زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۴۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 12 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #111
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
(۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۴:۵۴ ب.ظ)'midia' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان سلام بخشید شاید جاش اینجا نباشه که مطرح کنم ولی اگه کسی میتونه کمکم کنه
من قناری مادم از 5 تا تخم 2 تاش دیشب در اومد ولی نمیدونم نر بوده یا مادم که چندین بار از لونه انداختشون پایین و هی برشون گردوندم که متاسفانه تلف شدن حالا 3 تا تخم مونده نر رو جدا کردم شاید این 3 تا وقتی در میان نمیرن نمیدونم باید چیکار کنم
تو رو خدا یکی کمک کنه اولین بار جوجه کشیمه

با سلام.
دوست گرامی این خشونت ها معمولا از ناحیه جنس نر شکل میگیره البته گاهی ماده ها هم عامل چنین رفتار هایی هستند که اگر مشکل از ماده باشه موضوع یه مقدار مشکل میشه ولی اگه از طرف نر هست باید نر جدا و به قفس دیگه ای چسبیده به قفس ماده منتقل بشه.(شما ببین از طرف کدومشونه!!!)

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۸:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 488
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #112
سلام
دوستان يه جفت از قناري هاي من سه تا تخم گذاشته بودن كه 92/8/28 يكي از تخماشو درآورد و جوجه شد و بقيش خراب شد . الان جوجشون 17 روزشه از لون نميتونه بياد بيرون . از ديروز پدر و مادرش شروع كردن به جفت گيري و ماده ميره ميخوابه كه تخم سري دومشو بزاره ولي چون بچشون بزرگ شده درست حسابي نميتونه بخوابه و هي پا ميشه و اين كار تكرار ميشه . لونشون هم خيلي كثيف شده . الان وقتش هست من يه لون ديگه بزارم كه اونو درست كنه بره توش تخم بزاره تا هفته ديگه كه اون بچه اومد رو چوب لونش رو بردارم ؟

۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۱۰:۳۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #113
سلام لون جدید رو بجای این لون بزار و قدیمی رو بیار پایین قفس بزار و سعی کن جوجه بغل تخمها نخوابه چون با فضلش میتونه باعث چسبیدن تخم به لون به پنبه بشه

۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۱۰:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

...
سپاس‌ها: 488
31 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #114
(۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۱۰:۵۷ ب.ظ)'جلال لطفی' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام لون جدید رو بجای این لون بزار و قدیمی رو بیار پایین قفس بزار و سعی کن جوجه بغل تخمها نخوابه چون با فضلش میتونه باعث چسبیدن تخم به لون به پنبه بشه

سلام آقاي لطفي
اين سري مادم تخم كرد ميخوام تخماشو بردارم تخم مصنوعي بزارم بعد تخماشو توي يه روز بزارم زيرش كه همشو توي يه روز در بياره . سوالم اينه كه تخماشو توي دماي چند درجه و توي چه چيزي چه جوري نگه دارم كه خراب نشه ؟

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۱۵، ۰۳:۱۳ ب.ظ، توسط attaghi.)
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۱۱:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمد تقی کریمی ، افسونگر
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #115
سلام دوست عزیز در مورد این مساله قبلا مفصلا توضیح داده شده در همون دمای نگهداری پدر و مادر و داخل ظرفی سر بسته و روی کتان یا ارزن به طوری که نیمی از تخم از قسمت یاریک تر داخل دان باشه اینم لینکش
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۲/۰۹/۱۵، ۱۰:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: attaghi ، محمد تقی کریمی
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 10
10 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #116
سلام دوستان:
جوجه قناری هام 15 روزن نر دو اره با ماده جفتی زدن. چند روز دیگه تخم میزاره  چکار کنم که جوجه ها نرن رو تخم ها اگه نر رو با جوجه ها جدا کنم حتما باید کنار ماده باشه قفس نر و جوجه ها چون جای کافی واسه گذاشتن کنار هم نیست. در کل فرض کنید ماده نتونه ببینه نر رو
۱۳۹۲/۰۹/۲۳، ۱۱:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #117
سلام
هر روز كه ماده تخم گذاشت برش ميداري وقتي تخم گذاريش تموم شد اگر جوجه ها بالاي 27 روز بودن مي توني فقط جوجه ها را جدا كني بعدش تخم ها ميگذاري توي چال ولي اگر جوجه ها زير 27 روز بودن نر را با جوجه ها جدا مي كني وايرادي هم نداره كه ماده نر را نبينه بعداز چند روز دوبار مي توني برش گردوني به قفس ماده. بهترين راهكار در اولين ارسال اين موضوع قرار داره.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۴، ۰۷:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

محصل
سپاس‌ها: 10
10 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #118
سلام عزیزان تشکر ویژه بابت جوابتون
ببخشید ی سوال دیگه داشتم:    
جوجه هام 16 روزشونه قناری ماده دوباره می خواد اقدام به تخم گزاری کنه میخواستم بدونم ایا میشه فقط قناری ماده رو جدا کنم و بندازمش توی قفس جوجه پرون پیش قناری های دیگه  و قناری نر با جوجه ها بمونه و وقتی ک جوجه ها 30 روزه شدن جداشون کنم و دوباره ماده رو برگردونم پیش نر تا سری بعدی تخم گزاری رو انجام بده؟  {همونطور ک گفتم چون جا کم دارم نمیتونم واسه هر جفت دوتا قفس جور کنم}
و اگه میشه قناری نر و ماده تولک نمیرن؟
بییییییینهایت مممنوووون
۱۳۹۲/۰۹/۲۴، ۰۸:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #119
(۱۳۹۲/۰۹/۲۴، ۰۸:۱۱ ب.ظ)'matin.gator.baito' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام عزیزان تشکر ویژه بابت جوابتون
ببخشید ی سوال دیگه داشتم:    
جوجه هام 16 روزشونه قناری ماده دوباره می خواد اقدام به تخم گزاری کنه میخواستم بدونم ایا میشه فقط قناری ماده رو جدا کنم و بندازمش توی قفس جوجه پرون پیش قناری های دیگه  و قناری نر با جوجه ها بمونه و وقتی ک جوجه ها 30 روزه شدن جداشون کنم و دوباره ماده رو برگردونم پیش نر تا سری بعدی تخم گزاری رو انجام بده؟  {همونطور ک گفتم چون جا کم دارم نمیتونم واسه هر جفت دوتا قفس جور کنم}
و اگه میشه قناری نر و ماده تولک نمیرن؟
بییییییینهایت مممنوووون

سلام
اصلا اين كار را نكنيد.به اولين ارسال  همين موضوع عمل كنيد.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۹/۲۶، ۰۷:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدامين كاوسی ، attaghi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #120
REگرفتن جوجه ماده از قناری
باسلام به اساتید محترم از عزیزانی که از قناری زیاد جوجه میگیرن خواهش میکنم بفرمایید چرا هرچی جوجه از قناری میگیریم بیشترینش نر هست و ایامیشه کاری بکنیم که مادها بیشتر شود سپاسگزارم

۱۳۹۲/۱۰/۰۱، ۰۴:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان