زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۲:۳۵ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

رام کردن سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 0
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #1
سهره
طرز سریع رام کردن سهره Emo_im_heart
۱۳۸۹/۱۰/۲۴، ۰۵:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: fada ، theanimal
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 23
45 سپاس گرفته‌شده در 20 ارسال
ارسال: #71
RE: هوا خوری برای سهره رام نشده
اساتید لطفا راهنمایی کنید:basa (101):
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #72
سلام
دوست عزيز اين موضوع بستگي به نحوه عادت كردن پرنده و نوع تغذيه اون داره الان خودم قناري سراغ دارم تو تراس تو برف و بارون تو تراس گذاشته شده همش هم مي خونه از طرف پرسيدم گفت از جوجگي تو گرما و يرما بيرون بوده دون هم بهش هفت تخم مي داد تمام سال اگه نديده بودم باورم نمي شد براي سهره هم اگه غذاي اصليش شاهدانه باشه سرما روي اون تاثير نمي زاره سهره كلا به سرما عادت داره ولي با گرما مشكل داره و سري روي اون تاثير مي زاره ولي بازم به تغذيه بستگي داره.
موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۹:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #73
سلام بستگی به دمای محیط داره پرنده ای که وحشی باشه و هنوز به قفس عادت نکرده باشه چون سیستم تغذیش تغییر کرده ممکنه ی مقدار حساس باشه و سریعتر مریض بشه
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۱۱:۰۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: علي
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #74
RE: کمک در مورد جای سهره رام نشده و تغذیه
<<سلام . می توانید بگید که سهره رو چه طوری میشه دستی کرد که از دستت دانه بگیره . >>
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۱:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 38
47 سپاس گرفته‌شده در 22 ارسال
ارسال: #75
RE: کمک در مورد جای سهره رام نشده و تغذیه
(۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۱:۵۳ ب.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
<<سلام . می توانید بگید که سهره رو چه طوری میشه دستی کرد که از دستت دانه بگیره . >>
والا راههاي زيادي هست ولي من براي رام كردن سهره از روش زير استفاده مي كنم
اول از همه سهرمو داخل قفس كوچك مخصوص سهره كه ميله هاي نزديك به هم هست ميذارم
كاري نمي كنم كه سهرم بترس مثل گرفتن دو طرف قفس
سهرمو مي گردونم
سهرمو در جاي پر رفت و آمد روي زمين ميذارم بعضي مواقع هم آن را روي ميخ ميذارم
خلاصه بايد يك كاري كني كه سهره از انسان نترسه يعني بايد متوجه بشه كه به اون آصيبي نميرسونيم
بعد من مقداري كاهو يا جعفري يا هر چيزي كه سهره بيشتر به اون علاقه داره مي گيرم در دستم و يواش يواش طوري كه نترسه بهش ميدم
اول يك نوك ميزنه ميره ولي بعد از يه مدتي بيشتر مياد طرفتون تا جايي ميرسه كه ديگه از شما نميترسه
ولي من براي رام كردن به گرداندن سهره بيشتر ايمان دارم
۱۳۹۰/۱۰/۱۳، ۰۷:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، علی کلاهی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
26 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #76
RE: رام کردن سهره
سلام . من چند تا سوال دارم 1.اینکه میشه سهره را در قفس های کوچک مست کرد ؟ 2. سهره ها در چه فصلی تولک می کنن؟ 3. و اگر سر سهره زخم شد و پر ها ریخت برای اینکه زود تر پر ها در بیاد کاری هست که انجام بدیم ؟ با تشکر از شما .
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۱۱:۱۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #77
سلام

بهترین روش واسه رام کردن سهره گذاشتن سهره روی زمینه جایی که رفت و امد زیاد باشه من اینکارو حدود 10 ساله انجام میدم

در ضمن بهترین دون واسه سهره چه وحشی چه اهلی شادونست دوستان توجه داشته باشن غذای اصلی سهره شادونه است اما بخاطر گرون بودن بعضیها سهره رو عادت میدن به خوردن کتان که عوارض خودشو داره سهره ای که غذاش شادونه است به هیچ عنوان چاق نمیشه
و همیشه سرحاله و خیلی کم پیش میاد مریض بشه

موفق باشید
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سیدمحمد شریفی ، jooje
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #78
(۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۱۱:۱۰ ق.ظ)123456 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام . من چند تا سوال دارم 1.اینکه میشه سهره را در قفس های کوچک مست کرد ؟ 2. سهره ها در چه فصلی تولک می کنن؟ 3. و اگر سر سهره زخم شد و پر ها ریخت برای اینکه زود تر پر ها در بیاد کاری هست که انجام بدیم ؟ با تشکر از شما .
جناب 123456 لطفاً قوانین سایت را رعایت کنید . با این سوالی که شما مطرح کردین آن هم در تاپیکی با عنوان رام کردن سهره که هیچ ارتباطی با سوالهای شما ندارند کاربران می بایست تمام مطالب انجمن را برای شما اینجا کپی پیست کنند. قبلاً هم در تاپیک تولک سهره همین سوال را مطرح کرده اید
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

در صورت تکرار حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.

از مدیران و کاربران عزیز هم درخواست دارم به اینگونه سوالات تکراری و پاسخ ندهند و تاپیک را به بیراهه نبرند
ممنون
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۱۰:۴۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
پژوهشگر انجمن

.....
اعتبار: 28
سپاس‌ها: 561
2114 سپاس گرفته‌شده در 439 ارسال
ارسال: #79
باسلام بنظر بنده برای رام کردن سهره من از این روش استفاده میکنم شاید بعضی ها بگن بیرحمانه اس ولی اگه وقت بزاری برای پرنده حتما اون هم همین کارو میکنه بنده بوسیله گرسنگی سهره هام رو رام میکنم .زود جواب میده ولی به شرطی که 4الی5 روز بوسیله دست ودهان هر 2ساعت به 2ساعت بهش شاهدانه بدی البته بعد از 10 روز اسارت شروع بکار کنی چون کمی عادت کنه به محیط قفس با تشکر
۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #80
(۱۳۹۰/۱۰/۲۷، ۰۱:۲۲ ب.ظ)dahan baz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام بنظر بنده برای رام کردن سهره من از این روش استفاده میکنم شاید بعضی ها بگن بیرحمانه اس ولی اگه وقت بزاری برای پرنده حتما اون هم همین کارو میکنه بنده بوسیله گرسنگی سهره هام رو رام میکنم .زود جواب میده ولی به شرطی که 4الی5 روز بوسیله دست ودهان هر 2ساعت به 2ساعت بهش شاهدانه بدی البته بعد از 10 روز اسارت شروع بکار کنی چون کمی عادت کنه به محیط قفس با تشکر
سلام دوست عزیز
من یه چند وقتیه هفته دو روز با دست به سهره کرمونیم دون میدم و اونم خیلی راحت از دسته من دون میگیره ولی وقتی بلن میشم میرم نیم ساعت بعدش دوباره شروع میکنه به پشتک وارو زدن.این یعنی که خیلی خیلی باید وقت بزاری.
یه سهره معمولیم دارم که گرچه از کرمونیم آروم تره ولی هر کارش کردم تا حالا از دست دو نخورد.اونو چیکارش کنم؟
۱۳۹۰/۱۰/۲۹، ۰۵:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان