زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۰۵:۵۳ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمايي نگهداري قناري براي مبتدي ها

*
کاربر انجمن

اول دبیرستان
اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 8
4 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #1
راهنمايي نگهداري قناري براي مبتدي ها
سلام دوستان برای یک فرد مبتدی به نظر شما بهتر جوجه قناری نگه داره یا بالغ؟(برای شروع)

۱۳۹۲/۰۳/۱۶، ۰۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
5 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #41
RE: نگهداری از قناری
سلام‌.قناریم خیلی جنب و جوش داره و فعاله این مشکله؟
۱۳۹۴/۰۵/۱۵، ۰۸:۰۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #42
خیر ،خیلی هم خوبه
۱۳۹۴/۰۵/۱۵، ۱۰:۵۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 4
5 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #43
یه سوال اگه جای یک قناری عوض شه چقدر طول میکشه تا قناری دوباره شروع به خوندن کنه؟
۱۳۹۴/۰۵/۱۵، ۱۱:۳۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany
*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
سپاس‌ها: 164
93 سپاس گرفته‌شده در 49 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۴/۰۵/۱۵، ۱۱:۳۴ ق.ظ)soheil saleh نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یه سوال اگه جای یک قناری عوض شه چقدر طول میکشه تا قناری دوباره شروع به خوندن کنه؟

سه یا چهار روز ،بستگی به خود پرنده داره
دوست عزیز حتما تو انجمن ،بحث ها و سولات رو بخونین تا از تکراری شدن جلوگیری بشه ،
تمام این موارد سوال و پاسخ داده شده ن.
۱۳۹۴/۰۵/۱۵، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Iman Imany ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #45
RE: راهنمايي نگهداري قناري براي مبتدي ها
سلام من یه قناری نر اواخر خرداد بود که گرفتم خیلی سررشته از قناری نداشتم ولی تو این مدت از طریق سایتهای مختلف یه کم اطلاعات بدست اوردم.قناریم یه نر ابلق مشکی و قهوه ای یا شایدم دارچینیه که فکر کنم حدود یه سالشه یا شایدم کمتر من که دقیق نمیتونم تشخیص بدم از موقعی که گرفتم هم حالش خوب بوده منم از همه نظر بش رسیدم و تو تابستونی تو حیاط بود بیشتر وقتها و خوبم میخوند و کلا حال میکرد تو حیاط و بغل باغچه.
مشکلی که دارم اینه که از وقتی که هوا سرد شده و مجبور شدم بیارمش تو خونه انگار که رفته باشه تو لک کاملا لال میشه و تو خونه اصلا صداش در نمیاد.جاشم بد نیست تو اتاق خواب که تقریبا ساکت و ارومه پشت پنجره حیاط گذاشتمش که هم نورش خوبه هم حیاط و میبینه ولی صداش در نمیاد تازه حس میکنم تو خونه خوب دون نمیخوره.نمیدونم چکارش کنم هر چقدرم تو خونه صبر کردم که عادت کنه هیچ فایده ای نداره.الانم هر وقت هوا خوبه و میبرمش تو حیاط عین یه قناری شش دانگ میخونه ولی تا میارمش تو خونه لال میشه.نمیدونم چکار کنم جاهای مختلف تو خونه رو هم امتحان کردم ولی فایده نداشت الان تقریبا یه ماهه تو جای اخرش ثابته ولی بازم فایده نداره فقط بعضی روزا میبرمش تو حیاط که صداشو بشنوم و دوباره میارمش تو خونه.تو این سایت دیدم یکی از اساتید گفته بودند که اگه بشه قناری رو تو محیط بیرون از خونه نگهداری کنیم تا مثل بقیه پرنده ها به زندگی بیرون عادت کنه!!!!ولی مگه میشه اخه!!!تو رمستون اراک ادم اگه شب بیرون بمونه میمیره چطور میشه قناری به این حساسی رو بیرون نگه داشت.خواهشا اگه راهی به نظرتون میرسه بفرمایید که چکار میتونم بکنم که تو خونه هم قناریم مثل بیرون سر حال و شاداب باشه؟؟
در ضمن اینم بگم قناری تو لک نیست یعنی از موقعی که گرفتمش تو لک نرفت و پر نریخت و کلا سر حال بود تا قبل از اینکه بیارمش تو خونه.
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۰۱:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #46
شما داخل خونه تک میخش کن اصلا تکونش نده و دیگه بیرون نبرش،ابتنی بهش بده داخل خونه چون ابتنی پرنده رو سرحال و شاداب میکنه،از سبزیجات مثل کاهو و اسفناج استفاده کن تا رو بیاد ۱۰۰% توخونه مست مبشه،قناری اصولا حیوون داخل خونست.
در مورد اون موضوع هم که فرمودین آقا سید مهدی عزیز یه فرضیه فرمودن که اگه تغذیه قناری رو انچه فرمودن قرار بدیم میتونه(تاکید میکنم،میتونه) که تو هوای ازاد هم دووم بیاره حیوون که این مستلزم وقت گذاشتن و تحقیق کردن و آزمایش و مراقبت هستش و هنوز به صورت رایج نیستش و در حد فرضیه هستش انشالا که عملی بشه چون به نظرم بحث جالبی رو مطرح کردن.
موفق باشید
۱۳۹۴/۰۷/۱۱، ۱۱:۴۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 35
سپاس‌ها: 860
2485 سپاس گرفته‌شده در 1055 ارسال
ارسال: #47
سلام
متاسفانه در خیلی از مواقع چه برای سهره و چه برای قناری وقتی پرنده برای مدتی تو فضای باز و هوای آزاد باشه شرطی و عادتی میشه به بیرون و دیگه داخل فضای بسته یا خونه اون نشاط و شادابی رو که در بیرون داره نداره و معمولا پرنده کم خون یا حتی تا حدودی ساکت میشه . و هیچ چاره ای جز صبر وجود نداره تا پرنده به محیط جدید عادت کنه و میبایست همونطور که دوست عزیزمون فرمودن براش نشاط رو بوجود بیاری . با آب بازی و تغذیه با سبزیجات و پخش موزیک و یا اگر بتونید یه قناری دیگه تهیه کنید تا بیشتر همدیگه رو صدا کنن و ..... خلاصه با کمی حوصله درست شدنیه .
ولی این مورد شما یه علت دیگه هم داره که قناری شما مسته و همونطور که خودتون فرمودین تابستون تو لک نرفته خوب مسلما اگر اینطور باشه و بیاریدش داخل خونه حتما لک میخوره و اگر تا الانم لک نخورده علتش دو چیزه یک اینکه پرنده شما قوی هست و دوم اینکه داخل اتاق دما خیلی زیاد نبوده و مطمئن باشید برای 20 تا 40 شب دیگه اگر تو خونه باشه شروع میکنه به لک خوردن .
شما میبایست از همون روز اول که قناری رو خریدین به داخل خونه عادتش بدین . ولی شما اونو بیرون گذاشتین و به جای اینکه لک بخوره مستش کردین و الان یا باید بذاریدش همون بیرون و دون اصلیش رو شاهدونه قرار بدین با مقداری کتان و یا اگر بیاریدش داخل خونه یه لک رو افتادین . حالا انتخاب باشماست .
اما اگر میخواید پرنده رو بیرون بذارید باید تمام فاکتورهای نگهداری تو هوای آزاد رو رعایت کنید که قبلا عرض کردم . البته اگر تازه وارد این عرصه شدین بهتر است پرنده رو بیارین داخل چون اگر پرنده شما لک بخوره خیلی بهتر از اینه که خدای نکرده تلف بشه .
شایدم بتونید داخل خونه شرائطی رو براش بوجو بیارین که لک نخوره . که باید از اساتید قناری سوال بفرمایید مثل جناب بخشی عزیز . ولی من میگم داخل خونه نهایتا تا اول آذر دوام میاره چون تابستون لک نخورده .
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۱:۱۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، محمدمهدی ، shahabbatista
مدیرکل

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 9910
10485 سپاس گرفته‌شده در 3565 ارسال
ارسال: #48
سلام
بهتره قناري را داخل خونه تك ميخ كنيد .چون تابستون لك نرفته حتما بايد لك بخوره .همين جوري كه آقا مهدي گفتن به احتمال زياد خودش داخل لك مي خوره اما اگر لك نخورد تو آذر ماه بهش تخم كاهو بديد تا لك بخوره.
امضای محمدمهدی
خدایا ! به هرکه دوست میداری بیاموز که : عشق از زندگی کردن بهتر است
و به هر که دوست تر میداری بچشان که : دوست داشتن از عشق برتر

دكتر علي شريعتي
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۷:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Reza Kalhor ، shahabbatista
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 9
0 سپاس گرفته‌شده در 0 ارسال
ارسال: #49
با تشکر از راهنمایی شما یعنی اگه لک نخوره تا اول اذر تلف میشه؟!!من نمیدونستم که بابد حتما تو تابستون لک بخوره و از کسی هم که گرفتمش پرسیدم گفت که این پراشو ریخته و دراورده ولی نمیدونم که مگه میشه تو بهار قناری بره تو لکو دربیاد!!! تازه من الان براش یه ماده گرفتم که اونم تو لک بود و الان داره تقریبا در میاد و به اصطلاح داره پراشو صاف میکنه. تازه دارم حسابی بهشون میرسم که اماده بشن برای جفت خوردن! تو حیاطم بیشتر به خاطر این میبردمش که از مستی نیفته و اماده بشه.یعنی نمیشه که مثلا یک سال قناری لک نخوره و مشکلی پیش نیاد براش؟من تازه بش شادونه خیسونده و هفت تخم و مولتی ویتامینو تخم مرغ دادم که تقویت بشه البته به جفتشون.یعنی کلا اشتباه کردم؟حالا میفرمایید چکار کنم؟سبریجات که بهش میدم ولی تو خونه ابتنی نمیکنه اواز قناریم براش میزارم قبلا خیلی به وجد میومد و میخوند باهاش ولی الان اصلا عکس العملی نداره.لطفا در مورد تغذیشونم راهنماییم کنید که چی به هر کدوم بدم؟اگه قرار باشه نرم بره تو لک و دربیاد اصلا دیگه برای این فصل اماده میشه برا جفت؟لطفا راهنماییم کنید چون معلومه بر خلاف تصور خودم هنوز خیلی ناشیم.ممنون
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #50
نه اینکه اگه تا اونموقع لک نخوره تلف میشه منظور اقا مهدی این بود که اگه بیرون نگه داری کنید چون تازه وارد هستید ممکنه تلف بشه حیوون،داخل خونه هم لک میخوره خودش،
تولک یه فرآیند طبیعی فیزیولوژیکیه که فقط شامل پر انداختن و در اومدن پر جدید نمیشه بلکه بدن پرنده یه ریکاوری میکنه و قوای جنسیش رو تقویت میکنه برای سال جدید،شما همون طور که جناب بخشی فرمودن عمل کنید،تک میخ کن داخل منزل تا عادت کنه بعدش اگه تا آذر خودش لک نخورد با خنکی بهش لک بدید،لک اونموقع و زمستونه هم چون هوا خنکه راحت پرنده صاف میکنه حدود ۲۰روز تا یک ماه،انشالا برای شب عید پرنده شما آماده جفت میشه.
در ضمن چنانچه ماده ای که تهیه کردید مست شد میتونید یه نر بگیرید که خودتون خوندن ۶دانگش رو ببینید بعد بخریدش برای جفت،البته اگه به مادتون زیاد گرمی و تخم مرغ اینا ندید و شب و روزش همون شب و روز طبیعی یعنی با طلوع و غروب خورشید باشه مادتون هم همون عید آماده میشه.
۱۳۹۴/۰۷/۱۲، ۰۲:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Reza Kalhor ، محمدمهدی ، محمدمهدی

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان