زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۴۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #2
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
لطفاً تصاویر را در آپلودسنتر همین انجمن آپلود کنید.
ممنون
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۳:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #3
سلام
من كه پيام دادم آپلود سايت مشكل داره با اينكه دوباره عضو شدم هنوز به فايل jpg گير مي ده فعلا ارسال عكس نمي زنم تا درست بشه.
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۳:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j ، shams_amir ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۲:۵۶ ب.ظ)akscanari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
ماشااله خدا زیادتر کنه

با عرض سلام جوجه قناري من ۲۵ روزشه از ۷ روز پيش نرم با ماده جفت گيري كرد اما من قفسشونو عوض كردم الان ديگه اصلا سمت لون نميره كه بخواد تخم كنه داستان چيه بخاطر قفسه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۴:۲۲ ب.ظ، توسط dilai.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۴:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mehran_j ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #5
من وقتی جوجه ها پر در بیارن حدود 16 روزگی نر رو جدا میکنم و تو یه قفس مجزا نگه میدارم و با ad3e تغذیه میکنم و ماده هم با غذای تخم مرغی که حاوی پودر سریاست تغذیه میشه جوجه ها تا حدود 45 روزگی پیش مادرشونن و بعد جفتشون میزنم نه نر ضعیف میشه نه ماده و تموم تخم ها هم جوجه میشه و بزرگ میشه
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #6
بعد14روز ماده لونجدیدشرو درست کردهجوجه ها هنوز کامل بر در نیاوردن
چه کار کنم تو این چندروزه که میخواد تخم بزاره بیشتر غذای تقویتی دادم بهشن
جوجه ها رو جداکنم با نر یا هنوز زوده؟؟؟؟چندروز قبل از این شاهد جفتگیری نر وماده بودم
۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۶:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #7
(۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۶:۳۶ ب.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بعد14روز ماده لونجدیدشرو درست کردهجوجه ها هنوز کامل بر در نیاوردن
چه کار کنم تو این چندروزه که میخواد تخم بزاره بیشتر غذای تقویتی دادم بهشن
جوجه ها رو جداکنم با نر یا هنوز زوده؟؟؟؟چندروز قبل از این شاهد جفتگیری نر وماده بودم

باسلام

من خودم دراین مواقع که هنوز جوجه ها راه نیفتادن و و واسه ماده مشکلی ایجاد نمیکنن یه لونه دیگه سمت دیگه قفس میزارم که ماده اونجا مشغول باشه و تخمش رو بزاره نر هم جوجه هارو تغذیه میکنه ولی وقتی جوجه ها برای ماده مشکل ایجاد میکنن بعداز تخم کردن کامل ماده نر رو با جوجه ها داخل یه قفس نزدیک قفس ماده قرار میدم و تا دوسه روز مونده به باز شدن تخم های جدید نر پیش جوجه هاس و بعد میزارمش پیش ماده.

موفق باشی

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۷:۳۴ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۱۱/۲۵، ۰۷:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #8
الان4روزه که لون درس کرده و نخ میکنه میبره تو لونه اما هنوز خم نگذاشته
یه سری مخلوط بادام و بسته و کمی نبات دادم بهشون
۱۳۹۰/۱۱/۲۷، ۰۷:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
5 سپاس گرفته‌شده در 3 ارسال
ارسال: #9
جفت گیری قناری
سلام دوستان عزیزم
من یک جفت از قناری هام رو جفت انداختم مادم4بار تخم گذاشت هر بار3 عدد هر بار 1الی3تا جوجه در امد که سه چهار روز نشده مردن
من هم مادرو فروختم نر را با یک مادهی دیگر جفت انداختم ولی نمیدانم چرا نر با ماده جفت گیری نمیکرد وماده 4 عدد الان تخم دارد
و نر هم میخواهد به تولک برود من نرو جدا کنم یانه مادرو میشود بعد از14روز با یکی دیگر جفت کنم یا نه؟
۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۸:۲۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #10
RE: جفت گیری قناری
(۱۳۹۰/۱۲/۰۷، ۰۸:۲۸ ب.ظ)سوسن بهروزی نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان عزیزم
من یک جفت از قناری هام رو جفت انداختم مادم4بار تخم گذاشت هر بار3 عدد هر بار 1الی3تا جوجه در امد که سه چهار روز نشده مردن
من هم مادرو فروختم نر را با یک مادهی دیگر جفت انداختم ولی نمیدانم چرا نر با ماده جفت گیری نمیکرد وماده 4 عدد الان تخم دارد
و نر هم میخواهد به تولک برود من نرو جدا کنم یانه مادرو میشود بعد از14روز با یکی دیگر جفت کنم یا نه؟
سلام

شما چرا ماده رو فروختید مردن جوجه ها به قناری ربطی نداره وقتی جوجه ها از تخم در می امدن چی بهشون میدادی ؟ لون و قفس بررسی کردی که شپشک ندارن باید مشکل رو پیدا میکردی ماده ای که تخم میزاره و تخم رو بار میاره مشکل نداره
حالا هم نر رو جدا کن بزار ماده 14 روز روی تخمها بخوابه بعد تخمها رو وردار اگه دیدی امدست اول تقویتش کن بعد با نر دیگه ای که مست مست باشه جفتش کن
موفق باشی
۱۳۹۰/۱۲/۰۸، ۱۰:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان