زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۲۸، ۰۸:۰۴ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #11
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
عكس جوجه هي سري دوم ماده پنج تخم گذاشت يك تخم هم از يكي از دوستام گرفتم شدن 6 تا ولي تخم قناري دوستم نطفه نداشت روز 14 هر 5 تا جوجه زاز تخم بيرون اومدن ولي عصر كه اومدم ديدم يكي از جوجه ها تو دونخوري مرده فكر كنم به دليل اينكه بعد از تولد جوجه ها به ماده آبتني ندادم به زير ماده چسبيده و وقتي دون مي خورده افتاده تو دونخوري و مرده براي همين تو قسمت مراحل جفتگيري دوباره به آبتني ماده تاكيد شد.

موفق باشيد
۱۳۹۰/۱۲/۲۳، ۰۹:۰۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #12
RE: جفت گیری قناری
پسر خوب همونطور که دوستمون گفت مادت هیچ مشکلی نداشته ایراد یا از عدم تغذیه درست بوذه یا خفگی چون بعضی ماده ها لونشون رو خیلی گود میکنن و جوجه ها هم چون تعادل ندارن به پشت می افتند و خفه میشن و در مورد مادت به نظر من اگر احتمال قوی میدی که تخما نطفه ندارن از همین الان شروع کن به تقویت و اماده سازی خودش و نرش امیدوارم موفق باشی
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۴:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، hamidalizade ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #13
سلام
من یه جفت قناری دارم که جاشون از نظر حرارت بین 25 تا 30 هستش روشنایی از موقع طلوع خورشید تا 10 شب هستش تمام مدت سال! دانی که بهشون می دم شامل ارزن، تخم کتان، شاه دانه، تخم منداب، شغلم، سیاه دانه، تخم گشنیز بصورت مخلوط. قناری نرم گلستر هستش ماده معمولی قد ماده خیلی بلنده. جاشون بین گل و بوته هستش که به نظر خودم و کسانی که دیدنشون جای خیلی عالیی دارند ولی....
خدا خیرشون بده هر ماده تخم می ذارن همیشه 4 تا میذارن که هر 4 تا بیرون میان ولی مشکلی که هستش زشتترین جوجه رو برای بزرگ کردن انتخاب می کنند تو هر دور که جوجه ها بیرون میان حتماً یه دونه سفید بدون خال هستش ولی بهش توجه نمی کنند و فقط به اونی که از همه زشتتر هستش توجه می کنن و بزرگش می کنن.
برام جالبه که چرا این جوری می کنند؟
کسی تا به حال به این مورد برخورد کرده؟
اگه کسی راهنمایی داره برای اینکه حداقل یکی از بچه های سفیدشون رو بزرگ کنن بهم ارائه کنه خیلی از این بابت ناراحتم!!!
اینم بگم که 90 درصد جوجه های بزرگ شده نر هستن و در آواز خوندن خیلی قهار هستن!
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۸:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #14
باسلام دوست عزیز مشخص نکردی که چندتاشون میمیرن؟براشون تخم مرغ آب پز میذارید؟حالا اگر حوصله و وقت داشته باشید میتونید دستی بهشون غذا بدید شما میتونید تخم مرغ رو رنده کنید با سرلاک مخلوط کنید با یکم شیر جوری که شله نشه وبوسیله ی تیکه چوب به جوجه ها غذا بدید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۹:۰۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5295 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #15
تخمها را از زیر قناری بیرون بیاورید و با تخم مصنوعی عوض کنید در پایان تمام تخمهای اصلی را با هم زیر قناری قرار دهید تا جوجه ها در یک روز با هم از تخم بیرون بیایند . رشد جوجه ها در روزهای اول زیاد است و تفاوت سنی یک یا دو روزه باعث می شود جوجه بزرگتر زنده بماند و جوجه های کوچکتر به علت گرسنگی بمیرند . البته اگر والدین خوبی داشته باشند به همه جوجه ها رسیدگی می کنند و این طور که شما می فرمایید بهتر است به همین روشی که توضیح دادم عمل کنید و اینکه چون جایی که قناری های شما در ان قرار دارند ممکن است بزرگ باشد و نیاز است آب و غذای پرورشی در نزدیک لانه باشد تا جفتها راحت تر بتوانند جوجه ها را تغذیه بکنند.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۳، ۰۹:۰۸ ق.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۰:۰۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
6 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #16
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۹:۰۳ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
باسلام دوست عزیز مشخص نکردی که چندتاشون میمیرن؟براشون تخم مرغ آب پز میذارید؟حالا اگر حوصله و وقت داشته باشید میتونید دستی بهشون غذا بدید شما میتونید تخم مرغ رو رنده کنید با سرلاک مخلوط کنید با یکم شیر جوری که شله نشه وبوسیله ی تیکه چوب به جوجه ها غذا بدید
دستی رو تا حالا امتحان نکردم. ولی تخم مرغ آب پز و هویج و بادام و پسته و بادام کوهی و فندق رو با هم مخلوط کرده بهشون میدم و فقط از 4 تا یکی بزرگ میشه. فقط زشترینشون بزرگ میشه!!!! چرا این جور میشه؟ من می خوام سفیده بزرگ بشه!!!!!!!!!!!!!!!!:basa (163)::basa (166)::basa (101):
۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۱:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
سپاس‌ها: 51
83 سپاس گرفته‌شده در 31 ارسال
ارسال: #17
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۱۱:۰۸ ب.ظ)jaffar_136 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۱۲/۲۸، ۰۹:۰۳ ب.ظ)silverman909 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
دستی رو تا حالا امتحان نکردم. ولی تخم مرغ آب پز و هویج و بادام و پسته و بادام کوهی و فندق رو با هم مخلوط کرده بهشون میدم و فقط از 4 تا یکی بزرگ میشه. فقط زشترینشون بزرگ میشه!!!! چرا این جور میشه؟ من می خوام سفیده بزرگ بشه!!!!!!!!!!!!!!!!:basa (163)::basa (166)::basa (101):
با سلام
دوست عزیز جوجه های سفید معمولا بخاطر شرایط ژنتیکی بسیار حساس هستند و شاید پرنده های شما در یک ژن مشترک که تولید جوجه سفید میکند ناقص هستند و جوجه ها در یک سن خواص بدون خواست والدین از بین میروند.
دو کار قابل انجام در این مورد یک قناری حمال پیدا کنید و تخم این جفت رو زیر چای اون چرنده قرار بدید.
یا اگه جفت دیگه ای دارید که همزمان دارای جوجه در این سن و سال هستند جوجه سفید رو به لانه انها منتقل کنیدو
البته این رو هم بگم قناری زشت نداریم.شاید شما از رنگ یک قناری خوشتون نیاد اما جور دیگر باید نگاه کنیم همه موجودات زیبایند چون
مخلوق پروردگارند و خدا مظهر زیبایی
با عرض معذرت:basa (58):
۱۳۹۰/۱۲/۲۹، ۱۲:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #18
قناریهای من توی لون سوم 5 تا تخم گذاشتند و 5 جوجه درآوردن. منتها تخم ها رو برنداشتم که یکجا بذارم زیر پاشون لذا جوجه اول 5 روز بزرگتر از آخری هست. از طرفی میخوام دیگه جوجه کشی نکنم چون ماده ضعیف میشه. حالا موندم اگه روز 15 جوجه اول ماده رو جدا کنم اونوقت:
1- آیا جوجه آخر که 10 روزه هست میتونه شانس بزرگ شدن داشته باش؟
2- نر میتونه 5 تا جوجه رو بزرگ کنه؟ خودش ضعیف نمیشه؟
3- آیا میتونم 2 تا از جوجه ها رو بذارم توی لون دیگه و با ماده بذارم توی یک قفس دیگه تا بزرگ کنه و تخم جدید هم نکنه؟

ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۹:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #19
اصلا جدا نکن و نگران ضعف مادتم نباش چون وقتی تعداد جوجه ها زیاده نر مجبور میشه به ترتیب جثه اونی که کوچیکتره رو بیخیال میشه و دوست من به نظر من شما اگر میخوای همه جوجه هات زنده بمونن باید حواست باشه به جوجه کوچیکا چون بزرگترا نمیزارن غذایی به کوچیکترا برسه و اگر دیدی شکمشون خالی مونده با سرنگ مخلوط اسیاب شده تخم مرغ و پسته و یکم بیسکوییت ساقه طلایی بدهو اگر تونستی با سیب سرخم قاطی کن سریع جوجه ها درشت میشن و حتما شادونه نیم کوب دم دست پدر و مادرشون بزار
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۴:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، langarood ، Animal Planet ، vahid babayi
**
پژوهشگر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 17
سپاس‌ها: 1374
879 سپاس گرفته‌شده در 194 ارسال
ارسال: #20
(۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۴ ب.ظ)اهواز قناری نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من وقتی جوجه ها پر در بیارن حدود 16 روزگی نر رو جدا میکنم و تو یه قفس مجزا نگه میدارم و با ad3e تغذیه میکنم و ماده هم با غذای تخم مرغی که حاوی پودر سریاست تغذیه میشه جوجه ها تا حدود 45 روزگی پیش مادرشونن و بعد جفتشون میزنم نه نر ضعیف میشه نه ماده و تموم تخم ها هم جوجه میشه و بزرگ میشه

این کاری که شما انجام میدی واقعا کاره جالبیه،اما ماده از روز 21 به بعد شروع به تخم گذاری میکنه،شما که نر رو از 16روزگی جوجه جدا میکنی تا 45 روزگی،احتمال گذاشتن تخم هرز بالاست،میشه توضیح بدین.
۱۳۹۱/۰۳/۱۷، ۰۷:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Mohammad Karol ، langarood ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان