زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۵:۱۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 9 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #81
RE: رام کردن سهره
سلام به همه اساتید ببین دوست عزیز منظور من با دست دانه دادن این بود که دونه رو از جلوی پرنده برمیدارید معمولا سهره های وحشی 1 یا یه روز و نیم طول میکشه تا سر تعظیم پایین بیاره و دون بگیرن وبعد از 3و4 دون میگیره دوباره وحشی بازی در میاره چون هنوز بنیه داره ولی از روز دوم به بعد آرام تر میشه چون هم اعتمادش بیشتر شده که بهش صدمه نمیرنید واز طرفی دیگه برای زنده موندن گرسنگی بهش فشار میاره وسریع تر میاد جلو به طوری که در روز 3 بمحضی که شمارو میبینه مشتاقانه میاد جلو از روز 5 به بعد 4ساعت یک بار یهش دون بدید و مقداری به شماره حدود 30 الی 40 تا جلوش بزارید تا بخوره حتما از روز اول تا پنجم 2 ساعت به 2 ساعت بهش دون بدید تا سیر سیر بشه که ضعیف نشه و کمی هم کافشه تو هر وعده بهش بدید سبزی بادست بهش بدید از روز 6 به بعد شاهدانه جلوش باشه فقط کافشه رو با دست یا روی زبانتان بگذارید تا بیاد بگیره توی این مدت قفسش هم روی زمین باشه آب جتما جلوش باشه موقع دان دادن باهاش حرف بزنید سعی کنید در روزهای 1 و 2 موقع دون گرفتن بهش نگاه نکنید باور کنید بد ترین سهره هارو 10 روزه من رامشون کردن با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۵:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، سیدمحمد شریفی ، legend ، emad rad
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #82
(۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۵:۵۳ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به همه اساتید ببین دوست عزیز منظور من با دست دانه دادن این بود که دونه رو از جلوی پرنده برمیدارید معمولا سهره های وحشی 1 یا یه روز و نیم طول میکشه تا سر تعظیم پایین بیاره و دون بگیرن وبعد از 3و4 دون میگیره دوباره وحشی بازی در میاره چون هنوز بنیه داره ولی از روز دوم به بعد آرام تر میشه چون هم اعتمادش بیشتر شده که بهش صدمه نمیرنید واز طرفی دیگه برای زنده موندن گرسنگی بهش فشار میاره وسریع تر میاد جلو به طوری که در روز 3 بمحضی که شمارو میبینه مشتاقانه میاد جلو از روز 5 به بعد 4ساعت یک بار یهش دون بدید و مقداری به شماره حدود 30 الی 40 تا جلوش بزارید تا بخوره حتما از روز اول تا پنجم 2 ساعت به 2 ساعت بهش دون بدید تا سیر سیر بشه که ضعیف نشه و کمی هم کافشه تو هر وعده بهش بدید سبزی بادست بهش بدید از روز 6 به بعد شاهدانه جلوش باشه فقط کافشه رو با دست یا روی زبانتان بگذارید تا بیاد بگیره توی این مدت قفسش هم روی زمین باشه آب جتما جلوش باشه موقع دان دادن باهاش حرف بزنید سعی کنید در روزهای 1 و 2 موقع دون گرفتن بهش نگاه نکنید باور کنید بد ترین سهره هارو 10 روزه من رامشون کردن با تشکر
سلام دوست عزیز
بالاخره موفق شدم اون یکی سهره رو هم با دست بهش دون بدم.تا 10 روز آینده با برنامه شما عمل میکنم ببینم چقدر جواب میده.شبا که دون نداره براش مشکل ساز نیست؟
با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۱۰:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #83
سلام دوستان با روشی که شما گفتید موفق شدم اعتماد اونو جلب کنم که سهره از دستم دانه بگیره و با این روش اون یکی سهره هم دستی شد اما بعد از مدتی که بهشون با دست غذا ندادم و زیاد و به انها توجه نکردم از من وحشت داره نمی دونم چی کارشون کنم؟ اگر می شه منو راهنمایی کنید؟
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۰:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #84

سلام

اشکال این روش اینه که به هر دلیلی نتونی واسه چند روز به سهره با دست دون بدی سهره دوباره ازت میترسه چون با زور و گرسنگی دادن مجبورش کردی از دستت دون بخوره واسه همین بعد مدتی اکثرا رام نمی مونن حالا اگه کاری کنی که خوده سهره بهت اعتماد کنه نه با زور و اجبار سهره واسه همیشه رام میشه واسه رام کردن سهره معقول ترین راه گذاشتن سهره روی زمین جایی که رفت و امد زیاد باشه به مرور زمان سهره ترسش از انسان میریزه و رام میشه

موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۲:۰۵ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۱۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #85
سلام . ببخشید شما متوجه منظور من نشدید من با گرسنگی دادن اونو رام نکردم فقط اعتماد اونو جلب کردم و به هیچ اجباری اونو رام نکردم حالا بعد از مدتی دوباره خوی وحشی گرفته و به من اعتماد نمی کنه و هیچ چیزی هم اونو وحشت زده نکرده و همیشه اونو روی زمین نگهداری می کنم .اگر میشه کمکم کنید که یک بار دیگه از دستم دونه بگیره و با من دوست بشه ؟ با تشکر از شما .
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۵:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #86
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز ببینید عزیزان هر پرنده ای رو شما بهش کم محلی کنید کمی تور (وحشی)میشه شما بعد از اینکه این دوره تمام میشه باید پرنده رو به گشت ببرید بعد از این من چند ساله که دارم با همین روش پرنده رام میکنم وتا حالا نشده که بعد از این دوره بخوان وحشی بشن چند نکته 1-حتما باید وقت برای ودر زمانی که در حال رام شدن هست از روز دوم به بعد در کنار خودتان نگه داری کنید 2وقتی دان رو بهش دادید وسیر شد ظرف آبتنی براش بزارید بعضی ها ابتنی میکنند 3شما طبق روشی که بنده عرض کردم از روز پنجم به بعد دانه در اختیار پرنده هست ولی کم در حدود سی چهل تا دانه نیمه سیر هست وهیچ اجباری نیست که بخواد مجبور بشه 4 سهره پرنده کنجکاوی هست وبازی گوش توی این مدت بسته به اخلاق پرندتون باهاش رفتار کنید بعضی سهره ها دیر رام هستند وبعضی سهره ها خوش ذات هستند زود تر در بین حیوانات چیزی به اسم کینه وانتقام وجود نداره .نمیشه گفت که چون بزور وادار شده حالا که اجباری نیست پس وحشی باز در بیارم اگه چنین چیزی باشه پس باید بفهمه که فعلا ولی نعمتش شما اید بنظر من این روش چند مزیت اول برای سلامت خود پرنده خوبه از این جهت خود شرو بدر ودیوار نمی کوبه پرهاش همه سالم می مونند وپرنده زشت نمیشه پیش آومده پرنده بخاطر ترس زیاد پاش شکسته یا بالش در این روش این مسال وجود نداره در ضمن زود تر بخواندن در میان وکسی که از پرنده مراقبت میکنه خسته نمیشه خودتان میدونید پرنده ای که وحشی باز در میاره تو قفس چه عصابی از ادم خورد میشه همش آدم نگرانه که اتفاقی بیافته برای پرنده.
۱۳۹۰/۱۱/۰۱، ۰۹:۰۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، سیدمحمد شریفی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #87
سلام دوستان عزیز
گردش سهره در بیرون خونه واسه رام شده سهرست یا واسه پروو شدن سهره؟
واسه بیرون بردن سهره باید چیزی روش کشید یا بدون رو کش بردش؟
با سپاس
۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۰۶:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #88
باسلام منم با روش دوستمون آقای dahan baz موافقم البته به شرطی که تا چند ماه بایدبه سهره بادست غذا بدین تا کامل بهتون اعتماد کنه بعد ۲سه ماه هر از چند گاهی غذا رو از جلوش بردارید و با دست بهش غذا بدید تا یادش نره
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد جلالی ، emad rad
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #89
(۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۰۶:۵۲ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
با سپاس

سلام

هم واسه رام شدن هم واسه پروو شدن واسه بیرون بردن حتما سهره رو با پارچه ای که هوا ازش عبور میکنه بپوشون چون اگه این کارو نکنی سهره میترسه و خودشو به قفس میزنه که باعث نخوندن و ریزش پرها میشه بعضی وقتها از ترس میمیره
سهره رو وقتی به طبیعت میبرن به یه درخت اویزان میکنن پارچه رو ور میدارن باید این رو بگم باید مواظبش باشی حیوانی . پرنده ای وقتی تو طبیعت نترسونش

موفق باشی
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۰۷، ۱۲:۰۲ ب.ظ، توسط yashar_lotfi.)
۱۳۹۰/۱۱/۰۷، ۱۲:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Ashkan66 ، محمد جلالی
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #90
(۱۳۹۰/۱۱/۰۷، ۱۲:۰۱ ب.ظ)yashar_lotfi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۱/۰۶، ۰۶:۵۲ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیز
با سپاس

سلام

هم واسه رام شدن هم واسه پروو شدن واسه بیرون بردن حتما سهره رو با پارچه ای که هوا ازش عبور میکنه بپوشون چون اگه این کارو نکنی سهره میترسه و خودشو به قفس میزنه که باعث نخوندن و ریزش پرها میشه بعضی وقتها از ترس میمیره
سهره رو وقتی به طبیعت میبرن به یه درخت اویزان میکنن پارچه رو ور میدارن باید این رو بگم باید مواظبش باشی حیوانی . پرنده ای وقتی تو طبیعت نترسونش

موفق باشی
اگه بخوایم فقط تو شهر یا تو بازار آزادگان بگردونیمش و جایی هم آویزونش نکنیم چطور باید عمل کنیم دوست عزیز؟
با تشکر
۱۳۹۰/۱۱/۰۷، ۰۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان