زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۰۱:۲۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 13 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #121
RE: راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار
حیوونه خوبیه.رنگشم خوبه برای نرت...جوجه های خوش رنگی میدن...چند افتاد برات؟
۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۳۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل...
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 89
30 سپاس گرفته‌شده در 17 ارسال
ارسال: #122
(۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۲:۳۶ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
حیوونه خوبیه.رنگشم خوبه برای نرت...جوجه های خوش رنگی میدن...چند افتاد برات؟

قابل شما رو نداره
50تومن

۱۳۹۳/۰۳/۰۷، ۰۴:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
*
کاربر انجمن

محصل
اعتبار: 2
سپاس‌ها: 102
136 سپاس گرفته‌شده در 64 ارسال
ارسال: #123
سلام من600-700تومن بودجه دارم یک جفت جوجه قناری بخرم به نطر شما جیبر انتخاب کنم یا رسمی بلند؟(سابقه نگهداری وجوجه کشی از رسمی دارم وتقریبا همه چیز رسمی بلدم)ازکدوم راحت تر میتونم جوجه بگیرم؟ ایافروشنده خوب سراغ دارید؟ممنون از اساتید محترم

۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۱۲:۰۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #124
دورود ...

اگر هدف  شما  بیشتر  تولید مثل و جو جه گرفتن است ، جیبر  یا جبیوس گزینه مناسبی برای شما نیست . زیرا قیمتی بیشتری دارند و در تولید مثل هم مشکلات فراوانی دارند مگر اینکه چند سال تجربه نگهداری این نژاد را داشته باشید .

قناریهای سوپر و کشیده مناسب تر هستند . چون بعید میدانم با این رنج قیمت رسمی بلند حتی با امتیاز 65 تا 75 هم  گیر بیاید . مگر اینکه سوپر یا کشیده باشند که به اسم بلند می فروشند و  نمی توان جز رسمی بلند بحساب آورد .

یک راه دیگر خرید قناریهای یکسر جیبر یا  یکسر یورک است که نتیجه نسبتا خوبی در جوجه کشی خواهید داشت .

گلاستر هم سلیقه ای ست ولی ارزش نگهداری و پرورش دارد .

موارد مذکور بستگی به شانس و مرام فروشنده هم دارد ... هنوز هم هستند کسانی که پرورش دهنده واقعی هستند  و هدفشان گسترش و افزایش نژادهای خالص و ارزش دار است نه اینکه بفکر درامد و پر کردن جیب باشند .

لازم است انرژی زمان بیشتری گذاشته و جستجو کنید شاید افراد منصف یافتید که با هزینه کم نژاد خالص بدهند . 

موفق باشید .

۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۴:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، MIG_MIG ، MR.rezvani ، hamid@line ، هیوا
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #125
باسلام

من هم با نظر امید عزیز موافقم چون شما تابحال تجربه ای در زمینه پرورش نژاد های سنگین ندارید سراغ جیبر هم نرین چون حتی جوجه کشی برای با تجربه هاهم مشکله و باید شرایط خاصی داشته باشه و حتما هم از قناری پرستار استفاده بشه تازه جدا از هزینه سنگین چون هر جفت جیبر حداقل جفتی 1500 به بالاست. اگه با قناری کشیده و یا یکسر شروع کنین بهتره.

موفق باشی
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۱۰:۲۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: MR.rezvani ، محمدمهدی ، هیوا ، omidlord
*
کاربر انجمن

دوم دبیرستان
سپاس‌ها: 0
1 سپاس گرفته‌شده در 1 ارسال
ارسال: #126
سلام داداش شما چون تازه داری شروع میکنی باید قناری رسمی بخری چون نگهداریش راحته.حتما با یکی برا خرید برو ک سرت کلاه نذارن درضمن الان قناری ماده نخر و فقط نر بخر اما نری ک میخوای بخری صبر کن تا داخل مغازه یه دهن برات بخونه چون ممکنه ک جای قناری عوض بشه بره تولک و تا یه مدت نخونه. بعد شما میتونی مهر ماه بری یه ماده بخری و ابان ماه جفت کنی باید توجه کنی ک اندازه ی نر و مادت یکی باشن یا حداقل خیلی با هم از نظر اندازه تفاوت نداشته باشن.قناری نر و ماه رو هیچوقت همرنگ هم نخر و قناری هایی که دارای عیب مشترک هستن رو با هم جفت نکن .راستی من ساکن کرجم و قناری های نرم را میفروشم همشون هم 1 ساله هستن و قرص قرصن
۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۱۰:۵۲ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی
*
کاربر انجمن

مهندس مکانیک
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #127
سلام دوستان.
نماز و روزهاتون قبول درگاه حق.
من بعد از 10 سال نگهداری از فنچ، مرغ عشق، عروس، ملنگو و... تصمیم گرفتم طوطی هام رو رد کنم و 1جفت قناری بگیرم. راستش از همون اول هم به قناری خیلی علاقه داشتم اما اینقد از حساس بودنش شنیده بودم که میترسیدم!! البته تو این سال ها 1بار 1 جوجه سهره-1گلسر و 1سهره زرد گرفتم که همشونم با صدای سهره به خوندن آوردم و واقعا لذت بخش بود برام اما متاسفانه بطور ناگهانی سهره هام مردند!! البته اون موقع اینترنتی نداشتم که اطلاعاتم رو بالا ببرم و بنظرم دلیلش ناشی بودنم بوده، بگذریم!
حالا می خوام باسه شروع 1جفت قناری بگیرم که برام جنبه آموزشی داشته باشه. میخواستم بپرسم پیشنهادتون خرید چه نوعی از قناری هست!؟ چه رنگی!؟ در کل چطور باید باشن!؟
اگرم کسی رو تو تهران بهم معرفی کنید که بتونم قناری های خوب ازش بگیرم ممنون میشم.
ممنون عزیزان.
۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۶:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #128
سلام
ممنون همچنین
قناری وسهره به نظر من از بقیه پرنده جداس ودنیایی دارن انشالله که موفق باشید
اونقدم که فک میکنین سخت نیست  از مطالب انجمن استفاده کنید قبل خرید قسمت تغذیه ونگهداری رو بخونید اگه وقت داشتین بیماری هارو حتما بخونید
به نظر بنده واسه شروع رسمی  معمولی بخرید اگه دوست یا اشنای مطمئن دارید یه قناری بالغ سالم که پارسال جوجه داده باشه بخرید اگر اشنا ندارید جوجه بخرید چون معمولا قناری های بالغ پرنده فروشی های یه مشکلی دارن وسالم نیستن
درمورد رنگ هم قناری تک رنگ بخرید وابلغ نخرید بهترین رنگ هم سفید هست و پیشنهاد میکنم سفید بخرید
نر سفید تک رنگ شفاف باشه  وماده  ماستی  یا سفیدی که رو بالش زرد باشه ویا زرد خیلی خیلی کم رنگ بخرید هیچ موقه دو قناری هم رنگ که دقیقا یه رنگ باشن وهیچ تفاوتی نداشته باشن جفت نزنید
اگه سوالی بود بنده وهمه دوستان درخدمتیم
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۶:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: ahmadreza8800 ، هیوا ، hidrane ، omidlord ، محمدمهدی
**
پژوهشگر انجمن

لیسانس
اعتبار: 23
سپاس‌ها: 1106
878 سپاس گرفته‌شده در 267 ارسال
ارسال: #129
(۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۶:۴۶ ب.ظ)'ahmadreza8800' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام دوستان.
نماز و روزهاتون قبول درگاه حق.
من بعد از 10 سال نگهداری از فنچ، مرغ عشق، عروس، ملنگو و... تصمیم گرفتم طوطی هام رو رد کنم و 1جفت قناری بگیرم. راستش از همون اول هم به قناری خیلی علاقه داشتم اما اینقد از حساس بودنش شنیده بودم که میترسیدم!! البته تو این سال ها 1بار 1 جوجه سهره-1گلسر و 1سهره زرد گرفتم که همشونم با صدای سهره به خوندن آوردم و واقعا لذت بخش بود برام اما متاسفانه بطور ناگهانی سهره هام مردند!! البته اون موقع اینترنتی نداشتم که اطلاعاتم رو بالا ببرم و بنظرم دلیلش ناشی بودنم بوده، بگذریم!
حالا می خوام باسه شروع 1جفت قناری بگیرم که برام جنبه آموزشی داشته باشه. میخواستم بپرسم پیشنهادتون خرید چه نوعی از قناری هست!؟ چه رنگی!؟ در کل چطور باید باشن!؟
اگرم کسی رو تو تهران بهم معرفی کنید که بتونم قناری های خوب ازش بگیرم ممنون میشم.
ممنون عزیزان.

با سلام خدمت شما دوست گرامی.
خدمتتون عرض کنم که هر چیزی یه راهی داره و هر راهی یه بیراهه.
این حرف رو میگم چون به یه اصل اعتقاد دارم که شاید مغایر با نظرات اساتید و برخی از عزیزانم باشه.
اینکه میگن تازه کار ها باید از قناری معمولی استفاده کنند کاملا درسته و این راهش هست.
اما بیراهه...
من اولین قناریم یه قناری گلاستر خیلی زیبا بود البته جوجه بود ولی خوب چشمم گرفتش و خریدمش فکر نمیکردم بتونم بزرگش کنم ولی شد.چطور؟! حالا میگم.
شما اگه قبل از خرید هر حیونی نه تنها قناری بلکه هر جانداری در موردش تحقیقات لازم رو انجام بدی مطمئنن میتونی صاحب اون حیون باشی برای سال های سال .دانستن در مورد حیوانات بسیار مهمه اونا مهمان ما هستند.
و اما قبل از خرید خوب مطالب سایت رو بخون و وقتی هم خریدی ( حالا چه معمولی و چه ...)باز هم مطالب رو مرور کن تا چم و خم کار دستت بیاد . این خوب نیست که ما دنبال تجربه باشیم چون پشت هر تجربه یه شکسته.از تجربیات باید استفاده کرد.
خلاصه کنم قناری عشق میخواد اگه عشقش رو داشته باشی نژاد و رنگ و... زیاد مهم نیست .
پیشنهاد من مطالعه منابع سایت و انتخاب یک گونه دلخواه قناری با شرایط ذکر شدش هست .
موفق باشید دوست من.

امضای hidrane کودکی دیدم ماه را بو میکرد
                      قفسی بی در دیدم که در آن روشنی پرپر میزد...
۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۷:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

مهندس مکانیک
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #130
سپاس فراوان بابت پاسخ سریعتون.
دقیقا منم به همین نکاتی که هر دوی شما عزیز بهشون اشاره کردید معتقدم و چند روزی هست دارم مطالعه میکنم، و تا وقتی کامل مطالب رو نخونم اقدام به خرید نمی کنم. پرنده فروشی محل 1 نر سفید رو که من نژادش رو نمی شناسم فعلا و بنظرم تولک بود رو میگفت 180. میگفت 2-3 ماه دیگه شلاقی میخونه!! نر سفید و ماده زرد که فرمودین رنج قیمتیشون چند هست!؟
ممنون که وقت میزارید و جواب میدید.
۱۳۹۳/۰۴/۱۸، ۰۸:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان