زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۹:۵۷ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 7 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #61
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
بعضی از قناریها با اینکه تخم و یا جوجه دارن هم باز دعوا می کنن , من خودم یه جفتشو دارم.
اما معمولاً تا یکی دو روز قبل از تخمگذاری طبیعی هستش.
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۸:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: zizo ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 18
82 سپاس گرفته‌شده در 35 ارسال
ارسال: #62
بستگی به مستی قناری نر داره من یه جفت دارم ماده رو تخم خوابیده اما نر هنوز باهاش دعوا میکنه و می خواد جفت بخوره اما ماده چون تخم زیرش هست راه نمی ده و دعوا .
تو این کار صبر باید داشته باشی سعی کن زیاد تو کارشون دخالت نکنی دوست عزیز
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۰۹:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zizo ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

كارشناسي
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 182
36 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #63
در جواب دوست خوبم بايد بگم كه امسال توي يكي از قفس هام با مشكل شما برخورد كردم
يكي از جفتهام كه بسيار خوب باهم رفتار كرده بودن بعد از تخمگذاري ماده و پس ازگذشت چند روز بشدت
باهم دعوا ميكردن. ماده خودش ميرفت دانه ميخورد و درحين دان خوردن بشدت با نر دعوا ميكرد
گفتم شايد طبيعي باشه ولي نر پس زده بود و ديگه با اون ماده جفت نرفت حتي بعد از 3مرتبه جفت اندازي و به مدت 2ماه اصلاً راه نداد(ماده 30/09/91 تخم گذاشته بود)تصميم گرفتم جفت را عوض كنم و نر را تا آماده شدن و مست شدن بحال خودش بذارم.ي نر ديگه با ماده جفت كردم بعد از 5 دقيقه شروع كردن به نوك دادن و ظرف 15 دقيقه نر جديد اولين جفتش را زد. اين اتفاق مال ديشب بود
موفق باشين
۱۳۹۱/۱۱/۲۵، ۱۰:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، zizo ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 3
18 سپاس گرفته‌شده در 13 ارسال
ارسال: #64
سلام دوستان من یک مشکلی دارم
جفت قناریام درلون اول یک جوجه ودر لون دوم که چهار تا تخم داشتند سه تا را دیدم در روز دوم شکسته بودند البته جوجه با نر در کنار ماده بودند که جوجه راجدا کردم وماده روی تخم خوابید الان بعد 15 روز تخم راشکستم که پوچ بود
حالا سوالم این است که برای لون سوم چکار کنم الان چال را برداشته ام می توانید سریع راهنماییم فرمایید.
۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۰۳:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #65
در لون دوم وقتی تخم های ماده کامل شد باید جوجه را با نر از پیش ماده جدا میکردید تا جوجه به تخم ها آسیبی نزند.الان هم که حتما جوجه دان خور شده و میتوانید جوجه را جدا کنید.و برای جفتتان هم یه لون بذارید و منتظر تخم گذاری باشید.تقویت فراموش نشود
۱۳۹۲/۰۱/۰۶، ۰۶:۴۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran222 ، افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 34
13 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #66
درود بر دوستان
اولین سوالی که دارم این هست که جوجه ها از چند روزگی از لون بیرون میان؟
الان جوجه های لون اول من 25 روزشونه میخواستم از قناری هام لون دوم هم بگیرم براشون یه لون دیگه گداشتم و قناری هام هم چند روز جفگیری میکنن ولی ماده پنبه های تو لون رو میکنه و در حقیقت خراب میکنه و اصلا چال درست نمیکنه هر چقدر هم لون جابجا میکنم تاثیری نمیکنه بعدش هم جوجه میرن تو لون یعنی کنار لون می ایستن و فضله میکنن تو لون .ماده هم نزدیکه تخم بزاره ولی به نظرم جوجه ها مزاحم چال درست کردن ماده میشن حالا دوستانی که میتونن کمک کنن به من لطفا جواب بدن.
:basa (101)::basa (101)::basa (101):
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۱:۱۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #67
سلام
دوست عزيز لانه هارا با فاصله از هم بگذاريد .لانه جوها را كمي پائين تر از لانه دوم بگذاريد.ولي كلا كاري نمي توان كرد وبايد تحمل كنيد تا جوجه ها 30روزه شوند و بعد آنها را جداكنيد.ماده هم آخر در يكي از چال ها تخم خواهد گذاشت.تخم ها را برداريدوبعداز تخم آخر همه را يك جا زير پاي ماده بگذاريد.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۲/۰۱/۱۸، ۱۲:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: payam19 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دکتری
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #68
با سلام و عرض احترام
یه مشکلی در جوجه کشی لون دوم برام پیش اومده که امیدوارم اساتید عزیز سریع بنده رو کمک کنن.
الان سه چهار روزه نر وماده ای که جوجه های 26روزه پیششون هستش اقدام به جفت گیری کردن و ماده تا به حال سه بار لونه رو کاملا آماده کرده برا تخم گذاری ولی جوجه ها خرابش کردن الان پس ماده قناری کاملا مشخصه که تخم هستش ولی لونه کاملا آماده نیست.طبق گفته دوستان تو همین موضوع من یه لونه گذاشتم وماده کاملا آمادش کرده و برش داشتم برا گذاشتن همه تخم ها به صورت یکجا،الان به نظر دوستان با وجود آماده نبودن لونه بازم تخم میزاره و یا اینکه فکر دیگه ای باید کرد؟
۱۳۹۲/۰۱/۳۱، ۱۰:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #69

سلام

جای نگرانی نیست.داخل لونه تخم میذاره.اگه لونش رو درست نکرده خودتون توسط یک تخم مرغ آب پز وسط چال رو گود کنید.

مقداری هم پنبه ، یک گوشه از قفس ، برای لانه سازی در اختیار ماده قناری بذارید.

موفق باشید
۱۳۹۲/۰۲/۰۲، ۰۲:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #70
با سلام دیروز همین قناری اولین تخمش رو گذاشت ولی امروز برخلاف انتظارم تخم نذاشته
من تخم اول رو با یه تخم هرز عوض کرده بودم ولی امروز دیدم رو اون نشسته و تخم هم نکرده تخم اصلی رو سر جاش برگردوندم در ضمن همین الان هم نر و ماده دارن جفتگیری میکنن و به جوجه ها هم غذا میدن به نظر دوستان بازم تخم میکنه ؟تخم رو صبح ساعت 9 زیرش گذاشتم الان بردارم خراب میشه؟(برا گذاشتن با تخم های احتمالی که بزاره) بودن جوجه ها به تخم اصلی صدمه ای نمیزنه؟
۱۳۹۲/۰۲/۰۲، ۰۳:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان