زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۴۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 19 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
42 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #181
RE: رام کردن سهره
(۱۳۹۲/۰۸/۲۰، ۰۲:۱۷ ب.ظ)'مسعود میرزالو' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
میگن بعضی فروشنده ها سهره رو میگیرن با دست اذیت میکنن و ... دیگه بهد از چند ماه هم به زور اهلی میشه درسته آیا؟
من یکی ار این سه تا جوجه هارو هر کاری میکنم اهلی نمیشن دقدقا مثل دوتا دیگه رفتار کردم ولی تا منو میبینه رم میکنه به هیچ صراطی مستقیم نیست :) از روز اولم آدم میدید خیلی میترسید لای دماشم خود شکارچیه دوتا شو نصفه زده بود خیلیم از بقیه درشت تر بود امکان داره ترس تو دلش مونده باشه ار همون جوجه کالی بلایی سرش آورده باشن؟

آقا مسعود درباره سهره ها .باید این رو بدونید که خیلی باهوش هستن .به خصوص جوجه سهره ها .یعنی به فرض مثال اگه من پرنده فروش هستم و سهره رو اذیت کردم وقتی که یه شخص دیگه صاحب این سهره میشه قضیه فرق میکنه یعنی سهره ها اشخاص رو زود تشخیص میدن .و مطمئن باش اگه بهش زیاد توجه نکنی و برای رام شدنش عجله نکنی سهره ت یه دو هفته طول نمیکشه که خودش رو با شرایط شما وفق بده .در ضمن بهش خودت آبتنی نده بزار خودش آبتنی کنه .چون یکی از رکن اصلی سهره آبتنی هست و باید به وفق و مزاج خودش باشه

۱۳۹۲/۰۹/۱۸، ۰۸:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
سپاس‌ها: 106
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #182
سلام 
چند روز پيش 10 تا سهره وحشي خريدم ولي 2 تا از اونا  كه به نظر من بهترينن بين همشون ميچسبن به بالاي قفس و و شروع ميكن به سرشو 360 درجه چرخوندن ! يكي ار رفيقام گفت اون خيلي وحشيه و دير رام ميشه ردش كن بره ! ولي من دلم نمياد ! به نظر شما ردش كنم بره يا نگه دارم ؟

سلام 
چند روز پيش 10 تا سهره وحشي خريدم ولي 2 تا از اونا  كه به نظر من بهترينن بين همشون ميچسبن به بالاي قفس و و شروع ميكن به سرشو 360 درجه چرخوندن ! يكي ار رفيقام گفت اون خيلي وحشيه و دير رام ميشه ردش كن بره ! ولي من دلم نمياد ! به نظر شما ردش كنم بره يا نگه دارم ؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۱۰، ۰۱:۵۷ ب.ظ، توسط صادق ناد.)
۱۳۹۲/۱۰/۱۰، ۰۱:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 994
170 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #183
داداش اگه به دلت نشسته نگه دار. ميتوني اون سهره رو تو يه قفس خيلي كوچيك كه مخصوص رام كردن هست بندازي و سقفشو بپوشوني. اگه ديدي درست نشد، سقف قفس رو از تو با يه فويل آلمينيومي يا پلاستيك بپوشون تا ديگه نتونه به سقف بچسبه. انشاالله كه بهتر ميشه. مؤفق باشيد
۱۳۹۲/۱۰/۱۰، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamid sokoot ، محمدمهدی ، صادق ناد ، هیوا
ناظم انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 470
423 سپاس گرفته‌شده در 140 ارسال
ارسال: #184
(۱۳۹۲/۱۰/۱۰، ۰۱:۵۷ ب.ظ)'صادق ناد' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام 

سلام 

سلام
یکی از روشها اینه سهره رو تو یه قفس که سه طرفش چوب باشه و یک طرفش (سمت روبه رو) تور یا همون میله قفس باشه میندازن و تو این شرایط سهره فقط میتونه به یک سمت قفس بچسبه اونم چون طرفیه که ادم رو میبینه پس کمتر میاد، وهمین جور کم کم بهتر میشه و بعدا میتونی جاش رو عوض کنی و بندازی تو قفس معمولی، روش دیگه سهره رو روزی چند بار با اب پاش خیس کن(سعی کن از دور این کار رو انجام بدی)  بعد سهره مشغول خشک کردن خودش میشه و تا چند دقیقه ای ارامه و خیلی چیزا یادش میره، اما دوست عزیز این کارا برای اول کاره که سهره به خودش اسیب نرسونه بعد از باید بذاریش یه جای پر رفت و امد ، موفق باشی

۱۳۹۲/۱۰/۱۰، ۱۱:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، صادق ناد ، هیوا ، shahin20 ، vvvvv
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #185
یکی دیگه از روش ها که جواب میشه حتما از ش گرفت رو میگم .چون هر پرنده باز سعی میکنه تجربه چندین سالش رو رو نکنه .حالا نمیدونم اگه بتونید ازش جواب بگرین .چند تا قناری ماده تهیه کنید و اونا رو طی 10 روز کنار قفس سهره قرار دهید .بعد قناری ها رو به یه جای از خونه بیارین که نور خورشد مستقیم به آن محل بتابه همراه با سهره .بعد با یه آبپاش اول از قناری ها شروع کرده و آرام آرم مسیر رو به طرف سهره تغیر دهید .بعد این که عمل آب پاش یتموم شود خود رو آرام به یه محل کشیده .طوری که پرنده ها شمار رو ببینن .بعد آرام آرم وقتی پرنده ها خود رو شروع به خشک کردن کردن با صوت ملایم آها رو همراهی کنید تا 30 ساعت این کار رو تا 5/15 رو انجام دهید در 5روز اول نتیجه کار را خواهید دید

۱۳۹۲/۱۰/۱۱، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، mojtaba_Torghe ، hamid067 ، هیوا
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #186
 سلام.نن همه این قسمته تایپیکو کامل مطالعه کردم.فقط به عنوان پیشنهاد عرص میکنم.از اونجا که بیشتر سوالات دوستان تکراریه خواهش میکنم یکم وقت بزارید این مطالب ارزشمندو یبار مطالعه کنید بعد اگه به جواب نرسیدین با یه تجربه و علم بیشتر سوالاتتونو مطرح کنید.چون قبلا تو همچین سایتایی فعالیت حرفه ای داشتم فقط از بابت دلسوزی عرض کردم که چند وقت دیگه حجم مظالب میره بالا و....
بنده پرنده خیلی داشتم و توی پرورش قناری و نگهداری از طوطی ید طویلی پیدا کردم.ازونجا که از سهره خوشم میاد یکی درشتو خوش ابو رنگ وسالم و بالغ خریدم چند روز پیش منتها این پرنده ما یکم وحشیه یکم اهلی.وقتی میخش میکنم دیوار ارومو بی رو صدا زندگی میکنه اما وقتی میزارمش کف زمین غوغا میکنه.مدام پرواز میکه و میپره بالا پایین.میچسبه سقف قفس کلشو میچرخونهو....خودتون که میدونید اداهای سهرهارو.لازم ذکر کنم قفسش مناسبه منتها ازین سقف گرداست.خب با این تفاسیر چه باید کرد؟؟اساتید نظر بدن استفاده کنیم؟؟؟
۱۳۹۲/۱۰/۱۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #187
(۱۳۹۲/۱۰/۱۶، ۱۱:۵۱ ب.ظ)'hamid067' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
 سلام.نن همه این قسمته تایپیکو کامل مطالعه کردم.فقط به عنوان پیشنهاد عرص میکنم.از اونجا که بیشتر سوالات دوستان تکراریه خواهش میکنم یکم وقت بزارید این مطالب ارزشمندو یبار مطالعه کنید بعد اگه به جواب نرسیدین با یه تجربه و علم بیشتر سوالاتتونو مطرح کنید.چون قبلا تو همچین سایتایی فعالیت حرفه ای داشتم فقط از بابت دلسوزی عرض کردم که چند وقت دیگه حجم مظالب میره بالا و....
بنده پرنده خیلی داشتم و توی پرورش قناری و نگهداری از طوطی ید طویلی پیدا کردم.ازونجا که از سهره خوشم میاد یکی درشتو خوش ابو رنگ وسالم و بالغ خریدم چند روز پیش منتها این پرنده ما یکم وحشیه یکم اهلی.وقتی میخش میکنم دیوار ارومو بی رو صدا زندگی میکنه اما وقتی میزارمش کف زمین غوغا میکنه.مدام پرواز میکه و میپره بالا پایین.میچسبه سقف قفس کلشو میچرخونهو....خودتون که میدونید اداهای سهرهارو.لازم ذکر کنم قفسش مناسبه منتها ازین سقف گرداست.خب با این تفاسیر چه باید کرد؟؟اساتید نظر بدن استفاده کنیم؟؟؟

با سلام خدمت دوست عزیز .این سهره با این مشخصات را یکمی بد قلق رام کردن .یعنی اگه این شرایط رو که ذکر کردین پرنده رو از همون تازه گیریش در ارتفاع نصب کردن و حتما قفس هم از قفسها ی اصلی سهره نبود .حالا یه راه کار میگم اگه اهلی باشه و وقت که نزدیک میشه بیدشم نمیگزه باید از این روش که میخوام بگم پیش برو  ببینیم انشاءالله چی میشه .یه قفس بزرگ گیر بیار .سهره رو به داخل آن هدایت کن سعی کن تغذیه را 7تخم قرار بده و شاهدانه را به صورت محدود هر 3ساعت یک باره در انگشتی از خوی  بلند پروازی خودت بهش بده بالا سقف قفس یه پوست پرتقال بزار و تا 15روز متوالی سعی کن در موعود از دست دادن خاصیتش عوض کن .و در روز جلو افتاب تو خونه قرار بده طوری که فقط آفتاب بخوره بعد امتحان کن بیبن خودش آب تنی میکنه اگه کرد چه بهتر اگه نکرد از فاصله دور طوری که نزدیکش نباشی بهش آب بپاش همین رو یه چند روز درمیون انجام بده و سهره رو سعی رو یه میز در ارتفاع 50سانتی متر از زمین قرار بده تا این مدت !اگه سهرت نیمه رام باشه در عرض 15 روز جواب میگیری /

۱۳۹۲/۱۰/۱۸، ۰۴:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، hamid067 ، هیوا
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
ارسال: #188
RE: تولکی سهره
شما ببنید که سهره شما ماده هست یا نر .چون ماده هارو تو وقت آماده بودن صید کنی همین موارد مطلب شما رو داره .و اگه هم نر باشه 100%نر خوبی محصوب میشه و اگه هم رام بشه بدون دهن ردی میخونه !
۱۳۹۲/۱۰/۱۸، ۰۵:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

diplom
سپاس‌ها: 155
18 سپاس گرفته‌شده در 10 ارسال
ارسال: #189
(۱۳۵۲/۱۲/۰۱، ۱۲:۰۷ ب.ظ)'HAKHAMANESH

[quote='HAKHAMANESH' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود . دوست خوبم . من هم خوزستانی هستم . امیدیه . شمارمو میزارم اگه کاری داشتی در خدمتیم .

سهره ات رو یه جای پر رفت و آمد بزار . زیاد بالا نزارش . مثلا بزارش رو پیشخون آشپز خونه . زیاد هم بهش زل نزن . 20 روزه رام میشه . بابت حموم نکردنش هم خیالت راحت . وقتی یه مقدار رام شد . کم کم بزارش تو حیاط با یه آبپاش که اب رو پخش میکنه از فاصله 6 . 5 سانتی به طرفش آب بپاش بزار تا خشک بشه بعد بیارش داخل . تغذیه اش پیش صاحب قبلی رو رعایت کن . هوا گرمه و فصل تو لک رفتن و بی حوصلگیه پرنده است . محیط رو براش خنک بزار . مستقیم زیر باد کولر نذارش . راستی علاوه بر شاهدونه تخم کتان بهش بده چون تخم کتان خنکه . برگ تربچه کمک میکنه دهن دار بشه برگ کاهو خنکه بهش بدی حال میکنه . اگه مطالبم خوب بود یه تشکر کافیه

سلام/من یه سهره ماده گیر میخوام.رامهرمز زندگی میکنم.پیشت پیدا میشه؟ممنونم.

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۱۰:۵۹ ب.ظ، توسط عبدالله.)
۱۳۹۲/۱۰/۲۴، ۱۰:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 2
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #190
 سلام.
درود به همه دوستان جدیدم
با گفته ی استادم پیش رفتم و جواب گرفتم اما مشکل اینجاست که من نمیدونم تا چه حد رام بودن سهره مناسبه.کمی اروم شده این سهره من و ظهر ساعتای 12 یکم ریز خونی داره انگار که با خجالت میخونه و همچین صداشو نمیخاد بلند کنه همه بشنون.در حد ریز خونی های یه قناری رو کرده فعلا.
بازم ممنون از همتون که به فکرید
۱۳۹۲/۱۱/۰۱، ۱۲:۴۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان