زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۳۱، ۱۲:۱۳ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 14 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #131
RE: راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار
سلام مجدد
همنجور تو پست قبل عرض کردم اگه پرنده فروشه مطمئنه و میدونید  سال قبل جوجه داده وهیچ مشکلی نداره بخرین چون پرنده های داخل پرنده فروشی ها بیشترشون مشکل دارن و واسه اینکه ردشون کنن تبلیغ زیادی هم واسشون میکنن 
نر سفید شفاف مست 160 تا 190 
ماده سفید 90تا130 
ماده زرد کم رنگ  که به سفیدی رفته باشه 80 تا 100
شما بهتره نر سفید شفاف تک رنگ باشه 
اگرم کسی مورد اطمینان ندارین حتما جوجه بخرید قناری بالغ ها بیشترشون بخاطر مشکلی که دارن میفروشنشون 
موفق باشید
امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۴/۱۹، ۱۲:۱۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord ، محمدمهدی ، reza rasuli
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #132
دورود ...

باعرض سلام و ارادت و احترام به نظر عزیزان و بزرگواران

دوست عزیز همانطور که عشاق مجرب و محترم فرمودند نر سفید تا خوندنش ندیدی نخر غیر اینصورت جوجه 3 یا 4 ماه بهتر است .

پیشنهاد بنده به شما یک جفت پرتقالی یا زرد هستش ، ابلغ زرد یا ابلغ پرتقالی که هم استقامت بیشتری دارند هم حساسیت کمتر و هم قیمت بسیا  مناسب ... اگر سفید دوست دارید ماده را حتما  ابلغ طوسی سفید بگیرید . و نگران جوجه ها نباشید چون  در آینده جوجه سفید پاک خواهید داشت

تجربه شخصی و چند ساله بنده در قناریهای پاک سفید رسمی نشان داده که خصوصا ماده های پاک سفید نسبت به سایر رنگها   کم پیش میاید که صد در صد خوش سو باشند و از همه لحاظ کار بدهند .. البته خودم ماده های سفید بسیار عالی و بکری داشته و دارم (نه برای فروش و تبلیغ) ، به این دلیل عرض کردم که  اگر هم ماده سفیدی بقول ما آس باشد نمی فروشند .

البته موارد مذکور در باب رنگ سفید برای همه صدق نمی کند و صد در صدی نیست اما احتمال و امکان مورد دار بودن  و ضعف در تولید مثل در رنگ سفید رسمی بیشتر است .

خلاصه در شرایط شما رنگهایی که بالا عرض کردم در ابتدای امر مناسب تر هستند .

ضمنا نگران شروع و استارت و تازه کاری نباشید ... بنده به شما قول میدهم اگر با حوصله صفحات همین انجمن را مرور کنید ، نه اینکه همه را بخوانید ، شبی چند صفحه از پستهای مهم... سال آینده از پرورش دهندگانی هستید که خیلی ها را نیز راهنمایی خواهید کرد . 

می توانم با جرات بگویم تجربیات و مقالات گزارشها و ترجمه هایی در لابلای مطالب انجمن درج گردیده که میتوان با آنها ره صد ساله را چند ماهه رفت .   و همجا این بار تجربی و علمی در دسترس عموم و یکجا قرار ندارد .   خود دانید !

همین الان و قبل از خرید ، چند صفحه از بخش مشاوره خرید و فروش و بخش راهنمایی های قبل از خرید یا  مطالب مربوط به علایم سلامت و بیماری قناری  را نگاهی بیاندتزید .. متوجه ارزش اطلاعات ارسالی خواهید شد .

۱۳۹۳/۰۴/۱۹، ۰۳:۵۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

مهندس مکانیک
اعتبار: 0
5 سپاس گرفته‌شده در 4 ارسال
ارسال: #133
درود...
خیلی ممنون بابت توضیحات دوستان.
نظرتون راجع به این قناری ها برای خرید و همچنین محدوده قیمتشون چیه!؟
عکس اول باسه وقتی هست که نر سفید تولک نبوده و بعدیش الان هست که اینطوری شده!!
همچنین نظرتون راجع به دوتا ماده هایی که ابلغ هستند چیه!!|؟
البته خود فروشنده میگفت ماده هام فعلا کار داره تا آماده بشند. اما خوندن نر رو بعد تولکی تضمین میداد منتها نپرسیدم تا حالا جوجه گرفته ازش یا نه!
بنظرتون سنشون چقد هست!؟
ببخشید سوالام طولانی شد!
سپاس فراوان...

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۳/۰۴/۱۹، ۰۹:۳۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 37
سپاس‌ها: 2904
3084 سپاس گرفته‌شده در 1031 ارسال
ارسال: #134
سلام
نره سفیده قناری خوبیه والان که مست نیست 150 تومان می ارزه سنش نمیشه دقیق تشخیص داد از رو پاش میشه تشخیص داد ولی باز زیاد درست نیست اگه پاش صاف باشه و  فلس نداره جوانه اگه سابقه جوجه دادن داشته بخرش وگرنه نخریش بهتره
ماده ها هم هیکلشون خوبه ولی چون ابلغن نمی ارزه بندازیشون جفت این سفید جوجه های خوبی نمیدن سعی کن ماده تک رنگ بخری وزردیشون هم کم رنگ تر باشه اینا که طلایین
قیمت ماده ها اگه اماده باشن دونه ی 60 
واسه خرید عجله نکن به جاهای دیگه هم سر بزن
موفق باشید

امضای محمدامين كاوسی
خدایا ! در برابر هر آنچه انسان ماندن، را به تباهی میکشد مرا با
نداشتن و نخواستن
رویین تن کن
                                                         "دکتر علی شریعتی"

۱۳۹۳/۰۴/۱۹، ۱۰:۲۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: هیوا ، omidlord ، ahmadreza8800
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #135
سلام 
نر سفید سالم و خوب به نظر میاد .. تو لکه و دمش تا دو هفته دیگر تقریبا صاف میکند .

ابلغ ها هم سفید طوسی  به نظر میاد رسمی کامل نیست و یک رگ خیلی کم از یکسر دارد .. البته توی عکس نميشه دقیق گفت ولی گردن و پای بلند خوبی داره اما پرهاش بهم ریخته ...

ابلغ زردها هم اون که زرد بیشتر داره بهتره .

قیمت تا  قناری از نزدیک نبینم نميتونم بدم .

جالبه با این دون که توی جا دونی  می بینم و اکثرا گرمی اگر هر روز داده .. شاهدونه کافشه و ... بعید میدانم موردی نداشته باشند .
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۴:۰۶ ق.ظ، توسط omidlord.)
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۳:۳۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

مهندس مکانیک
ارسال: #136
درود...
ممنون عزیزان.
فعلا از خرید پرنده های بالا منصرف شدم، چون صاحبشون خیلی بالاتر از قیمتی که دوستان گفتند و حتی پرنده فروشی نزدیک منزلمون میگه. جمعه رفتم خلیج 1گشتی زدم. متاسفانه جوجه قناری تو رنج زیر 100 اصلا مناسب نداشتند. منی که هیچ سر رشته ای از قناری ندارم از وضعیت چشم و زخم های پاها و کچلی های موضعی متوجه شدم مناسب نیستند. پرنده فروشی های اطرافم پرنده خوب ندیدم.
با خوندن مقالات سایت خیلی چیزا یاد گرفتم. میخوام فعلا 2تا جوجه نر بگیرم که تو لک هم بودن خودم بهشون برسم تا از تو لک در بیان و بعدا براشون جفت بگیرم. بنظرتون کار درستی هست!؟
اگر کسی تو تهران هست که جوجه داره یا کسی رو میشناسه که داره لطفا تو خصوصی بهم بگید که پرنده های خوبی گیرم بیاد.
سپاس...
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۰۶:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #137
اگه ممکنه قیمت قناری هارو ذکر کنید.الان قناری قیمت نداره هرکی یچیز میگه متاسفانه.اما به نظر من الان کف قیمت قناری هستش تا آخر برج۶ که کم کم قیمت ها بالا میکشه
۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۱۰:۱۸ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، هیوا ، omidlord
*
کاربر انجمن

مهندس مکانیک
ارسال: #138
(۱۳۹۳/۰۴/۲۱، ۱۰:۱۸ ب.ظ)'shahabbatista' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
اگه ممکنه قیمت قناری هارو ذکر کنید.الان قناری قیمت نداره هرکی یچیز میگه متاسفانه.اما به نظر من الان کف قیمت قناری هستش تا آخر برج۶ که کم کم قیمت ها بالا میکشه

درود...
والا قناری های ماده رو نسبتا خوب قیمت دادش بهم، ماده ها رو میگن 70 اما نر رو با اینکه تولک هست 185 قیمت دادن بهم.
سپاس..

۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۹:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: omidlord
**
کاربر افتخاری

مهندسی
ارسال: #139
خیلی هم پرت نگفته ... نرش اگر همون سفیده و خوش سو بخون باشه تا 200 هم میارزه
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۰۹:۲۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: shahabbatista ، محمدمهدی
**
عضویت ویژه

lisans
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 747
1124 سپاس گرفته‌شده در 410 ارسال
ارسال: #140
نر سفید رو پرت نگفته اما مناسب هم نیست.سایزش زیاد درشت نیست.من قناری پرتغالی جوجه دارمبسیار از این کشیده تر وخوش استیل تر که ۱۵۰قیمت میدم و شاید هم بفروشم.من سر و کله ی او طوسیه که بغلش نشسته شیک تر از سفیدست.اما هرکسی یه رنج قیمتی داره واسه خودش.من ماده یه ساله یه دست رو۷۰ میدم و ابلق رو ۴۵ ۵۰.ماده ابلق قیمتش پایینه و برایسهره خوبه به نظرم فقط.
۱۳۹۳/۰۴/۲۲، ۱۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان