زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۱:۲۰ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 6 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #51
RE: راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار
باسلام خدمت دوستان من خودم قناری و عروش هلندی رو یکجا نگهداری و تکثیر میکنم و خدا رو شکر تا حالا مشکلی براشون پیش نیامده فقط چون فضله عروس هلندی ی مقدار بو دارد باید از تهویه خوب استفاده کنید از لحاظ اقتصادی عروس هلندی خیلی به صرفه تره چون راحت تکثیر میشه و راحت فروش میره بخصوص سفیدش پرنده حساسی هم نیست
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۲:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
مدیر بازنشسته

کارشناسی
اعتبار: 107
سپاس‌ها: 548
5294 سپاس گرفته‌شده در 1082 ارسال
ارسال: #52
RE: راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار
از دوستان درخواست می کنم به سوالات نامرتبط کاربران در این تایپیک جواب ندهند و به انجمنهای مربوطه راهنماییشان بکنند . این تایپیک فقط برای راهنمایی کردن دوستان است که بتوانند یک انتخاب داشته باشند . مثلاً جوجه بخرند یا بالغ و از اینگونه راهنمایی ها .

در ضمن ارسال پست برای تعیین قیمت قناری در این فروم ممنوع است . بسیاری از تایپیکها را که مشاهده می کنیم چیزی شبیه بازار ناصرخسرو شده است . تعدادی کاربر در این سایت فعالیت می کنند که هر شب می بایست قیمت قناری تعیین بکنند از کاربران تازه وارد انتظار دارم برای وقت این کاربران عزیز ارزش قائل شوند و وقت این عزیزان را با اینگونه سوالات نگیرند.
از ناظمین و مدیران سایت هم تقاضا دارم بدون اطلاع قبلی اینگونه ارسالها را رد تأیید بکنند .و کاربران فعال هم دکمه گزارش را فراموش کرده اند لطف کنید پستهایی که تکراری یا خلاف قوانین هستند را گزارش دهید تا از وقتتان برای کمک به کاربران بیشتر استفاده کنید.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۰:۱۹ ب.ظ، توسط Erfan.)
۱۳۹۰/۰۸/۲۳، ۱۰:۱۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
اعتبار: 0
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #53
چه قناری ارزش زحمت را دارد
با سلام به دوستان عزیز زدن من از این پست این بود که ببینم چه قناری ارزش این همه وقت و گرفتاری را دارد که هم جوجه گرفتنش به دونش بیارزه هم قناری باز از دیدنش لذت ببره. من الان 11 تا رسمی دارم که خداییش خسته شدم اقامم میگه رسمی سگ جونه خوبه . لامصب یه قناری سبز خیلی خیلی خوش صدا دارم پارسال با یه ماده اهویی جفت زدم ابلق سیاه و سفید و سبز و طوسی داد که همشونم ماده شد بعد همون ماده رو با یه ابلق سیاه سفید زدم جوجه یه تیغ سفید داد اما وقتی فروختم 40 تومن شد تازه قرص میخوند بخاطر همین میخوام کمکم کنید پیشاپیش ممنونم ازتون.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۲:۴۲ ب.ظ، توسط dilai.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۱۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #54
RE: چه قناری ارزش زحمت را دارد
سلام دوست من

اگه دنبال قناری هستی‌ که زیاد جوجه کنه و وقتی‌ خواستی‌ بفرشیش به‌‌‌ قیمت خوب ببرنش پیشنهاد می‌کنم قناری از نژاده مزأیکی بخری و پرورش بدی چون هم زیاد جوجه می‌کنه و هم قیمتش تو رنج ۹۰ تا ۱۵۰ تومنه
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۲:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 57
12 سپاس گرفته‌شده در 6 ارسال
ارسال: #55
با عرض سلام خدمت دوست عزیز وکلیه بزرگواران
به نظر من در درجه اول عشق وعلاقه است که باعث نگهداری قناری ویطور کل حیوانات وپرندگان زینتی در محل زندگی میشه وبعد در مراحل بعد مسایل اقتصادی و.... به هر حال شما باید در نظر بگیری که وقعا از روی علاقه اینکارو انجام میدی یا اینکه میخواهید از این راه درآمدی داشته باشی .اگر عشق وعلاقه در کاره همون رسمی ها خیلی هم خوب هستن هم خوب جوجه میدن .هم پرستارهای خوبی هستن کلا بی آزار واذیت هستن .اما اگر میخواهید درامدی هم داشته باشید باید یک خورده سطح قناریها رو ارتقا بدی ودر زمینه کشیده بلند وبه طور کل قناریهای اصیل تر وکشیده تر وبا استیل ترفعالیت کنید وپرورش بدی که صد البته هم تلفاتش سنگین تر وهم دردسرش بیشتر .وصبروشکیبایی زیادی را میطلبه .دوباره یادآوری میکنم کسانی که اقدام به نگهداری پرنگان مخصوصا قناری میکنند واقعا عاشق هستند ودر این راه زحمتهای زیادی گشیده اند. امیدوارم همواره موفق وموید باشید .انشاا....
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۴:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hesam-63 ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

فوق لیسانس
اعتبار: -5
سپاس‌ها: 213
39 سپاس گرفته‌شده در 25 ارسال
ارسال: #56
درود دوست عزیز.به نظر من برای نگه داشتن قناری باید علاقه داشته باشی و اگه علاقه داشته باشی مهم نیست چه نژادی باشه.اما نژاد موزاییکی به پول خوبی میره و نژاد جیبر و رسمی بلند طر فدارای زیادی داره.
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۴:۲۱ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

فوق دیپلم
سپاس‌ها: 23
35 سپاس گرفته‌شده در 19 ارسال
ارسال: #57
از لطفتون سپاسگذارم از نظر عشق که من عاشق قناری ام منتها من حرفم اینه که بالاخره باید قناری رو جفت زد که از مستی پس نره اما وقتی هم جفت میزنیم نیاز به جا داره به فرض مثال ادم میخواد 2تاشو نگه داره بقیه شو رد کنه بره منظور من اینه به دردسرش نمیارزه تا حالا قناری اصیل هم نداشتم به همین علت از شما راهنمایی میخاستم. بازم پوزش میطلبم:basa (101):
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۵:۵۳ ب.ظ
سوابق نقل قول
مدیر بازنشسته

ليسانس
اعتبار: 70
سپاس‌ها: 582
2616 سپاس گرفته‌شده در 490 ارسال
ارسال: #58
(۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۵:۵۳ ب.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از لطفتون سپاسگذارم از نظر عشق که من عاشق قناری ام منتها من حرفم اینه که بالاخره باید قناری رو جفت زد که از مستی پس نره اما وقتی هم جفت میزنیم نیاز به جا داره به فرض مثال ادم میخواد 2تاشو نگه داره بقیه شو رد کنه بره منظور من اینه به دردسرش نمیارزه تا حالا قناری اصیل هم نداشتم به همین علت از شما راهنمایی میخاستم. بازم پوزش میطلبم"":basa (101):""

با سلام و ادب به دوست خوبم:
در ابتدا بايد بگم اميدوارم هميشه تندرست و موفق و پاينده باشي و هيچوقت دلگير از دنيا و زمونه نباشي

در مورد اينكه شما چه نژادي را پرورش بدي بهتره و مناسب تره با نظريه دوستم yashar_lotfi موافقم كه قناري موزاييكي خوش استيل و يا قناري نقره ايي كه طرفدار خودش را داره و معمولا جوجه ها را خوب نگهداري و بزرگ ميكنند.
من خودم جيبرو ...را پيشنهاد نمي كنم .من خودم عاشق قناري فري و ملادو هستم ولي تا بحال خريداري نكردم . شايد به علت ريسك بالاي اون باشه .البته نژادهاي قناري همشون زيبا و قشنگ هستند . و خودتون تجربه كافي داريد .و ميتونيد تصميم نهايي را بگيريد.
با ارزوي موفقيت
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۷:۱۱ ب.ظ، توسط katbi.)
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۷:۰۷ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: yashar_lotfi ، Mohammad Karol ، langarood ، vahid babayi
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #59
با سلام به نظرم رو گلاستر کار کن به شرطی که نژاد اصیل گیرت بیاد.
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۹:۰۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

کارشناسی
اعتبار: 1
سپاس‌ها: 576
132 سپاس گرفته‌شده در 61 ارسال
ارسال: #60
(۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۷:۰۷ ب.ظ)katbi نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
(۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۵:۵۳ ب.ظ)dilai نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
از لطفتون سپاسگذارم از نظر عشق که من عاشق قناری ام منتها من حرفم اینه که بالاخره باید قناری رو جفت زد که از مستی پس نره اما وقتی هم جفت میزنیم نیاز به جا داره به فرض مثال ادم میخواد 2تاشو نگه داره بقیه شو رد کنه بره منظور من اینه به دردسرش نمیارزه تا حالا قناری اصیل هم نداشتم به همین علت از شما راهنمایی میخاستم. بازم پوزش میطلبم"":basa (101):""

.
.
.

و يا قناري نقره ايي كه طرفدار خودش را داره و معمولا جوجه ها را خوب نگهداري و بزرگ ميكنند.
.

.

.

سلام خدمت همه دوستان عزیز و ارجمند مخصوصا جناب کاتبی٬
فرمودید قناری نقره ای٬همون طوسی رنگها رو میفرمایید؟
لطفا یه عکس هم از این قناری بذارید ممنون میشم٬
موفق و پیروز باشید٬خدانگهدار.
۱۳۹۰/۰۹/۲۹، ۰۹:۵۸ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان