زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۰۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دانشجوی دکتر
اعتبار: 3
سپاس‌ها: 39
75 سپاس گرفته‌شده در 26 ارسال
ارسال: #41
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام دوستان
بنده الآن یک جفت قناری دارم که در لون اول مشغول نگهداری از یک جوجه‎ی 4 روزه هستند. قناری ماده 3 تخم گذاشت که یکیش رو همون اوایل انداخت بیرون از گود که استید گفتند حتماً پوچ بوده. یکی دیگه هم که روش می‌خوابید جوجه نشد... نمیدونم چرا؟ چند تا سوال داشتم ممنون می‎شوم که پاسخ دهید:
1. اگر ممکنه راهنمیی کنید تا چطور از جفت گیری مجدد و تخم گذاری برای لون دوم جلوگیری کنم!؟ چون دوست نداریم قناری ماده‎ام ضعیف بشه و خدای نا کرده بمیره...
2. دوست دارم تا اواخر پاییز صبر کرده و اونهارو تقویت کنم و بعد دوباره در صورت مهیا بودن شرایط جفت گیری کنند! نظر دوستان چیه؟
با تشکر
۱۳۹۱/۰۷/۱۳، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 0
58 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #42
دوست عزیز برای این کار یا باید بهش دارو بدی که از مستی بیوفته که به نظر من ممکن دیگه به جوجه غذا نده
ولی بهترین راه حل اینه که بزاری تا 20 روزگی جوجه و وقتی جوجه از لون پرید و راه افتاد ماده رو جدا کنی و بزاری نر غذا بده و نگران جفت گیریم نباش نهایتن 2 تا تخم میزاره و کم کم مستیش کم میشه و برای پاییز هم فکر خوبیه
۱۳۹۱/۰۷/۱۳، ۰۳:۴۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دانشجو
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 87
22 سپاس گرفته‌شده در 14 ارسال
ارسال: #43
سلام دوستان اگه ممنکنه راهنمایی کنین که جوجه های لون اول باید چند روزه باشن که لون دومو بزارم تو قفس ؟
ممنونم.
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۱۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ)King_Hearts نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد

سلام دوست من

اگر امکانش هست لینک عکس ها رو اصلاح کنید تا من هم عکس ها رو ببینم

:basa (159):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۵۱ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۱/۰۸/۱۳، ۱۱:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدرضا قربان ، ayhn ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #45
امروز جوجه های لون اولم 15-16 روزشونه لون دوم رو گذاشتم ولی ندیدم نر و ماده جفگیری کنن در ضمن نر خیلی بی تابی میکنه و بعضی موقعها هم میخونه ماده هم احساس میکنم یکی از پاهاش مشکل پیدا کرده و به نظرم پاشم قرمز شده از اساتید خواهش میکنم راهنماییم کنن.
ممنونم.
۱۳۹۱/۰۸/۱۶، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: افسونگر ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #46
درود بر پدرام
الان دیگه وقتش بود که لونه یا همون کپه دوم را بذاری
نر و ماده هم حتما جفتگیری میکنن نگران نباش
فقط تقویشتون کن که کم نیارن
احتمالا قرمزی پای ماده هم از تغذیه بدش بوده
اگه به تغذیشون دقت کنی اون مشکل هم حل میشه
بعد از اینکه ماده تمام تخمهاشو گذاشت نر را با جوجه ها تو یه قفس دیگه پیش ماده بذار تا ماده استراحت کنه و روی تخم ها بخوابه
نر هم تا 28 روزگی پیش جوجه ها بمونه و اونها را تغذیه کنه
۱۳۹۱/۰۹/۰۱، ۱۲:۲۱ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: pedram ، Animal Planet ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

دانشجو
ارسال: #47
بعد از اینکه نر و جوجه ها رو جدا کردم ماده در لون دوم فقط یک تخم گذاشت به نظر شما اساتید محترم حالا که جوجه ها دون خور شدن نرو بندازم پیش ماده یا صبر کنم فرایند 14 روزه طی بشه (البته تخم هم نطفه نداره) ؟
ممنونم.
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۱۲:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کاردانی
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 1202
698 سپاس گرفته‌شده در 207 ارسال
ارسال: #48
پیش بینی میشد که ماده ضعیف شده باشه.نرتو پیش ماده بذار و سعی کن که تقویشتون کنی .البته نه زیاد چون ماده رو تخمه و تحرکش کمه و ممکنه که چربی بیاره.اگه امکانش واست هست از جفت دیگه ای که تخم دارن و میدونی تخمشون پره استفاده کن و یکی یا دو تا از تخم هاشو زیر این ماده که یه تخم داره و ضعیفه بذار که با دون دادن به جوجه ها تقویت بشه و بتون تو لون بعدی تخم بشتر و با نطفه بذاره
۱۳۹۱/۰۹/۰۶، ۰۸:۴۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Arjon ، pedram ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 113
59 سپاس گرفته‌شده در 29 ارسال
ارسال: #49
سلام دوستان
تو لون دوم من با یه مشکلی برخورد کردم که اگه دوستان لطف کنن پاسخ بدن ممنون میشم.
من لون اول که سه تا جوجه با میانگین سنیه 16 روز هستن رو به یه ردیف پایین تر و اون سمت قفس منتقل کردم و جایه لون اونها رو یه لون دیگه واسه سری دوم گذاشتم.مشگل اینه که جوجه تغییر جا دادن و اومدن به اون لونه جدیده.
به نظره دوستان من چیکار کنم؟؟؟
آیا میتونم جوجه ها رو در این سن با پدرشون جدا کنم؟؟؟
با سپاس
۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۱:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #50
(۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۱:۳۸ ب.ظ)Ashkan66 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان
تو لون دوم من با یه مشکلی برخورد کردم که اگه دوستان لطف کنن پاسخ بدن ممنون میشم.
من لون اول که سه تا جوجه با میانگین سنیه 16 روز هستن رو به یه ردیف پایین تر و اون سمت قفس منتقل کردم و جایه لون اونها رو یه لون دیگه واسه سری دوم گذاشتم.مشگل اینه که جوجه تغییر جا دادن و اومدن به اون لونه جدیده.
به نظره دوستان من چیکار کنم؟؟؟
آیا میتونم جوجه ها رو در این سن با پدرشون جدا کنم؟؟؟
با سپاس
سلام
قسمت هاي قبلي را خوب نخوانده ايد.جواب شما داده شده است.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۱/۱۰/۳۰، ۰۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان