زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۰۵:۴۲ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم

کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #1
راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام
دوستان به دليل از دست دادن جوجه ها و تخم ها در لون دوم به بعد اين راهكارها براي دوستان قرار مي دم كه خودم امتحان كردم در ضمن عكس ها پارسال و امسال را هم براتون گذاشتم.
1- در لون اول بعد از اينكه جوجه ها به سن 15-17 روزگي مي رسن نر درخواست جفتگيري مي ده و ممكن نزاع بين ماده پيش بياد و اگه هم ماده درخواست بده ممكن به جوجه ها صدمه بزنه پس بهتره چال جديد از روز 15 يا اولين روزي كه جفتگيري دوباره شروع مي شه در قفس قرار بديد.
2- راهكاري كه امسال استفاده كردم
وقتي براي ماده لون جديد گذاشتيد ماده بعد از 3 روز چال جديد رو آماده مي كنه راهكار اينه
2 لون هم رنگ داشته باشيد تا ماده چال جديد را آماده كرد لون را برداريد و لون هم رنگ را بذاريد دوباره ماده چال را آماده مي كنه چال آماده شده را نگهداريد تا روز جدا سازي جوجه ها و گذاشتن تخم هاي اصلي قناري در لون به دليل اينكه جوجه ها ممكن تا تخم آخر چال را خراب كنن
يكي از دلايل خراب شدن تخم هاي سري دوم عدم گود بودن چال و كثيف بودن چال بهتره تخم هاي سري دوم با تخم مصنوعي تعويض شن تا فضله روشون قرار نگيره.

3- روزي كه ماده تخم آخر را گذاشت جوجه ها و نر را به قفس ديگه هدايت كنيد قفس را تميز كنيد و چال سالم را كه كنار گذاشتيد با تخم هاي اصلي پر كنيد و در قفس قرار بديد
4- فاصله قفس نر و جوجه ها نسبت به ماده مثل عكس طوري باشد كه ماده نر و جوجه ها را ببيند
5- نر را تا تولد اولين جوجه سري دوم با جوجه هاي سري اول جدا نگهداري كنيد
چون ديروز قپ دادن جوجه ها تموم شد و نر را به قفس ماده كه تخم هاي 10 روزه بودن هدايت كردم نر روي ماده تو چال جفتو زد ولي اگه جوجه ها سري دوم از تخم بيرون بيان نر شروع به قپ دادن مي كنه

موفق و پيروز باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۰۱/۰۵، ۰۸:۵۰ ق.ظ، توسط King_Hearts.)
۱۳۹۰/۱۱/۱۱، ۰۹:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 23 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #221
RE: راهكارهاي جوجه كشي در لون دوم
سلام دوستان من ی جفت قناری دارم ک الان دوتا جوجه دارن ک ده روز هستن ودیگه نمیخام جوجه بگیرم ازشون باید کی و چجوری نرو ماده رو جدا کنم ک دیگه جفت گیری نکنن و مادم تخم نذاره ممنون ازهمه دوستان ، قناریام رسمی معمولی هستن دفعه اول چارتا جوجشون مرد این دفعه هم از چارتا تخم س تاش جوجه شد و یکیش روز سوم مرد این دوتا موندن ک الان ده روزشون
۱۳۹۶/۰۲/۰۷، ۱۱:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #222
سلام 
وقتی که جوجه ها از تخم بیرون میان معمولا دو تا سه هفته بعد ماده دوباره تخم میکنه بویژه اگر نر هم کنارش باشه .... ولی اگر از روز اول ماده به تنهایی جوجه ها رو بزرگ کنه احتمال تخم کردنش خیلی کمتره .... ولی مطلقا معلوم نیست چون ذات هر پرنده فرق میکنه .... میتونید هم اگر ماده دوباره تخم کرد تخمهاش رو بردارید و دور بریزید یا بذارید زیر یه ماده حمال ..... چون تا زمانی که بال و پر جوجه ها تخت نشده نباید از والدین و بویژه از مادر سوا بشن ..... البته میشه زودتر هم سواشون کرد ولی به صلاح نیست و ممکنه جوجه ها ضعیف بار بیان .... 
۱۳۹۶/۰۲/۰۷، ۰۶:۱۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 52
10 سپاس گرفته‌شده در 9 ارسال
ارسال: #223
دوستان من امروز دیدم ک نر مستی میکنه و میخاد با ماده ک جوجه دوازده روز داره جفت گیری کن اما انگار ماده راضی نبود و فرار میکرد ، دیگه نمیخام جوجه بگیرم ازشون حس میکنم ماده ی خورده ضعیف شده چون تو لونه اول چارتا جوجه س چار روز اول مردن ب خاطر اینکه دفعه اولش بود تو این لونه ک دفعه دوم گذاشتم از چارتا تخم یکیش نطفه نداشت ی جوجهام دوسه روزگیش مرد الان دوتا جوجه دارن دوازده روز ، باید چیکار کنم کی جدا شون کنم چجوری جدا کنم یعنی نرو با جوجه ها بزارم و کاده رو جدا کنم یا برعکس اگه ماده تخم گذاشت چیکار کنم آخه میخام تا پاییز بهش استراحت بدم ممنون از همه اساتید مخصوصا جناب سیمرغ داداش گلم
۱۳۹۶/۰۲/۱۰، ۰۶:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: سی مرغ
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #224
سلام خدمت شما دوست عزیز 
به نظر من میتونید نر رو سوا کنید و تو قفس تکی خودش بالای سر ماده یا تو یه اتاق دیگری میخ کنید ولی ماده باید کنار جوجه ها باشه تا زمانی که جوجه ها دون خور شدن اونوقت میتونید ماده رو از جوجه ها سوا کنید ...... تغذیه هم الان کتان و ارزن و ماسه و کف دریا و هر روز یه نصف تخم مرغ با سبزیجاتی مثل هویج و کاهو و بروکلی و جعفری و..... و هفته ای دو وعده مولتی ویتامین توی آبش بریزید ....
ماده شما در هر صورت ممکنه دوباره تخم کنه و کاریش نمیشه کرد نهایتا تخمها رو دور بریزید و نگران نباشید...... جفت خوردن و جوجه بزرگ کردن هست که میگن زیادش موجب فرسایش نر و ماده و کوتاه شدن عمرشون میشه .... و الا تخم رو که مادهای تنها و جفت نرفته هم از روی مستی میکنن و موردی نداره . موفق باشید 
۱۳۹۶/۰۲/۱۱، ۱۲:۲۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ناصر فتاحی ، gholizadeh ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #225
سلام من یک جفت گلستر دارم تخناش باز شده ولی قناری نر جوجهارو برماداره با نوکش میندازه تو طرف غذاشون باید چکار کنم؟
۱۳۹۶/۱۱/۱۳، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #226
سلام من قناری گلستر دارم جوجهاش باز شدن اما قناری نر جوجهارو با نوکش میگیره میندازه بیرون تو ظرف غذاشون باید چکار کنم لطفا راهنمایم کنید دلیلش چیه؟
۱۳۹۶/۱۱/۱۳، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان