زمان کنونی: ۱۴۰۳/۰۱/۰۹، ۰۶:۰۹ ب.ظ درود مهمان گرامی! (ورودثبت نامورود با فیسبوکورود با گوگل پلاس)

راهکار تهیه کتان مناسب

در این ارسال سعی بر این شده تا راههای تشخیص دان سالم و ناسالم در اختیار کاربران قرار گیرد
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
وضعیت : آفلاین
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #1
راهکار تهیه کتان مناسب
بسمه تعالی
در این بخش سعی شده به باید ها و نبایدهای امرتغذیه بپردازیم
امرتغذیه یکی از اصول مهم پرورش و نگهداری قناری محصوب میشود چرا که با تغذیه مناسب و مطلوب میتوان پرندگان سالم و کارا داشته باشیم ولی در عین حال با تغذیه غیر اصولی و ناسالم هیچگاه نمیتوان پرندگان سالمی پرورش داد.با ما همراه باشید

راهکارهای تهیه دان مناسب
یکی از اصلیترین دغدغه های پرورش دهندگان تهیه و مصرف دان مناسب و سالم میباشد دانی که در چندسال اخیر به دلیل ورود دانهای نا مرغوب خارجی باعث حساسیت موضوع شده
در تهیه دان اولین اصل تهیه از فروشگاهی مطمئن و حتی الامکان دانفروشی نه قناریفروشی
دومین اصل دقت در کیفیت دان اصلی
در امر تشخیص کیفیت دان باید عرض کرد که چند مشخصه از دید اساتید و کاربران فعال باید در نظر گرفت
1 تمیز بودن دان
دانی که تهیه میکنیم باید بدون گرد وخاک و دیگر مواد باشد برای تشخیص این موضوع دست خود را داخل دان مربوطه فرو میبریم اگر گردو خاک به دستمان نچسبد دان تمیز است
2 تازه یودن دان
برای تشخیص تازگی دان ابتدا مقداری از دان را برمیداریم و نگاه میکنیم اگر داخل دان دان پوست کنده (معمولا قهوه ای تیره) و همچنین دان دهن باز نباشد ان دان تازه است
3خوش مزه بودن دان
یکی دوتا از انها را در دهان خورد میکنیم میچشیم اگر مزه ای نزدیک به شیرینی داشت دان خوبیست و الا اگر گس تلخ شور و بد مزه بود دان خوبی نیست
4 بوی دان
اخرین راهکار تهیه دان بو کردن ان است که باید بویی شبیه به بوی جاروی تازه دهد و نه بوی رطوبت و نم
5رنگ دان
رنگ دان ایرانی روشن و شفاف بوده و کمی تپلتر از دانهای خارجی میباشد.

دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نوع غیر مرغوب
دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
نوع مرغوب

۱۳۹۲/۰۹/۱۳، ۰۱:۵۴ ب.ظ
سوابق
*
کاربر انجمن

دیپلم
اعتبار: 4
سپاس‌ها: 23
563 سپاس گرفته‌شده در 164 ارسال
ارسال: #2
RE: راهکار تهیه کتان مناسب
جناب لطفی اگر امکانش هست لطف کنید درباره دو عکسی که گذاشتید توضیح بدید بفرمایید کدومشون مرغوبتره وچرا؟ممنون
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۱:۱۲ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: محمدمهدی ، جلال لطفی
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #3
همه اینها کاملاً درست
ولی میشه بفرمایید در این آشفته بازار کجا میشه کتان با این مشخصات تهیه کرد که تمیز و بدون گرد و خاک باشه ، پوست کنده نباشه ، همه تازه و خوش طعم و ....

والا من که همه جا را گشتم ، عمده فروش و کشاورز و تولید کننده بذر اصلاح شده حتی از عطاری و ... هم خریدم . از وقتی قیمت دان صعودی شد کیفیت پایین اومد و خیلی از عزیزان جهت پر کردن جیب مبارک دان تازه امسال را با دان مانده مخلوط میکنند و خیلی کم پیش میاد با این شریط که شما گفتید گیر کسی بیاد . مگر اینکه خودش کشت و زراعت کنه . البته باز هم مقداری دان پوست کنده و شکسته دیده می شود و به این یکدستی که عکس گذاشتید نیست ، یعنی من چندین ساله دان و کتان می خرم اینجوری ندیدم .
اگر به این یکدستی و تمیزی جایی سراغ دارید ممنون میشم خبری به من هم بدهید . گرچه بعد از کلی دردسر و ترفند امسال دان تازه و تمیز ردیف کردم ولی این عکسها کتان سوپر و ممتازه که نایابه و با ارزش .
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۶:۲۳ ق.ظ
سوابق
صاحب امتیاز و مدیرکل

کارشناسی
اعتبار: 46
سپاس‌ها: 2624
3508 سپاس گرفته‌شده در 273 ارسال
ارسال: #4
دوستان اگر کسی تمایل به خرید کتان مرغوب به وزن بالا بود پ.خ. بدین در خدمتم. خیلی جاها دان خوب وجود داره.
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۶:۴۹ ق.ظ
سوابق
**
عضویت ویژه

دیپلم
اعتبار: 10
سپاس‌ها: 416
1519 سپاس گرفته‌شده در 504 ارسال
ارسال: #5
(۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۶:۲۳ ق.ظ)'omidlord' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
همه اینها کاملاً درست
ولی میشه بفرمایید در این آشفته بازار کجا میشه کتان با این مشخصات تهیه کرد که تمیز و بدون گرد و خاک باشه ، پوست کنده نباشه ، همه تازه و خوش طعم و ....

والا من که همه جا را گشتم ، عمده فروش و کشاورز و تولید کننده بذر اصلاح شده حتی از عطاری و ... هم خریدم . از وقتی قیمت دان صعودی شد کیفیت پایین اومد و خیلی از عزیزان جهت پر کردن جیب مبارک دان تازه امسال را با دان مانده مخلوط میکنند و خیلی کم پیش میاد با این شریط که شما گفتید گیر کسی بیاد . مگر اینکه خودش کشت و زراعت کنه . البته باز هم مقداری دان پوست کنده و شکسته دیده می شود و به این یکدستی که عکس گذاشتید نیست ، یعنی من چندین ساله دان و کتان می خرم اینجوری ندیدم .
اگر به این یکدستی و تمیزی جایی سراغ دارید ممنون میشم خبری به من هم بدهید . گرچه بعد از کلی دردسر و ترفند امسال دان تازه و تمیز ردیف کردم ولی این عکسها کتان سوپر و ممتازه که نایابه و با ارزش .

سلام امید جان 
جناب موسوی در جریانند که من خودم حدود دو ماهی در گیر این مساله بودم شاید حدود بیست نمونه مختلف را تهیه کردم هر کدام به نوعی مشکل داشتند تا این که موفق به تهیه این دان شدم که عکسش را براتون گذاشتم نه گرد و خاک داره و نه دان پوست شده و از اون روزی که این دان رو میدم هم خوراکشون خوب شده و هم دیگه از رگ خبری نشده و اگر هم خواستی بگو برم شمارش رو برات بگیرم با اینکه راهش دوره برای چند نفر از دوستان تهیه کردم و فرستادم

جوینده یابندست

(۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۰۱:۱۲ ق.ظ)'sj_mousavi' نوشته است: دیدن لینک ها برای شما امکان پذیر نیست. لطفا ثبت نام کنید یا وارد حساب خود شوید تا بتوانید لینک ها را ببینید.
جناب لطفی اگر امکانش هست لطف کنید درباره دو عکسی که گذاشتید توضیح بدید بفرمایید کدومشون مرغوبتره وچرا؟ممنون

با سلام خدمت دوست خوبم جناب موسوی
در عکس اول اگر دقت نمایید این دان دارای دان پوست شده دانهای سرباز و همچنین اجرامی اضافی است

(آخرین ویرایش در این ارسال: ۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۱۰:۴۸ ق.ظ، توسط جلال لطفی.)
۱۳۹۲/۰۹/۱۴، ۱۰:۴۴ ق.ظ
سوابق
**
کاربر افتخاری

مهندسی
اعتبار: 21
سپاس‌ها: 762
1532 سپاس گرفته‌شده در 449 ارسال
ارسال: #6
با سلام و تشکر از شما
عزیزان هر وقت هوس تقریح و مسافرت اصفهان به سرتون زد ، خبری به بنده بدهید ، هم اینجا در خدمت تون باشم ، هم مقداری از این دان بیاورید .
چون اینجا کتان اردبیلی تازه و یکدست سالم .. بدون گرد و خاک ، پوسته و خرده های دان ..بطور کلی به کیفیت عکسی که گذاشتید نیست ، اگر هم جایی باشد بنده هنوز ندیدم  .
۱۳۹۲/۰۹/۱۶، ۰۸:۲۰ ق.ظ
سوابق
سپاس شده توسط: جلال لطفی ، abbass11 ، افسونگر

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان