زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی تغذیه قناری قبل از جفت زدن.

*
کاربر انجمن

.......
اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 976
193 سپاس گرفته‌شده در 74 ارسال
ارسال: #1
راهنمایی تغذیه قناری قبل از جفت زدن.
سلام خدمت دوستان .
من یه ماده طلایی خریداری کردم. حددا 1سال ونیمش میشه پاها صاف سالم.

خیلی سرحال و دروشت هست . ازخانه دار گرفتم. به عنوان نر خریداری کرده بود چون نخوانده آورده بود برای فروش .

حالا موندم چرا انقدر مستی که باید باشد نمیکند.

تغذیه ای هست که هم برای مستی ماده و آماده شدن برای جفت زدن باشد .

قناری نرم با صدای ماده دیوانه میشود بس که میخونه میوفته کف قفس . اما احساس میکنم ماده آمادگی لازم رو نداره .

خواستم. دوستان راهنماییم کنند. برای آماده کردن ماده از چه رژیم غذایی استفاده کنم.

و در طول جفت گیری چه نوع رژیمی که نطفه ها قوی تر باشه .

تشکر میکنم.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۷، ۰۶:۵۸ ب.ظ، توسط پدربزرگ.)
۱۳۹۱/۱۱/۰۷، ۰۶:۵۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ayapir
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #2
RE: راهنمایی تغذیه قناری قبل از جفت زدن.
(۱۳۹۱/۱۱/۰۷، ۰۶:۵۶ ب.ظ)پدربزرگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام خدمت دوستان .
من یه ماده طلایی خریداری کردم. حددا 1سال ونیمش میشه پاها صاف سالم.

خیلی سرحال و دروشت هست . ازخانه دار گرفتم. به عنوان نر خریداری کرده بود چون نخوانده آورده بود برای فروش .

حالا موندم چرا انقدر مستی که باید باشد نمیکند.

تغذیه ای هست که هم برای مستی ماده و آماده شدن برای جفت زدن باشد .

قناری نرم با صدای ماده دیوانه میشود بس که میخونه میوفته کف قفس . اما احساس میکنم ماده آمادگی لازم رو نداره .

خواستم. دوستان راهنماییم کنند. برای آماده کردن ماده از چه رژیم غذایی استفاده کنم.

و در طول جفت گیری چه نوع رژیمی که نطفه ها قوی تر باشه .

تشکر میکنم.

باسلام

دوست عزیز در جفت کردن قناری نباید عجله کرد و باید صبر داشت و بایه تغذیه مناسب و یکنواخت آمادش کرد شما میتونین هفته ای یکی دوبار به مقدار کم تخم مرغ آب پز و مولتی ویتامین بدین و از سبزیجات تازه استفاده کنین

موفق باشین

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۰۹:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، ayapir ، DRaiush ، langarood
*
کاربر انجمن

.......
ارسال: #3
مکمل غذایی از چه نوع سبزیجات باشد .

و غذای سخت یا هما دان چه نوع باشد .

یه مخلوطی از مکمل برایم بگید تهیه کنم.

هویج رنده شد با فلفل دلمه رنده شده بهش میدم .

خرفه من شنیده بودم برای صفت کردن مدفوع بوده یعنی مصرفش باعث

یوبوست پرنده نمیشه . ؟

و تخم مرغ را سفیدیش را رنده کنیم یا کامل باشد . بجای تخم مرغ از تخم بلدرچین بهترنیست استفاده کنیم.؟
۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۱۱:۱۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #4
(۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۱۱:۱۷ ق.ظ)پدربزرگ نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
مکمل غذایی از چه نوع سبزیجات باشد .
و غذای سخت یا هما دان چه نوع باشد .
یه مخلوطی از مکمل برایم بگید تهیه کنم.
هویج رنده شد با فلفل دلمه رنده شده بهش میدم .
خرفه من شنیده بودم برای صفت کردن مدفوع بوده یعنی مصرفش باعث
یوبوست پرنده نمیشه . ؟
و تخم مرغ را سفیدیش را رنده کنیم یا کامل باشد . بجای تخم مرغ از تخم بلدرچین بهترنیست استفاده کنیم.؟
1- سبزیجات مجاز قناری: گشنیز ، کاهو، شاهی، کلم سفید و کلم بروکلی،هویچ ،جعفری،سیب شیرین و....البته در دادن اینها نباید زیاده روی کرد و همون هفته ای دوبار بسنده میکنه شما میتونین یه برنامه بنویسین و بطور گردشی و هفتگی ازین سبزیجات و میوه ها استفاده کنین.
2- دون اصلی ارزن و کتون (کتونش بیشتر باشه) باشه و هفته ای یکی دوبار هفت تخم براش نصف شصتی بزارین.
3- هویچ هفته ای دوسه بار من خودم با مخلوط کمی تخم خرفه بهشون میدم ولی شما سعی کنین فلفل دلمه زیاد ندین چون زیادش باعث بیماری گوارشی میشه و در اصل فلفل دلمه قرمز رو به قناری های سرخ و پرتقالی در فصل تولک میدن واسه پررنگ شدنشون.
4- خرفه برای پاکسازی دستگاه گوارش مفیده و من همیشه با تخم مرغ و هویچ برای قناری هام و مخصوصا جوجه ها استفاده میکنم.
5- تخم مرغ را کامل رنده کنین چون سفیده پروتئین خالص و زرده هم شامل انواع ویتامینهاست.درمورد تخم بلدرچین هم من شنیدم که مثل تخم مرغ کلسترول نداره و جندبرابر اون امگا 3 داره و خیلی مقویه خودم سال پیش چندباری به جوجه هام دادم و تجربه زیادی دراینمورد ندارم ولی فکر نکنم استفادش بد نباشه.
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۱۲:۱۶ ب.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۱/۱۱/۰۸، ۱۲:۱۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

.......
ارسال: #5
این ماده ای که خریداری کردم.

ظرف دان خوریش را 7تخم پرکردم. یک ریز داره میخوره الان چند روزه که

بیشتر رو جا دانی نشته فقط میل میکنه . علاقه شدیدی به 7 تخم داره .

از نظر دوستان اشکالی نداره با 7 تخم تغذیه شود . آخه در پستها دیده بودم گفتید که 7 تخم را به مقدار ظرف انگشتی به

قناری بدیم.

به تخم مرغ هم میلی زیادی نشان نمیده .

فقط کاهو خیلی دوست داره . با سیب .
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۲:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #6
سلام
دوست عزیز اون پرندس و نمی دونه اما شما که می دونید نباید براش انقدر 7 تخم بذارید,برای هر قناری در هفته 2 بار اون هم به اندازه نصف شصتی...کاهو هفته ای 1 بار سیب هم همینطور.
اگر هم تخم مرغ نمی خوره نذارین براش اما در مصرف مواد گرم مثل 7 تخم و تخم مرغ و....اصلاً زیاده روی نکنید. شاید شما فکر می کنید که با این روش خیلی دارین به قناریتون می رسین و اونو آمادهء جفت می کنید اما باید بدونید که شما کاملاً دارید حیوون رو پس می برید واز مستی میندازین.
۱۳۹۱/۱۱/۰۹، ۱۲:۵۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 106
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #7
سلام دوستان
همينطور كه دوستمون اين بحث رو مطرح كردن من هم همين مشكل رو در مورد ماده قناريم دارم ! فقط خواستم بپرسم كه بهتره قناري نر دور ازش نگه دارم طوري كه نبينن همديگرو يا نزديك هم باشن ؟ [/size]
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۱۱:۳۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

DiplomaAbove
اعتبار: 64
سپاس‌ها: 967
5513 سپاس گرفته‌شده در 908 ارسال
ارسال: #8
سلام
کلاً قناری نر و ماده نباید همدیگرو ببینن تا زمانیکه آمادهء جفت میشن و میذارینشون کنار هم برای آشنایی...
۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ ، محمدمهدی ، ayapir ، langarood
*
کاربر انجمن

فوق ديپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 106
26 سپاس گرفته‌شده در 11 ارسال
ارسال: #9
(۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
کلاً قناری نر و ماده نباید همدیگرو ببینن تا زمانیکه آمادهء جفت میشن و میذارینشون کنار هم برای آشنایی...

ممنون از راهنماييتون . فقط نميدونم چرا وقتي از هم دور هستن همديگرو صدا ميزنن و نر مست ميخونه ولي وقتي بعد چند روز ميارم كنار هم ميزنم اول اينكه نر نميخونه و ماده هم هيچ عكس عملي از خود نشون نميده ! تغذيشون هم طبق گفته هاتون با برنامست ! البته ماده كامل اماده نشده ولي 4 هفته ميشه خوب ميرسم بهش ولي اماده نميشه ! چه مدت طول ميكشه ماده اماده بشه ؟ احتمال ميدين كه ماده از نر خوشش اومده باشه يا نه؟
۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۶:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: پدربزرگ
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 9
سپاس‌ها: 1306
607 سپاس گرفته‌شده در 229 ارسال
ارسال: #10
(۱۳۹۱/۱۱/۱۷، ۰۶:۵۷ ب.ظ)صادق ناد نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۱/۱۱/۱۴، ۱۱:۴۹ ق.ظ)Navid_IT نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام

ممنون از راهنماييتون . فقط نميدونم چرا وقتي از هم دور هستن همديگرو صدا ميزنن و نر مست ميخونه ولي وقتي بعد چند روز ميارم كنار هم ميزنم اول اينكه نر نميخونه و ماده هم هيچ عكس عملي از خود نشون نميده ! تغذيشون هم طبق گفته هاتون با برنامست ! البته ماده كامل اماده نشده ولي 4 هفته ميشه خوب ميرسم بهش ولي اماده نميشه ! چه مدت طول ميكشه ماده اماده بشه ؟ احتمال ميدين كه ماده از نر خوشش اومده باشه يا نه؟

دوست گرامی در آماده سازی قناری ، تنها تغذیه نقش نداره.مراقب باشید با تغذیه بیش از حد به ماده قناری ، بهش آسیب نرسونید و باعث چاق شدنش نشید.

تاریخ تولدتون هم مشکل داره

موفق باشید
۱۳۹۱/۱۱/۱۸، ۱۲:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان