زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۰۶:۰۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 15 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #141
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام دوستان من تا حالا کل مطالب رامطالعه کردم یک جفت قناری رسمی معمولی سال اول راجفت انداختم از اولین روز دعوا دارند سه تا جوجه دراوردند با دعوا الان 20 روز است نر که اصلا به جوجه ها غذا نمیداد مجبورا یکی از جوجه ها زیر جفت دیگر گذاشتم که بزرگ کرده  حالا سوالم اینه دوباره با دعوا دارند طوری که موی سر ماده ریخته  جفت گیری میکنند اگر تخم بزاره تکلیف دو جوجه که الان 20 روز است چه می شود ایا ماده روی تخم به جوجه ها غذا می دهد راهکار برایم چیه ممنون می شوم پاسخم سریع بدهید.
۱۳۹۲/۱۲/۰۱، ۰۸:۳۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #142
سلام
اگه جوجه دادن یعنی جفت شدن بدون شک
پس الان هم لونه جدید رو بذارید داخل قفس  وقتی ماده همه تخم هاشو گذاشت جوجه هارو جدا کنید تااون موقه دیگه جوجه ها بزرگ شدن ومیتونن غذابخورن
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۰۱، ۰۹:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #143
سلام دوباره مزاحم شدم
یک جفت قناری دیگرم که جوجه هاش 25 روزه است دوباره جفت گیری کرده ومی خواهد تخم بگزارد وپر جوجه ها رامی کند انقدر که پشت یکی از جوجه ها بدون پر شده که کاغذ وپنبه ونخ برای سرگرم شدنش گزاشتم افاقه نکرد مجبور شدم نر را باجوجه ها به قفس دیگر منتقل کنم
حالا سوالم اینه ایا بعداز جدا کردن نر تخم ها بدون نطفه نمی شوند ممنون می شوم از راهنماییتان که باید چکار کنم
۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۳:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #144
سلام
جوجه 25 روزه  میتونه خودش تنها باشه وغذا نرم براش بذاری میتونه غذا بخوره
سریعا نر رو برگردون داخل قفس ماده ولانه جدید رو هم بذار وجوجه ها بذار تنها باشن وغذا نرم براشون بذار مرتب ودانه هم براشون بذار تا کم کم از دانه ها هم میشکنن ومیخورن
اگه نر پیش ماده نباشه بله تخم ها بی نطفن وبه اصطلاح تخم هرز میذاره

موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۲/۱۲/۰۳، ۰۳:۵۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 88
2 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #145
سلام دوستان قناری هام در لون اول 2تا تخم گذاشتن و مدت 13 روز گذشت و تغییری نکرد منم در روز 14 برداشتمشون دیدم نطفه نداشتن و رفتم ویتامین E و AD3e دادم بهشون خوردن به مدت یک هفته و دوباره لون گذاشتم چون زیاد خونه نیستم ندیدم جفت شدنشون الان دو روز قناری ماده از نخ ها کاور قفس میبره توی لون و قناری نر کمی آروم شده و قناری ماده خیلی پف کرده...ممنون میشم راهنمایی کنید
۱۳۹۲/۱۲/۱۳، ۱۲:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم ریاضی
سپاس‌ها: 52
60 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #146
سلام احتمالا ماده داره برا تخم گذاری آماده میشه که پف کرده تقویتشون کن و برا ماده تخم مرغ و پودر صدف و کف دریا بزارین.
۱۳۹۲/۱۲/۱۳، ۱۲:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ali_021 ، محمدمهدی ، reza rasuli
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #147
درود بر دوستان
بنده قناری نر و جوجه ها را جدا کردم و در بالای قفس جوجه پران که در آن ماده هست (البته نصف قفس) قرار دادم . ماده بر روی تخم میخوابه ولی مانند گذشته کامل نمیخوابه و با هر بهانه ای از روی تخم ها بلند میشه و مجدد بروی تخم ها میرود . به نظرتون باید جای قفس نر را عوض کنم ؟ بفرمایید کجا بگذارم . ممنون
۱۳۹۲/۱۲/۲۰، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 217
96 سپاس گرفته‌شده در 45 ارسال
ارسال: #148
(۱۳۹۲/۱۲/۲۰، ۰۸:۰۶ ب.ظ)'dj kaka' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود بر دوستان
بنده قناری نر و جوجه ها را جدا کردم و در بالای قفس جوجه پران که در آن ماده هست (البته نصف قفس) قرار دادم . ماده بر روی تخم میخوابه ولی مانند گذشته کامل نمیخوابه و با هر بهانه ای از روی تخم ها بلند میشه و مجدد بروی تخم ها میرود . به نظرتون باید جای قفس نر را عوض کنم ؟ بفرمایید کجا بگذارم . ممنون

بزار جایی که ماده اونارو ببینه

۱۳۹۲/۱۲/۲۱، ۰۴:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

ارشد
سپاس‌ها: 142
63 سپاس گرفته‌شده در 43 ارسال
ارسال: #149
درود بر دوستان
تبریک سال نو
14 روز از خوابیدن قنای روی تخم ها میگذره ولی هنوزه که تخم ها در نیومدند (به روش تخم مصنوعی عمل کردم). احتمال داره نطفه نداشته باشند ؟ (سه تخم) دیور زهم براش کاسه آبتنی گذاشتم .
۱۳۹۳/۰۱/۰۵، ۱۲:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 8
3 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #150
سلام دوستان سال نو مبارک
من از یه جفت از قناری هام دو تا جوجه گرفتم ، تا دو روز پیش که دون خور شدن و جداشون کردم از والدین تو این مدت هم ماده تخم  گذاشته 5 تا و یه هفته هست که روش نشسته تخم ها هم نطفه دارن ولی تو این دو روز که جوجه ها رو جدا کردم نره از ماده پشت میگیره ومثل همیشه صبح ها هم جفت میخوره میخواستم بدونم مشکلی نداره ؟
۱۳۹۳/۰۱/۰۶، ۱۰:۲۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان