زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۳۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 18
18 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #61
RE: کمک در مورد جای سهره رام نشده و تغذیه
مبارک باشه ظاهرا خوب و میزان به نظر میرسه بزارش رو زمین تو ارتفاع نزار هفت تخم میدی خوبه ولی شاهدانه بده بهش غذای اصلیش که به سهره انژری و هیجان میده شاهدانه هست راجب تغذیه خوب تو انجمن نگاه کن حتما میبینی موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۱۱:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gogo
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 23
45 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #62
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
و اساتید دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
عزیز بیشتر کمک کنید :basa (38):
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۷:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #63
سلام
دوست عزيز اين كه تو انجمن 5 ساعت گشتي و بازم سهره رو روي اوپن آشپزخونه گذاشتي و شاهدانه بهش نمي دي عجيبه اگه به پستهاي دوستاي سهره باز مثل آقاي خليلي . اهورا و آبتين عزيز توجه كني مي توني جواب صحيح رو پيدا كني ولي در كل سهره بزرگ كه رام نباشه اگه خريده باشي ممكن به خاطر استرس كچل بشه مخصوصا اگه روي ميخ نباشه جاي سهره شما خيلي بده درسته تو پستها گفتن محل رفت و آمد ولي نه هر جايي بايد يك ميخ روي ديوار تو ارتفاع 2 متري بزني كه سهره رفت و آمد رو ببينه و دست شما به قفس برسه نه اينكه از رفت و آمد بترسه.
تمام پرنده ها بايد احساس قدرت داشته باشن مخصوصا نر ها براي همين قفس قناري ماده رو پايين تر از نر مي زارن وقتي سهر قفسش روي اوپن آشپزخونه از شما مي ترسه و راه فراري نمي بينه و اين باعث مشكل مي شه بهتره شاهدانه هم به سهره حتما بدي .

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gogo ، hesam-63
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #64
باسلام من که خودم رو اپن آشپزخونه میذارم ولی کف بذاریش بهتره کمتر وحشت میکنه استکان آب حتما داشته باشه که آبتنی کنه شاهدانه که غذای اصلیشه حتما بذار تخم کتون بهش بدی پراش براقتر و خوشرنگتر میشه هفت تخم هم خوبه اگر کتون خوربشه شاهدانشو کمتر کن تا چاق نشه کف دریا حتما بذار تا نوکشو بسابونه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gogo ، hesam-63 ، yashar_lotfi
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #65
RE: رام کردن سهره
(۱۳۹۰/۰۹/۰۲، ۱۰:۳۲ ب.ظ)phoenix نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من تو عمرم فقط تعریف یک دونه سهره کرمانی رو شنیدم که میگفتن خیلی خوب بوده و دیگه نشنیدم کسی بگه سهره کرمانی خوبه یا اینکه از سهره معمولی بهتره .

از 100% سهره های معمولی و کرمانی 99% سهره معمولی پسنده و 1% سهره کرمانی . البته تو شهر ما اینطوره . شاید تو شهرای دیگه سهره کرمانی بیشتر پسند باشه:basa (166):

سلام
درست گفتي دوست عزيز تو هر شهري فرق مي كنه تو كرمان غير از سهره كرموني هيچ سهره اي بازار نداره نه بخاطر زياد بودن اين پرنده كلا سهره كرماني رو هم از لحاظ جثه و هم دهن بيشتر قبول دارن و براي جفت دادن به قناري هم مي گن بهتره تو پرنده فروشي هاي كرمان سهره غير از سهره كرماني روي دست پرنده فروش باد مي كنه و اين بخاطر تفاوت بين شهرهاست و عقايد مردم .
اميدوارم بحث تاپيك به حاشيه نره و كسي ادامه نده

موفق باشيد

۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۳۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، hesam-63 ، yashar_lotfi ، legend
*
کاربر انجمن

ارسال: #66
اگه اتفاع بیشتر از دو متر باشه مشکلی نیست یکی از پست ها نوشتن که نباید به سهره نگاه کنی درسته چند روزه رام میشه در هفته چند بار باید آبتنی کنه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۱۰:۳۰ ق.ظ، توسط gogo.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۱۰:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #67
سلام . به نظر شما بهترین تغذیه برای یک سهره وحشی چیه؟ و ایا در رام شدنش کمک میکنه ؟
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۵:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #68
منم امروز یک دونه سهره خریدم 10 تومن رام نشده است واقعا هم نمیدونم نر یا ماده امیدوارم نر باشه پیشونیش تیره تر از بقیه بود.سبیلاش هم خاکستری بود
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۷:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #69
(۱۳۹۰/۱۰/۱۱، ۱۱:۳۹ ب.ظ)gogo نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به دوستان من تازه سهره خریدم بیش از پنج ساعته که داخل انجمن میگردم اما تمام اساتید نظر های متفاوتی دارند من باید سهره رام نشده رو کجا بزارم روی زمین یا روی میخ من حالا سهره رو روی وپن آشپزخانه گذاشتم آشپزخانه ما خیلی خیلی رفت وآمد داره که باعث وحشته سهره میشه که کچل شده مشکلی نداره اما من از هفت تخم استفاده میکنم تمام دانه ها رو میخوره و نه باید از شاهدانه استفاده بکنم لطفا اساتید راهنمایی کنید
دوست عزيزم اگر شما از قفس مخصوص سهره استفاده كنيد بهتر و زودتر رام ميشه
و به خودش هم كمتر آسيب مي رسونه
من خودم براي رام كردن علاوه بر نكاتي كه دوستان گفتن، سهرمو مي گردونم
اينم عكس يكي از سهره هام هست كه در عرض 1ماه به قدري رام شده كه نه تنها از دستم دونه مي گيره بلكه آواز هم مي خونه
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۷:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ارسال: #70
هوا خوری برای سهره رام نشده
باز هم سلام به دوستان و اساتید آیا میتونم سهره رام نشده رو میخ کنم داخل تراز خونه هوای آزاد چون از یکی پرنده باز پرسیدم میگه من سهره خودم داخل تراز میزاشتم بعد از مدتی پف کرد و مرد فقط داخل خونه بزارش نظر شما اساتید چگونه است چه موقع از روز بزارم :basa (75):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۵۹ ب.ظ، توسط gogo.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۲، ۰۸:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان