زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۱:۱۶ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 22 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 14
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #211
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام قناریهام پنج تخم گذاشتند که چهارتاش باز شد وجوجه هاش امروز تقریبا از لونه چند باری اومدن بیرون ویا کف قفس نشستند یا روی میله .حالا سوالم اینه که کی باید جوجه هارا جدا کنم وسوال بعدیم اینه که جفت فناری چه موقع تخم گذاری وچه درحین بزرگ کردن جوجه ها جفت گیری میکردند وحتی طی چند روز اخیر چند باری شاهد این کار بودم یعنی اگر جوجه ها را جدا کنم دوباره تخم میگذارند یا خیر؟ودراخر اینکه لونه الان خیلی کثیف شده برای لونه گذاری مجدد پنبه دانه های لانه را عوض کنم یا همین پنبه ها دانه ها را تمیز کنم؟
۱۳۹۴/۰۷/۲۷، ۰۱:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #212
سلام
ارسال هاي قبلي را مطالعه كنيد
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۲۸، ۰۷:۴۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Morteza mohamadi ، shahabbatista
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 25
140 سپاس گرفته‌شده در 52 ارسال
ارسال: #213
با سلام خدمت دوستان عزیز ، با توجه به نزدیکی زمان جوجه گیری مطلبی به ذهنم رسید که گفتن ان شاید به درد بعضی از دوستان بخورد : مواردی پیش امده که یک یا چند جفت از مولد ها نتیجه نمی دهند یا اگر هم تخم ها بگیرد  جوجه ها بعد از مدتی می میرند علت بیشتر این قبیل موارد وجود بیماری عفونی یا نهفته در پرنده ای است که هیچ علائمی هم نشان نمی دهد و ظاهرا در اوج امادگی است ولی اگر کسی از این دست مورد ها برایش پیش بیاید می شود یک لون جوجه گیری را تعطیل کرد و با دادن داروی انتی بیوتیک  وسیع الطیف مثل  انروکین ،لوتریسیلین ،اکسی وت و ....انها را درمان کرد و ماه بعد جوجه گیری راادامه داد.
۱۳۹۴/۰۷/۲۹، ۱۰:۳۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 14
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #214
جفت انداختن ماده با قناری نردیگر
سلام
یک جفت قناری دارم که لون دومشون هست تخم گذاری کردند وتا ده روز دیگه تخم هشون باز میشه.برای مرحله بعد قصد دارم ماده را با یک قناری نر دیگه جفت بندارم چند سوال دراین راستا برام پیش اومده ه از اساتید خواهش میکنم راهنمایی کنند
اول اینکه ماده قناری را کی ازجوجه ها وقناری نر جفتش جدا کنم وجداکردنش به چه صورت باشه یعنی اینکه تو اتاق دیگه ببرمش که جوجه ها ونر را نبینه-دوم اینکه ایا قناری نرجوجه ها را در نبود ماده تغذیه میکنه؟وسوال اخر اینکه قناری نرکه همراه با جوجه هاست درصورت نبود ماده مشکلاتی اعم از تو لک رفتن وغیره براش پیش نمیاد
۱۳۹۴/۰۸/۰۹، ۱۲:۲۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #215
RE: جفت انداختن ماده با قناری نردیگر
سلام
نر را از اول خوابيدن ماده روي تخم  بايد جدا كنيد و روز 14برگردانيد به قفس اگر به جوجه ها غذا داد ماده را روز بعد جدا كنيد ولي به نظر من كار درستي نيست.نر هم احتمال تولك رفتنش زياده.اگر نر را از اول جدا كنيد ماده خودش تا روز 25جوجه ها را بزرگ مي كنه بعد با يه نر ديگه جفت بزنيد.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۸/۱۰، ۰۸:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Morteza mohamadi ، Mohmad Saadi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #216
سلام دوست عزیر تخم را دیگه برندار ممکنه خراب بشه.این سری دیگه از گذاشتن همه تخمها یکجا صرف نظر بکن.شاید خودشون سالم در بیان.چون اگر قناری آزاد بود که کسی تخمهاشو برنمیداشت .پس توکل کن و بگذار طبیعی کار کنند..
۱۳۹۵/۰۲/۰۶، ۰۱:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 1
ارسال: #217
سلام دوستان.من یه ماده دارم که فقط به یک نر سبزم علاقه شدید داره وفقط با اون جفت میشه.بعلت اینکه این نر سبزم در لون اول دیدم کامل جفت گیری نمیکرد .و وقتی سوار میشد سر میخورد پایین.با این وجود ماده اش پنجتا تخم گذاشت ولی بعد از پانزده روز همه تخمها پوچ و بدون نطفه بودند.لذا تصمیمرفتم با یه نر دیگه جفتش کنم .ولی الان ده روزه که به نر راه نمیده و فقط دعوا میکنه.حتی آن را در یه اطاق دیگه نهادم ولی فایده نکرد. به نظر دوستان چه کنم دوباره با همون نر قبلب یعنی سبزه جفتش کنم .یا صبر کنم. سپاس.
۱۳۹۵/۰۲/۰۶، ۰۱:۲۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #218
سلام
بايد صبر داشته باشيد ونر دومي هم حتما مست باشه.
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۵/۰۲/۰۶، ۰۶:۵۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: gholizadeh
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 5
ارسال: #219
سلام دوستان . دو تا جوجه ۱۸ روزه دارم و نر و ماده هم جفتگیری میکنن . براشون لون دوم رو گذاشتم اما ماده توی لونی که جوجه ها هستن میره میخوابه و جیک و جیک میکنه . جای لونه ها رو تغییر دادم و حالا ماده داره به لون جدید توجه نشون میده و احتمال خیلی زیاد تخم ها رو توی لون جدید میذاره ‌
فقط من یه مشکلی دارم چون کارمند هستم و صبح زود باید برم سر کار نمیرسم تخم ها رو از زیر ماده بردارم و تخم هرز به جاش بذارم .
سوالم این هست که چقدر زمان دارم تا تخم رو بردارم و تخم هرز جایگزین کنم ؟ مثلا اگه ماده صبح تخم بذاره من میتونم ساعت ۶ عصر تخم رو بردارم ؟
۱۳۹۶/۰۱/۱۶، ۰۶:۳۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیرکل

ليسانس
ارسال: #220
سلام
بستگي به عادت ماده قناري داره.اگر تا تخم سوم زياد رو تخم نمي خوابه مي تونيد تخم اول ودم را برداريد وگرنه خراب ميشن
امضای محمدمهدی

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۶/۰۱/۱۷، ۱۱:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Hamid h

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان