زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۱۱:۳۷ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهنمایی در خصوص انتخاب و خرید قناری برای افراد تازه کار

*
کاربر انجمن

اعتبار: 1
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 5
23 سپاس گرفته‌شده در 8 ارسال
ارسال: #1
کمک در خرید قناری
سلام دوستان من یه عضو تازه وارد هستم و در مورد قناری ها باید بگم میخوام تازه شروع کنم و خیلی علاقه دارم
ولی نمیدونم از کجا باید بخرم که قابل اعتماد باشه (من ساکن تهران هستم)؟؟ و همچنین نر و ماده از عکسایی که گذاشتین متوجه نشدم اگه راهنماییم کنید ممنون میشم و اگه لطف کنید درباره نژاد هایی که تپل هستن توضیح بدین عالی میشه؟؟
:2:
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۲۷ ب.ظ، توسط fireshahab.)
۱۳۹۰/۰۲/۰۵، ۱۰:۰۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
صفحه 8 (آنچه در بالا آمده است، نخستین ارسال این موضوع می باشد)
*
کاربر انجمن

اعتبار: 0
سپاس‌ها: 8
10 سپاس گرفته‌شده در 7 ارسال
ارسال: #71
قناری من خوبه؟
سلام.ببخشید من دو تا قناری زرد داشتم که هفته پیش فهمیدم جفتشون ماده هستند و جفتشون هم آماده شده بودن.مجور شدم یه ماده رو ببرم با نر عوض کنم.و چون آمتور هستم نخواستم پولی خرج کنم.و فروشنده با منت این نر رو به من داد.میگفت 1 سالشه.قناری منم 1 سالش بود ولی ناخنهاش خیلی بلنده.میخواستم ببینم این قناری خوب هست اصلا؟در ضمن تو این 2 روز که آوردمش اصلا نخونده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۴:۱۲ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: vahid babayi
کاربر افتخاری

ليسانس
اعتبار: 25
سپاس‌ها: 2053
2902 سپاس گرفته‌شده در 811 ارسال
ارسال: #72
RE: قناری من خوبه؟
(۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۴:۱۲ ب.ظ)hamed555 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سلام.ببخشید من دو تا قناری زرد داشتم که هفته پیش فهمیدم جفتشون ماده هستند و جفتشون هم آماده شده بودن.مجور شدم یه ماده رو ببرم با نر عوض کنم.و چون آمتور هستم نخواستم پولی خرج کنم.و فروشنده با منت این نر رو به من داد.میگفت 1 سالشه.قناری منم 1 سالش بود ولی ناخنهاش خیلی بلنده.میخواستم ببینم این قناری خوب هست اصلا؟در ضمن تو این 2 روز که آوردمش اصلا نخونده.
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.

باسلام

قناری شما سبز رسمیه والبته در رده قناری ها جزو معمولی ترین قناری هاست از لحاظ قیمت و نژاد ولی بهر حال قناریه دیگه و چون ماده شما رنگ روشنه احتمال داره جوجه های خوبی هم بده و در ضمن این نکته رودر نظر داشته باشین وقتی میخواین قناری نر بخون بخرین فقط به حرف فروشنده اکتفا نکنین و چند دقیقه ای همونجا صبر کنین تا به چشم ببینین که میخونه و ماده آماده هم که میخواین بخرین باید زیرش رو نگاه کنین تا بالا اومده باشه.

موفق باشید

:basa (75):
امضای hamid@line می خواهم دنیا را بدهم برایم تنگ کنند

به اندازه " آغوش " تو

تا وقتی به آغوشت می رسم

بدانم همه دنیا از آن من است
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۵:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #73
ببخشید فروشنده هم گفت این فعلا نمیخونه.ولی گفت تا 1 ماه دیگه میخونه.الان در حد جیک جیک صدا داره.1 ساله میشه ناخونش اینقدر بلند بشه؟ماده الان آمادست.چه کارایی بکنم زودتر بخونه؟
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۶:۱۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
ناظم ارشد

لیسانس
اعتبار: 39
سپاس‌ها: 2232
2041 سپاس گرفته‌شده در 780 ارسال
ارسال: #74
به نظرم سر شما کلاه رفته چون قناریی که یکساله باشه اولا حداکثر یکهفته بعد از ورود به محیط جدید میخونه و کلا الان باید مست باشه جوریکه تغییر محیط براش مهم نباشه ؛اینکه پرنده فروش گفته تا یکماه دیگه میخونه خواسته شمارو بپیچونه به نظرم ببرید پسش بدید و ی پولی بالاش سر بدید و ی نر که جلو چشتون بخونه بگیرید از من نصیحت هیچوقت به مغازه دار اعتماد نکنید و چیزی که جلو چشتون باشه رو قبول کنین؛مشک آنست که ببوید نه آنچه که عطار بگوید؛موفق باشید
امضای سیدمحمد شریفی با سلام نام کاربری سابقم silverman909 بود
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۸:۵۵ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed555 ، yashar_lotfi ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #75
یعنی الان نخونه دیگه هیچوقت نمیخونه؟آخه من هیچی سر ندادم.نر خوب بخوام بگیرم باید حداقل 40 سر بدم.منم چون آماتورم میترسم پول خرج کنم بی فایده باشه.
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۹:۲۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #76
(۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۹:۲۶ ب.ظ)hamed555 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
یعنی الان نخونه دیگه هیچوقت نمیخونه؟آخه من هیچی سر ندادم.نر خوب بخوام بگیرم باید حداقل 40 سر بدم.منم چون آماتورم میترسم پول خرج کنم بی فایده باشه.

سلام دوست من

من پیشنهاد می کنم که با یه فرد با تجربه بری که سرت کلاه نزارن

۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۰۹:۵۰ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed555 ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 130
162 سپاس گرفته‌شده در 51 ارسال
ارسال: #77
شما که می خوای سر بدی ، ماده ات پس بگیر یک نر خوب و قرص خون بگیر با دو ماده ات جفت بزن چون این قناری رنگ سبز و قیمت پایینی هم داره . البته تمام پرنده فروشیهای همینند وقتی می خوان بخرن میزنن تو سر مال . منم همین مشکل برام پیش اومد ماده را تعارفی دادم به یکی از دوستام ، جفت زد یک دونه از جوجه هاش به من داد . تا می تونی بگرد خونه ای پیدا کن
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۱۰:۴۸ ب.ظ، توسط akscanari.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۵، ۱۰:۴۶ ب.ظ
سوابق نقل قول
سپاس شده توسط: hamed555 ، nazmi ، langarood ، vahid babayi
*
کاربر انجمن

ارسال: #78
سوال منو کسی جواب نداد میخواستم بدونم این قناری که الان نمیخونه دیگه هیچوقت نمیخونه؟من واسه جفت انداختن عجله ندارم آخه.
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۹:۲۹ ق.ظ، توسط hamed555.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۹:۲۷ ق.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

سپاس‌ها: 510
424 سپاس گرفته‌شده در 184 ارسال
ارسال: #79
(۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۹:۲۷ ق.ظ)hamed555 نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
سوال منو کسی جواب نداد میخواستم بدونم این قناری که الان نمیخونه دیگه هیچوقت نمیخونه؟من واسه جفت انداختن عجله ندارم آخه.

سلام

تو اول از نر بودنش مطمئن شو
الان ممکنه تو لک باشه که نمی خونه اگه تو لک باشه دورشو بگزرونه شروع به خوندن میکنه اما اگه قناریت مریض باشه حالا هر مریضی
باید اول درمانش کنی تا بتونه بخونه کامل بدنشو نگاه کن چربی نداشته باشه وقتی پرهای سینه قناری به فوت کردن میزنی کنار باید گوشت قرمز قناری هز زیره پوستش معلوم باشه هیچ چربی که عمدتا برنگ زرد زیره پوست معلوم میشه نباشه اینارو گفتم که مطمئن بشی اول قناریت نره دوم سالمه که وقتتو از دست ندی واسه اطلاع بیشتر در مورد بیماری قناری به ارشیو مراجعه کن

موفق باشی
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۱۲:۳۴ ب.ظ
سوابق نقل قول
*
کاربر انجمن

ارسال: #80
مرسی از راهنمایی هاتون.من نگاه کردم چربی نداشت.عکسش که پستهای قبلی گذاشتم.ظاهرا مریضی نداره.فقط ناخنهاش بلند بود که کوتاه کردم.فقط نگرانیم اینه که نکنه اصلا نخونه.مرسی.تغذیه اش هم خوبه
(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۱:۳۳ ب.ظ، توسط hamed555.)
۱۳۹۰/۱۰/۱۶، ۰۱:۲۰ ب.ظ
سوابق نقل قول

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان