زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۲:۴۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
کاربر افتخاری

لیسانس
اعتبار: 19
سپاس‌ها: 319
1096 سپاس گرفته‌شده در 326 ارسال
ارسال: #41
RE: عکس جوجه سهره صید شده امسال
کارت اشتباه نبوده
ولی اگه میخوای زودتر رام بشه اونو باید پایین و جای پر رفتو آمد بزاری
امضای ahoora_3
نقل قول:
عمل کننده باش نه پیرو اعمال
۱۳۹۰/۰۸/۰۲، ۱۰:۳۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، 123456
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #42
RE: سئوال (رام کردن سهره)
سلام. من یک سهره دارم که یک ماه و نیم است از ان نگهداری میکنم و یک ماه ان را در محل پر رفتو امد قرار دادم و دو هفته است ان را در ارتفاع پایین تک میخ کردم وبهش انواع سبزیجات و میوه جات میدهم و ماسه واب تنی هم بهش میدم واز شاهدانه و کتان استفاده میکنم و هر روز برای هوا خوری و خوندن اونو را تو حیات می برم ولی دو هفته است که دمش شکسته و کنده نمیشه چی کارش کنم؟و فصل پریزی سهره ها چه موقع است؟ ایا برای رام کردن وبهتر پرورش دادنش کاری مونده؟ با تشکر از شما.
۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #43
(۱۳۹۰/۰۸/۲۱، ۰۷:۰۱ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام. من یک سهره دارم که یک ماه و نیم است از ان نگهداری میکنم و یک ماه ان را در محل پر رفتو امد قرار دادم و دو هفته است ان را در ارتفاع پایین تک میخ کردم وبهش انواع سبزیجات و میوه جات میدهم و ماسه واب تنی هم بهش میدم واز شاهدانه و کتان استفاده میکنم و هر روز برای هوا خوری و خوندن اونو را تو حیات می برم ولی دو هفته است که دمش شکسته و کنده نمیشه چی کارش کنم؟و فصل پریزی سهره ها چه موقع است؟ ایا برای رام کردن وبهتر پرورش دادنش کاری مونده؟ با تشکر از شما.

سهره را جایی بگذار که از فاصله تقریباً دور آدمها را ببیند . به دم پرنده هم کاری نداشته باش . خراب شدن بال و پر سهره های وحشی طبیعی است و بگذارید در فصل تولک که سهره شما هم رام شده است پرهای سالمی دربیاورد.
در مورد تولک سهره هم به تایپیک زیر مراجعه کنید.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۰۸/۲۵، ۱۱:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #44
سلام . رام کردن سهره ها معمولا چه مدت طول میکشه؟ و چه موقع میشه اونو تو قفس نسبتا بزرگی انداخت؟
۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۰۶:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #45
سلام
به قول آقای admin شما چرا اینقدر عجولین ؟ :basa (135):

رام یا نا رام بودن سهره بستگی به اون کسی داره که داره سهره رو پرورش میده . اگه سهره تو قفس مناسب ( رام کن ) و جای مناسب ( کف و جای پر رفت و آمد ) باشه و آبتنی سر وقت برا سهره بزاری زودتر رام میشه ولی اگه سهره تو یه قفس بزرگ و نا مناسب و جای کم رفت و آمد و خلوت باشه نه تنها رام نمیشه بلکه وحشی تر و نا رام تر میشه.
( تجربه نشان داده که دادن سبزی جات به سهره برای اینکه سهره بیشتر مشغول باشه و وحشی گری رو فراموش کنه خیلی کاربرد داره . و زمانی که به سهره آبتنی میدی خودت هم کنارش باشی تا یواش یواش بهتون عادت کنه و رام بشه )
وقتی که سهره رام شد و وحشی گری خودشو کنار گذاشت و شروع به مست شدن کرد اون وقت میتونی اون رو به یه قفس بزرگ تر منتقل بکنی
۱۳۹۰/۰۸/۲۸، ۰۷:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: esfahan-canary
*
کاربر انجمن

ارسال: #46
RE: رام کردن سهره
سلام . ببخشید چه دلیلی داره که سهره از فاصله دور ادم ها رو ببینه؟
۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۰۸:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 445
420 سپاس گرفته‌شده در 136 ارسال
ارسال: #47
(۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۰۸:۵۹ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

میگن تا آروم آروم با محیط و انسان عادت بکنه و رام بشه . اگه سهره ی تازه صید شده رو درجا یه جای شلوغ و پر سر و صدا بزاری امکان سکته زدنش هست. رام کردن سهره باید به آرامی و به دور از عجله صورت بگیره .
بارها گفتم بازم میگم : سهره بازی صبر میخاد /.:basa (85):
۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۱۰:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #48
(۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۰۸:۵۹ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

درود
تا کمتر خودش رو اینور رو اونور بزنه و کمتر پرو بالش آسیب ببینه.
و بحث کلی اینه که سهره وحشی آرام آرام باید به قفس و انسانها خو بگیرد.
۱۳۹۰/۰۸/۳۰، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Erfan
*
کاربر انجمن

ارسال: #49
سلام . ببخشید من از یکی از سهره بازها پرسیدم چرا سهره اهلی شده رو تو قفس بزرگ منتقل نمیکنن ؟جواب داد: که اگر سهره رو تو قفس بزرگ منتقل کنیم دوباره وحشی میشه ایا حرف این اقا صحیح است؟
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۱:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۰۱:۴۹ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . ببخشید من از یکی از سهره بازها پرسیدم چرا سهره اهلی شده رو تو قفس بزرگ منتقل نمیکنن ؟جواب داد: که اگر سهره رو تو قفس بزرگ منتقل کنیم دوباره وحشی میشه ایا حرف این اقا صحیح است؟

درود
خیر دوست سهره بازتون کاملا در اشتباه هستش.
اگر سهره رو پس از رام شدن به قفس بزرگ یا متوسط منتقل نکنید شدیدا با مشکل اضافه وزن روبه رو میشود.
۱۳۹۰/۰۹/۰۱، ۱۰:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: phoenix

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان