زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۱، ۱۱:۱۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 20 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم ریاضی
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 52
60 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #191
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام برا تغذیه شون از دانهای گرم  استفاده نکن مثل کافشه و شاهدانه و در کل هفت تخم ، هفته ای یه بار تخم کاهو و دو بار کاهو  براش بزار قناریارو جدا نکن تخمهای اول اگه نطفه نداره با تخمایی که بعد از جفت گیریه بی موقع میذاره عوضش کن و اگه نطفه داره اگه پرستار داری بزار زیر قناری پرستار ، جنس قناری ماده با اینکه عکست زیاد واضح نیست به نظر یه سر جیویر میاد ولی سعی کن نرت یه سرو گردن بلندتر از ماده باشه تا جوجه خوبی بده برا کچلیشم تو وان آبشون یکم نمک بریز با آب نمک آبتنی کنن موفق باشید.
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۳:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

Bisavad
سپاس‌ها: 43
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #192
مرسی آقای رسولی تخم هرز قبل از جفت گیری وقتی تنها بود گذاشت ولی الان بعد از جفت گیری  4 تا تخم دارم که خودش میخواب ولی هر روز باز جفتگیری میکنه فکر کنم جوجه ها 10 روزه بشن باز تخم کنه قناری پرستار ندارم متا سفانه

۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۳:۵۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم ریاضی
سپاس‌ها: 52
60 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #193
خاهش میکنم فکر نمیکنم دوباره تخم کنه اگرم تخم کرد یا باید زیر پرستار بزاری یا داخل کتون نگهداری کنی برا لون دوم که تخم میزاره با هم بزاری زیرش.
۱۳۹۳/۰۳/۱۵، ۰۳:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sajadnegahban ، محمدمهدی ، jorahim
*
کاربر انجمن

?????????
سپاس‌ها: 0
3 سپاس گرفته‌شده در 2 ارسال
ارسال: #194
سلام دوستان هرکی تا حالا قناری جفت زده من رو راهنمایی کنه تا بتونم جوجه کشی کنم کامل بگید لطفا
۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۰۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #195
سلام آقا علی 
سوالتون یخورده کلی هست  پس بهتره این تاپیک  ها رو کامل مطالعه کنید  تا دقیق  همه چیز رو یاد بگیرید 
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۶/۰۱، ۰۳:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 8
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #196
سلام من ماده ام یه هفته اس که تخم گذاشته وسفت و سخت خوابیده روی تخماش ولی نر خیلی میخونه میترسم دوباره جفت گیری کنه .چکار کنم؟ اصلا امکان این وجود داره با داشتن تخم دوباره جفت گیری کنه یا نه؟
۱۳۹۳/۰۷/۲۱، ۱۲:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بخش سهره

لیسانس
اعتبار: 92
سپاس‌ها: 3515
2706 سپاس گرفته‌شده در 544 ارسال
ارسال: #197
سلام:
مشکلی پیش نمیاد.معمولاًنرها توی اوج مستی جفت میشن وهمیشه میخونند.چون ماده خوابیده وخیلی کم بلند میشه مسئله مهمی نیست.
۱۳۹۳/۰۷/۲۱، ۰۶:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #198
سلام
من يه جفت دارم كه حتي زماني كه ماده روي تخم هست جفت گيري مي كنن. مشكلي نداره اين از مستي نر وماده هست.اگر ماده مست نباشه خوش پشتي نميده.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۰۷/۲۲، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #199
سلام دوستان
من 10 جفت قناری دارم و از یکی از دوستای قابل اعتمادم گرفتم
میدونم جنس قناریاش خوبن
وقتی اونارو بم داد خودش گفت نر و ماده ها همه آمادن و نیازی نیس کاری بکنی و فقط بندازشون تو قفس کنار هم ( که بعدا فهمیدم کارش کاملا اشتباه بوده )
تو لون اول تقریبا همشون چهار تا تخمو گذاشتن ولی اونجوری که اینجا توضیح دادیدنو تو نور نگاه کردم فکر نکنم اکثرشون نطفه داشته باشم
میخواستم یکی از اساتید محترم منو راهنمایی کنن که برای لون دوم چکار کنم . آیا جداشون کنم و با روش اصولی جفتشون بندازم یا همینجور که الان کنار هم هستن بزارم که باز جفت بگیرن .
ممنون میشم پاسخ بدید
۱۳۹۳/۱۰/۰۵، ۱۱:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #200