زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۰۶، ۱۰:۳۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی برای ترمیم تخم ترک خورده قناری

*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 19
8 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #1
آیا چسب قطره ای ضرری برای تخمها ایجاد خواهد کرد یا نه؟
با سلام و خسته نباشید خدمت اساتید محترم و با عرض احترام خدمت آقای علیرضا.
اینجانب با این سایت تازه آشنا شدم و از مطالب و سخنان شما و دیگران استفاده های بسیار مفید داشته ام و یک سوال برایم مطرح شده که میخواستم مرا در این امر راهنمایی فرمایید.
من یک جفت قناری دارم که آنها را جفت کردم ماده تخم گذاشت با گذشت حدود 7 روز دیدم که پنبه زیر تخمها جابه جا شده و یکی از تخمها کنار رفته و من با چسب قطره ای پنبه را به چال چسباندم و تخمها را به طور منظم روی پنبه گذاشتم. حال میخواهم ببینم که آیا چسب قطره ای ضرری برای تخمها ایجاد خواهد کرد یا نه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۲۱، ۰۸:۲۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۳/۱۰، ۱۰:۳۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: Alireza Kh
صفحه 2 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #11
RE: راهنمایی برای ترمیم تخم ترک خورده قناری
با سلام
دوست عزیز برای ترمیم هم میتوان از فضله تازه خود پرنده استفاده نمود و به قسمت ترک خوردگی و با احتیاط زد و یا از چسب قطره ای استفاده نمود و در مورد چسب قطره ای باید مواظب بود که هیچ قسمت دست با ان قبل از خشک شدن تماس نداشته باشد و فقط به قسمت ترک خوردگی زده شود
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۲:۲۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 57
351 سپاس گرفته‌شده در 69 ارسال
ارسال: #12
(۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۲:۲۲ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام
دوست عزیز برای ترمیم هم میتوان از فضله تازه خود پرنده استفاده نمود و به قسمت ترک خوردگی و با احتیاط زد و یا از چسب قطره ای استفاده نمود و در مورد چسب قطره ای باید مواظب بود که هیچ قسمت دست با ان قبل از خشک شدن تماس نداشته باشد و فقط به قسمت ترک خوردگی زده شود

با سلام و عرض احترام و تشکر از این که بنده رو راهنمایی کردین:basa (51):
بنده طبق فرمایش دوستان همین کار رو کردم و یک ذره چسب قطره ای روش ریختم و بعد از اینکه خشک شد با مدفوع پرنده کاملا روش رو گرفتم البته به صورت کاملا ظریف و تمیز بعد گذاشتم زیر پرنده،بعد دو ساعتی رفتم و تخم رو دیدم که کاملا مدفوع خشک شده و ماده هم روش خوابیده.
فقط یه سؤال اینکه از زمان ترک برداشتن تا ترمیمش نیم ساعت طول کشیده،این زمان اشکالی نداره؟
چند در صد احتمال میدین که خراب نشه؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۳:۳۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

دیپلم برق
اعتبار: 58
سپاس‌ها: 1796
2108 سپاس گرفته‌شده در 556 ارسال
ارسال: #13
(۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۳:۳۸ ب.ظ)mohsentabriz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۲:۲۲ ب.ظ)nazmi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام

بنده طبق فرمایش دوستان همین کار رو کردم و یک ذره چسب قطره ای روش ریختم و بعد از اینکه خشک شد با مدفوع پرنده کاملا روش رو گرفتم البته به صورت کاملا ظریف و تمیز بعد گذاشتم زیر پرنده،بعد دو ساعتی رفتم و تخم رو دیدم که کاملا مدفوع خشک شده و ماده هم روش خوابیده.
فقط یه سؤال اینکه از زمان ترک برداشتن تا ترمیمش نیم ساعت طول کشیده،این زمان اشکالی نداره؟
با سلام
دوست عزیز چون ترک تخم تازه میباشد در صورت نطفه دار بودن تخم انشاء الله که مشکلی نخواهد داشت با تشکر
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۴:۰۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، ehsantaghavi2007
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #14
(۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۳:۳۸ ب.ظ)mohsentabriz نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بستگی به این داره که تخم چند روزه هست و اینکه قشر داخلی پاره شده یا نه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۳:۰۱ ب.ظ، توسط DRaiush.)
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۳:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: nazmi ، پدربزرگ ، مسعود میرزالو
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #15
(۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۳:۰۰ ب.ظ)DRaiush نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

بستگی به این داره که تخم چند روزه هست و اینکه قشر داخلی پاره شده یا نه.

با سلام و تشکر از همه دوستان عزیز:basa (160):
ترک تخم خیلی کم بود و فقط پوست روی اون ترک برداشته بود در ضمن طبق فرمایش دوستان عزیزم در این انجمن اون رو ترمیم کردم و زیر قناری گذاشتم.:basa (30):
اگه جوجه شد حتما تو انجمن خبر میدم تا تجربه ای بشه برا دوستان.
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۰۷:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahin20 ، پدربزرگ ، hamid@line ، محمدمهدی
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #16
با سلام وعرض احترام
تخم ترک خورده ای که با چسب قطره ای و فضله خود قناری ترمیم شده بود تبدیل به جوجه شده.
خواستم طبق قولی که داده بودم اطلاع بدم تا دوستان در این مورد نیز اطلاعاتی داشته باشن.
با تشکر
۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #17
مبارکه مبارک بازم مبارکه :basa (92)::basa (92)::basa (92):
:basa (135):
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۷:۲۶ ب.ظ، توسط پدربزرگ.)
۱۳۹۱/۱۲/۰۹، ۰۷:۲۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #18
سلام و عرض تبریک
من هم قبلا این مورد واسم پیش اومد .. از فضله بدلیل اینکه ممکن بود از لحاظ بهداشتی مشکلاتی واسه نطفه بوجود بیاره و از چسب هم بدلیل شیمیایی بودن استفاده نکردم ، چون تجربش نداشتم ریسک نکردم ! چه خوب که شما جواب گرفتید و اطلاع رسانی کردید .
اما روش و تجربه من :
یک تکه نوار مانند از پوسته تخم قناریهام که دوره قبل شفت شده بود ، شکستم و با آغشته کردن با کمی زرده تخم مرغ گذاشتم روی ترک ، یکم لغزوندم تا هوا زیرش نباشه و لبه ها با پوسته یکی شد ، بعد 5 دقیقه که چسبید گذاشتم توی لون روز 13م هم با یک پنبه و آب روی تخم رو مرطوب کردم و خوشبختانه بدون مشکل جوجه شد ، کلی حال کردم از ابتکارم ، شایدم خوش شانسی بود ولی جواب داد .
( البته پرده داخلی زیر پوسته آسیب ندیده بود ، چون اگه پرده آسیب ببینه راهی نداره و حتما شفت میشه )

زرده تخم مرغ خودش بهترین چسبه واسه این موارد و این تجربه هم دوران دبیرستانم کسب شد : توپ والیبالمون پنچر شده بود یکی از دوستام با سرنگ زرده تزریق کرد توی توپ یکم چرخوند مدتی بعد بادش کرد و با تعجب دیدیم که بادش خالی نشد ... همین موند توی ذهنم تا اینکه باعث نجات جوجه قناریم شد !
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۳:۳۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۳:۲۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دکتری
ارسال: #19
(۱۳۹۱/۱۲/۱۷، ۰۳:۲۵ ق.ظ)omidlord نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام و عرض تبریک
من هم قبلا این مورد واسم پیش اومد .. از فضله بدلیل اینکه ممکن بود از لحاظ بهداشتی مشکلاتی واسه نطفه بوجود بیاره و از چسب هم بدلیل شیمیایی بودن استفاده نکردم ، چون تجربش نداشتم ریسک نکردم ! چه خوب که شما جواب گرفتید و اطلاع رسانی کردید .
اما روش و تجربه من :
یک تکه نوار مانند از پوسته تخم قناریهام که دوره قبل شفت شده بود ، شکستم و با آغشته کردن با کمی زرده تخم مرغ گذاشتم روی ترک ، یکم لغزوندم تا هوا زیرش نباشه و لبه ها با پوسته یکی شد ، بعد 5 دقیقه که چسبید گذاشتم توی لون روز 13م هم با یک پنبه و آب روی تخم رو مرطوب کردم و خوشبختانه بدون مشکل جوجه شد ، کلی حال کردم از ابتکارم ، شایدم خوش شانسی بود ولی جواب داد .
( البته پرده داخلی زیر پوسته آسیب ندیده بود ، چون اگه پرده آسیب ببینه راهی نداره و حتما شفت میشه )

زرده تخم مرغ خودش بهترین چسبه واسه این موارد و این تجربه هم دوران دبیرستانم کسب شد : توپ والیبالمون پنچر شده بود یکی از دوستام با سرنگ زرده تزریق کرد توی توپ یکم چرخوند مدتی بعد بادش کرد و با تعجب دیدیم که بادش خالی نشد ... همین موند توی ذهنم تا اینکه باعث نجات جوجه قناریم شد !

تشکر از شما که این زحمت رو کشیدین و این تجربه رو در اختیار ما گذاشتید:basa (160):
دعا میکنم دیگه این مشکل نه برا من نه برا شما و نه برا هیچ کس دیگه ای پیش نیاد.
۱۳۹۱/۱۲/۲۰، ۰۶:۱۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #20
RE: تخمگذاری !
(۱۳۹۱/۱۲/۲۱، ۰۱:۱۷ ب.ظ)Radin نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
قناری من یه تخمش رو شنبه گذاشت اما تا امروز تخم بعدی رو نذاشته مگه فاصله بین تخمگذاری چند روزه؟
برا اینکه تو لون بعد چهار تخم بزاره چکار کنم؟

گاهی اوقات قناری در زمان تخم گذاری یک روز بین تخمها استراحت کرده و تخم نمی گذارد مثلا بین تخم اول و دوم یا سوم و چهارم و بعضی ماده ها 3 تخم بعضی 4 و 5 تخم میگذارند .
اگه فاصله تخم ها بیش از یک روز شد امکان دارد قناری مشکل یا کمبودی (بیشتر کلسیم) داشته باشد همچنین بستگی به لان چندم بودن هم داره ! روی تخم اول خوابیده ؟ شپشک نداره ؟
لطفا رژیم غذایی ، سن ، لانه چندم ، شرایط ظاهری قناری و فضله و پس قناری را دقیقتر بررسی کرده و ذکر کنید تا دوستان راحتتر کمک و به شما پاسخ دهند .
در لون بعدی :
قبل از اقدام به جفت دادن کف دریا و یا کلسیم فراموش نشه .. غذای تخم مرغی و کمی هویج رنده شده هم که دوستمون گفتن فقط زیاده روی نشه .. آبتنی و بهداشت مولتی ویتامین و در صورت امکان 3 روز AD3E یا استیمول بدید ، در زمان تخم گذاری تخم منداب به ماده کمک زیادی میکنه و راحتتر تخم میذاره و تا زمانیکه نر و ماده کاملا مست و آماده نیستند جفت ندهید باید هر دو شاداب و سرحال باشد تا جواب بگیرید اصلا عجله نکن .
در ضمن اینها جزیی از هزاران تجربه ی هستن که دوستان در همین انجمن به اشتراک گذاشتن اگه بخونید لون بعدی حتما موفق میشی و هیچ مشکلی ایشاله پیش نمیاد .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۸:۱۸ ب.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۱/۱۲/۲۲، ۰۸:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان