زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۱۰، ۱۲:۲۱ ق.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 3 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 196
198 سپاس گرفته‌شده در 82 ارسال
ارسال: #21
RE: کمک برای انتخاب خرید یک نژاد جدید
سلام دوست عزیز.خسته نباشی.به نظر من اگه پرقدرت روی یکی از گزینه ها سرمایه گذاری کنی بهتره یا قناری یا طوطی هر کدام از این پرنده ها همینطوری بزرگ نمیشن که زحمت زیاد شما باعث میشه به نتیجه برسن وباتوجه به تمام عوامل فکر کنم برای تولید عمده از رسمی ودر کنارش نژادهای با ارزش دیگه را اضافه کن رسمی های مشتی را حفظ کن برای آینده ومن اگه جای شما بودم البته جسارت نباشه سعی میکردم یواش یواش رسمی بلند توپ البته با کلاس پایین تر مثلا درجه ی c وکشیده بلند اضافه کنم.به نظر من همیشه انجام یک کار پرقدرت بهتر از انجام چند کار همزمان هست.انشا..موفق باشی.
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۷:۲۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، langarood ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #22
با سلام

p_ansari عزیز این مسئله رو میشه از دو جهت مطرح کرد اولا عیبش: قناری هارو با عروس ها یه جا نزارین چون هم شرایط نگهداریشون فرق داره هم ممکنه سروصدای عروس ها قناری هارو اذیت کنه و هم چون قناری ها حساس ترن ممکنه از عروس ها بیماری بگیرن و این مورد ریسک کار رو بالا میبره و اگه این امکان رو دارین که محیط نگهداریشون رو یه جوری ازهم مجزا کنین بهتره و ثانیا مزایای این کار همونیه که خودتون هم اشاره کردین عروس هم از لحاظ درآمدزایی و تکثیر بهتره اگه جفت های مولد وخاطرجمعی باشن و هم ازلحاظ فروش مثل قناری نیست ومعمولا اکثر پرنده فروشی ها یا دوستان دور و ور راحت تر از قناری جوجه هاش رو میخرن و از لحاظ بیماری ها هم مقاوم ترند حالا دیگه با توجه به این معایب و مزایا باید خودتون ببینین کدوم بهتره البته گفتم که اگه بتونین محل نگهداریشون رو مجزا کنین و مرتب باشه به نظر من عروس رو هم در کنار قناری تکثیر کنین بد نیست

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۸:۴۹ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۸:۴۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #23
با سلام به دوست خوبم: اول اينكه بايد عاشق باشي ..بعد فكر درامد و منفعت...دوم اينكه پرورش قناري كه توليدي نيست ...يكسال بار ميده سال بعد با بيماري يا ابله كاهش درامد داريد ..البته در صنعت هم ورشكستگي هست ..
ضمنا اينجور هم نيست كه قناري مثل كالا يك استاندارد داشته باشه شما 200 هزار تومن ميدي اما بعد از يك ماه متوجه ميشوي كه انچيزي كه دلت خواست نشده ... و بايد ظرف 2تا 3 سال قناري خوب رو جمع كني تا بتوني حرفي براي گفتن داشته باشيد.
با توجه به نگارش شما پيشنهاد من براي شما عروس هلندي و طوطي است
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۹:۴۹ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 46
19 سپاس گرفته‌شده در 15 ارسال
ارسال: #24
ممنونم از همگی برای راهنمایی های ارزنده و خوبتون
من فکر میکنم که این امکان وجود داشته باشه که طوطی رو با قناری تو یک اتاق نگهداری کنم البته من بدون اطلاع از تمام مسائل و مشکلات این کارو انجام نمیدم ولی اگر بشه طوطی رو وارد اتاق کنم عالی میشه چون میتونم کار های خوبی انجام بدم برای مثال میتونم در اینده روی طوطی سنگال کار کنم که تکثیرش ممکنه و زیاد دشوار نیست ولی تو ایران زیاد روش کار نشده و اینکه طوطی خوب مشتری داره و قیمت مشخص و ثابتی داره و راحت تر فروش میره ولی قناری هم خیلی خیلی برام مهمه
احتمالا اگر امکانش بود یه 2 جفت عروس بگیرم و یا شاید هم 6-8 تا عروس بگیرم خودم جفت بزنم و ببینم چه اتفاقی میوفته
اینجوری اگر قناری ها هم قرار باشه به خاطر طوطی ها مشکلی براشون پیش بیاد باز هم ضرر کمتری کردم و قناری با ارزش بالایی رو از دست ندادم و اگر هم به امید خدا کار درست پیش رفت بعد از عروس چند جفت خوب از قناری میخرم

نظر شما چیه؟ کار درستی میکنم؟ اینکه طوطی رو میشه خوب فروخت و برای هر جوجه 80 یا اگر مرغوب باشه 100 تومن هم میشه گرفت یه جورایی داره منو به طرف طوطی میکشه :-)
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۰:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #25
اگه قناریا و طوطیا یه جا باشن امکان داره قناریا یکم از سر و صدا اونا رو یاد بگیرن مثل یکی از دوستان که قناریش وسط خوندنش صدا مرغ عشق در می اورد که واقعا زیبا نیست
به نظر خانواده طوطیان جا واسه مانور بیشتر دارن
قناری رسمی فک کنم از هر قناری بازارش بیشتر باشه مث پول نقده راحت میشه فروختش و نسبت به قناریا دیگه مقاوم تره
هر جوری تکثیر کنی بازم پولش در میاد مثلا من پارسال دو تا قناری خریدم و باهاشون شروع کردم به صورت غیر حرفه ای و مبتدیانه ازشون جوجه میگرفتم چندین دور تخم گذاشتن ولی فقط 7 تا جوجه دادن
الان که نگاه میکنم کار بدی نبود خودم عاشقشونم ضرری هم واسم نداشتن مثلا همون 2 تا رو با ده تومن کمتر فروختم جوجه ها رو هم سه تا ماده رو دادم 100 چهار تا جوجه ازشون مونده واسم سودی نداشت ولی تفریح مفیدی بود که ضرری هم نداشت واسم

اگه حرفه ای کار کنی رو یه پرنده خیلی بهتره در ضمن طوطیا جیغ میزنن اسایش مردمو میگیرن
منم میخواستم قناریام رو خیلی بیشتر از این ده تا کنم البته تا زمانی که زیاد سر و صدا نداشتن ولی حالا سه تا نر تو خونه هست بابام که از صداشون خوشش میاومد داره شاکی میشه
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۰:۳۶ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #26
(۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۹:۴۹ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
با سلام به دوست خوبم: اول اينكه بايد عاشق باشي ..بعد فكر درامد و منفعت...دوم اينكه پرورش قناري كه توليدي نيست ...يكسال بار ميده سال بعد با بيماري يا ابله كاهش درامد داريد ..البته در صنعت هم ورشكستگي هست ..
ضمنا اينجور هم نيست كه قناري مثل كالا يك استاندارد داشته باشه شما 200 هزار تومن ميدي اما بعد از يك ماه متوجه ميشوي كه انچيزي كه دلت خواست نشده ... و بايد ظرف 2تا 3 سال قناري خوب رو جمع كني تا بتوني حرفي براي گفتن داشته باشيد.
موفق باشيد
سلام خیلی ممنونم از راهنمایی شما
من اول از همه عاشق حیواناتم از 5 سالگی با این حیوانات بزرگ شدم و تو خانواده و نزدیکان تنها کسی بودم که به حیوانات علاقه شدید داشتم الان نزدیک به 16سال میشه که ماهی زینتی نگه میدارم و در کنارش هم انواع طوطی ها و پرنده هارو داشتم و از اونجایی که این عشق و علاقه خیلی زیاده ، من وجترین یا همون گیاه خوار با اعتقادات شدید هستم :-)))))
اول از همه خود حیوانات برام مهم هستن بعد نفع اون ها
ببینید من برای اینکه بیشتر بتونم خودمو نزدیک به حیوانات کنم و بیشتر وارد این کار بشم دیدم بهتره از حالت 1 جفت 2 جفت پرنده خارج بشم خوب در این میون کی از پول بدش میاد؟؟!! هم یا پرنده ها عشق میکنم هم یه چیزی یاد میگیرم هم پول در میارم و سعی میکنم این در امد رو یه جوری افزایش بدم تا این کار برای من بشه یک شغل و تا اخر عمر با این کار درگیر بشم تا همیشه در کنار حیوونا باشم این به نظرم بهترین کاره

پس نظر شما اینه که من کلا برم تو کار طوطی و قناری رو جمع کنم؟؟؟؟ چرا؟ نمیتونم قناری هم تکثیر کنم؟
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۰:۴۰ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sasy111 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #27
(۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۰:۴۰ ق.ظ)p_ansari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۹:۴۹ ق.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

پس نظر شما اینه که من کلا برم تو کار طوطی و قناری رو جمع کنم؟؟؟؟ چرا؟ نمیتونم قناری هم تکثیر کنم؟

با سلام و درود مجدد

در نهایت اگه بخاطر درآمد بخوای کار کنی روی طوطی سانان و از جمله مرغ عشق بیشتر میشه حساب کرد آخه بقول دوستان قناری بگیر و نگیر داره ویه سال خوب جوجه میدن و سال بعد شاید هیچی ندن ؟؟؟!!!!!!! البته قناری هم عشق دیگه ای داره :a (18):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۱:۰۷ ق.ظ، توسط hamid@line.)
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۱:۰۳ ق.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #28
(۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۰:۴۰ ق.ظ)p_ansari نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
موفق باشيد
سلام خیلی ممنونم از راهنمایی شما
من اول از همه عاشق حیواناتم از 5 سالگی با این حیوانات بزرگ شدم و تو خانواده و نزدیکان تنها کسی بودم که به حیوانات علاقه شدید داشتم الان نزدیک به 16سال میشه که ماهی زینتی نگه میدارم و در کنارش هم انواع طوطی ها و پرنده هارو داشتم و از اونجایی که این عشق و علاقه خیلی زیاده ، من وجترین یا همون گیاه خوار با اعتقادات شدید هستم :-)))))
اول از همه خود حیوانات برام مهم هستن بعد نفع اون ها
ببینید من برای اینکه بیشتر بتونم خودمو نزدیک به حیوانات کنم و بیشتر وارد این کار بشم دیدم بهتره از حالت 1 جفت 2 جفت پرنده خارج بشم خوب در این میون کی از پول بدش میاد؟؟!! هم یا پرنده ها عشق میکنم هم یه چیزی یاد میگیرم هم پول در میارم و سعی میکنم این در امد رو یه جوری افزایش بدم تا این کار برای من بشه یک شغل و تا اخر عمر با این کار درگیر بشم تا همیشه در کنار حیوونا باشم این به نظرم بهترین کاره

با سلام به دوست عزيزم: من هم با شما موافقم كه ميشود با دقت و مشورت از دوستان وهمت خودمان هر نوع پرنده اي را با بهترين كيفيت پرورش داد..و از بيماريها هم جلوگيري كرد..اما بعضي از پرنده ها كمتر دچار بيماري ميشوند و بهتر جوجه ميدهند ...البته مثلا فنچ و مرغ عشق بيشتر جوجه ميدهند ولي قيمت انها ارزانتر از قناري ميباشد ..وجوجه عروس هلندي پر فروش و نسبتا كمياب است و با قيمت مناسب تري به فروش ميرسد
ولي همانطور كه دوست خوبم گفتند ..ممكن است قناري و طوطي و عروس هلندي اگر در كنار هم باشند(منظورم در يك اتاق با هم بودن) با حركات و صدا هاشان مزاحم يكديگر باشند
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۱۲:۱۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: p_ansari ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #29
برای همه راهنمایی هایی که کردید از همگی ممنونم
با صحبت هایی که کردیم من به این نتیجه رسیدم که هم از قناری نگهداری کنم هم از طوطی
هیچ کدوم از ماها ظاهرا تا بهحال اینو تجربه نکردیم که طوطی و قناری رو یکجا نگهداری کنیم
من قبل از خرید طوطی با یک دامپزشک خوب که اشنا هم هست مشورت میکنم و اگر ایشون تایید کرد این کارو میکنم
من هم نمیتونم از طوطی دل بکنم هم قید قناری رو بزنم یه جورایی هم خدا رو میخوام هم خرما :-)
امیدوارم که بشه هردوی اینارو تو یکجا نگهداری کرد
۱۳۹۰/۰۶/۲۲، ۰۱:۲۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 2
سپاس‌ها: 22
302 سپاس گرفته‌شده در 83 ارسال
ارسال: #30
RE: کمک در خرید قناری
این که از چه نوع رنگ و نژادی خوشتون میاد به نظر من بسته به سلیقه شخص داره ولی از نظر آواز میتونید از نژادهای آوازخوان که استعداد یادگیریشون نسبت به دیگر نژادها بهتر خریداری کنید
۱۳۹۰/۰۷/۰۲، ۰۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، vahid babayi

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان