زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۸:۳۵ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 122
17 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #201
RE: سهره پف کرده و کم تحرک
سلام
مهدی جان ممنون از شما.اون کرمونی که پاش مورد داشت خدا بیامورزدش نمیدونم چه دردی بهم زد که اول به پاش زد
بعد به چشماش بعد کلا سینه خالی کرد تازه هم داشت پر در می اورد.اون یکی جوجه هم همونطوری که خریدم هست
فقط هر از گاهی یه پر کوچیک کف شورتی میبینم اما از گل صورتش هیچ خبری نیست.
این کرمونیه که گرفتم همش جیک جیک میکنه اصلا یه ذره ریزخونی نمیکنه اصلا صدایی که شبیه خوندن باشه نمیخونه فقط جیک
از این میشنوم اما این معمولیه هر از گاهی یه ریزخونی میکنه که من حال میکنم میخواستم ببینم این کارش عادیه و بعد از مدتی
شروع به ریزخونی میکنه؟؟؟و یه سوال دیگه هر دوشون خیلی به قول شما چموش هستن بذارمشون کف اتاق یا جایی که رفت و امد زیاده
بلکه شاید کمی اروم بشن یا فعلا جایی باشن تا خیلی بهشون استرس وارد نشه؟؟؟
خواهش میکنم مهدی جان دیروز نت منم کمی ریخته بود بهم مجبور شدم از نت گوشی استفاده کنم.سلامت و پاینده باشید
۱۳۹۵/۰۷/۱۶، ۰۹:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #202
RE: سهره پف کرده و کم تحرک
سلام 
داداش بهتره بهشون اصلا استرس وارد نکنی چون جوجه ها خیلی ضعیف و شکننده و بد قلق هستن و اگر زیاد بهشون استرس وارد بشه خیلی سریع بدن خالی میکنن وقتی هم بدن خالی کنن ضعیف میشن و مستعد میشن برای ورم روده و پف کردن و الفاتحه .
اون که میگن بذاریش جای پر رفت آمد برای سهره وحشی هست که قوی بنیه و جون سخت هستن یا برای جوجه سهره ای که کهنه شده و یکی دوساله که توی قفسه اونم برای این میگن بذار جای شلوغ و پر رفت آمد که پرروتر و مست تر بشه .  
جوجه سهره باید باسلام وصلوات باهاش برخورد کنی اصلا جابجاش نکنی . اصلا بهش استرس وارد نکنی . حتی اونقد حساس و بدقلق هستن که دونشون کمی تغییر کنه یا بد خوراک میشن و ضعیف یا چربی میگیرن و چاق میشن . من بهترین جا رو برای سهره هم تو بالکن و هم تو خونه دارم و چندین ساله دارم با سهره دست و پنجه نرم میکنم خودم از جوجه خیلی وحشت دارم واقعا آدمو جون به لب میکنن .
کلا سهره اگر وحشی باشه تا دوسال اول و اگر جوجه باشه تا یک سال اول خیلی اذیت میکنن واقعا مگر عاشق سهره باشی که بتونی از عهدش بر بیای و الا اگر عاشق سهره نباشی خیلی زود خسته ت میکنه و کلافه میشی یا میکشیشون یا خرابشون میکنی یا آزادشون میکنی و یا ردش میکنی بره . در هر صورت ما سهره بازا راه خیلی سخت و پر مشقتی رو انتخاب کردیم واقعا خبرگی و صبر ایوب میخواد تا بتونی یه جوجه بالا بیاری . بیخود نیست اینقد قیمت سهره مست و بخون بالاست به نظر من اون پولی که آدم واسه سهره مست و بخون و از آب و گل دراومده میده یکصدم زحمتی که باید خودت بکشی تا یه جوجه درست کنی نیست . 
در مورد خوندن واقعیتش تا کامل رنگ نیارن قرص بخون و مست بخون نمیشن و فقط یا ریزه خونی میکنن یا کوتاه بلند . 
جوجه های شما فعلا اگر ریزه خونی کنن کافیه . اگر خوب بهشون رسیدگی کنی تو دی و بهمن باید دهن باز کنن و کوتاه بلند بخونن و برای بهار باید قرص بشن ان شاالله . 
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۸/۰۷/۰۸، ۰۳:۳۱ ق.ظ، توسط سی مرغ.)
۱۳۹۵/۰۷/۱۶، ۱۲:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، Hossein Dastbaravardeh ، m.56

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان