زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۴، ۰۵:۵۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 21 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

11
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 1
28 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #201
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
به نظر من بهتره جدا نکنید
صبر کنید بعد از 7 روز خوابیدن تخم ها رو چک کنید اگر در هر لون حتی 1 تخم هم نطفه داشته باشه برای دست اول خوبه(عادیه)
جفت ها رو با بادوم روزی 1 شستی + تخم مرغ 1 روز درمیان +روزی 1 شستی مخلوط تقویت کنید  انشالله در لون های بعد بیشتر جوجه میدن
۱۳۹۳/۱۰/۰۵، ۰۱:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 10
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #202
(۱۳۹۳/۱۰/۰۵، ۰۱:۳۲ ب.ظ)ahms1378 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
به نظر من بهتره جدا نکنید
صبر کنید بعد از 7 روز خوابیدن تخم ها رو چک کنید اگر در هر لون حتی 1 تخم هم نطفه داشته باشه برای دست اول خوبه(عادیه)
جفت ها رو با بادوم روزی 1 شستی + تخم مرغ 1 روز درمیان +روزی 1 شستی مخلوط تقویت کنید  انشالله در لون های بعد بیشتر جوجه میدن

خب میدونید مشکل اصلی من کمبود تجربس
از نظر وقت چون دو نفر هستیم مشکلی نداریم
من هنوز درست متوجه نشدم که منظور صحیح از نطفه دار بودن تخم چیه . چون وقتی نگاهشون میکنم همشون یه لکه تیره رنگی توشون هست که بنظرم همون زرده تخمه . آیا منظور از نطفه دار بودن همون زردس یا لکه سیاه ریزتریه
چون بعضی از جفت هام دارن این لکه تیره رنگی که شبیه زردس
نکته بعدی اینه که بعضی از جفتام الان تقریبا چهارده روزو رو تخم نشستن و من از بررسی نطفه دار بودن تخم ها غافل بودم
شما منو راهنمایی کنید به این صورت که :
حدود پنج جفت تقریبا چهارده روزو نشستن رو تخم
دو جفت حدود 9 روز
یک جفت یک هفته
یه جفت 5 روز
و یک جفت هم امروز تخم دوم رو گذاشته
این رو هم مد نظر داشته باشید که فکر میکنم پنج جفت اول دارای یک یا دو تخم نطفه دار هستن

من از الان به بعد چه اقدامی صورت بدم

ممنون از لطفتون
۱۳۹۳/۱۰/۰۵، ۰۳:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #203
سلام
اصلا دست به تخمها نزنيد.بگذاريد تا 14 روز پر بشه.اگر نطفه نداشتن اونوقت به فكر درمان باشيد.از الان مبحث نطفه قناري و مبحث تخم قناري را مطالعه بفرماييد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۰/۰۶، ۰۸:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #204
سلام من تو لون اول فقط یه دونه از تخم ها جوجه شد و اون هم روز اول تلف شد و من بلافاصله لونه رونه رو از قفس برداشتم وبعد از یک هفته دوباره لونه رو داخل قفس گذاشتم. آیا من تو کارم اشتباه کردم. لطفا دوستان منو راهنمایی کنن با تشکر
۱۳۹۳/۱۱/۲۲، ۱۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #205
سلام
كار درست را انجام داديد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۱/۲۵، ۰۸:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

diplom
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 18
50 سپاس گرفته‌شده در 36 ارسال
ارسال: #206
سلام دوستان گل . یه سوال داشتم . من چند تا بلند دارم که تخماشو میگردونم زیر حمال 
میخواستم بدونم چطور میتونم مدت بیشتری به بلند هام استراحت بدم و تقویتشون کنم بین هر دوره . 
یکی میگفت که باید ماده رو بیشتر بخوابونی . اما من نگاه میکنم که ماده وقتی روی ماجه خوابیده روز به روز به علت کم خوردن و کم تحرکی داره ضعبف میشه بدتر حالا ما اخر نفهمیدیم بخوابونیم بیشتر یا بلند کنیم زودتر
۱۳۹۳/۱۲/۰۶، ۰۶:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #207
سلام
شما بايد يك لان تخم را زير پرستار بذاري .براي لان بعد دوتا از تخم ها را بذار زير خودش .اگر هم مادر خوبي نيست ، دو تا از تخم هاي همون پرستارها را بذار زيرش تا بزرگ كنه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۳/۱۲/۱۱، ۰۸:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: jorahim ، jorahim ، pishooo ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #208
(۱۳۹۳/۱۲/۱۱، ۰۸:۲۶ ق.ظ)محمدمهدی بخشی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
شما بايد يك لان تخم را زير پرستار بذاري .براي لان بعد دوتا از تخم ها را بذار زير خودش .اگر هم مادر خوبي نيست ، دو تا از تخم هاي همون پرستارها را بذار زيرش تا بزرگ كنه.

دوست گلم متاسفانه اصلا مادر خوبی نیست به خاطر این که اگر جوجه ار تخم بیاد بیرون به هیچ وجه دون نمیده  امتحان کردم اینو واسه همینه که مشکل دارم باهاش خخخخخخخخ
۱۳۹۳/۱۲/۱۵، ۰۷:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #209
حالا ب نظرت چطور بهش استراحت بدم ؟
این یکی از سوالام 
سوال دوم این که وقتی تخم گذاری صورت میگیره تا چند ساعت میشه بزاری زیر ماده باشه و اتفاقی واسش نیوفته بعد بری برداری 
۱۳۹۳/۱۲/۱۷، ۰۹:۱۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

diplom
ارسال: #210
دوستان یه سوال از فنج نمیشه به عنوان حمال استفاده کرد؟
۱۳۹۳/۱۲/۱۷، ۰۱:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان