زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۷:۳۱ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 4 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #31
RE: کمک در خرید قناری
(۱۳۹۰/۰۵/۲۹، ۰۹:۰۱ ق.ظ)hesam-seyf نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
درود
شما مي توني نژاد آواز خوان ايراني (موقوم) رو تهيه كنيد كه دهن خوبي داره
1-جثه قناري ميانه باشد نه خيلي درشت و نه خيلي ريز.
2-داشتن مقداري فر(رگ) د ر تنه پرنده بسيار خوب است.
3- سري گرد و بزرگ وچشماني درشت داشته باشد .
4-رنگ پرنده تاحد امكان روشن باشد.نظير سفيد, ليمويي, پرتقالي كمرنگ, ماستي
موفق باشيد
من با داشتن فر براي قناري رسمي كاملا مخالفم و همينطور اكه كسي ميخواد فقط قناري واسش بخونه و نميخواد جفت كنه ،قناري رسمي سبز سوخته بهترين انتخابه ،نه قناري روشن.‏‏!‏‏!‏
۱۳۹۰/۰۷/۰۳، ۰۵:۳۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: soren_kiana ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 7
7 سپاس گرفته‌شده در 5 ارسال
ارسال: #32
مبتدی (نکات ضروری در خرید قناری چیست)
میشه دوستان کمک کنید من میخوام یه قناری بگیرم اما کاملا مبتدی هستم و هیچ اطلاعاتی ندارم... اعم از قیمت ها و نژاد ها وغیره و جاهایی که میشه ازشون خرید...
میشه یه اطلاعات پایه ای رو برای من بگذارید؟؟
هر کی بخونه و برای کمک چیزی بزاره ممنون میشم
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۳:۵۰ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۱:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #33
RE: مبتدی (نکات ضروری در خرید قناری چیست)
خرید قناری:
در وحله اول باید دانست هدف شما از خرید قناری چیست؟ اگر به خاطر آواز و صدایش باشد قناری مورد نظر در دسته قناری‌های آوازی (Song Canary) قرار دارد اگر به خاطر رنگش قصد خرید دارید، قناری مورد نظر شما در ضمره قناری‌های رنگین (Color Canary)قرار دارد. در کل اگر قصد خرید قناری دارید، ابتدا باید به چند نکته توجه داشته باشید:

قناری انتخابی شما از لحاظ ظاهری باید دارای شرایط زیر باشد:

١) پرهای صاف و نرم و شفاف، چشمانی نافذ، آگاه و روشن.

٢) داشتن حالت سرزندگی و شادابی و تحرک

٣) پاهای صاف و انگشتان سالم بدون داشتن شقاق و فلس پا (نوعی قارچ پوستی می‌باشد به رنگ سفید کم رنگ که در نتیجه آلودگی قفس پرنده به وجود می‌آید فلس‌دار بودن پای پرنده نیز گویای نرسیدن ویتامین مخصوصا کلسیم به بدن قناری می‌باشد).

۴) خالی نبودن حتی یک نقطه از بدن از پر مخصوصا قسمت سر و گردن.

۵) استوار ایستادن پرنده روی پاهایش.

۶) اطمینان به عادی بودن صدای تنفس پرنده مخصوصا در هنگام تحرک.

٧) پف آلود نبودن (کز نبودن) پرنده.

قفس و لوارم جانبی:

١) حتی المقدور سعی کنید از قفس‌های تمام استیل برای نگهداری قناری استفاده کنید.

٢) از میله‌های پلاستیکی درون قفس استفاده کنید.

٣) هفته‌ای ١ یا ٢ بار کف قفس را تمیز کنید.

۴) از قرار دادن وسائل تزئینی اضافی در قفس جدا خودداری کنید.

۵) هر ماه یک بار قفس را با محلول‌های ضد عفونی، استریل کنید.

۶) دانه‌خوری و آب‌خوری را هر ٢ هفته ١ بار تمیز کنید.

٧) از گذاشتن تجهیزات شکسته درون قفس خودداری کنید.(چون باعث زخم شدن پای پرنده می‌شود).

٨) در هنگام جفت اندازی قناری، هر روز آب‌خوری پرنده را چک کنید که خالی نباشد. مخصوصا اگر از پنبه برای درست کردن چال استفاده کرده‌اید. توصیه شده است که از ابر برای درست کردن چال استفاده کنید و کمی پنبه وسط آن قرار دهید.

فضای محیط:

دمای محیط نگهداری پرنده باید بین ٢٠ تا ٢۵ درجه سانتی‌گراد باشد (البته دوستان توجه داشته باشند که دما نباید مرتب افت و خیز داشته باشد، یعنی هر چه دمای محیط ثابت باشد بهتر است). در کل می‌توان گفت دمای محیطی که ما برای فضای زندگی‌مان انتخاب می‌کنیم، (که این دمای متعادلی است) برای محیط زندگی این پرنده مناسب است.

اگر بتوانید حداقل روزی ١ بار به مدت ١۵ تا ٣٠ دقیقه قناری را روبروی آفتاب ملایم قرار دهید و حتی اگر شرایط جوی مناسب بود وان مخصوص آبتنی قناری را (در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته‌ای یکبار) در اختیارش بگذارید تا آب‌بازی (حمام) کند.

نتیجه حاصل را خودتان مشاهده می‌کنید. (صافی و روشنی پرها، سلامت و شادابی پرنده، زودتر آماده شده پرنده برای جفت‌گیری، آلوده نشدن به بیماری‌ها و ….. از مزیت‌های این‌کار است).

نکته:

توجه کنید که از آب‌بازی دادن پرنده در روزهای سرد و روزهائی که باد می‌آید ( که موجب می‌شود پرنده سرما بخورد ) خودداری کنید. و این عمل باید درون اتاق و پشت پنجره انجام شود.

جیره غذایی:

جیره غذایی باید متناسب با موقعیت نگهداری قناری باشد، دان مخصوص قناری تخم کتان است. که در تمام فصول سال غذای عمده پرنده را تشکیل می‌دهد . بهتر آن است که به ازای هر ١ کیلو تخم کتان نیم کیلو ارزن ریز اضافه کنیم. در فصل سرما می‌توانید به ازای هر ١ کیلو تخم کتان و نیم کیلو ارزن، ١٠٠ گرم تخم کلم، تخم شلغم، خص دانه، تخم کاهو و تخم خلفه، شاهدانه و تخم گشنیز اضافه کنید.

در تابستان نیز همان مخلوط کتان و ارزن و در کنارش تخم خلفه مناسب است. سعی کنید در تابستان از رژیم غذائی خنک استفاده کنید. (مثلا کاهو، اسفناج، خیار سبز، ته پوست هندوانه،‌ سیب به مقدار مختصر و …..)

فقط به ماده‌ها و جوجه‌ها تا ۴٠ روزگی و همچنین جفتی‌ها تخم مرغ آبپز بدهید.

آواز خوانی مختص قناری نر است. که این پدیده اعجاب انگیز از همان دوران جوجگی قناری کم‌کم شروع می‌شود (ریز خوانی قناری) با گذشت زمان آواز قناری رساتر و قشنگ‌تر می‌شود.

در کل آواز کامل قناری را از سن ۵ الی ٧ ماهگی، متغیر برای نژادهای مختلف قناری می‌توان شنید، که به اصطلاح می‌گویند قناری سفت خون یا مست شده که دقیقا همان نشان از بلوغ جنسی قناری دارد.

بهترین زمانی که پرنده نر تمایل به خواندن دارد، بین ماه‌های آذر تا خرداد می‌باشد. که زمان مناسب تولید مثل قناری نیز می‌باشد. و اما دوران تولکی بستگی به هوا و مکان نگهداری قناری دارد. به طور معمول این پدیده باید سالی یک مرتبه در فصل گرما برای مدت یک الی دو ماه اتفاق بیفتد. اما متاسفانه شاهدیم، بدلیل عدم توجه به دمای محیط، جوجه کشی پی در پی، فقدان رژیم غذایی مناسب این پدیده (تولکی) گاه ممکن است، ٢ تا ٣ بار در سال، در دراز مدت برای قناری اتفاق بیفتد.

قناری در دوران تولکی تمایل زیادی به خواندن، ‌تحرک و غذا خوردن ندارد و تعداد دفعات خواندنش بسیار کم می‌شود و حتی گاهی ممکن است خواندن قناری طی این دوره قطع شود. قناری پس از گذراندن دوره تولکی کم‌کم به حالت قبل از لک خوردنش (تولکی) بر می‌گردد و تمایلش به خواندن، خوردن غذا و تحرک بیشتر می‌شود.

مختصری در مورد بیماری‌های قناری:

به طور کلی می‌توان ناخوشی این‌گونه پرندگان را ناشی از این عوامل دانست :

بیماری‌های میکروبی

بیماری‌های ویروسی

بیمارهای قارچی و انگلی و تک یاخته‌ای

بیماری‌های ناشی از سوء تغذیه و فقر ویتامینی و نظایر آن

بیماری‌های ناشی از عوامل ناشناخته

علائم بیماری در پرندگان:

عدم تمایل به حرکت و خواب آلودگی

عدم تمایل پرنده به خوردن غذا

اختلال در وضع پرها و پف آلود شدن پرها و یا ریزش بی‌دلیل آنها

تنگ شدن چشم‌ها، بسته یا نیمه باز بودن چشم‌ها

به گوش رسیدن صدای غیر عادی در هنگام تنفس

دور نگهداشتن بال‌ها از بدن

ضعف پاها و عدم تحمل وزن بدن

تغییر رنگ انتهای نوک

اختلالات گوناگون دفع مدفوع و تغیر رنگ آن

نکته:

اولین‌کاری که فرد به محض مشاهده علائم بیماری در پرنده خود باید انجام دهد. قرنطینه پرنده و جدا نمودن آن از دیگر پرندگان است.

سپس در اولین فرصت باید با یک دامپزشک در مورد بیماری پرنده مشورت کرد. پرندگان در هنگام بیماری بیشتر از کمبود غذا رنج می‌برند و در این‌گونه موارد برای جلوگیری از تشدید بیماری پرنده و پیدایش استرس،‌ نیاز زیادی به ویتامین و مواد ضروری دارند. برای رفع کمبود این ویتامین‌ها، باید با دامپزشک مشورت کرد.
منبع : دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

مطالعه تایپیکهای زیر هم می تواند مفید باشد.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۴:۰۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #34
هنگام خرید با یک خودکار داخل قفس قناری کرده و عکس العمل قناری را مشاهده کنید و مطمئن شوید که چشم های قناری سالم است . پرنده سالم ، شادابی و تحرک بیشتری دارد. پاهای قناری و خصوصا انگشتهای قناری سالم و فاقد پوسته باشد چون نشان دهنده سن قناری است. و در کل از مغازه خرید نکنید چون اکثرا قناریها معیوب مریض و فاقد نطفه می باشد.
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۰۵:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mostafa1 ، langarood ، vahid babayi
کاربر اخراجی سایت

سپاس‌ها: 5
83 سپاس گرفته‌شده در 39 ارسال
ارسال: #35
منم با نظر دوستان موافقم که قناری رو از پرنده فروشی تهیه نکنیم و خونگی بخریم.
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mostafa1 ، vahid babayi
کاربر افتخاری

فوق لیسانس
اعتبار: 12
سپاس‌ها: 686
1311 سپاس گرفته‌شده در 496 ارسال
ارسال: #36
(۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۰:۱۲ ب.ظ)hamid2011 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
منم با نظر دوستان موافقم که قناری رو از پرنده فروشی تهیه نکنیم و خونگی بخریم.

دوست عزیز من آقا حمید گل به جای فرستادن این ارسال میتونید از دکمه تشکر استفاده کنید.
۱۳۹۰/۰۷/۲۹، ۱۱:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: mohammad20101368 ، mostafa1 ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #37
خیلی ممنونم از کمکهایی که میکنید اما چندتا سوال بدون پاسخ موند
اینکه بازه ی قیمتی خرید قناری چقدر هست؟برای آدمی مثل من کدومش خوبه که تجربه ندارم کدومش نوصییه میشه؟
اگر از مغازه نخریم از کجا بخریم؟چطور میشه کسی رو پیدا کرد برای خرید قناری سالم رو به قیمت بفروشه؟
نمیشه به مغازه های معروف تهران هم اعتماد کرد؟یک مغازه بزرگ توی خیابون آزادی هست که فک میکردم ازش بخرم ,سر قفلیش بالای میلیارده یعنی میاد پرندهی عقیم میفروشه؟
جفت باید خرید یا تک؟میدونم که نر میخونه اما نمیدونم بهتره تک خرید یا جفت؟جفت ها از هم جدا باشن یا نه؟
هدف اول برای من صداست.

۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #38
(۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۲:۰۷ ب.ظ)mostafa1 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنونم از کمکهایی که میکنید اما چندتا سوال بدون پاسخ موند
اینکه بازه ی قیمتی خرید قناری چقدر هست؟برای آدمی مثل من کدومش خوبه که تجربه ندارم کدومش نوصییه میشه؟
اگر از مغازه نخریم از کجا بخریم؟چطور میشه کسی رو پیدا کرد برای خرید قناری سالم رو به قیمت بفروشه؟
نمیشه به مغازه های معروف تهران هم اعتماد کرد؟یک مغازه بزرگ توی خیابون آزادی هست که فک میکردم ازش بخرم ,سر قفلیش بالای میلیارده یعنی میاد پرندهی عقیم میفروشه؟
جفت باید خرید یا تک؟میدونم که نر میخونه اما نمیدونم بهتره تک خرید یا جفت؟جفت ها از هم جدا باشن یا نه؟
هدف اول برای من صداست.

با سلام و ادب:

اگر بار اول است خوبه كه بايكي كه سرشته اي در قناري داره خريد كنيد ..در عين حال شما از پرنده فروشي اگر خريد كردي بدين صورت باشه روز اول قناري ها رو تحت نظر بگير و قناري هايي كه مرد علاقه نيست رو قيمت كن و قناري كه نظرت رو گرفته قيمت نكن .
امادقيقا تمامي حركاتش رو از فاصله دور تحت نظر بگير و يك بار هم كف قفسش رو نگاه كن ببين فضله اون چه رنگي است نبايد سفيد يك دست و يا سبز يك دست باشد ...بلكه سفيد و سبز در وسط اون بايد باشد ..
بعد از دو روز ديگه هم سري بزن و همن قناري رو مشاهده كن ببين به چالاكي روز اول است اگر مشكلي نداشت اون رو بخر ..دقت داشته باش كه كه اگر با قفس خريدي روي قفس يك پارچه بزاري كه سرما نخورد...حتما نر بخر و مست خون باشد تا از صداش لذت ببريد
اگر كسي اينقدر ناجور است كه قناري رو عقيم ميكنه نگران كننده است ولي من تا بحال براي قناري نشنيدم
دوست خوب من بدون كه با تجربه ها هم بعضي مواقع قناري كه خريدن امكان داره مريض از كار در بياد ..
دقت داشته باش اما وسواس نداشته باش ..
موفق باشيد
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۱۲:۴۹ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #39
امروز رفتم یه مغازه با این که همه جور پرنده حتی چنتا کاسکو هم داشت و چندتا طوطی خیلی بزرگ نمیدونم اسمش چیه..؟! یک جفت قناری داشت که خوشم نیومد..
بعد رفتم یه مغازه نزدیک خونمون 50 60 تا قناری داشت مدعی بود که خیلی ارزون میده...یک قناری بود لیمویی روشن که هیکل درشتی داشت و رزد لیمویی روشن بود به پاش یه نوار زرد بسته بود میگفت چهار تخمه 250 هزار تومن یکی دیگه بود شبیه همون فقط کوچیکتر ولی هیکلش کشیده تر بود میگفت 180 هزار تومن.
بعد 3تادونه قناری دیگه هم بودن آجری سیر و سیاه تقریبا به رنگ تهدیگ میگفت جفتی 80 هزار تومن و بقیه رنگا رو میگفت جفتی 60.....
قیمتاش چطوره؟

نظر بدین
۱۳۹۰/۰۷/۳۰، ۰۸:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #40
راهنماییم کنید میخام شروع کنم به نگه داشتن قناری
سلام دوستان
با ابن سایت تازه اشنا شدم لطفا کمکم کنید
1-یه جوجه قناری مهر سال88خریدم سفید بود و توسینش فر داشت بعد از اون 2 نر گرفتم تا باهاش جف کنم هرکار کردم بالا نیومد این شد ماده گرفتم اماده بود وو با یکی از نرهام جفت کردم و9جوجه کشیدم چندوقت پیش همشون فروختم فقط قناری سفیدم گفتم پیشت باشه ببین میتونی جوجش بکشی...
2-معتاد قناری شدم هر روز میرم قناری فروشی و قناری میبینم من از رنگ قناری و هیکلش بیشتر از خوندنش خوشم میاد مخصوصا سفید
3-جا فعلا تو پاسیو دارم که نور هم نداره اما تا چندرو یگه جام درست میشه
4-من از قناری تا این حد سرم میشه نروماده رو از تهشن میتونم تشخیص بدم نه ظاهر.///تو فصل سر غذا با طبیعت گرم باید داد به قناری و فصل گرم برعکس////اما از سبزیجات و میوه اینکه چی رو تو چه فصل باید بدم و تو هفته چندبار بدم سر در نمیارم
حالا میخام قناری بخرم ترجیخا سفید ولیمویی ....یکی هست میگه4تا سفید نروماده که کار کرده هستن داره میخام بخرم هیکلشن بزرگه...
به نظر شما من چه قناری باید بخرم؟رسمی/رسمی بلند/جیبر/سوپر
حالا به نظر شما من مبتدی هستم یا... و چه جور قناری بدرد کار من میخوره؟؟؟اون سفدهایی که میگفتم قراره فردا برم ببینم بنظرتن بخرم یا نه
عجله ای هست سوالم ممنون از دوستان
کسی نبود عجله ای هست کارم
لطفا کمکم کنید
من بیشتر میخام یه رنگ باشه تو قناریام
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۷، ۰۸:۲۶ ب.ظ، توسط sss2145.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۷، ۰۷:۴۳ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان