زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۷:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 5 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 16
سپاس‌ها: 320
767 سپاس گرفته‌شده در 103 ارسال
ارسال: #41
RE: راهنماییم کنید میخام شروع کنم به نگه داشتن قناری
سلام دوست عزیز اگه هدفت از داشتن قناری فقط جوجه کشی راحت و بدون مشکله باید با قناری رسمی معمولی کار کنی یا حتی سوپر..
اگه میخوای وقت و هزینه بیشتری برای قناری بکنی میتونی با نژاد رسمی بلند بازی کنی و البته جوجه کشی از قناریای با نژادهای خاص سختتره و برای همینه که قیمتهای بالایی هم دارن در عوض میتونی جوجه شو به قیمت مناسب بفروشی
جوجه کشی از نژاد گلاستر هم راحته و هم اینکه گلاسترها پدر و مادر های خیلی خوبی برای جوجه هشون هستن و راحت و بدون مشکل جوجه ها رو بالا میارن..در حال حاضر دیگه گلاستری برای واگذاری ندارم
در مورد تغذیه هم میتونی با تایپ کلمه تغذیه در نوار جستجو همین سایت سریع به نتیجه برسی
پیام خصوصی هم براتون ارسال کردم
۱۳۹۰/۰۸/۰۷، ۰۸:۵۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #42
با سلام به دوست خوبم:اينكه شما قناري داشتي و جوجه هم گرفتي نكته مثبتي است كه ميتوني با اراده نسبت به خريد قناري اقدام كنيد
البته راه درازي هست تا با تجربه بشويد ..من خودم به شخصه قناري سفيد رو نمي پسندم و بيشتر رسمي بلند و سوپر وكشيده بلند و جيبر حداقل 50 درصد و از قناري رنگي بيشتر لذت ميبرم تا سفيد . در عين حال اين يك سليقه است . شما بايد يك نوع رو انتخاب كنيد و در راستاي اون هم قناري مشابه داشته باشيد تا اگر نر يا ماده اماده شد با مشابه اون جفت كنيد . وگرنه نر يا ماده تون تك ميمونه .به عبارت ديگر رنگ بندي در راستاي هم به طوري كه بتونيددر آن واحد با نزديك ترين رنگ جفتش كنيد.
موفق باشيد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۸:۱۷ ق.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۰۸:۱۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #43
خیلی ممنون
من کارم رو با لیمویی و سفید میخام شروع کنم
حالا چه نزادی شرو کنم کار باهاش
(راستی یکی هست قناری سفید نروماده کار کرده2جفت بنظرتون بردارم؟؟)
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۰:۰۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #44
(۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۰:۰۵ ق.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
خیلی ممنون
من کارم رو با لیمویی و سفید میخام شروع کنم
حالا چه نزادی شرو کنم کار باهاش
(راستی یکی هست قناری سفید نروماده کار کرده2جفت بنظرتون بردارم؟؟)

با سلام

به عقیده من هم قناری سفید زیاد برای اول کار مناسب نیست چون یه کم حساس تر وبدقلق تره و در مورد نژاد هم با آقای کاتبی موافقم که کشیده بخرین و اون جفت هایی هم که میگین اگه خودتون دیدین که جوجه دادن و خاطر جمعن خوبه چون خریدن قناری های جفت خورده و آماده خیلی کارتون رو راحت تر میکنه.

موفق باشید
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۰۸، ۱۲:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

دیپلم
سپاس‌ها: 230
202 سپاس گرفته‌شده در 67 ارسال
ارسال: #45
سلام چندتا سوال داشتم: نر از چند ماهگی بالغه و می تونه جفت بشه؟ (نژاد رسمی معمولی) برای ماده دارچینی (عکس زیر) چه نری خوبه؟ نری که ابلغ پرتقالیه (عکس کنارش) خوبه برای جفتش؟ اگه قناری آفتاب نخوره (به مدت دوماه) با تغذیه خوب براش مشکلی پیش میاد؟ یه نر قرص بخون سرخ یا پرتقالی یا طلایی چنده؟ کسی برای فروش داره؟
قناری سفید چرا بد قلقه؟ یعنی چه جوریه؟ چیکارش باید کرد؟ نر و ماده هر دو بد قلقن؟ رسمی هم باشه بازم سخته و بد قلق؟
۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۰۹:۲۸ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 11
سپاس‌ها: 304
1394 سپاس گرفته‌شده در 420 ارسال
ارسال: #46
بهترین راهنمایی اینه که شما تمام سایت رو بشینید بخوندید مطالب همش مربوط به قناریه و پر از تجربه های دوستان
سوالات شما هم پاسخش به راحتی در این تایپیک ها یافت میشه

اگر هم میخواید به زودتر به نتیجه برسید از جستجو استفاده کنید

در مورد قناری سفید , فقط قناری سفید نیست که ضعیفه بلکه عروس هلندی مرغ عشق واکثر پرندگان سفید ضعیف هستن این رو در ژن زالی یا البینیسم باید جستوجو کرد
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۵۷ ق.ظ، توسط اهواز قناری.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۰:۵۵ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

لیسانس
اعتبار: 48
سپاس‌ها: 655
1270 سپاس گرفته‌شده در 355 ارسال
ارسال: #47
سلام
کلا قناری سفید بنیه ضعیفی داره و نسبت به تغییرات حساس تره و زود تر واکنش نشون میده
در برابرش، قناری سبز و سوخته از بنیه خیلی قوی بر خوردار هستند

میتونی نرابلق و مادتو به هم بزنی مشکلی ندارند

آفتاب به صورت طبیعی باعث شادابی قناری و تامین ویامین دی بدنش میشه
در صورتی که توی این دو ماه ویتامین دی بدنش رو با مولتی ویتامین تامین کرده باشن مشکلی نیست

برای مادت قناری رنگی انتخاب کن نه طلایی

چغندری سوخته و دارچین (صرفا قناری رنگی)
ظاهرا مادت سو از چغندری داره
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۲:۵۴ ب.ظ، توسط esfahan-canary.)
۱۳۹۰/۰۸/۱۶، ۱۲:۵۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: sae ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 48
56 سپاس گرفته‌شده در 32 ارسال
ارسال: #48
راهنمایی
دوسان میخام قناری بخرم 1جفت پارسال ازش9جوجه کشیددم
بیشتر از قناریای رنگی خوشم میاد":basa (159):"
به نظرتون الان وقت خوبی برای جوجه هست؟
به نظر استاتید جوجه رسمی بلند بخرم یا جیبر یا رسمی؟یه چیزی منظورم هست که اگه کارم بعدن اجازه نداد بشه راحت فروختشن؟
قناری رسی بلند اگه حمال نداشته باشم همه جوجه هاش تلف میشن؟رسمیی بلند قیمتش چجوره؟تخم رسمی بلند یکی داره مگه70تمن گرون نیست؟
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۶:۵۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #49
RE: راهنمایی
(۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۶:۵۴ ب.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
به نظر استاتید جوجه رسمی بلند بخرم یا جیبر یا رسمی؟یه چیزی منظورم هست که اگه کارم بعدن اجازه نداد بشه راحت فروختشن؟
قناری رسی بلند اگه حمال نداشته باشم همه جوجه هاش تلف میشن؟رسمیی بلند قیمتش چجوره؟تخم رسمی بلند یکی داره مگه70تمن گرون نیست؟

باسلام
1.اگه قناری نر و ماده آماده باشه جوجه کشیدن الان مشکلی نداره.
2.فکر میکنم یکسر خوش بخر تر از بقیه باشه البته توی هر شهری یه نوع قناری طرفدار بیشتری داره و شما باید تحقیق کنین و ببینین توی منطقه شما مشتری کدوم بیشتره.
3. نه نمیشه گفت جوجه هاشو میکشه قناری خوش ذاتی باشه خودش جوجه هارو میرسونه.
4.اگه منظورتون اینه که پول بدین و تخم قناری بخرین ریسکش خیلی خیلی بالاست و ممکنه باز نشه و پولتون سوز بشه.

موفق باشید
:basa (92):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۷:۳۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
کاربر افتخاری

كامپيوتر
اعتبار: 34
سپاس‌ها: 317
2009 سپاس گرفته‌شده در 524 ارسال
ارسال: #50
RE: راهنمایی
(۱۳۹۰/۰۸/۲۲، ۰۶:۵۴ ب.ظ)sss2145 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام
منظورتو از وقت جوجه؟ يعني خريدن جوجه!!! اگه مظورتون خريد جوجه قناريه هر موقعي خوبه ولي تو اين فصل قناري حداقل 25% گرون مي شه نسبت به فصلهاي ديگه ولي آگه جوجه خوب گير بياري هميشه واسه خريد فصل خوبيه
نوع قناري هم بستگي به سليقه خود فرد داره ولي اينكه از الان تو فكر آينده باشي تا بفروشي معلومه كه جيبر بهتره ولي واسه قناري بازها البته تو هر شهري سليقه ها فرق مي كنه ولي براي شما بهتره از رسمي شروع كني هم نگهداري راحتتره و هم اينكه وقت فروختن روي قناري كمتر ضرر مي كني.
اوني هم كه گفته تخم قناري دونه اي 70 تومن حتما خيلي رويايي فكر مي كنه جوجه روي ميل بهش اطميناني نيست چه برسه به تخم قناري.
م
وفق باشيد
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۰۹:۴۶ ق.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان