زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۳:۴۴ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانش اموز
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 24
5 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #121
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
خیلی ممنون از آموزش عالی دوستان.
1؟ میشه تخم گذاری قناری (باردوم‏)‏را خودمان تنظیم کنیم ‏! یه راه حل برای بیش از 30 روز بشه وبعد تخم گذاری کنن مثلا
۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۱۲:۱۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #122
(۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۱۲:۱۲ ق.ظ)'moeinsoltanyan' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون از آموزش عالی دوستان.
1؟ میشه تخم گذاری قناری (باردوم‏)‏را خودمان تنظیم کنیم ‏! یه راه حل برای بیش از 30 روز بشه وبعد تخم گذاری کنن مثلا

سلام
ميشه چند روز در حد دو سه روز با دانه سرد به تاخير انداخت ولي نميشه تنظيمش كرد كه هر وقت دلمون خواست تخم بذاره. معمولا توي سري دوم به خاطر تغذيه مقوي وگرم از سري اول هم راحت تر تخم ميگذاره.
علت اينكه اكثر جوجه ها هم نر ميشن همين تغذيه گرم هست.

امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۱۰/۰۴، ۰۷:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
سپاس‌ها: 0
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #123
RE: تايپيك جامع پاي قناري
باسلام خدمت دوستان
من هرچقدر در مورد جوجه قناری جستجو کردم مطلبی یافت نشد.یه سوال از اساتید محترم داشتم قناری ماده بنده دور دوم تخمگذاری رو شروع کرده ولی وقتی از رو تخم پامیشه جوجه قناری ها روی تخمهای فضله میذارند این عمل باعث چسبیدن تخم به پنبه دانه لانه میشه.اولش یه نیم ساعت نر رو با جوجه ها از ماده جدا کردم دیدم ماده رو تخم نمیخوابه حالا بنظر دوستان چیکار کنم تا تخم ها سالم بمونند؟
با تشکر
۱۳۹۲/۱۰/۰۸، ۰۷:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #124
سلام
تخم با فضله کثیف بشه خراب میشه وجوجه نمیشه شما باید تا زمان گذاشتن اخرین تخم هرروز وقتی ماده تخم رو گذاشت تخم رو از  زیرش درارید وتخم مصنوعی بذارید.ووقتی  که ماده همه تخم هاشو گذاشت تخم هارو میذارید تولونه واگه جوجه ها به اندازه کافی بزرگ شده باشن که تنها جداشون میکینی اگه نه نر هم باهشون میندازی قفس دیگه /فقط وقتی تخم هارو گذاشتی اینکارو بکن چون اگه ماده چندساعتی هم نخابه روشون مشکلی پیش نمیاد /اگه امکانش بود نر وجوجه هارو ببر جایی ک ماده صداشونو نشنوه تا ماده راحت بگیره بخابه تو لونه
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۱:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: kanon1 ، محمدمهدی ، هیوا ، افسونگر
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #125
اگر قناری ماده در همان لان اول تخم گذاشته و لان جدید نگذاشتید ، اشتباه بزرگی کردید و می بایست قبل از تخم گذاری جهت تخم های جدید لانه دیگری بگذارید که جوجه ها در لانه خودشان بمانند .
روش اول : لانه جوجه ها را دقیقاً در جای قبلی بگذارید و در سمت مقابل و تا حد امکان لانه جدیدی برای ماده و تخمها بگذارید .
در حال حاضر شرایط سخت شده و اگر روش اول جواب نداد جوجه ها یا ماده را به لان جدید عادت دهید ، باید به نحوی نر را تشویق به تغذیه جوجه ها کرده و آنها را از قفس ماده جدا کنید .. اگر ماده نخوابید فاصله قفس ها را بیشتر کنید طوری که هم را نبینند و یا صدای جوجه ها یا نر را نشنود .

* « خیلی بده که امکان ویرایش پست یا تصحیح اشتباهات تایپی را نداریم . » *

ببخشید مجدداً ارسال را تصحیح می کنم .
  " روش اول : لانه جوجه ها را دقیقاً در جای قبلی بگذارید و در سمت مقابل لانه جدیدی برای ماده و تخمها بگذارید ، تا حد امکان بالا و نزدیک به سقف قفس . "
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۱:۵۳ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۲/۱۰/۰۹، ۰۱:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #126
دوستان من یه جفت دارم
که باید لون دوم رو تخم بزاره.....با اینکه از لون اول گذشته چند روز و به جوجه غذا نداده بود الان برای لون دوم
ماده بال بال میزنه گاهی دون دهن نر میکنه گاهی نوکش میزنه....چرا تخم نمیزارن؟؟
میشه نر پس رفته باشه؟؟در این صورت چی بدمشن
خودم کمیه بسته وبادام دادم و فکر میکنم مادم رو خیلی سرحالتر کرد بال بال میزنه اما نر نه صدایی مکنه و نه...
۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۰۸:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #127
'sss2145 dateline='' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دوستان من یه جفت دارم
که باید لون دوم رو تخم بزاره.....با اینکه از لون اول گذشته چند روز و به جوجه غذا نداده بود الان برای لون دوم
ماده بال بال میزنه گاهی دون دهن نر میکنه گاهی نوکش میزنه....چرا تخم نمیزارن؟؟
میشه نر پس رفته باشه؟؟در این صورت چی بدمشن
خودم کمیه بسته وبادام دادم و فکر میکنم مادم رو خیلی سرحالتر کرد بال بال میزنه اما نر نه صدایی مکنه و نه...

دوست عزيز چند روز گذشته ؟
تجربه شخصي بنده از اولين جوجه به دنيا آمده تا تخم اول در سري بعد ٢٥ روز فاصله بوده است

۱۳۹۲/۱۱/۰۴، ۰۹:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #128
5روز گذشته و لون قبلی به بچه ها غذا نداده بود مردن
۱۳۹۲/۱۱/۰۵، ۰۹:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

ليسانس
اعتبار: 7
سپاس‌ها: 449
573 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #129
معمول ترين بازه زماني بين دو لون 15 الي 25 روز از بدنيا آمدن اولين جوجه در لون سري اول تا گذاشتن تخم اول در لون سري دوم مي باشد
۱۳۹۲/۱۱/۰۵، ۱۱:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 9
9 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #130
سلام  1 جفت قناری های من بعد از تخم گذاشتن ماده حدودا بعد 5 روز رو تخم بودن نرم دیدم خشک شده مرده حالا مادم از سه تا تخم 1 جوجه 10 روزه بزرگ کرده می خواستم دوستان راهنمایی کنن مشکل نداره جابجا کنم بیارم مغازه می خوام جفت بندازم با یه نر دیگه یا تا دون خور شدن جوجه تکون ندمش
۱۳۹۲/۱۱/۰۵، ۰۸:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان