زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۲/۱۰، ۰۷:۵۸ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی تشخیص جنسیت سهره

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
تفاوت سهره نر با سهره ماده
سلام بچه ها میتونید بهم بگید این سهره نره یا ماده؟
ممنون

راستی اگه میشه بگید بالغ هست یا نه؟
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۴/۱۶، ۱۰:۴۵ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۹، ۰۶:۴۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
صفحه 11 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 6
سپاس‌ها: 353
554 سپاس گرفته‌شده در 151 ارسال
ارسال: #101
RE: تشخیص جنسیت این سهره (لطفا اساتید نظر بدن)
سلام به  همه دوستان

دیدم دیگه کسی نظر نمی ده گفتم جواب رو بگم

ولی توقع داشتم اساتید مطرح دیگری هم نظر بدهند { آدم یه فکرایی می کنه }

این سهره سهره ماده پُرر زوری هست

و سهره بسیار خوبی هست { می خوام بخرمش و جفتش بزنم چون مشخص هست جوجه های فوق العاده ای میده}
این سهره دوستم هست که یکی از بهترین سهره باز های شیراز هست و من خیلی قبولش دارم  و اون از این سهره برای صید و سهره کَف توری استفاده می کنه
خوب حالا چرا ماده هست
درسته که گلش از چشمش گذشته اما چشمش بیضی هست ولی  پشت سرش و روی  سر کتش هم مشکی نیست یعنی خاکستری هست

حالا خودم از خیلی ها که گفته بودن سر کتش و پشت سرش خاکستری هست پرسیده بودم شاید بد لک شده باشه یا درست صاف نکرده باشه و شاید دو رگ باشه { اما کسی جواب منطقی ای به اینها نداد }

حال برای جواب این سوالات باید بگم که به سفیدی نوک و قرمزی گلش  نگاه کنید که نشون می ده که این سهره مست هست و همچنین لک نداره  و به قیافه سهره که نگاه کنید می فهمید که بد لک هم نشده و به خوبی هم صاف کرده

تو یه سایت خارجی دیدم که سهره ها را از نظر گل سه نمونه معرفی کرده بود 1. نر 2. ماده 3. ماده پر زور { دقیقا وقتی کلمه رو ترجمه می کردی میشد پر زور}

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۰۷:۴۵ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #102

(۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۰۷:۴۳ ب.ظ)'moh3nshirazboy' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به  همه دوستان

و سهره بسیار خوبی هست { می خوام بخرمش و جفتش بزنم چون مشخص هست جوجه های فوق العاده ای میده}
این سهره دوستم هست که یکی از بهترین سهره باز های شیراز هست و من خیلی قبولش دارم  و اون از این سهره برای صید و سهره کَف توری استفاده می کنه
خوب حالا چرا ماده هست
درسته که گلش از چشمش گذشته اما چشمش بیضی هست ولی  پشت سرش و روی  سر کتش هم مشکی نیست یعنی خاکستری هست

حالا خودم از خیلی ها که گفته بودن سر کتش و پشت سرش خاکستری هست پرسیده بودم شاید بد لک شده باشه یا درست صاف نکرده باشه و شاید دو رگ باشه { اما کسی جواب منطقی ای به اینها نداد }

حال برای جواب این سوالات باید بگم که به سفیدی نوک و قرمزی گلش  نگاه کنید که نشون می ده که این سهره مست هست و همچنین لک نداره  و به قیافه سهره که نگاه کنید می فهمید که بد لک هم نشده و به خوبی هم صاف کرده

تو یه سایت خارجی دیدم که سهره ها را از نظر گل سه نمونه معرفی کرده بود 1. نر 2. ماده 3. ماده پر زور { دقیقا وقتی کلمه رو ترجمه می کردی میشد پر زور}

درود
تو منطقه ما به سهره به قول شما ماده پرزور میگن(نر خانومی) اصطلاح جالبی نیست اما میگن دیگه!
گفتید ازش به عنوان سهره کف دام استفاده کرده؟یعنی چی؟

۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۰:۰۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #103
(۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۰:۰۹ ب.ظ)'theanimal' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۰۷:۴۳ ب.ظ)'moh3nshirazboy' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام به  همه دوستان

خوب حالا چرا ماده هست

درود
تو منطقه ما به سهره به قول شما ماده پرزور میگن(نر خانومی) اصطلاح جالبی نیست اما میگن دیگه!
گفتید ازش به عنوان سهره کف دام استفاده کرده؟یعنی چی؟

والا من صیاد نیستم ولی گمون کنم سهره رو می بندند کف تور تا سهره های نر به هوای این بیان رو تور بشینند
۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

لیسانس
سپاس‌ها: 650
552 سپاس گرفته‌شده در 249 ارسال
ارسال: #104
من سهره ای رو که تو دام میبندم رو بعد از سه چهار بار آزادش میکنم چون داغون میشه بال و پرش و کلا اگه زیاد 
ازش کار بکشی پف میکنه و میمیره.
این سهره شما تو دامی نبوده وگرنه اینجوری تمیز و تخت نبود.
۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۰:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #105
(۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۰:۵۶ ب.ظ)'theanimal' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
من سهره ای رو که تو دام میبندم رو بعد از سه چهار بار آزادش میکنم چون داغون میشه بال و پرش و کلا اگه زیاد 
ازش کار بکشی پف میکنه و میمیره.
این سهره شما تو دامی نبوده وگرنه اینجوری تمیز و تخت نبود.

نمی دونم والا - من گفته صاحبش رو دارم می گم
۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۱:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
ناظم انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: 60
سپاس‌ها: 241
2796 سپاس گرفته‌شده در 839 ارسال
ارسال: #106
بله سهره کف تور به سهره ای میگن که پهش رو به کف تور میبندن و بعداز مدتی داغون میشه بهش نمیاد کف توری باشه.با تشکر از همشهری عزیزم بحث جالبی بود ثابت کرد هیچ چیز صد در صد نیست و همیشه یه درصد خطا وجود داره.تشکر
۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۱:۴۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، theanimal
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #107
بحث جالبناکی بود و آموزنده ... دمت گرم !  اینجور تاپیک هایی آدم دلش میخواد تا آخر بخونه حتی اگه 100 صفحه بشه .
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۵:۵۴ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: moh3nshirazboy ، theanimal ، jastin
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #108
(۱۳۹۲/۰۳/۰۸، ۱۱:۴۸ ب.ظ)'علیرضا پوریان' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
بله سهره کف تور به سهره ای میگن که پهش رو به کف تور میبندن و بعداز مدتی داغون میشه بهش نمیاد کف توری باشه.با تشکر از همشهری عزیزم بحث جالبی بود ثابت کرد هیچ چیز صد در صد نیست و همیشه یه درصد خطا وجود داره.تشکر

امروز رفتم بخرمش دیدم نابود شده - کتاش نابود بود - حیفش - برده بودش سهره گیری
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۱۲:۲۲ ب.ظ، توسط moh3nshirazboy.)
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۱۲:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 45
135 سپاس گرفته‌شده در 68 ارسال
ارسال: #109
سلام دوست عزیز
ب این بحث نرسیدم
فقط ب ته دیگش خوردم
دوست محترم حرفه ی اساتید رو با یه سوال مسخره زیر سوال نبرید
من خودم ی سهره نر دارم که نقابش از چشش رد نکرده ولی بالش گویای نر بودنشه و خاطر نشان کنم ذات فوق العاده ایی داره
ضمنا بال پرنده تون گویای ماده بودنش بود
موفق
۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal ، jastin
*
کاربر انجمن

لیسانس
ارسال: #110
(۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۴:۲۱ ب.ظ)'sehre_baz' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوست عزیز
ب این بحث نرسیدم
فقط ب ته دیگش خوردم
دوست محترم حرفه ی اساتید رو با یه سوال مسخره زیر سوال نبرید
من خودم ی سهره نر دارم که نقابش از چشش رد نکرده ولی بالش گویای نر بودنشه و خاطر نشان کنم ذات فوق العاده ایی داره
ضمنا بال پرنده تون گویای ماده بودنش بود
موفق

من توقع داشتم همه اساتید بیان نظر بدن

عکس های سهرتون رو بذارید تا ببینیم - {عکس از قسمت های مختلف سر و بال  سهره}

۱۳۹۲/۰۳/۱۰، ۰۴:۳۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: theanimal

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان