که ذات سهره موثر ترین نکته تو رام کردنش هست .ولی یه سری از کار ها هست که میشه یه جورایی سهره رو آروم کرد یا به قول خودمون دورش زد :)
یکیش همین راهی بود که خدمتتون عرض کردن باور کنید معجزه میکنه حداقل واسه من که همین کارو کرده ولی یه راه دیگه هم هست که من امتحانش نکردم ولی میگن اونم خوبه .
آویزون کردن مهره های تسبیح به گوشه قفس که رنگ دونه های تسبیه هم روشن باشه.البته یه سری از قفس ها هستند که مهره ها رو تو سیم های قفس کردند اونا نه ولی چند تا دونه مهره رو تو یه نخ کلاف مانن بکنید و آویزون کنید.
انشاالله که موثر باشه.
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 5
18 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #177
درود به سروران.
من یه تجربه جالب از رام کردن دارم.1_یکی دو ماه یه میخش کنید سر را.2_بعد از دو ماه وقتی میاید خونه هرجا میرید توی خونه با خودتون ببرید .مثلا وقتی دارید TVمی بینید بزاریدش 1 متری خودتون و بهش اعتنا نکنید.
نهایتا 4 ماهه رام رام میشه.فقط کاری نکنید که یک دفعه بترسه و اعتمادش صلب بشه.
به امید موفقیت.

۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۴:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #178
(۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۱۲:۳۳ ب.ظ)'محمدمهدی بخشی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۹:۳۴ ق.ظ)'shahin20' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . همه استاداي سهره باز با گرسنگي دادن كاملاً مخالفن . اين يه كار ناجوانمردانه هست كه ما هم اون رو اسير ميكنيم هم گرسنگي ميديم ، خيلي ناراحت كنندس. من يكساله سهره بازي ميكنم. تا حالا سه تا سهره بزرگ و جوجه رو تو دو سه ماه طوري رام كردم كه از دستم دون ميگرفتن. روش هم اين طور بود كه يكهفته اول روي قفسي كه مخصوص رام كردن هست ، پارچه رنگ روشن ميكشيدم.بعد از اون روي سقفش رو ميپوشوندم و تو خونه تو يه جاي پر رفت و آمد ميزارم.دون هم مخلوط شاهدانه و كتان ميدادم .واسه حمام كردنش هم اوايل آب ميپاشيدم كه بعد از رام شدن خودشون حمام ميكنن.در ضمن بردن سهره واسه گردش بعد از يك ماه خيلي خيلي خوبه به خصوص تو پياده روي خيابون. موفق باشيد.

سلام​
اگر بدوبيراه ديگه اي به نظرتون اومد بگين ظاهرا مشكلي نداره. من عمدا گرسنگي بهش ندادم به طور اتفاقي دوبار دانه را ريخته بود بيرون وخرابشون كرده بود من متوجه نشده بودم.وقتي ديدم با دست بهش غذا دادم .ضمنا هيچ چيز بدتر از اين نيست كه پرنده آزاد را بگيري بكني توي قفس اين هم همون چيزيه كه شما بدتون مياد.

جناب محمدمهدی بخشی من اصلا قصد جسارت نداشتم ؛ شما یکی از استادای من تو این زمینه هستید.منظور من کلی بود.چون چندبار هم بعضی ها بهم اینکارو گفته بودن که من خیلی ناراحت شده بودم.ازتون عذرخواهی میکنم و امید وارم منو ببخشید.موفق باشید
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۵:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #179
سلام
معمولا سهره های ک تو مغازه ها هستن یعنی مال صاحب مغازه ها هستن خیلی رام تر وشایدم بهترن
چون واسه رام شدنشون میذارن تو پیاده رو ورفت وامد زیاده میشه و کسی کاری به سهره نداره یعنی کسی نمیره نزدیکش ک بخاد اذیتش کنه وبترسه  خیلی خوب رام میشن
معمولا با فاصله کم به زمین وبعضی وقت ها هم رو زمین جلو مغازه میذارن
 من این روشو انجام ندادم  ولی از دوستانم انجام دادن خیلی خوب جواب داده
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: مسعود میرزالو ، محمدمهدی
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #180
خدمت مسعود عزیز سلام عرض میکنم توجه داشته باش همونطور که ذات سهره ها با هم متفاوت هست زمان رام شدن و مست شدن و لک و صاف کردنشون هم با هم متفاوته .ممکنه یه سهره رو هر روز تو دست بگیری و نه بترسه و نه لک بخوره ولی یه سهره رو تو دست بگیری هم لک بخوره هم بترسه که هیچوقت رام نشه بعضی ها هم موقع صید به حدی شوک بهشون وارد میشه که هیچوقت ترسشون از آدم نمیریزه و مثل یه سهره کاملا رام نمیشن.من سهره ای که بد رام باشه رو یه مدت مثلا یک ماه میبرم دم مغازه دوستان میذارم که یا توی پیاده رو یا دم در مغازه میخش کنم و همون جا میذارم تا کامل رام بشه.نکته ای که دوستان باید در نظر داشته باشن اینه که سهره رام شده رو هیچوقت به امان خدا نسپارن و بهش کم توجه نشن مثلا بالا میخش نکنن و جایی نذارن که زیاد طرفش نرن اینجوری دوباره نا آرام میشه وقتی آدم ببینه ارتباط برقرار کردن باهاش مهم هست ولی این ارتباط رو ادامه دادن هم خیلی مهمه
۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۹:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان